Sari la conținut

Yamaha Xj


MaDoG
 Share

Postări Recomandate

Stimati diversionisti va anunt ca ultimul pret este de 1000 de EUR din care nu mai scad un cent pentru ca deja prietenii ma intreaba daca sunt cu capu' sau ceva de genu asta... Probabil ca daca nu il vand pana vine frigul ma bag la modificat si asta e... streetfighter (de fapt ratfighter) scrie pe el.

Toate cele bune si benzina in rezervor!

PS: Datorita faptului ca am aparatul foto stricat voi face poze cu telefonul meu de 3 lei. Incerc sa pun pozele azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stimati diversionisti va anunt ca ultimul pret este de 1000 de EUR din care nu mai scad un cent pentru ca deja prietenii ma intreaba daca sunt cu capu' sau ceva de genu asta... Probabil ca daca nu il vand pana vine frigul ma bag la modificat si asta e... streetfighter (de fapt ratfighter) scrie pe el.

Toate cele bune si benzina in rezervor!

PS: Datorita faptului ca am aparatul foto stricat voi face poze cu telefonul meu de 3 lei. Incerc sa pun pozele azi.

 

Imprumuta una :D

astept pozele si detaliile tehnice. Mangalia e c-am departe... dar dupa ce o vad ma pun pe ganduri cateva zile si poate facem o afacere. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-750-1285170147_thumb.jpg

 

Restul pozelor aici: poze

 

Imi cer scuze moderatorilor pentru link-ul catre "celalalt" site, dar merge destul de greu atasamentul pozelor aici.

Mesaj completat

Se pare ca de cand am postat eu a cam murit topicul asta... sau probabil ca lumea se plimba la greu...

Toate cele bune si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mda... c-am liniste pe aici.

Eu ma mai plimb din cand in cand...

 

@faraonu... ai reusit sa-l vinzi. Din pacate CT e prea departe. Nu-mi permit acum sa fac un drum pana acolo numai sa incerc motorul si inca una daca i-mi place sau sa pierd aia daca nu-mi place.

In rest arata foarte fain si merita toti banii zic eu... daca erai din zona vestica poate deja se lasa cu o afacere. Oricum spor la vanzare (sper sa se vinda ca sincer mi-ar parea rau sa fie taiata pt ratbike)

 

p.s: asa ca fapt divesr Opelul e al tau?... ca at ne-am nimerit... caci si eu am o Vectra de aceasi culoare doar ca de 1.6 + Diva de 600 :blink:)) :)

Editat de dragonlord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma mai dau pana vine geru. Dup-aia cred ca-i fac o aerografie calumea. Va arat si voua dupa ce-i fac. Daca sunteti amatori, cand vine frigu eu ma retrag in atelier si m-apuc de pictat. O sa am timp si pentru altii.

Puteti vedea ce-am mai facut pana acum AICI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooo, felicitări!Și nu te sfii să dai detalii-model, preț, de unde etc...Îmi pare mai lată de 130 :D

 

Banii mei de gume s-au dus pe domșoara din imagine :D

 

Felicitari si tie pt noua achizitie! :D

Da intradevar cauciucul este mai lat , mai exat este de 160/60-18 :D pe o janta de fzr 600 tip 3HE , ambele le-am achizitionat de pe forum , modificari nu exista se potriveste 1 la 1 , costurile au fost in jur de 400 Ron cu transport cu tot.

post-40195-1287332844_thumb.jpg

Editat de -alex-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare! Zi-ne cum o simți la drum, cum se înclină, e mai stabilă pe frânare etc...Bănuiesc că ai păstrat janta originală pt. itp...

Mesaj completat

Janta nu avea și pinionul spate de pe fzr, bănuiesc că are alte rapoarte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare! Zi-ne cum o simți la drum, cum se înclină, e mai stabilă pe frânare etc...Bănuiesc că ai păstrat janta originală pt. itp...

Mesaj completat

Janta nu avea și pinionul spate de pe fzr, bănuiesc că are alte rapoarte...

 

Nu exista nici un dezavantaj , n-am probleme la viraje/inclinat (testat), nici nu se mai simt denivelarile sau gropile asa pronuntat , ce-i drept cauciucul vechi era uzat , intarit deja , acuma am un metzler Z4 , franarea de asemenea e mult mai ok fiindca si discul de frana este de pe fzr (este identic cu cel de D6) doar ca nu este asa uzat ca al meu. Da janta originala o pastrez. Pinionul spate este de pe janta originala , deci este aceeasi raport .Janta de fzr este identica cu cea de Diversion doar ca este de 4 inci x 18 (original 3.5 inci x 18 ) deci merita schimbarea, nu e doar de aspect dar trb sa recunosc ca arata bine :D

p.s. datorita cauciucului de 160 pe spate , fata are acuma de 120.

Acuma urmeaza sa vopsesc jentiile.

Asfalt uscat!

Editat de -alex-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey, voi cat ati da pe un XJ600S '99 ( dublu disc fatza, radiator suplimentar de ulei, soc la mana si, ma rog, carena updatata, sa design nou etc ) cu in jur de 45K la bord, suport de top case, top case kappa de 42, crash bars, revizionata acu 50km - inclusiv furca, gume noi, alarma scorpio cu pager?

 

Adica, motoreta asta:

 

/index.php?...t&id=529406

 

/index.php?...t&id=502482

 

/index.php?...t&id=527052

 

Vreau s-o scot la vanzare, de cand am Tenere-ul e pe dreapta, m-am obisnuit prea mult cu el :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aspecte din excursia de azi...

 

 

După vreo 10 km. pe drum pietruit și după ce am trecut pârâul din imagine, la a doua traversare am renunțat și m-am întors, un localnic mi-a spus că mai aveam vreo 14 km. în stilul ăsta până la Conop(DN7) :D ...

Vreau Tenere! :laugh:

post-9423-1288477357_thumb.jpg

post-9423-1288477401_thumb.jpg

post-9423-1288477462_thumb.jpg

post-9423-1288477510_thumb.jpg

post-9423-1288477685_thumb.jpg

post-9423-1288477714_thumb.jpg

post-9423-1288477748_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ideal ar fi să ne putem permite 2 motoare, personal m-am înțeles foarte bine cu donșoara din imagine, pe atunci în posesia colegului de la care am Diva...

 

...Cagiva Alla rossa 350, kick start only :laugh:

Mesaj completat

...

post-9423-1288563921_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cam slabutza activitatea la Diversionisti.. probabil ca inca baga zeci si dute de km pe asfalt cu moto, nu? ca si asta vara. :laugh:

Folosesc oportunitatea de a merge in acest frumos sezon autumnal pana la prima zapada, cum am facut eu anul trecut, am mers pana cand ningea, zi de zi.. si stiam de ce.

Acum, ma pomenesc si eu sa vorbesc pe aici, un fost diversionist, care nici macar motocicleta de nicio culoare nu mai am ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Se vinde o Diva de 900. :> Rosie.. :>

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...w&ID=348055

 

Este in stare excelenta de functionare, Are niste zgatrieturi mici pe carene, Fac si alte poze la cerere. Ii lipsesc semnalizatoarele din spate..

 

Pretul este usor negociabil.

 

Asfalt uscat!

Mesaj completat

Nimeni? Nimic?

Mesaj completat

:angryfire:

post-43888-1292416678_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor !

 

Sunt nou pe acest forum , si am o intrebare :

Are cineva un Service manual pt. Diversion 900 S ?

Vreau sa-mi desfac motorul pt reconditionare totala , dar ar fi mai usor cu o carte technica.

 

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor !

 

Sunt nou pe acest forum , si am o intrebare :

Are cineva un Service manual pt. Diversion 900 S ?

Vreau sa-mi desfac motorul pt reconditionare totala , dar ar fi mai usor cu o carte technica.

 

Asfalt uscat !

 

Salut , doar linkurile de jos am gasit , poate te ajuta

 

http://netfree1.blogspot.com/2008/09/yamah...ice-manual.html

 

sunt 3 bucati care trebuiesc descarcate

 

http://www.filecrop.com/4315287/index.html

 

iar acesta este in limba germana

Si spor la reconditionare , sunt tare curios cum o sa arate , eventual niste poze inainte si dupa :rolleyes:

Editat de -alex-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...