Sari la conținut

S-a ridicat inca un motociclist (fara permis) la cer...


cry_ss
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 90
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am pus intrebarea de la inceputul topicului pentru ca sunt de parere ca cel care l-a initiat nu a facut prea bine (dupa parerea mea) postand aici acest caz.Intr-adevar este o durere mare sa pierzi pe cineva insa sa postezi aici mi se pare naiv pentru ca si daca era in viata nu ar fi fost incurajat sa mearga fara permis.Cat despre exemplu pentru altii nu cred ca cine merge fara permis sta sa citeasca pe forumuri.

 

Eu am 20 de ani (in curand 21 cu ajutorul lui Dzeu) si motor de 954cc si din fericire nu am avut nici o fractura pana acum.Nu pot spune ca sunt cel mai cerebral om doar vreau sa spun ca uneori omul isi mai face si singur soarta.Sper sa nu vi se para ca nu am respect fata de baiatul care a murit si ca sunt un increzut care are impresia ca lui nu i se intampla niciodata nimic.Respect intamplarea nefericita insa nu mi se pare ca aici poate fi tratata obiectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu @taurasu si D F Star - ce diferenta e-ntre unu' ca asta (R.I.P),si-un cocalar pe scuter,fara casca,si care habar n-are de regulile de circulatie?Ca el a avut mai multi bani,si si-a luat SS? Macar B-ul,il avea? Macar stia ce-i aia legislatie rutiera?

Fara suparare,da' cand vad topicuri cu d-astia,care mor asa,chiar ridic din umeri,ma lasa rece...Si-a facut-o cu mina lui...Asta e...Condoleante familiei...Apropo...Vad ca cei care sunt "pentru",sunt cei cu SS-uri...Cei care au criticat,sunt , majoritatea,posesori de motociclete mai "potolite"...Oare de ce?!

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista o vorba in popor: "Despre morți, numai de bine"

La ce ajuta dacă îl critici pe un mort? La ce mă ajuta pe "mine",cel care spun cuvinte grele la adresa lui? Cu ce ajuta pe alții care îmi asculta cuvintele?

Insa,cu siguranță orice cuvânt bun ajuta. Nu-l ajuta pe decedat.. Poate doar ii ajuta sufletului lui (pentru cei car cred in asa ceva). Dar cu siguranță ii ajuta pe cei care au rămas in urma lui. Am înțeles ca cel care ne-a parasit are un frate.. Cititnd aceste posturile scrise mai sus mă gândeam ce as fi gândit eu, cum m-as fi simțit eu in aceste momente daca eram in locul fratelui, sau a unui prieten bun, care-l cunostea.. Cu siguranță nu foarte bine!

Si aici iar intervine folclorul.. "Mortii cu morții, vii cu vii" Pentru mort putin mai contează ce debitam noi aici. Sunt sigur ca toți cei care si-au expus gandurile aici (chiar dacă au fost "bune" sau "rele") au făcut-o sperand ca cineva sa învețe ceva din ceea ce gândesc ei. Si, ca "nota bene" la asta: Cred ca cei mai mulți dintre noi ar prefera sa invete din cuvinte "bune" mai degrabă decât din cuvinte "rele"

 

R.I.P. si condoleante familiei , prietenilor si celor care l-au apreciat in acesta viața!

Editat de Skring
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are legatura. Se jeleste unul pierit intr-un accident, rapus tanar de boala, nu unul care a luat decizia de a se sinucide sarind de pe pod, drogandu-se sau mergand pe SS fara permis. A fost decizia lui de a parasi aceasta lume, nu vad ce ar fi de jelit. Daca nu si-a dat seama ca ceea ce face e sinucidere, atunci chiar nu e nici o pierdere pentru societate ci pura selectie naturala, iarasi nimic de jelit.

 

:rolleyes:

 

Putere familiei, ca au nevoie. Despre pusti insa, ce scrie mai sus e justificat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA VEI VENI VREODATA

CHIAR LA MINE, LA MORMANT

DA-TI O PALMA SI UN SUT

CA NU M-AI OPRIT SA MA DUC.

 

CAND MA SUIAM PE MOTOR

SI STIAI CA N-AM CARNET

DE CE NU M-AI OPRIT, BAI COTOR

SI-ACUM FACI POEZII PE NET?

 

POATE-O LACRIMA VA CURGE

CELUI CARE VA CITI

CA MIE MI-A CURS MULT SANGE

POATE ALTU' VA TRAI.

 

(SCUZE NU M-AM PUTUT ABTINE)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

27 Oct 2009, 15:09

BigFl0 (website)

 

Baaa

Voi sunteti nebuni frate... nu vb drecu dak nu stiti despre ce ii vorba.. AVEA PERMIS!!!! ce drecu atata vorbeste lumea.. am vazut pe diverse site`uri de stiri.... "lipsa de experienta" "nu avea permis" Ce drecu aberati atata?X(X(X( Nici macar nu l`ati cunoscut si vorbiti voi despre el... si nu a dat in stalp...;)) frate ce vite sunteti. a dat intr`un copac... nici nu ati fost la fatza locului.. si va treziti sa vorbiti.. mai bine taceti drecu din GURA!!!!

Dumnezeu fie cu tine Many:( Condoleantze familiei si prietenilor!!!

 

 

 

 

cry ss asta e postat cineva pe site-ul care l-ai pus tu .. deci avea sau nu avea permis? cum sta treaba?

oricum numai conteaza pt ca nu-l mai aduce inapoi..dar in cazul in care avea permis macar poate inceteaza restul cu vorbele urate

RIP si condoleante si putere familiei

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar,unul care nu are permis NU ESTE MOTOCICLIST este in cel mai fericit caz CONDUCATOR DE MOTORETA sau este infractiune deci este INFRACTOR

 

;)

Se revine la o discutie mai veche, nu e motociclist ? este, este un motociclist fara permis... WTF ? motociclistul nu este conducator de motocicleta ?

 

Pana mea, pana la urma a murit un om, fie ca avea sau nu permis... bai pe aici toti ne-am nascut cu codul penal in brate, de unde stii tu ca nu avea permis ? daca nu poti dovedi lucrul asta este suspectat ca ar fi comis o infractiune, deci este suspect, nu infractor. Infractiunea trebuie dovedita. Si din ce vad mai sus au aparut unii care nu sunt de acord cu lipsa permisului in cazul de fata...

 

 

R.I.P. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA VEI VENI VREODATA

LA MORMANTUL MEU DE PIATRA

SA NU STRIGI SI SA NU PLANGI

BULGARI DE PAMANT SA FRANGI

PENTRU CEL CE-AM FOST SI SUNT

DAR SUNT DUS,UITAT PAMANT

 

DACA VII, IN INCHIPUIRE

LA MORMANTUL DE IUBIRE

CASCA SA MI-O ASEZI DREPT

PE PAMANTUL DE PE PIEPT

SALUTA-MI INGERUL IN ZBOR

CU TURE MULTE DE MOTOR

 

CONDOLEANTE FAMILIEI

 

PATETIC.

 

ontopic: pacat de-o viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA VEI VENI VREODATA

CHIAR LA MINE, LA MORMANT

DA-TI O PALMA SI UN SUT

CA NU M-AI OPRIT SA MA DUC.

 

CAND MA SUIAM PE MOTOR

SI STIAI CA N-AM CARNET

DE CE NU M-AI OPRIT, BAI COTOR

SI-ACUM FACI POEZII PE NET?

 

POATE-O LACRIMA VA CURGE

CELUI CARE VA CITI

CA MIE MI-A CURS MULT SANGE

POATE ALTU' VA TRAI.

 

(SCUZE NU M-AM PUTUT ABTINE)

 

 

nu te poti abtine , deci ai probleme de comportament.Asta ca sa fiu delicat.Daca ai fi citit atent ai fi sesizat ca NU L_AM CUNOSCUT personal, dar l-am apreciat pe fratele lui.Si asta de la oarece km distanta.Si deci nu puteam sa intervin sa il leg de usa sa nu iasa in oras!!!Si tocmai pt asta am deschis topicul , si pentru ca altii sa ia aminte.Deci daca vrei sa comentezi,comenteaza evenimentul , nu ce comenteaza altii la randul lor, ca nu a fost un post care sa te afecteze personal...got it?

Plus de asta,pot sa scriu orice cuvinte vreau,chit ca tu consideri ca unii le merita sau nu,clar?

Faptul ca pun cuvintele impreuna si le fac sa sune frumos nu stiu ce te deranjeaza pe tine, oricum cuvintele sunt pt el, nicidecum pt diversele opinii.

Repet,si cu asta inchid : Nu consider ca a fost ceva laudabil,atat ca a murit un om, poate ar fi urmat sa devina un motociclist bun,sau nu.dar poate ti-ar fi dat un buna ziua pe strada, altfel decat altii care sunt vii si te spurca (poate tu ii respecti).

Mereu vor fi discutiile astea,au fost si vor urma topicuri similare.Si mereu vor fi unii mai experimentati , altii mai respectuosi,sau eu mai stiu ce caractere care sa isi spuna parerea, caci e dreptul lor.

Asa ca nu te mai lua de ce am scris ca omagiu care i l-am adus EU in cuvintele alea, ci mai degraba comenteaza accidentul sau celelalte aspecte.Si nu te mai obosi sa imi modifici rimele, ca suna ca o toba sparta......

 

Cum spunea cineva pe un topic mai vechi :

DESTEPTII INVATA DIN GRESELILE ALTORA , MEDIOCRII DIN GRESELILE LOR,IAR PROSTII RAMAN MEREU LA FEL......

 

P.S.

nu te obosi sa imi raspunzi.Ideea am prins-o din ce ai vrut sa spui , insa nu o puteam nicidecum pune in practica.

Mesaj completat

27 Oct 2009, 15:09

BigFl0 (website)

 

Baaa

Voi sunteti nebuni frate... nu vb drecu dak nu stiti despre ce ii vorba.. AVEA PERMIS!!!! ce drecu atata vorbeste lumea.. am vazut pe diverse site`uri de stiri.... "lipsa de experienta" "nu avea permis" Ce drecu aberati atata?X(X(X( Nici macar nu l`ati cunoscut si vorbiti voi despre el... si nu a dat in stalp...;)) frate ce vite sunteti. a dat intr`un copac... nici nu ati fost la fatza locului.. si va treziti sa vorbiti.. mai bine taceti drecu din GURA!!!!

Dumnezeu fie cu tine Many:( Condoleantze familiei si prietenilor!!!

 

 

 

 

cry ss asta e postat cineva pe site-ul care l-ai pus tu .. deci avea sau nu avea permis? cum sta treaba?

oricum numai conteaza pt ca nu-l mai aduce inapoi..dar in cazul in care avea permis macar poate inceteaza restul cu vorbele urate

RIP si condoleante si putere familiei

 

inca nu stiu exact,iar detalii mi-e greu sa cer, si nu am ajuns la priveghi...maine, dupa ce il conducem , vom afla si EXACT daca , ce cum si cat, caci daca te iei dupa unele ziare, nu ajungi departe.Singurul comunicat al politiei nu mentioneaza permisul,ci doar circumstantele, ca a apreciat viteza gresit inainte de curba si a pierdut controlul...altele...nu stiu

Din pacate era singurul link la dispozitie in momentul respectiv.

Nu stiu daca a/nu a avut permis pt ca noi il stiam f bine pe fratele lui , care era un om si un biker de treaba.Poate si pentru asta il vom insoti.

 

Cat despre restul de posturi , bune/rele, asa va fi mereu.Chestia nasoala e ca nu vom deveni mai buni daca vom critica, si nici mai rai (sper)

 

Mesaj completat

PATETIC.

 

ontopic: pacat de-o viata.

 

 

nu stiu la care dintre definitii te referi.

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:WDzi6...=clnk&gl=ro

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:KijE3...=clnk&gl=ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu-mi place cand ma uit pe topicul asta si vad numai certuri si comentarii inutile, numai ca sa va aflati si voi in treaba ca voi postati pe "Motociclism"... cred ca daca chiar vrei sa zici cv si chiar iti pasa, un simplu RIP ar fi de ajuns sau eventual sa ceri detalii despre ce si cum sa int, dar voi; "batman, batman"...

 

pe forumul asta, sunt o seama de oameni care habar nu au ce este respecut pt cineva sau pt ce a fost cineva... sunteti de tot circul...

 

on topic: Dumnnezeu sa-l odihneasca si sa-i dea putere familiei sa treaca peste asta...R.I.P ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu-mi place cand ma uit pe topicul asta si vad numai certuri si comentarii inutile, numai ca sa va aflati si voi in treaba ca voi postati pe "Motociclism"... cred ca daca chiar vrei sa zici cv si chiar iti pasa, un simplu RIP ar fi de ajuns sau eventual sa ceri detalii despre ce si cum sa int, dar voi; "batman, batman"...

 

pe forumul asta, sunt o seama de oameni care habar nu au ce este respecut pt cineva sau pt ce a fost cineva... sunteti de tot circul...

 

on topic: Dumnnezeu sa-l odihneasca si sa-i dea putere familiei sa treaca peste asta...R.I.P ;)

 

Off:ÂŞi încă nu ai zis nimic de cei care au fost/sunt doar pasageri Âşi cei care au kilometri la activ pe tastatură.

On:R.I.P. Âşi D-zeu să dea putere familiei să treacă cât mai uÂşor peste Âşoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

Ca de fiecare data bagatorii de seama au intrat repede in scena... indiferent daca avea sa nu avea carnet .. cineva a facut acest topic sa-si exprime parerile de rau pentru ca cineva a plecat mult prea repede dintre noi. Nu cred ca e cazul sa judecam pe nimeni .... sa arunce cu piatra cel care nu a gresit!, si nu cred ca exista motociclistul perfect la fel de bine cum foarte bine cred ca fiecare din noi am gresit in felul nostru. Noi oamenii suntem diferiti, avem temperamente diferite, actionam diferit in anumite situatii si mental ne evaluam permanent in raport cu ceilalti sau ii evaluam pe ceilalti in raport cu noi. Cred ca pana la urma acest forum o sa devina hrana pentru mancatorii de rahat eu nu pot sa va urez decat "pofta buna"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cry_ss-ule.... Ca sa nu ramai cu vreo impresie gresita (si proasta), iata de ce am postat "liricile". Prin ele nu ridiculizam motoristul fara permis (de a carui familie mi-e oarecum mila...), ci faptul ca ai venit cu versurile alea ridicole p-aici, asta in contextul in care tot tu spui ca a mers fara permis. Ce-ai facut tu suna a oda inchinata de manelisti unui tigan interlop violator de babe care a dat coltul intr-un schimb de focuri c-o baba mai zurlie pe care incerca s-o "monteze". "Te-ai dus tu, ingere, la cer! Unde esti tu acum Costica Fermecatoru???? O floare, un crin, un inger era omul asta!!!"

 

Si scuza-ma, o fi fratele lui "de nota 10", dar daca n-a fost in stare sa-i footha un pumn in bot la timpul potrivit (adica cam fix inainte de a se sui pe motoreta... fara permis! chiar si pentru un mers de 5 minute in spatele blocului...)... chestia asta nu-i cam scade din nota aia de 10? sa zicem, cam pana la un... 4?

 

Acum poftim, stati si-l jeliti... era misto cand se simtea mare scula pe bascula pe motoreta supersport? impresiona gagici? va impresiona si pe voi cu skill-urile sale? Unde a dus asta?

 

Dupa parerea mea, un om care nu-si acorda o luna din viata pentru a trece rahatelul ala de examen moto (care si asa e ridicol de usor si permite multor neaveniti accesul pe sosele), nu merita nici macar un strop de mila. Pentru ca avand "coitele umflate" ca merge fara permis (mama, ce smecher!), poate-si permite si sa incalce linii duble, isi permite sa depaseasca (cu mult!) viteza legala... pentru ca oricum regulile sunt - nu-i asa? - pentru fraierici. Iar el e... smecher. Si toti cei ce-l cunosc il adora si-l legitimeaza in prost.. pardon, smecheria lui!

 

Cum e sa fii smecher cu pamant pe ochi?

 

Acum, cati dintre voi cunosc "motocoisti" fara permis? Ce faceti pentru asta? Cati sunati la Politie si-l dati in fapt si cati o ardeti smechereste in anturaj, cu mandria intacta ca nu sunteti "sifoane"?

 

(Te rog sa observi ca aproape nu m-am luat deloc de faptul ca era pe SuperSport... asta e alta poveste... si ar fi si aici destul de multe de zis).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da. de la supersport era. e mai greu de apreciat viteza cand stai cambrat ca o iapa la monta. daca n-as avea treaba v-as lua la vorbe dulci pe astia care se amuza de moartea unui om. era fumator si a facut cancer ? bine ca-i mort. era bautor si a facut pancreatita ? bine ca-i mort. ii placea sa alerge pe trecerea de pietoni ? bine ca-i mort. mergea pe o sportiva fara carnet ? slava domnului.

sa aveti doar popa si soferu de dric la funeralii desteptilor !

 

dumnezeu sa-l odihneasca . era de varsta mea saracu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o chestie pt unii "destepti" de aici de pe forum, care nu vor sa lase certurile si vb aiurea deoparte...

daca avea permis, si experienta 0 (zero), si murea in aceleasi conditii, cum se vorbea despre el ???

 

mare intrebare... PERMISUL TE FACE MOTOCICLIST ?? ,scoala de soferi te invata cumva cum sa mergi pe drum cu moto ??, te invata sa opresti in caz de urgenta ??.... parerea mea este ca NU...

 

am fost nu de mult prin poligon, unde se dau examenele moto si am vazut ce se face si pot sa zic dupa toate astea ca permisul nu te face motociclist, mersul pe motor care acumuleaza experienta te face motociclist...

 

respect !

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare intrebare... PERMISUL TE FACE MOTOCICLIST ??

 

Intrebare si mai mare... CE "TE FACE " PERMISUL ? ;) Ca lipsa lui stim ce te poate face. Infractor.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare si mai mare... CE "TE FACE " PERMISUL ? ;) Ca lipsa lui stim ce te poate face. Infractor.

 

 

permisul iti da dreptul de a conduce, daca ajungi sau nu motociclist, depinde de tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat motorul cu aproape o luna inainte de a lua si permisul insa nu m-am urcat pe el. M-am rugat de prieteni sa mi-l duca in poligon sa ma pot plimba, dar nu m-am urcat pe el. De ce? Pentru ca am bagat la cap diverse topicuri cu accidente despre oameni cu/FARA carnet care au trecut in lumea de dincolo. Asa ca nu mai sariti cu gura aiurea. Daca avea carnet, s-ar fi gasit 30% sa il infiereze ca mergea pe SS, 34.5% ca avea pneurile nu stiu cum, 34.5% ca mergea mai bine ca 101% din forum si 1% (Nightwolf) care spunea ca pe o vreme ca asta nu se mai merge. Cati dintre astia de pe forum, care se lauda pe un topic cu numarul de km (inclusiv cei mersi fara carnet) ii infiereaza pe cei care mor d'amplea? Sau voi sunteti perfecti? AAAAAA! Greseala mea! Am uitat ca asta e forumul celor care merg 100% legal, care au thalent 101%, dusmanii mor de ciuda ca voi stiti "sa mearga" p-o roata, sa faceti stopi, barnaut si scoateti 1.30 pe Isle of Man... Care e diferenta intre un OM care a mers fara carnet si unul care a luat carnetul in poligonul unde a facut 3 p-o parte si 3 pe cealalta si care, la 2 saptamani distanta, merge cu 200+ si pe urma urla pe forum ca astia pe 4 roti sunt criminali ca nu-i vad? ;)

PFFFFFF! Adica "pfffff" cu litere mari.

Dumnezeu sa-l ierte si sa le dea putere familiei si prietenilor!

R.I.P.

 

E bine daca eu insemn 1% :bow:. In alta ordine de idei pentru week-end se anunta temperaturi de maxim 10 grade la pranz si de maxim 4 grade seara/noaptea.... pentru cei care se considera "zei": v-ati luat talpici??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

permisul iti da dreptul de a conduce, daca ajungi sau nu motociclist, depinde de tine...

 

insa respectivul individ nu avea nici dreptul de a conduce...

 

imi pare rau pentru familia lui, prieteni samd, dar si-a facut-o cu mana lui...si oricat de mult as vrea sa ma impresioneze moartea lui, daca lui nu i-a pasat...de ce ar trebui sa ii pese altcuiva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o chestie pt unii "destepti" de aici de pe forum, care nu vor sa lase certurile si vb aiurea deoparte...

daca avea permis, si experienta 0 (zero), si murea in aceleasi conditii, cum se vorbea despre el ???

 

Daca avea permis si experienta zero si murea in aceleasi conditii s-ar fii discutat despre el in aceleasi formule mai putin cele de infractionalitate. IN GENERAL daca te uiti pe thread-urile mortale se vorbeste la fel despre toti. Si stii de ce? Pentru ca in 95% din cazuri persoanele care au decedat pe doua roti fac parte din doua categorii: infractori sau "zeitati ale asfaltului". La fel ca si soferii morti in accidente rutiere. Voi nu ati observat ca anul asta au murit numai ciudati? Cu tot respectul cuvenit celor decedati dar cred ca din 40 de thread-uri "mortale" doar 5 sau 6 meritau atentie .... restu toti o apa si-un pamant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...