Sari la conținut

Accident Soseaua Viilor


Sudsemnatu
 Share

Postări Recomandate

Aseara pe la 10, pe Viilor un motociclist de la BGS intrase intr-un Suzuki Suv. Motorul era facut praf, avea baia sparta, furca roata. Masinii ii rupsese roata spate. El parea ok.

Aveti mai multe detalii? cine a fost de vina?

 

Oricum, vb unui prieten- sa mergi pe vremea asta e ca o loterie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, e loterie dar e o loterie bazata pe umpic de matematica. Loterie e tot timpul, poate vara e nevoie de mai putina matematica.

 

Din ce ziceau baietii aseara baiatul era ok. Mobra era mucita beyond recognition. Furca si roata fata desprinse si inodit cadrul pana si la coada (chiar daca lovise cu fatza).

 

Tot din ce ziceau aia baiatul e chiar ok pentru i-a dat drumul sa se duca mobra si el a sarit sau s-a lasat pe-o parte. Dar sincer la cum stateau tristi pe marginea drumului si la cum arata mobra eu initial am crezut ca n-a scapat. A avut parte de o carca de bulan.

 

La cum era intoarsa masina este un clasic intors in fata mobrei. Toata strada aia are linie continua care la fiecare curte este intrerupta asa ca ori a trecut peste linia continua ori a nimerit un spatiu intrerupt tot e vina lui.

 

Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce loterie este vorba? As spune ca zilelea astea vremea este ca vara!

Tocmai m-am intors de la Milano si am constatat (iar) ca cei de acolo au foarte multi clienti la loteria asta: circula, indiferent de vreme (si la zero grade, ploaie etc.), cam 5 (aproximativ) motociclete si maxiscutere la un automobil. Trebuie mentionat ca multe strazi din oras sunt cu piatra cubica.

Cam la fel de desfasoara treburile si in Franta, Anglia sau Grecia. La noi, cum scade temperatura sub 20 de grade incepe loteria supraponderalilor pe supersporturi.

 

Scz pt acest post oarecum offtopic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoreta cu cadrul rupt, TOTUL rupt. gipul a intors peste LINIE CONTINUA sa opreasca la magazinul de iarba, sa traga si baietii pe nas. motoristul e ok, sa zicem. daca nu se dadea jos........

Mesaj completat

bine ca s-au facut multe poze la momentul accidentului, martori, tot ce trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOTERIE 6 DIN 49

 

SAU

 

JOKER

 

PROPUN INTERZICEREA CIRCULATIEI MOTOCICLETELOR LA :

 

TEMP SUB 15 GRADE

ZILELOR INORATE ...POSIBILE PLOI SI FULGERE

ZILELOR DE 13

ZILELOR DE MARTI

 

SANATATE MOTOCICLISTULUI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-l cunosc si nu-s vreun fan BGS, ba dimpotriva...

...dar ne intersectam f des (dc mobra e un endurache) pe drumul catre casa cam de la razoare pana spre eroii revolutiei si chiar am remarcat ca merge ok, fara figuri pe care le-ai putea atribui 'emblemei bgs'

Sper sa fie ok omu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-l cunosc si nu-s vreun fan BGS, ba dimpotriva...

...dar ne intersectam f des (dc mobra e un endurache) pe drumul catre casa cam de la razoare pana spre eroii revolutiei si chiar am remarcat ca merge ok, fara figuri pe care le-ai putea atribui 'emblemei bgs'

Sper sa fie ok omu'.

 

Nu e endurache e o 'onda de viteza. Nu am intreba de care ca nu reusesc sa fac diferente. C-o fi de 600, c-o fi de 1000... maricica oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un 600RR. Omul a scapat nesperat de intreg datorita echipamentului si ca nu s-a izbit direct de masina ci doar de pamant. Mobra a ajuns de vise rele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara pe la 10, pe Viilor un motociclist de la BGS intrase intr-un Suzuki Suv. Motorul era facut praf, avea baia sparta, furca roata. Masinii ii rupsese roata spate. El parea ok.

Aveti mai multe detalii? cine a fost de vina?

 

Oricum, vb unui prieten- sa mergi pe vremea asta e ca o loterie.

 

 

Ce loterie, dom'le? E loterie cand mergi ca apucatul. Slow down, no rush, si-o sa fie bine! :D

 

 

aici nu e cazul. sper ca nu e o aluzie.

ce ar trebui sa intelegem din asta? motoristul mergea linistit, in limitele legale, gipul i-a intrors in fata si motorul s-a facut praf? PRAF? la 60Km/h?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altu'!!!!!!!De unde iesiti ba nene???Esti cumva ruda a celui cu Suv-u??Nu ai vazut mobra facuta praf la 60 la ora,nu ai mers niciodata mai tare de 60 in Bucuresti???daca raspunsul este nu,inseamna ca nu ai treaba cu motociclismul!!!!'Atotstiutorule' :D :)

 

on:multa sanatate baiatului si mult noroc in continuare,se pare ca a avut din plin pana acum!!! :D

 

ps:imi cer scz pt off dar nu m-am putut abtine,nu te obosii sa imi raspunzi,intotdeauna o sa ai dreptate!!! :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altu'!!!!!!!De unde iesiti ba nene???Esti cumva ruda a celui cu Suv-u??Nu ai vazut mobra facuta praf la 60 la ora,nu ai mers niciodata mai tare de 60 in Bucuresti???daca raspunsul este nu,inseamna ca nu ai treaba cu motociclismul!!!!'Atotstiutorule' :D :)

 

on:multa sanatate baiatului si mult noroc in continuare,se pare ca a avut din plin pana acum!!! :D

 

ps:imi cer scz pt off dar nu m-am putut abtine,nu te obosii sa imi raspunzi,intotdeauna o sa ai dreptate!!! :) :P

 

 

 

O sa iti raspund eu pentru ca nu ma pot abtine.

 

Ce legatura are daca X sau Y a mers sau nu a mers "mai tare de 60 in Bucuresti" si legatura cu motociclismul?

 

 

 

 

PS: nu trebuie sa raspunzi, presupun ca (tu crezi ca) o sa ai dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altu'!!!!!!!De unde iesiti ba nene???

daca punem problema asa, in principiu am iesit cam din acelasi loc de unde ai iesit si tu.

Esti cumva ruda a celui cu Suv-u??

nu

Nu ai vazut mobra facuta praf la 60 la ora,

nu

nu ai mers niciodata mai tare de 60 in Bucuresti???daca raspunsul este nu,inseamna ca nu ai treaba cu motociclismul!!!!'Atotstiutorule' :D :D

ba da. ma face asta mai motociclist? imi dai si diploma?

ooof ce face extrasezonul din oameni...

 

 

on: sanatate rider-ului si succes cu asigurarile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi nenea atot 4-fun stiutorule ca e un motorist in Buc care si-a facut Hornet-ul bucati tot la 50-70 la ora. S-a lasat cu tumbe si alte alea. Eu inteleg ca voi astia de va dati de fun aveti multe aere de superioritate da' nu e cazu aici unde aerele voastre put a basini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea, am pus si eu o intrebare la care am primit doua raspunsuri. ma declar satisfacut.

 

de fapt inca ma intreb ce dreaq m-o fi mancat in c|_|r sa-mi bag nasul pe-aici? insa asta-i o intrebare retorica - nu-i musai sa raspundeti.

 

 

 

hai primavara, hai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura are daca X sau Y a mers sau nu a mers "mai tare de 60 in Bucuresti" si legatura cu motociclismul?

Nu ai inteles nimic din ce am scris eu,mai reciteste,poate o sa iti dai seama...faceam referire la postul lui bogo!!!!!nu vreau sa intru in polemici cu nimeni asa ca nu ti-ai gasit persoana,mi-am zis doar opinia,si numai criticati atat lumea!!!!

 

 

Mesaj completat

ba da. ma face asta mai motociclist? imi dai si diploma?

ooof ce face extrasezonul din oameni...

Si atunci de unde stii tu ce viteza avea,de te apuci sa il critici,nu iti este clar,ala cu Suv-u i-a intors in fata,nu ti s-a intamplat niciodata????Eu ma confrunt zilnic cu dinastia!!!

App:poate pt tine este extrasezon,eu merg si acum zilnic cu mobra!!!bafta si nu mi-o lua in nume de rau!!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi devoratori de posturi ati ramas!

 

Motociclistul se numeste Razvan , e un amic de al meu si lucreaza la BGS! Motorul si Suv-ul au dauna totala iar pe el il doare putin umarul si piciorul! Se va face bine si sper sa-si ia banii de la asigurari!

 

Motocicleta era un cbr 600rr din 2004 tipla! Era un maniac al motoarelor! ... Nu este Primul accident de genul ! Daca verificati topul accidentelor e si el pe acolo cand a intors un matiz cu fundul in sus cu un zzr !

 

Bafta ....si trepadushilor....spor la posturi vine craciunul acum si am auzit ca da Mosh Craciun cadouri la userii cu posturi multe!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lui Razvan ii urez numai de bine, bafta si insanatosire grabnica!

 

 

Nu ai inteles nimic din ce am scris eu,mai reciteste,poate o sa iti dai seama...faceam referire la postul lui bogo!!!!!nu vreau sa intru in polemici cu nimeni asa ca nu ti-ai gasit persoana,mi-am zis doar opinia,si numai criticati atat lumea!!!!

 

Nici tu nu ai inteles nimic din ce ai scris se pare. Nu m-am legat de starea mobrei de dupa accident, ci doar mi-am spus opinia legata de afirmatia ta cu tangentele unora cu motociclismul.

 

 

App:poate pt tine este extrasezon,eu merg si acum zilnic cu mobra!!!bafta si nu mi-o lua in nume de rau!!!! :D

 

Trebuie sa iti ridicam statuie?

Hai bafta si tie! :D

 

 

 

 

 

@kidu: ma doare-n p00la de numarul meu de posturi, dar cate o data nu ma pot abtine (ca si @Fan333 de altfel).

Editat de S3RJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci exista oameni cu experienta masiva si in accidente. Bun asa. :D

 

P.S. Am mai vazut urmari de accidente. Asta nu era de 60. Cel putin nu la violenta care se vedea pe masina. Poate mobra e mai sensibiloasa dar tot era rupta pana pe la mijlocul rezervorului. Just my two cents.

 

Bine ca a scapat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Am mai vazut urmari de accidente. Asta nu era de 60. Cel putin nu la violenta care se vedea pe masina.

 

Uita-te la RR-ul de la mine din semnatura. Cel care l-a facut asa se jura ca n-avea mai mult de 60-70. In schimb a intrat intr-un Matiz din spate si l-a facut dauna totala. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi nenea atot 4-fun stiutorule ca e un motorist in Buc care si-a facut Hornet-ul bucati tot la 50-70 la ora. S-a lasat cu tumbe si alte alea. Eu inteleg ca voi astia de va dati de fun aveti multe aere de superioritate da' nu e cazu aici unde aerele voastre put a basini...

simpaticule...e frustrare,sau are 4fun-u` vreo legatura cu accidentul?

contraargumentul e bun..infloriturile de tot c.acatul.

noroc ca miroase a trandafiri dinspre sud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te la RR-ul de la mine din semnatura. Cel care l-a facut asa se jura ca n-avea mai mult de 60-70. In schimb a intrat intr-un Matiz din spate si l-a facut dauna totala. :D

 

My point exactely. Asta arata mult mai rau. Furca nu era indoita ci rupta. Roata nu mai statea in butuc. Carenele de pe coada erau sarite de la impact, inflorite ca o lalea si toate astea dupa ce mobra a venit taras macar vreo 10-15 metri. :D

 

Na, e o strada pe care toti o mai frigem pentru ca e dreapta si buna, are vizibilitate decenta, e lata etc. Insanatosire motoristului si plata maxima drobatilor aia cretini.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...