Sari la conținut

Accident Piata Trapezului


grumpy
 Share

Postări Recomandate

Fereste-ma Doamne de accidente ca de forumisti nu ma poti feri. Daca nu s-ar scrie cate posturi are un membru crede-ti ca s-ar mai baga toate mustele in lapte? Acest forum devine un ''sant'' pentru babele ce vor sa stea la taifas.

Zld e al 2-lea post in care ne spui ca la 20 de ani ai 954, felicitari.

inseamna ca esti un fan de-al meu daca imi citesti toate posturile :kiss:

 

 

 

ontopic: insanatosire grabnica accidentatului, bine ca n-a fost mai rau,fieru' se repara,craciun fericit, alte urari,etc

 

si luati cauciucuri de la balamuc ca tot isi face reclama la topicu' de accidente.

suna macabru dar curand vad reclame la cauciucuri si alte balarii si pe capacele la cosciug.ceva gen "daca avea cauciucuri de la X nu ajungea aici.Suna acum la 07xxxxxxxx pentru a-ti cumpara viata" .spor la vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acest forum este un radiosant unde s-au strans mai mutle bisericute, una mai impotriva celeilalte, iar functie de cat de cunoscut esti pe forum sau de catre bisericutele respective esti cantat de bine sau de rau :kiss:

 

 

sanatate motociclistului si mai multa atentie pe viitor

Editat de Florin_FZN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pisi, r6, 6 ani de 2 roti, 0 cazaturi... imi plac avioanele pentru ca le pot controla...

 

Si nu exista masina care apare din senin, exista doar momente in care nu te mai concentrezi si nu esti atent...

 

Inchide-le gura :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe motorist il cheama Vali ... la Pantelimon a fost la spital.. are piciorul drept in ghips ( genunchiul ) glezna stanga... si umarul drept.. .. am incercat sa-l sun aseara cand am vazut primul post cu numarul de inmatriculare.... .. stiu ca asta apare in fiecare post la accidente dar omul chiar merge bine frate cu motoru' ... abia plecase de la semafor... si incetinise pentru ca de pe contrasens era un passat care vroia sa intoarca ... iar duba era parcata pe dreapta... deci nu avea viteza.... si dubistul a mers incet si la un moment dat a bruscat exact in fata lui ...deci mai mare reflex decat sa intorci motoreta pe o parte .. nu stiu la ce puiu meu va asteptati sa faca .. sa treaca pe sub duba si sa se ridice ok pe partea cealalta ?.... baiatu' merge de vreo 4 ani pe 2 roti....

zicea ca iese repede din ghips isi face motoreta si o sa-l vedem din nou pe strada

 

poate incetati cu preconceptia SS ... se putea intampla oricui... IPOCRITILOOOOOOOR ( saptamana trecuta am vazut un accident asemanator cu o bicicleta si un passat )

 

insanatosire grabnica si asfalt uscat !

Exista si accidente care nu se pot evita. Mie cel mai reprezentativ pe 2008 mi se pare ca a fost unul cu Ninja de 1000 si fara casca in cap, si dupa sutele de injuraturi la adresa "cocalarului forjator" s-a aflat ca respectivul era cu motorul pe cric si avea casca pe rezervor ca sa dea un telefon si l-a lovit o duba care a iesit din parcare cu spatele si nu l-a vazut, iar motociclistul nu a observat ca duba vine usor peste el. E drept ca si aici e vorba de SS, dar de unul care statea pe loc :kiss:

Asa ca sunt de acord ca trebuie sa dam mai usor cu injuraturile pana nu aflam circumstantele accidentului si eventual si punctul de vedere al politistului care a facut constatarea acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca sunt de acord ca trebuie sa dam mai usor cu injuraturile pana nu aflam circumstantele accidentului si eventual si punctul de vedere al politistului care a facut constatarea acolo.

 

Si dacă te-ar auzi cei care se simt îți dai seama ce liniÂşte ar fi pe topicurile de accidente? Cum ar mai ajunge pe prima pagina si cum ar mai afla lumea de ele ?? :kiss:

 

Si încă ceva.. Postul de mai devreme in care se spunea ca rider-ul e din bou pe val e pe bune? Ca mai devreme se spunea despre el ca are câteva zone gipsate..

Editat de Skring
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da? De ce?

 

poate trebuia sa formulezi altfel

 

reflexe 0, experienta 0, anti-talent, r6 = :kiss:

 

nu are legatura varsta sa stii, daca esti prost si batut in cap la 18 - 22 ani , crezi ca la 30 esti mai breaz?

 

 

 

 

 

nu, doar ca ai timp sa prinzi experienta mai multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, doar ca ai timp sa prinzi experienta mai multa

asta daca te-ai apucat de la 16-18 ani de sportul asta... daca nu esti, esti la fel de noob... poate mai mult, avand in vedere ca de la o varsta e mai greu sa inveti unele lucruri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe motorist il cheama Vali ... la Pantelimon a fost la spital.. are piciorul drept in ghips ( genunchiul ) glezna stanga... si umarul drept..

 

 

zicea ca iese repede din ghips isi face motoreta si o sa-l vedem din nou pe strada

 

 

baiatul e sanatos tun, a avut noroc, azi a fost iar in sa, bafta si mult succes in continuaare

 

 

Deci.......motoristul e ok,motorul nu are mare lucru...carenele julite si un far spart...atat....s-a mers la politie....vinovat=soferul cu duba.

Prea multa gargara pe forumul asta....

Pana la urma e in ghips sau "sanatos tun"? :kiss: :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 de ani, R 6 = B)

si daca avea 30 ani si 1000km in trafic te incalzea...nu vorbii ca nu sti cati km are baiatu in spate....

Editat de johny2005
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Da pisi, r6, 6 ani de 2 roti, 0 cazaturi... imi plac avioanele pentru ca le pot controla...

 

Si nu exista masina care apare din senin, exista doar momente in care nu te mai concentrezi si nu esti atent...

 

 

Dimitris, prima mea tranta cu motorul a fost inainte cu doar 2 luni de a implini 10 ani de mers pe motor, fara cazatura. Niciodata nu e prea tarziu... Mare grija. Nu se stie niciodata cand ti se poate intampla, chiar daca ai mers 6 ani fara sa cazi. Ultima oara cand am avut accident, plecam de la semafor, linistit, incet, cand din dreapta a venit un (cuvant jignitor) de taximetrist, pe rosu, care m-a lovit in plin. Nu a calcat deloc frana. Si da, a aparut chiar din senin, asa cum zici tu ca nu se poate intampla. Si eram cat se poate de atent, trust me. Cand iese conservarul plin de figuri de pe strada laterala si nu se asigura si mai are si viteza si mai e si taximetrist, iti garantez ca apare din senin. Si atunci degeaba controlezi tu avionul. Iti spune asta unul care are 12 ani de cand merge pe motor si a reusit sa ajunga la venerabila varsta de 34, intreg...

 

Aveti grija de voi, cu taximetristii nu e de glumit. Sunt inconstienti si de la accidentul meu cu Transalpul, am un dinte impotriva taximetristilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimitris, prima mea tranta cu motorul a fost inainte cu doar 2 luni de a implini 10 ani de mers pe motor, fara cazatura. Niciodata nu e prea tarziu... Mare grija. Nu se stie niciodata cand ti se poate intampla, chiar daca ai mers 6 ani fara sa cazi. Ultima oara cand am avut accident, plecam de la semafor, linistit, incet, cand din dreapta a venit un (cuvant jignitor) de taximetrist, pe rosu, care m-a lovit in plin. Nu a calcat deloc frana. Si da, a aparut chiar din senin, asa cum zici tu ca nu se poate intampla. Si eram cat se poate de atent, trust me. Cand iese conservarul plin de figuri de pe strada laterala si nu se asigura si mai are si viteza si mai e si taximetrist, iti garantez ca apare din senin. Si atunci degeaba controlezi tu avionul. Iti spune asta unul care are 12 ani de cand merge pe motor si a reusit sa ajunga la venerabila varsta de 34, intreg...

 

Aveti grija de voi, cu taximetristii nu e de glumit. Sunt inconstienti si de la accidentul meu cu Transalpul, am un dinte impotriva taximetristilor.

 

Ai grija ca acum sare Jean Taxi din...Taxi( :drink: )si te face cu ou si cu otet! :) Taximetristii ie si ei oameni iar bonus, cei de la Seriff accepta si taximetristi fara licenta si /sau permis. Important e sa spui "praleo" cu atitudinea corespunzatoare si sa fii tigan sau romman tiganizat :)

 

Sa nu uit, sarbatori fericite! :love:

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cite accidente de astea am evitat pina acuma ? Fara numar , masini care-ti sar in fata , pietoni sinucigasi , toate porcariile posibile. Si , conteaza ? Nu conteaza , prea mult , urmatorul accident sta la pinada dupa colt , intr-o buna zi o sa fie un sofer mai bou ca mine si hop , ma intind pe carosabil.

Pilotilor din taste , nu mai rideti la modul cretinoid , mamaaa , daca eram eu , ce faceam. Facea-ti fix un c-a-c-a-t . Stati si va hliziti la un amarit care a avut accident , va lipseste punga de seminte si gata , e ca pe stadion.

Sanatate baiatului ala si bravo si celui care e motociclist cu norma intreaga si a sarit sa-l ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pisi, r6, 6 ani de 2 roti, 0 cazaturi... imi plac avioanele pentru ca le pot controla...

 

Si nu exista masina care apare din senin, exista doar momente in care nu te mai concentrezi si nu esti atent...

 

 

Te inseli amarnic. Exista n situatii in care iti poate aparea o masina din senin, mai ales cand cel din masina nu te vede.

Mie mi s-a intamplat: nu m-a vazut si a intors pe linia continua cu fix 10 m in fata mea, in conditiile in care eu mergeam cu 50-60km/h.

Crezi ca experienta mea de 3 ani si 0 accidente m-a ajutat cu ceva? :love:))) NU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu ma sunat sa-mi multumeasca ca i-am dat cauciucuri bune mai exact P SUPER CORSA si a pus frina pina in ultima clipa cind sa atins cu duba pe 2 roti si nu a cazut inainte sa ajunga sub rotile dubei !!!!

 

Ca merge bine sau nu sau nu stiu exact dar in cazul asta duba nu sa asigurat , a iesit grabit, si duba este de vina ....daca moto avea viteza mare sau cit de mare nu stiu.

 

0723.160.559.

07.678.55.797.

FIRE MOTOR SPORT

TUTO RACE

BGS

RO SBK

 

 

up !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...