Sari la conținut

Accident Fotbalist


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Am vazut la stiri la Pro Tv ca un fotbalist de la o echipa din Galati a avut accident cu motocicleta (vitezana). Nu am prins mare lucru decat ca el a iesit la plimbare si a dat unul peste el, cu masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre speranețele Stelei, fundaÂşul Alexandru Tudose (19 ani), a fost azi victima unui accident rutier petrecut în Galați. Fotbalistul a fost izbit în plin de un Renault Megane care a încercat să întoarcă fără să se asigure Âşi nu l-a observat pe Tudose, acesta conducînd regulamentar motocicleta personală. În urma impactului violent, stelistul a fost aruncat în aer, iar motocicleta s-a lovit de un alt autoturism parcat. Tudose a fost izbit de caldarîm, după un plonjon de peste 30 de metri! Casca i-a salvat viața fotbalistului, care a suferit o fractură la umărul drept, fiind internat la Spitalul de Urgență din Galați. (Marian Căpățînă - Gazeta Sporturilor Online)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai cat as vrea sa il injur de toti mortii pe cretinu ala care nu ii in stare sa intoarca capu sa se asigure!!!!!!!! niste inconstienti, conservari tampiti nu isi dau seama ca masina ii arma mortala si sunt raspunzatori pentru viata participantilor la trafic. chiar atat de greu ii sa dai un ochi in oglinda?? conduc de 2 saptamani, dar nu ma compar cu idiotii astia care se simt stapanii soselelor si cred ca ei au prioritate generala. X(

 

 

 

P.S.: Nu, nu tin cu Steaua ;)

Editat de mariusweed_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

vai cat as vrea sa il injur de toti mortii pe cretinu ala care nu ii in stare sa intoarca capu sa se asigure!!!!!!!! niste inconstienti, conservari tampiti nu isi dau seama ca masina ii arma mortala si sunt raspunzatori pentru viata participantilor la trafic. chiar atat de greu ii sa dai un ochi in oglinda?? conduc de 2 saptamani, dar nu ma compar cu idiotii astia care se simt stapanii soselelor si cred ca ei au prioritate generala. X(

P.S.: Nu, nu tin cu Steaua :lol:

bai nene da chiar la cate 2 zile trebuie sa ne calce cate un idiot?cuvinte f urate am pt ei,nici nu va imaginati.de la inceputul primaverii ...ei bine e a doua oara cand tre sa-mi vopsesc si sa-mi refac carena.pt ca se gasesc ei ori sa intoarca aiurea ori sa-ti puna vre-o frana aiurea cand tocmai au plecat de pe loc.aiurea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.vlg.sisnet.ro/index.php?page=articol&id=8385

 

Putea fi o tragedie: Fotbalistul Alexandru Tudose, accidentat pe Faleză

 

 

 

* Fostul "oțelar" Âşi-a fracturat umărul drept

Fotbalistul Alexandru Tudose a fost protagonistul unui accident spectaculos Âşi, din fericire, fără urmări tragice, care a avut loc ieri, în jurul orei 13.00, pe Faleza superioară a Dunării. Tudose conducea o motocicletă galbenă Hyundai, cu numărul de înmatriculare B 83398 Âşi rula regulamentar, conform declarațiilor martorilor oculari, dinspre Elice către zona restaurantului Pescarul, când a fost acroÂşat din partea dreaptă (din aceeaÂşi direcție de deplasare) de un Renault Megane negru, al cărui Âşofer a executat manevra de întoarcere în plină stradă, ignorând linia continuă. "În urma impactului, motociclistul a fost proiectat aproape 20 de metri într-un autoturism Volkswagen, parcat regulamentar. MaÂşina care a provocat coliziunea s-a răsucit, la rândul ei, cu 180 de grade", a precizat Cristina Tatulici, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Galați. Salvarea ajunsă imediat la fața locului l-a transportat imediat la Spitalul de Urgență pe tânărul în vârstă de 19 ani, acum jucător la formația Steaua BucureÂşti, după ce până în vara trecută a activat sub culorile echipei Oțelul Galați. În urma unui prim examen fizic, doctorii au stabilit că Tudose are o fractură la umărul drept, urmând să i se facă - pentru orice eventualitate - o radiografie completă. ÂŞoferul Renault-ului, care prezenta o rană uÂşoară la nivelul brațului stâng, nu a vrut să dea declarații.

 

Elena Parapiru

D.C.Predescu

Foto: Vasile Caburgan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tudose conducea o motocicletă galbenă Hyundai, cu numărul de înmatriculare B 83398 Âşi rula regulamentar, conform declarațiilor martorilor oculari ...

 

Chiar asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tudose conducea o motocicletă galbenă Hyundai, cu numărul de înmatriculare B 83398 Âşi rula regulamentar, conform declarațiilor martorilor oculari ...

 

Chiar asa?

 

probabil se referea la o motocicleta Hummer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt soferul meganului zice-asa:

 

"Imi pare rau pentru intreg incidentul. Incetinisem, am intrat pe banda intai ca sa intorc. M-am asigurat dar nu s-a vazut si nu s-a auzit nimic. Am bagat in viteza sa intorc si abia ma pusesem in miscare (nu aveam mai mult de 10Km/ora) cand am auzit sunetul de motor. N-am apucat sa fac nimic. Totul a fost super rapid"

 

Ce sa zic! Omu a auzit cum a schimbat motociclistul o viteza si apoi impactul. Totul foarte rapid. Cine cunoaste faleza din Galati stie ca la "Fructul Soarelui" sunt puse pe sosea speed bumperele pentru reducerea vitezei si nici un motociclist de viteza nu trece peste ele decat foarte incet. Apoi urmeaza o curba larga spre stanga (cum vii dinspre bac catre elice) dar fara vizibilitate spre locul accidentului si apoi se intra in linie dreapta pana la elice.

Oricum, asocierea dintre japoneza, 19ani, 150Km/ora nu e cam mult?

Ii doresc motociclistului sa se insanatoseasca cat mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul asta zici ca s-a produs in Tara Minunilor, masina se intoarce 180 de grade, motociclistul "zboara" 20 de metri intr-o masina si are un umar rupt, nimeni n-are viteza ca sunt denivelari pt limitare de viteza, ala aude motorul da nu face nimic...motociclete Hyunday....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, am cautat variantele evenimentului aparute in presa:

http://www.prosport.ro/index.php?c=92&pg=1&a=110117

http://www.gsp.ro/index.php?arhiva=1&a=447...C1%7Ctudose&p=2

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fot...&viewItem=10915

http://www.vlg.sisnet.ro/index.php?page=articol&id=8385

 

Ziarista inteligenta ... o fi jucat spanzuratoarea si i-a iesit Hyunday in loc de Hyosung (asta seamana cel mai mult), daca e Honda sau altceva, atunci chiar ca e :cheers: :ok: :) .

 

Oricum, bine ca nu a fost mai rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...