Sari la conținut

--- Atentie ! Intrunirea De La Cluj ---


MadRider
 Share

Postări Recomandate

ce-i din arad daca veniti pe deva ne putem intalni la intersectia mare dupa deva care mere catre simeria

post-6816-1148392170_thumb.jpg

Din Turda se ia la stanga. Am desenat o linie rosie pe harta. Deci Turda (stanga)->Buru(se ia la dreapta)->Iara, Baisoara, la iesire din Baisoara iar stanga si inca 4 km.

post-2196-1148397918_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai ideea era sa ne intalnim cu restu grupului la hotel Napoca in Cluj si sa mergem impreuna la destinatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..puteti veni direct acolo....de vineri dimineata puteti veni acolo linistiti...coloana care pleaca din fata de la Napoca e mai mult pt cei care vin de departe si le-ar fi mai usor asa sa ajunga unde trebuie.

 

ATENTIE cei care veniti cu conserve (masini ;) )...in incinta pensiunii unde se tine intrunirea NU SE INTRA CU MASINA. Singurele masini care au voie sa intre sunt acelea care ajuta la organizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai fratilor nimeni nu se intersecteaza cu ruta mea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..puteti veni direct acolo....de vineri dimineata puteti veni acolo linistiti...coloana care pleaca din fata de la Napoca e mai mult pt cei care vin de departe si le-ar fi mai usor asa sa ajunga unde trebuie.

 

ATENTIE cei care veniti cu conserve (masini ;) )...in incinta pensiunii unde se tine intrunirea NU SE INTRA CU MASINA. Singurele masini care au voie sa intre sunt acelea care ajuta la organizare.

 

Ok MadRider, merci mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..puteti veni direct acolo....de vineri dimineata puteti veni acolo linistiti...coloana care pleaca din fata de la Napoca e mai mult pt cei care vin de departe si le-ar fi mai usor asa sa ajunga unde trebuie.

 

ATENTIE cei care veniti cu conserve (masini :P )...in incinta pensiunii unde se tine intrunirea NU SE INTRA CU MASINA. Singurele masini care au voie sa intre sunt acelea care ajuta la organizare.

 

 

Madule, pregateste o "doza" de palinca de-aia de-a voastra ca vin peste voi :ok: :lol: Plec de joi macar sa stiu ca inteleg ceva din drum :P ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axa....sa nu faci cumva sa nu intrebi de mine si sa nu ne intalnim ca e bai.....pe care vezi cu emblema Transilvania Bikers pe spate intrebi de Eddie sau de Indianu`...si iti zice pe unde is....si daca esti cuminte poate primesti supliment la tzuica (tot tzuica) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axa parca de dupa tzeapa trasa copilului smecheras din bucale noi tre sa stam la o berica- doua..

presupun ca acuma o sa avem timp;)

 

Sa ne vedem cu bine!

Sper sa ajung cat de curand(vineri pana amiaz, dupa care ma intorc la Cluj sa mergem si cu trupa mare..)

 

Presimt o betie:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axa parca de dupa tzeapa trasa copilului smecheras din bucale noi tre sa stam la o berica- doua..

presupun ca acuma o sa avem timp;)

 

Sa ne vedem cu bine!

Sper sa ajung cat de curand(vineri pana amiaz, dupa care ma intorc la Cluj sa mergem si cu trupa mare..)

 

Presimt o betie:D

 

 

Requiem, sa stii ca nu am uitat, cu placere ma achit de "premiu" ! :ok: :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita sa facem stanga in Turda daca venim din Brasov? E drumu acceptabil? Sau e mai bine sa ocolim prin Cluj?

Drumul e destul de bun si din Turda sau cel putin era in noiembrie. Oricum ocolul numerita pentru ca si daca mergi prin Cluj ultimii 7-8km e cu gropi drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-A MODIFICAT PROGRAMUL

 

-plecare azi (Joi 25.05.06) de la OMV Baneasa la ora 16.00

-3 motoare : Axa cu Scame ,Aliance-Steel si eu (DoruMaster)

.....popo...sim la noapte undeva pe Valea Oltului ....si maine ne

continuam drumul spre CLUJ (Valea Ierei)

 

Traseul este :

- BUC. - PITESTI - RM. VALCEA - SIBIU - SEBES - ALBA IULIA -

AIUD - TURDA - BURU - VALEA IEREI

 

FRATI CLUJENI VEEENIIIIIIMM......!!!!!!!

 

:crack: :ok: :crack: :cheers: :crack: :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita sa facem stanga in Turda daca venim din Brasov? E drumu acceptabil? Sau e mai bine sa ocolim prin Cluj?

Drumul e la fel de bun/rau si pe-o parte si pe cealalta. Din oricare parte vii, ultima portiune e aceiasi. (Baisoara - Asklepyos)

De la Turda la stanga, spre Mihai Viteazu - Buru, e mult mai scurt.

Prin Cluj...e prin Cluj :crack: Ai Turda - Cluj: 2 benzi pe sens (un fel de TurboZone al nostru) si apoi coborarea Feleacului, cu "Curba Mortii" si o priveliste faina a Clujului, apoi Cluj - postul de control (spre Gilau) iarasi portiune rapida (mare atentie, preponderent prin localitati).

 

Va doresc distracatie placuta! :cheers: :ok:

(eu stau sa-mi oblojesc urmele ultimei cazaturi :) )

post-2755-1148552379_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul e la fel de bun/rau si pe-o parte si pe cealalta. Din oricare parte vii, ultima portiune e aceiasi. (Baisoara - Asklepyos)

De la Turda la stanga, spre Mihai Viteazu - Buru, e mult mai scurt.

Prin Cluj...e prin Cluj :crack: Ai Turda - Cluj: 2 benzi pe sens (un fel de TurboZone al nostru) si apoi coborarea Feleacului, cu "Curba Mortii" si o priveliste faina a Clujului, apoi Cluj - postul de control (spre Gilau) iarasi portiune rapida (mare atentie, preponderent prin localitati).

 

Va doresc distracatie placuta! :ok: :crack:

(eu stau sa-mi oblojesc urmele ultimei cazaturi :crack: )

 

 

Gogu, multumim de harta.. :cheers: dar ce program folosesti tu ca vad ca stie mult despre drumurile secundare ??? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar ce program folosesti tu ca vad ca stie mult despre drumurile secundare ??? :cheers:

Route66 2003

Il gasesti pe hubul nostru ( MOTOhub.no-ip.info:456 ). O sa gasesti mai multe variante si din pacate nu mai stiu sa-ti spun care e cea care am adus-o si merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu pot ajunge in timpul festivalului din motive de LIPSA CASH_ULUI!!!! :cheers: :ok: :) :crack: :crack: :crack: care vine abea de luni incolo...

 

Sper sa ajung in Cj totusi saptamana viitoare, evident cu moto! Poate ne vedem pe acolo... Daca e dati si voi pm-uri cu ceva nr de tel. poate bem o bere sau ceva in Music pub sau undeva in vre-un loc fain cum numai in Cj gasesti!!!

 

 

Pentru cei care pleaca, SA AVETI DRUM BUN!!!

 

 

ASFALT USCAT!

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor si dragelor, ne vedem la Cluj! Pisi e pregatita (cat de pregatitata poate fi ea), la radio s-anunta ploi, drumul e sinuos si ne asteapta, deci...

Maine dimineata o-ntindem spre Valea Oltului si de acolo mai departe.

Sa ne vedem sanatosi!

 

PS: Pregatiti tzuica!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor si dragelor, ne vedem la Cluj! Pisi e pregatita (cat de pregatitata poate fi ea), la radio s-anunta ploi, drumul e sinuos si ne asteapta, deci...

Maine dimineata o-ntindem spre Valea Oltului si de acolo mai departe.

Sa ne vedem sanatosi!

 

PS: Pregatiti tzuica!!! :cheers:

 

Janeleee.....ai grija si de-al meu sotz...l-am lasat singur :)

dau o bere (tuica o bei cu ei.. :crack: ) :crack:

si fa pozeeeeeee...

RIDE SAFE :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... cred ca si eu zic pas :cheers:

 

La anu' m-apuc de strans bani din Ianuarie :ok:

 

Las ca cine nu apuca in Cluj, vine in Cheile Copanului (la 30 km distanta), cand va vi intalnirea clubului din Turda. Astfel in jud. Cluj asta va fi a doua inalnire...

 

n-am postat mai repede ca nu am vrut sa se supere cei de la Transylvania Bikers...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...