Sari la conținut

TURCIA 2010


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Nici nu stiti ce tare ma mananca, de aia nici nu m-am bagat cu vre-un comentariu. Anul asta trebuie sa mai stau pe acasa, poate mai la toamna ceva.

Dayana trebuie sa nasca pe la sfarsitul lui martie si ne-am gandit sa facem botezul pe 12 iunie ca pe 16 zicea Vlad ca incepe Tura in Alpi...asa ca mai pe forum, mai pe la Domnesti cu Yogy...pana mea, trece si asta.

 

"Va pupdrumbun sine maiauzim noipana plecati custimasirespectAndrei" :(

 

* si tiemulta baftala"primire" sa ai grijadefata si sadeaDomnusavina doarursitoarele bunela leaganinnoapteacupricina. na!ca tepupde la distanta, ca acumamaflatsieu deci, felicitari! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nici nu stiti ce tare ma mananca, de aia nici nu m-am bagat cu vre-un comentariu. Anul asta trebuie sa mai stau pe acasa, poate mai la toamna ceva.

Dayana trebuie sa nasca pe la sfarsitul lui martie si ne-am gandit sa facem botezul pe 12 iunie ca pe 16 zicea Vlad ca incepe Tura in Alpi...asa ca mai pe forum, mai pe la Domnesti cu Yogy...pana mea, trece si asta.

 

"Va pupdrumbun sine maiauzim noipana plecati custimasirespectAndrei" :(

 

...se pare ca te obisnuiesti cu sculatu' de dimineata!

Daca ne primeste sefu'(!?), intram si noi in grup (D&:(..., nici asa nu treci de la mancarime la fapte?

Oricum, nu uita de 20.02.2010, eu am mai dat pe mine cu putin noroi sambata trecuta, la Cernika.

DanS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...se pare ca te obisnuiesti cu sculatu' de dimineata!

Daca ne primeste sefu'(!?), intram si noi in grup (D&:(..., nici asa nu treci de la mancarime la fapte?

Oricum, nu uita de 20.02.2010, eu am mai dat pe mine cu putin noroi sambata trecuta, la Cernika.

DanS

 

 

daca nu va miscati ca in thasos

cand l.ati inebunit pe mihai ca mai mult era burta la soare decat curu pe sa

stam de vorba

 

deja locurile au fost ocupate :(

deschid licitatie

ce puii mei

show me the money

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu va miscati ca in thasos

cand l.ati inebunit pe mihai ca mai mult era burta la soare decat curu pe sa

stam de vorba

 

deja locurile au fost ocupate :(

deschid licitatie

ce puii mei

show me the money

 

Ti-am ridicat-o la fileu si...ai prins-o!

(asta in legatura cu, cuvantu' "sefu").

In legatura cu miscatu', daca nu reusim pe drum, dar macar seara bem noi o bere impreuna (si fac cinste, ca-i mai ieftin decat licitatia).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* in Bulgaria fac eu cinste. prima seara. (sau o sa fie deja Turcia? ...bine, putem bea berea si pe granita, no problemo!)

 

pe urma, ma las invitata, ...dar sa nu exagerati :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta lui Manuel are camere ?

motocicleta lui ianachim n-are camere.

motocicleta mea n-are camere !

 

...da..ar fi interesant 4-6 in camera...... swing ?

 

:(

 

Vedeti ca am citit eu undeva, nu spui unde,ca Cria vrea sa-si aleaga un "fucker of the year", asa ca daca stati mai multi in camera o sa mearga procesul de selectie mai repede! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

 

Vedeti ca am citit eu undeva, nu spui unde,ca Cria vrea sa-si aleaga un "fucker of the year", asa ca daca stati mai multi in camera o sa mearga procesul de selectie mai repede! :(

 

 

ups

pai ce puii mei e excursia mea

 

salon erotic

 

@cria mama cred ca te duci la turci singurica

nu de alta dar trebuie sa am baietii apti de alergare

 

ps un lucru e de retinut

buna ideea cu pasarica of the year :cheers:

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ca tot ne indreptam inspre Turcia, si am vazut ca Istanbul-ul intra in program in ultimele zile/zi, cred ca ar fi interesant de folosit oportunitatea de a face ceva ce numai acolo se poate face (in Turcia). nu poti sa ajungi in Istanbul si sa nu incerci o baie la hamam:

 

HAMAM

 

pasul unu - trebuie sa decizi ce fel de tratament vrei (exista mai multe modalitati de a experimenta hamam-ul: "uscat", cu insotitor (tellaks) sau fara, cu ulei, etc.);

 

pasul doi - intri in hamam, te dezbraci (poti purta un costum de baie, dar nu e necesar - no panic! Femeile si barbatii au saloane separate), iti infasori pe trup stergarul pe care ti-l da personalul de acolo si incalti papuci speciali (nu se poate fara! marmura e f. alunecoasa);

 

pasul trei - vei fi condus intr-un salon cu marmura incalzita, de obicei acesta are in mijloc o piatra mare, ca o platforma (gĂśbektaÂş); te asezi pe piatra sau iti gasesti un loc comod la perete, nadusesti;

 

pasul patru - dupa ce transpiri vreo 15 minut in salonul cu marmura, insotitorul te va duce la masaj, intai unul uscat, cu o manusa aspra, apoi un masaj umed, cu spuma (este facut cu un burete imens, pe tot corpul, pana se curata toate celulele moarte); depinde de tine ce aroma alegi ptr. masajul umed (trandafiri, lapte&miere, mirt, morc, etc.); la final urmeaza un sampon care lasa pielea neteda si catifelata, te vei simti ca nou nascut(!)

 

pasul cinci - masajul cu ulei, trebuie comandat, nu se ofera in programul obisnuit de la hamam. Atentie! Uleiul trebuie ales de la inceput, e de preferat sa spui ce vrei, nu sa lasi insotitorul sa decida cu ce te maseaza (desigur va alege un ulei ieftin...);

 

pasul sase - dupa masajul cu ulei, nu mai ai nimic e facut, esti on your own. Poti sa pleci imediat din hamam, sa iei drumul bazarului sau sa te opresti in primul MacDonalds. Dar e de preferat sa mai stai unpic... Ai nevoie de ceva timp sa te obsnuiesti cu temperatura normala a corpului (care acum e supra-incalzit) si sa savurezi efectul masajului, in toti muschii. Mintea o sa incerce senzatii noi deasemenea, asa ca lasa-i timp sa le "dizolve". De fapt, hamamul este o experienta spirituala, care pleaca de la simturi. Un corp curat si "elastic" gaseste mai usor loc de ganduri frumoase pentru minte.

 

Exista 3 hamamuri f. cunoscute in Istanbul:

 

1. Ca?alo?lu Hamam?

http://www.cagalogluhamami.com.tr/

 

2. ĂemberlitaÂş Hamam?

http://www.cemberlitashamami.com.tr/hamam_english.htm

 

3. Sultanahmet Hamam?

http://www.sultanahmethamami.com/index.html

 

AquaPark gasim in orice tara, hamam numai in Turcia, dar ...up to you, guys! :(

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu va miscati ca in thasos

cand l.ati inebunit pe mihai ca mai mult era burta la soare decat curu pe sa

stam de vorba

 

OFF TOPIC

Aceea chiar a fost excursie in Thassos pentru a face o baie.

Si chiar asta am facut, cate o baie pe cate o plaja, ca ce altceva puteai face: o tura a insulei(100km) pe asfalt sau baie prin golfuri

Mihai cu Varadero al lui nici macar pana la plaja nu putea cobora daca nu era asfalt nu de alta dar lua praf pe cauciucuri:-)

Drumurile care meritau facute erau cele neasfaltate, care duceau spre centrul insulei, dar amatori nu eram decat eu cu Dan

Normal ca s-a plans Mihai de statul nostru la plaja deoarece dupa 30 minute dupa ce am ajuns in Thassos si am baut o bere, din cauza "nerabdarii" lui, vroia sa ne intoarcem spre Bucuresti.

 

 

SEFU' lui Dan este de fapt sefa si ii este nevasta, dar sa nu te superi daca pe aici ti se mai spune si " sefu" ca doar vad ca scri" excursia mea", baietii mei".... Sa traiesti mare sef, mare patron! ;-)

Mai primiti, mai faceti angajari, pentru excursie?

 

Ca tot sunt minus tzaspe grade afara macar stam cu mainile pe tastatura si mai carcotim si noi cate ceva, ca doar nu se supara nimeni.

 

 

O saptamana buna si sa nu va moara bateriile pe frigul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de hamam.

 

Asa am fost invatat de un turc prietenos, si s'a dovedit ca a avut foarte mare dreptate.

 

Este pacat sa mergi la hamamurile pentru turisti. Adevarata experienta otomana o traiesti in cele la care merg turcii localnici. E cu totul alta atmosfera, mult mai autentica.

 

Si da, dupa ce scapi din mainile malacului care te maseaza de urli de durere, te simti asa de usurel ca iti vine sa adormi. De fapt, asta e si ideea, sa tragi un pui de somn in camera de revenire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad, tu esti in categoria de invitat special la fel ca Dan si Bogdan. Daca platiti bine vorbesc eu cu seful cel mare sa va puna pe lista. Dar nu mai spuneti la nimeni .Sa ramina secretul nostru. La fel si pentru Iulian.

 

Multzumim prietene pentru statut...si noi te-am lua cu noi ORICAND si ORIUNDE!

Eu incep sa ma pregatesc: mi-am achizitionat o C3 alba si posibil si schimb de motor pana'n mai.

De, incerc sa tin pasul (a se citi ROATA) dupa Cristi.

DanS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF TOPIC

Aceea chiar a fost excursie in Thassos pentru a face o baie.

Si chiar asta am facut, cate o baie pe cate o plaja, ca ce altceva puteai face: o tura a insulei(100km) pe asfalt sau baie prin golfuri

Mihai cu Varadero al lui nici macar pana la plaja nu putea cobora daca nu era asfalt nu de alta dar lua praf pe cauciucuri:-)

Drumurile care meritau facute erau cele neasfaltate, care duceau spre centrul insulei, dar amatori nu eram decat eu cu Dan

Normal ca s-a plans Mihai de statul nostru la plaja deoarece dupa 30 minute dupa ce am ajuns in Thassos si am baut o bere, din cauza "nerabdarii" lui, vroia sa ne intoarcem spre Bucuresti.

 

 

SEFU' lui Dan este de fapt sefa si ii este nevasta, dar sa nu te superi daca pe aici ti se mai spune si " sefu" ca doar vad ca scri" excursia mea", baietii mei".... Sa traiesti mare sef, mare patron! ;-)

Mai primiti, mai faceti angajari, pentru excursie?

 

Ca tot sunt minus tzaspe grade afara macar stam cu mainile pe tastatura si mai carcotim si noi cate ceva, ca doar nu se supara nimeni.

 

 

O saptamana buna si sa nu va moara bateriile pe frigul asta!

 

tocmai de aceea ma mai iau cu unii in gura pe aici

care nu inteleg ca daca am postat

o excursie trebuie sa iau toti motociclistii doritori la drum

 

mai bine de balacarim aici

si stim ce si cum vrem sa facem

decat sa ajungem la 1000 -2000 de km departare de tara si sa nu ne intelegem in ceea ce priveste stilul si programul

 

nu este nimeni obligat sa adopte stilul meu"cum spun unii PROST" de mers, sau sa manance ce mananc eu sau sa doarma unde vreau eu

 

excuria mea, baietii mei....... suna intr.un fel a unitate

adica OAMANEII pe care ma pot baza oricand si EI oricand se pot baza pe mine

 

asa grupuri moto se strang in fiecare wk.end si dau o fuga pe cheia

sau genul de OM care da un semn o data la 6 luni sa te intrebe daca poti sa.l ajuti cu un sfat

in rest nu stie sa dea un tel de craciu

 

astia intra in categoria de amici de tura

 

celui ce nu.i place gandirea mea isi face frumusel topic si pleaca

nu leg pe nimeni si nici nu.mi place sa ma apuc sa fac excursii pe bani

este o raspundere pe care nu vreau sa mi.o asum din diverse motive

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF TOPIC

Aceea chiar a fost excursie in Thassos pentru a face o baie.

Si chiar asta am facut, cate o baie pe cate o plaja, ca ce altceva puteai face: o tura a insulei(100km) pe asfalt sau baie prin golfuri

Mihai cu Varadero al lui nici macar pana la plaja nu putea cobora daca nu era asfalt nu de alta dar lua praf pe cauciucuri:-)

Drumurile care meritau facute erau cele neasfaltate, care duceau spre centrul insulei, dar amatori nu eram decat eu cu Dan

Normal ca s-a plans Mihai de statul nostru la plaja deoarece dupa 30 minute dupa ce am ajuns in Thassos si am baut o bere, din cauza "nerabdarii" lui, vroia sa ne intoarcem spre Bucuresti.

 

 

SEFU' lui Dan este de fapt sefa si ii este nevasta, dar sa nu te superi daca pe aici ti se mai spune si " sefu" ca doar vad ca scri" excursia mea", baietii mei".... Sa traiesti mare sef, mare patron! ;-)

Mai primiti, mai faceti angajari, pentru excursie?

 

Ca tot sunt minus tzaspe grade afara macar stam cu mainile pe tastatura si mai carcotim si noi cate ceva, ca doar nu se supara nimeni.

 

 

O saptamana buna si sa nu va moara bateriile pe frigul asta!

 

tocmai de aceea ma mai iau cu unii in gura pe aici

care nu inteleg ca daca am postat

o excursie trebuie sa iau toti motociclistii doritori la drum

 

mai bine de balacarim aici

si stim ce si cum vrem sa facem

decat sa ajungem la 1000 -2000 de km departare de tara si sa nu ne intelegem in ceea ce priveste stilul si programul

 

nu este nimeni obligat sa adopte stilul meu"cum spun unii PROST" de mers, sau sa manance ce mananc eu sau sa doarma unde vreau eu

 

excuria mea, baietii mei....... suna intr.un fel a unitate

adica OAMANEII pe care ma pot baza oricand si EI oricand se pot baza pe mine

 

asa grupuri moto se strang in fiecare wk.end si dau o fuga pe cheia

sau genul de OM care da un semn o data la 6 luni sa te intrebe daca poti sa.l ajuti cu un sfat

in rest nu stie sa dea un tel de craciu

 

astia intra in categoria de amici de tura

 

celui ce nu.i place gandirea mea isi face frumusel topic si pleaca

nu leg pe nimeni si nici nu.mi place sa ma apuc sa fac excursii pe bani

este o raspundere pe care nu vreau sa mi.o asum din diverse motive

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

celui ce nu.i place gandirea mea isi face frumusel topic si pleaca

nu leg pe nimeni si nici nu.mi place sa ma apuc sa fac excursii pe bani

este o raspundere pe care nu vreau sa mi.o asum din diverse motive

 

 

pai si nu iti iese chiar nimic la tura asta?

 

...eu n-as mai lua pe nimeni in locul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de aceea ma mai iau cu unii in gura pe aici

care nu inteleg ca daca am postat

o excursie trebuie sa iau toti motociclistii doritori la drum

 

mai bine de balacarim aici

si stim ce si cum vrem sa facem

decat sa ajungem la 1000 -2000 de km departare de tara si sa nu ne intelegem in ceea ce priveste stilul si programul

 

nu este nimeni obligat sa adopte stilul meu"cum spun unii PROST" de mers, sau sa manance ce mananc eu sau sa doarma unde vreau eu

 

excuria mea, baietii mei....... suna intr.un fel a unitate

adica OAMANEII pe care ma pot baza oricand si EI oricand se pot baza pe mine

 

asa grupuri moto se strang in fiecare wk.end si dau o fuga pe cheia

sau genul de OM care da un semn o data la 6 luni sa te intrebe daca poti sa.l ajuti cu un sfat

in rest nu stie sa dea un tel de craciu

 

astia intra in categoria de amici de tura

 

celui ce nu.i place gandirea mea isi face frumusel topic si pleaca

nu leg pe nimeni si nici nu.mi place sa ma apuc sa fac excursii pe bani

este o raspundere pe care nu vreau sa mi.o asum din diverse motive

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si chiar asta am facut, cate o baie pe cate o plaja, ca ce altceva puteai face: o tura a insulei(100km) pe asfalt sau baie prin golfuri

Mihai cu Varadero al lui nici macar pana la plaja nu putea cobora daca nu era asfalt nu de alta dar lua praf pe cauciucuri:-)

Drumurile care meritau facute erau cele neasfaltate, care duceau spre centrul insulei, dar amatori nu eram decat eu cu Dan

Normal ca s-a plans Mihai de statul nostru la plaja deoarece dupa 30 minute dupa ce am ajuns in Thassos si am baut o bere, din cauza "nerabdarii" lui, vroia sa ne intoarcem spre Bucuresti.

Sa-ti explic pentru ca si eu am fost indus in eroare: ianachim nu vrea sa ia pe nimeni, doar se lauda ca s-a gandit sa mearga in Turcia. Unii vor baie in mare, plaja si bere, altii vor record de kilometri, poze cu biserici si amulete sfintite. Iti pierzi timpul incercand sa comunici cu el, l-a luat in brate pe "e excursia mea, faceti ce zic eu sau nu va iau". Stii cum se zice, nu e ianachim destul pana nu e si fudul.

 

pai si nu iti iese chiar nimic la tura asta?

 

...eu n-as mai lua pe nimeni in locul tau.

:(

 

Care tura? Nu vezi ca se anunta a fi doar virtuala? Tu chiar crezi ca ianachim si o chopperista pot face turul Turciei?

 

PS: poate ca ar trebui redenumit topicul in "Ianachim la agatat online si mistocareala ieftina", induce prea multa lume in eroare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ce-mi place mie, e ca topicul asta intretinut de un enduro-touring-vitezist si o chopperista (+ cativa motociclisti romantici ratacititori), desi nu o sa duca nicaieri si este plictisitor si lipsit de orice legatura cu motociclismul (dupa opinia unora ...din background), a reusit (asa, fara efort) sa adune cam 13665 de vizonari si 419 posturi intr-un timp destul de scurt. nu vreau sa ne treaca cineva in Cartea Recordurilor, da' macar o cafea da cineva? ...un vin nici nu indraznesc sa cer, eu ...sunt doar o chopperista.

 

totusi, daca ma iei in Turcia, Achime, sa stii ca beau doar ayran pe timp de zi. daca nu, putem sa ne intalnim in Bulgaria si sa ne intoarcem impreuna acasa, sa creada forumistii ca am mers impreuna toata tura si sa le facem in ciuda(!) desi eu nu-mi doresc (ciuda nimanui nu ma incalzese pe mine). eu am GPS! stiu cum sa ajung la Ruse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....dupa opinia unora ....

 

Tu n-ai ce face ?

Citesti opinii ?...Cum faci ?

He-he !

 

Nu stiu cum sa-ti spun dar am un sistem de protectie infailibil...postarile "unorA" nu pot sa le citesc..scrisul lor e asa de "mic"...cred ca sunt scrise cu font 0,0001...pe alb.

Nici nu le vad !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ce-mi place mie, e ca topicul asta [..] a reusit (asa, fara efort) sa adune cam 13665 de vizonari si 419 posturi intr-un timp destul de scurt. nu vreau sa ne treaca cineva in Cartea Recordurilor, da' macar o cafea da cineva? ...un vin nici nu indraznesc sa cer, eu ...sunt doar o chopperista.

 

Sunt totusi cateva accidente mortale care au prezentat mai mult interes decat ati reusit voi. Dar cine stie, thread-ul e inca deschis, mai aveti o sansa sa le bateti si pe alea.

 

PS: dau si o sticla de vin si un pachet de cafea daca tu reusesti sa faci pe chopper traseul Bucuresti - Antalya - Marmaris - Istanbul - Bucuresti cu ianachim in 7 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai ce face ?

Citesti opinii ?...Cum faci ?

He-he !

 

Nu stiu cum sa-ti spun dar am un sistem de protectie infailibil...postarile "unorA" nu pot sa le citesc..scrisul lor e asa de "mic"...cred ca sunt scrise cu font 0,0001...pe alb.

Nici nu le vad !

 

* hehe! bey, cum sa-ti zic, eu sunt o pacifista si uneori chiar imi doresc sa fie toata lumea fericita. numai ca unii nu pot fii fericiti, de la natura.

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria

hai sa.i facem in ciuda lui @adam si sa nu plecam

 

oricum nu are sens sa ne ascundem

 

da ma @adam merg cu @cria la o buseala

asta e ce sa fac si eu

 

a zis fata asta ca.si face pomana cu mine si am zis ca la varsta mea nu trebuie ratat nimic ca nu stiu cat mai am de trait

 

baietii ... sunt pt ajutor

in cazul in care nu fac fata sa am galerie

 

 

dar.....@adam stai linistit iti aducem poze din diferite pozitii...cu dedicatie pentru tine

Mesaj completat

PS: dau si o sticla de vin si un pachet de cafea daca tu reusesti sa faci pe chopper traseul Bucuresti - Antalya - Marmaris - Istanbul - Bucuresti cu ianachim in 7 zile.

 

pune macar si tu macar de o naveta de vin demidulce

zgarcitule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...