Sari la conținut

XT 250 - 2010


Postări Recomandate

nu e tt r , e vechiul XT 225 Serrow. Oricum e doar pt. piata americana, in Europa nu cred ca va fi importata oficial, ca si TTR -ul 250.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie sincer nu imi prea place xt'ul.

 

Si nici nu pare a fi o motocicleta prea reusita, un 250 racit cu aer la enduro nu face cine stie ce. Nu ai putere prea mare, greutate uriasa, zic eu pentru un motor de 250 din 2010)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie sincer nu imi prea place xt'ul.

 

Si nici nu pare a fi o motocicleta prea reusita, un 250 racit cu aer la enduro nu face cine stie ce. Nu ai putere prea mare, greutate uriasa, zic eu pentru un motor de 250 din 2010)

 

dar cine a zis ca-i de enduro, sa-l folosesti la urcari si la tranteala?

probabil e destinata incepatorilor...domnisoarelor si pt plimbari offroad prin fermele din america :love:

pentru categoria respectiva probabil e buna motoreta... dar cred ca pretul va stabili daca e o motoreta reusita sau nu.

presupun ca e destinata si pt cei cu low budget.

Editat de M!rra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cine a zis ca-i de enduro, sa-l folosesti la urcari si la tranteala?

probabil e destinata incepatorilor...domnisoarelor si pt plimbari offroad prin fermele din america :love:

pentru categoria respectiva probabil e buna motoreta... dar cred ca pretul va stabili daca e o motoreta reusita sau nu.

presupun ca e destinata si pt cei cu low budget.

 

Pai din moment ce e postat anuntul pe un forum de enuristi, credeam ca se refera la asa ceva. Pentru incepatori la enduro buna, dar nu pentru mult timp... cand ai sa vrei sa faci alte chestii cu ea o sa iti dai seama ca e prea grea.(in situatia asta sunt si eu) Dar oricum, mai bine un motor greu la enduro decat nici un motor.

 

Pentru oras e foarte buna, dar eu as schimba masca aia de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din moment ce e postat anuntul pe un forum de enuristi, credeam ca se refera la asa ceva. Pentru incepatori la enduro buna, dar nu pentru mult timp... cand ai sa vrei sa faci alte chestii cu ea o sa iti dai seama ca e prea grea.(in situatia asta sunt si eu) Dar oricum, mai bine un motor greu la enduro decat nici un motor.

 

Pentru oras e foarte buna, dar eu as schimba masca aia de fata.

Masca aia fata aduce prea a anii '80,si lopata aia de suport de numar din spate zici ca e luata de pe vitezane.

Enduro nu inseamna numai rupt gatul pe urcari dificile si noroi de juma de metru gen competitie,britanicii au o denumire pentru genul asta de motoare "Trail bike" si in categoria asta intra XT,TT,LC4,Dominator,in general monocilindrele dual-purpose,acu 20 de ani ar fi fost un off-road veritabil acuma au mai crescut standardele.

Este foarte buna pentru ce e destinata,motor mic,simplu,economicos si ieftin.

PS:am racire pe aer si 600cmc si nu mi-a facut niciodata probleme si nu pot sa zic ca am menajat-o,japonezii astia nu sunt chiar batuti in cap.

Editat de seby_mf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca numai pretul va face sa se vanda sau nu mobra asta , in toi de criza .

altfel pare un dual purpose interesant .

cred ca nu viseaza nimeni sport de performanta cu o mobra racita pe aer.

farul rotund ma face sa ma gandesc la cel al Transalpului nou (urat dupa parerea mea dar frumos la XT-ul acesta).

poate se cere retro .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Eu am un TTR 225 din 2001. Sunt super multumit. Este un motor de enduro turism. Te duce pe orice coclauri daca nu ai pretenti de mers pe o roata etc ... iar ca intretinere - simplu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un TTR 225 din 2001. Sunt super multumit. Este un motor de enduro turism. Te duce pe orice coclauri daca nu ai pretenti de mers pe o roata etc ... iar ca intretinere - simplu

 

Merge TTR-ul pe-o roata de nu ai aer :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...