Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut.

 

Are cineva elemente custom pt. Honda Shadow Spirit 2007 ???

Mai exact comenzi avansate si sysybar sau orice altceva.

Cred ca le pot copia si face la aparat de taiat cu plasma, din inox/fier de pana la 5 mm. Noi, comenzile avansate la Falcon costa 350 Euro !!!!

Cred ca se pot face cu 100-150 Eu. comenzile avansate.

 

 

 

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand un capac filtru de aer de Shadow 600 vopsit negru si un ornament cu bec pentru aripa fata de la un dragstar. Pret 50 lei fiecare.

 

Vand un capac filtru de aer de Shadow 600 vopsit negru si un ornament cu bec pentru aripa fata de la un dragstar. Pret 50 lei fiecare.

 

ornamentul - vandut.

post-17617-1233296080_thumb.jpg

post-17617-1233296085_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor ,vin si eu cu o intrebare. sunt sigur ca exista printre noi posesori de honda shadow care au s-au cel putin s-au gandit sa puna un suport de numar lateral. Intrebarea mea este cum ati reusit sa il prindeti sau ce sistem ati folosit... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suport pt nr lateral este la louis si la highway hawk si din cate stiu eu vine cu tot cu sistemul de prindere.

 

e de pe louis si ma gandesc ca singurul loc unde il pot prinde e surubul care fixeaza partea inferioara a amortizorului ca alt loc nu gasesc.... any other ideea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cate stiu eu,acolo se fixeaza. Eu,aveam la Hondita,numar lateral.Era o adaptare,prinderea era undeva sub aripa spate.Dac-ar fi fost prins de surubul de la suspensie,n-as mai fi avut loc,pt. coburi.Asta e,daca-ti iei piesa de-agata facuta ,nu prea poti sa jonglezi cu prinderea,unde vrei...Asa a gandit-o neamtu',asa o montezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor ,vin si eu cu o intrebare. sunt sigur ca exista printre noi posesori de honda shadow care au s-au cel putin s-au gandit sa puna un suport de numar lateral. Intrebarea mea este cum ati reusit sa il prindeti sau ce sistem ati folosit... :crack:

 

Salut.

Ai incercat sa citesti topicul asta? E putin mai sus :blink: .

/index.php?showtopic=12148

Ia citeste pe acolo si vezi poate reusesti sa iti faci singur.

 

Toate bune!

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam de ajutor! m-am hotarat sa il montez pe surubul care tine partea inferioara a amortizorului... voi vedea cu mse comporta si eventual ii schimb pozitia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca se monteaza de axul rotii spate pe stanga

 

:crack: Asa-i ! M-am uitat pe niste poze...Acolo il fixeaza ei,pe axul rotii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.. pana la urma asa fac si eu ca e mult mai usor si pozitia este mai buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand motor complet honda shadow 500 din 1987.Motorul este complet cu carburatoare,cardan,cruce cardanica,bascula.

pret 200 euro

0720666609-ciprian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand motor complet honda shadow 500 din 1987.Motorul este complet cu carburatoare,cardan,cruce cardanica,bascula.

pret 200 euro

0720666609-ciprian

altceva de la moto ala mai ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt si eu posesorul unui Honda Shadow de 125, 7500 km momentan... intrebarea mea e ce ulei as putea sa-i bag, as vrea sa-i fac schimbul de ulei totusi se anunta un an frumos... daca ar putea sa ma ajute cineva i-as fi recunoscator, multumesc anticipat si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt si eu posesorul unui Honda Shadow de 125, 7500 km momentan... intrebarea mea e ce ulei as putea sa-i bag, as vrea sa-i fac schimbul de ulei totusi se anunta un an frumos... daca ar putea sa ma ajute cineva i-as fi recunoscator, multumesc anticipat si asfalt uscat!

 

 

10w40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai unde sa sudezi si sa cromezi? Daca iesi cu totul,in jur de 100 $,mai bine ti-l cumperi ,facut de fabrica.Si cu sissybar,tot in banii astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai unde sa sudezi si sa cromezi? Daca iesi cu totul,in jur de 100 $,mai bine ti-l cumperi ,facut de fabrica.Si cu sissybar,tot in banii astia.

 

 

Ai unde sa sudezi si sa cromezi? Daca iesi cu totul,in jur de 100 $,mai bine ti-l cumperi ,facut de fabrica.Si cu sissybar,tot in banii astia.

am unde sa sudez si sa cromez dar nu am nici o schema dupa care sa ma iau.initial m-am gindit si la posibilitatea sa tai ceva material mai gros pe cnc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,ma intereseaza daca ma poate ajuta cineva cu o schema(schita) pentru un portbagaj de honda shadow de 600.

 

 

 

 

 

salut.eu sincer cred ca mai bine il cumperi ca tot in banii aia ajungi sa il faci u.Sunt de la Givi care sunt super misto facute pt vt 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sall. Am si eu 3 intrebari:

 

1. Cine ma poate ajuta cu un "set de comenzi avansate" pt. Honda Shadow Spirit 750 - vreau sa vad cum sunt facute pt. a le copia. Este mai simplu sa iau cotele dupa cele originale. Fac cinsteeee !!!!!

 

2. A incercat cineva sa schimbe cutia filtrului de aer de pe o H.S.S 750 cu una custom? Volumul interior are importanta? Mai exact 70% din cutie este goala, (ea avand forma de picatura), daca o micsorez are vre-o influentza, pastrand aceeasi distante la priza de aer si acelasi filtru?

 

3. Unde gasesc un rszervor de Honda Shadow 1100 sau 1300, cu imprumut pt. a proba daca se potriveste, vreau sa-l schimb pe al meu in caz ca merge si sa nu-l cumpar daca nu merge.

 

Multzam anticipat.

 

 

P.S. Vand Casca Shark RSF2i - DarkSpirit XL - noua !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Men & Wom,

 

Am un prieten mai timid cu o Shadow 750. Omu este foarte ocupat si cauta informatii cu privire la locatii pentru revizia de primavara.

Ce service-uri recomandati in Bucuresti pentru o verificare si schimb de consumabile inaintea sezonului?

 

all the best!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. Unde gasesc un rszervor de Honda Shadow 1100 sau 1300, cu imprumut pt. a proba daca se potriveste, vreau sa-l schimb pe al meu in caz ca merge si sa nu-l cumpar daca nu merge.

Eu te pot ajuta cu un rezervor de VTX 1300, dar ma indoiesc sa se potriveasca, pare mai alungit decat la VT750. Oricum, am masurat distanta de la bumperele din fata si gaura de surub din spate: 58 cm.

Rezervoarele de VT1100 par mai aproape, cel putin ca forma, de VT750, dar si aici depinde de an. Unlele au 15 litri, altele 19. Dar nu numai prinderile rezervorului trebuie avute in vedere, ci si prinderea kilometrajului pe rezervor, care poate diferi de la un model la altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Men & Wom,

 

Am un prieten mai timid cu o Shadow 750. Omu este foarte ocupat si cauta informatii cu privire la locatii pentru revizia de primavara.

Ce service-uri recomandati in Bucuresti pentru o verificare si schimb de consumabile inaintea sezonului?

 

all the best!

 

Salutare,

 

Poate sa incerce la service-ul Honda Bucuresti, care este Autoitalia :cheers:. Eu am fost la ei si totul a fost OK. Ai factura cu garantie la piese si manopera, iar oamenii au fost draguti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...