Sari la conținut

Un Motociclist Adevarat - Dan Macarascu


Dogg
 Share

Postări Recomandate

Daca poti spune de cineva ca este un MOTOCICLIST ADEVARAT si ca atunci cand alt motociclist are accident, la orice ora el se vine acolo, sa se ocupe cu "atentionarea" medicilor prin spitale si sa se asigure ca vei fi bine; daca ai o pana si ii dai telefon, esti sigur ca o platforma vine sa te ia; daca ai o problema, el te ajuta si sigur stie pe cine sa iti recomande legat de orice nu numai de motocicleta; atunci poti spune ca vorbesti de un om ca DAN MACARASCU sau DANUT al nostru prieten iubit si MOTOCICLIST SUFLETIST. Baieti precum Comunistu, Dom Profesor, Gabi Hayabusa..etc si multi altii pot certifica asta cat au fost in spitale.

Asa cum viata este o loterie uneori, Danut s-a stins din viata violent la numai 35 de ani lasand in urma o fetita de trei ani o sotie, o mama, intr-un cuvant o familie iubitoare, acum indurerata din cauza unei persoane inconstiente.

In momentul de fata trupul sau se afla la biserica Sf Ilie de la Unirii pana miercuri cand va fi inmormantat, unde cei care l-au cunoscut sau nu pot trece sa aprinda o lumanare si sa ii duca o floare.

Se pare ca va fi inmormantat la cimitirul Reinvierii dar deocamdata familia nu a hotarat.

 

Prietenii care se stiu il plang, colegii de la Directia taxe si impozite sectorul 4, unde Danut era director si iubit de toata lumea, vecinii si toti cei care l-a cunoscut nu au putut sa ramana indiferenti la auzul acestei tragice vesti, si pe buna dreptate deoarece un om atat de bun lasa o gaura in astfel de circumstante in inima oricui.

 

Inca nu realizam ca cel care era prezent langa noi mereu cu motoreta foarte ingrijita si cu zambetul non stop pe buze, glumet, cu o aura pozitiva a disparut atat de rapid. A murit instantaneu cei de la IML au spus ca i-a crapat coloana vertebrala si inima efectiv a explodat iar din cauza pozitiei in care a cazut i s-a sectionat jugulara si i s-au rupt coastele de pe partea stanga.

 

Acest om era un motociclist pur si simplu indragostit de acest sport si mai ales de motocicleta lui (fosta motocicleta a lui mincinosu),din cauza careia a devenit un fan innrait honda, mereu echipat COMPLET si cu nelipsitul sau tricou rosu cu hondaNu avea pasiuni gen dat pe-o roata sau stoppie asa cum am citit idioteniile pe topicul vecin si tocmai de asta am creat acest topic sa se lamureasca foarte clar acest lucru si cum s-a intamplat.

 

Cert este din ipotezele foarte multe care sunt, ca Dan venea dinspre rondul G Cosbuc iar in rondul de la casa poporului pe drumul cu prioritate a facut un stoppie involuntar de panica atunci cand respectiva i-a taiat fata iar din spatele ei a mai venit o dacie care s-a postat in spatele skodei si care ulterior a diparut, impreuna inchizandu-i accesul.(plus ca masinile de pe contrasens s-au oprit pentru a-i ceda pe prioritate trecerea soferitei din skoda deci zid facut din trei masini)-DAN nici macar nu avea orice fel de tangente cu acrobatiile

I-a placut motocicleta, ne iubea pe toti noi il iubim in continuare, ne e dor de el,si tare greu este sa ne gandim pe cine sa sunam primul cand iesim la plimbare pentru ca numele lui este PRIMUL pe buzele oricaruia vroia sa dea o tura.NICIODATA nu zicea NU.

 

 

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!

post-1350-1148309634_thumb.jpg

post-1350-1148309647_thumb.jpg

post-1350-1148309659_thumb.jpg

post-1350-1148309677_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 93
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si inca ceva ... nu exista nici o urma pe asfalt LA PROPRIU care sa confirme ipoteza ca ar fi avut viteza !

nici macar o harjaiala cat de mica!

iar motocicleta cateva daune MINORE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a povestit un coleg azi la scoala cum s-a intamplat era cam socat.

RIP

 

 

 

Si politia face razii sa starneasca viitorii motociclisti in loc sa se ocupe de conservarii idioti.Numai femeii idioate la volan.

Eu ma uit la mama are permis dar nu conduce ca nu este capabila asa ar cam trebui sa faca majoritatea soferitelor din Bucuresti din tara,

PS.Imi cer scuze daca mamele sau sotiile voastre conduc masina dar am cam spus adevarul.Fara suparare!

Editat de Costy_Clipcea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute venind de la servici am trecut exact prin locul respectiv, si pot sa spun ca e un rond nenorocit unde trebuie sa fii cu ochii-n paispe si cu viteza melcului.

Din respect pentru el, am mers cu max 40/h tot drumul pana acasa si e mult mai safe pe strada asa ceva. Daca se vrea viteza, sa se echipeze oamenii si sa mearga pe circuit.

Condoleante!

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i fie tarana usoara.

 

Eu lucrez langa rondul Regina Maria (cunoscut si ca Cosbuc), si asa cum zicea si Apasu in thread-ul precedent, e criminala portiunea aia. Eu cu masina era sa fac accident de vreo 2-3 ori pe acelasi motiv.

Condoleante familiei si prietenilor.

 

PS: Dogg, e vorba cumva de biserica de la 11 iunie, cea de langa statia de tramvai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante familiei si tuturor prietenilor. Oricat de bun motociclist ai fi sunt situatii in care nu ai cum sa reactionezi. Pacat ca a plecat dintre noi un adevarat motociclist si om. R.I.P ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt impresionat la maxim de ceea ce citesc aici cu toate ca nu l-am cunoscut pe acest om, dar va compatimesc.....putea la fel de bine sa fie un prieten de-al meu....

 

Oare cati vor mai trebui sa moara din cauza sistemului astuia corupt si infect ????? ....Toate bagaboantele isi iau permis k si-o trag cu politzaii sau mai stiu eu cu cine.....martalogi cu 4 clase isi cumpara permisele..........REVOLTATOR FRATILOR !!! ....ASTIA NE OMOARA !!!

 

Sunt foarte nervos acum si prefer sa ma opresc aici....nu vreau sa patez acest topic.

 

DUMNEZEU SA-L IERTE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca.

 

Intr-adevar un om extraordinar. Asta a fost impresia pe care mi-a facut-o cu aproximativ 12 ore inainte de tragicul eveniment. Plin de viata, optimist, cu zambetul pe buze, foarte mandru de "FATA lui" si de familia lui.

 

Sa-i fie tarana usoara! ;) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP ;) :lol: :ok:

Nu mai stiu ce sa spun decat ca si eu am o fetita de 3 ani si o sotie si nu as vrea sa treaca prin astfel de clipe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...