Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

UITE CA A APARUT SI LA MINE O PROBLEMA ... /index.php?showtopic=264581

 

CARE MAPOATE AJUTA ?

 

 

salut

 

Ieri am luat o tranta serioasa :D si m-am ales cu ghidonul stramb .... acum am fost sa vad cum pot sa-l fac.... indreptat + cromat ma duce in jurul la 100 de euro.Acum ma gandeam ca poate ar fi mai bine sa-mi iau unul la mana a doua de la cineva dintre voi sau unul custom drept .Astept oferte si parerile voastre . :D

 

SI EU AM UN DRAGBAR.

ARATA IMPECABIL! (nu are urme de rugina ... este k nou!... doar ca este mare .) ESTE LSL DE 1000 SAU 1100...

SE VEDE ... CUM ARATA PE MOTOCICLETA IN ANUNTUL DE VANZARE (POZE SI FILMULETE) DIN SEMNATURA MEA.

CEL PE CARE IL AM DE VANZARE ESTE DE 22 !

DACA TE INTERESEAZA CAUTA-MA : chesarurazvan@yahoo.com

sau 0726701197

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Scuze ca is asa de prost incat pun intrebarea asta, dar chiar nu imi dau seama.

 

Unde ii busonul de la sistemul de racire? Vine cat de repede toamna si as vrea sa ii schimb apa cu antigel.

Adica eu is in Germania, si cat sunt plecat sa o puna la pastrare fratele meu.

 

In principiu nu ar trebui sa umbli la sistemul de racire, doar pentru completare sau schimbarea amestecului de racire care in mod normal ar trebui sa fie 1/1 apa distilata si antigel.

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce liniste ! :laugh:

si pentru ca tot e asa de liniste hai sa incercam o treaba : care ai o HONDA VT 700C sau VT 750 SHADOW dupa 1986 ... cauta-ma !

stiu ca sunt putine in tara dar poate reusim sa ne gasim ... mai schimbam si noi o vorba (despre problemele avute si rezolvarea lor,etc), o poza, o idee, si de ce nu poate si o vizita k sa putem discuta "face to face" .

astept pm !

promit sa raspund la toti !

asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde pot face revizie la furca pt a-mi schimba uleiul, simeringurile si ce mai e pe acolo consumabil? :laugh:

 

Pozele de mai jos sunt "before and after".

 

 

Arata bine. Un cauciuc mai lat ar pune punctul pe I. Pacat insa ca taiatul aripii doar arata bine , nu e si practic. Ai grija la balegar :).

Editat de Chisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine. Un cauciuc mai lat ar pune punctul pe I. Pacat insa ca taiatul aripii doar arata bine , nu e si practic. Ai grija la balegar :laugh:.

La asta m-am gandit si eu inainte sa tai aripa, da' am zis: wtf, o viata am, fuck stock... (si oricum, un pic de balegar nu a omorat pe nimeni :) )

Editat de black angels MC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta m-am gandit si eu inainte sa tai aripa, da' am zis: wtf, o viata am, fuck stock... (si oricum, un pic de balegar nu a omorat pe nimeni :laugh: )

 

 

Si eu o sa fac la fel. Eu nu am suportul original de numar care e ca o prelungire a aripii si ma cam umplu pe vreme ploioasa...si de balegar ti-am zis din proprie experienta. Deci ai dreptate...inca sunt printre voi :)

Editat de Chisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

Ieri am luat o tranta serioasa :laugh: si m-am ales cu ghidonul stramb .... acum am fost sa vad cum pot sa-l fac.... indreptat + cromat ma duce in jurul la 100 de euro.Acum ma gandeam ca poate ar fi mai bine sa-mi iau unul la mana a doua de la cineva dintre voi sau unul custom drept .Astept oferte si parerile voastre . :bounce:

 

am eu ghidon originala de vt 600 c 0726277107

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar ma uit dupa acest model si mi s-au parut cunoscute pozele. Ai luat pozele de mobile.de sau e chiar acelasi motor de aici?

 

Dap...pozele nu sunt reale ci dupa diferite siteuri cu model identic honda shadow VT 750C AERO...insa motorul meu este cat se poate de real,impecabil,plus coburi-genti piele(separat sunt cca 200e)...fiind incepator nu am fost echipat corespunzator,am gonit 3 dimineti la rand cu ea,am intepenit de spate si am ajuns pe la spital(sa fac proceduri si recuperare)...Asa ca m-am speriat...in cazul in care este doar problema reumatica nu cred ca o voi mai da ci doar ma voi imbraca mai bine

Editat de fenderaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap...pozele nu sunt reale ci dupa diferite siteuri cu model identic honda shadow VT 750C AERO...insa motorul meu este cat se poate de real,impecabil,plus coburi-genti piele(separat sunt cca 200e)...fiind incepator nu am fost echipat corespunzator,am gonit 3 dimineti la rand cu ea,am intepenit de spate si am ajuns pe la spital(sa fac proceduri si recuperare)...Asa ca m-am speriat...in cazul in care este doar problema reumatica nu cred ca o voi mai da ci doar ma voi imbraca mai bine

Daca ai patit ce ai patit dupa numai 3 zile de mers, nu cred ca e de la coloana, poate doar o raceala. Afectiunile la coloana apar dupa ani si daca nu ai pozitie corecta (spatele drept).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hey lume,sunt proaspatul posesor al unei honda shadow 125(A1-16 ani),achizitionata sh.Are cineva idee pe unde asi gasi o carte tehnica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca incet incet vine iarna si bagam "umbrele" la conservat...cum sunt cu motor numai de anul asta va rog dati niste sfaturi pt iarna...ce tre sa fac???as vrea sa ii fac schimbul de ulei si schimbat de consumabile....ce ulei...???ce filtre??cam tot ce tre sa fac si sa schimb la ea ca Honditza mea sa stea bine si confortabil la iarna...TKS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

De aproximativ o luna sunt posesorul unei Honda Shadow 400 (NC34) <prima mea motocicleta>

Asfalt uscat!..si poate ne vedem pe la intruniri,sau de ce nu,la bar "la Apasu" --> probably the best bar in the world! :rolleyes:

post-42420-1221765908_thumb.jpg

post-42420-1221765915_thumb.jpg

post-42420-1221765919_thumb.jpg

post-42420-1221765923_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ma intereseaza pe mine drag barul pt un shadow 600 din 95 cred ca nu are imp anul cred ca se potriveste.

Iti las un Nr de telefon sa ma contactezi daca vrei sa il dai pe mine mai interesea unul.

0744877155 Adi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare si eu pt. ca baietii de la Paula stiu sa vanda produsul si punct , nu si daca se potriveste la motorul pentru care il iei, poate stiti voi.

Vreau sa-mi pun o toba finala, pe care am gasito la Louis la indemnul unui prieten motociclist. Nu am cum sa va dau link-ul pentru ca nu va duce direct la produs ci la pagina principala, asa ca o sa va dau codul de produs 10027007

Eu am o Honda Shadow VT750C2 American Clasic Edition, sincer nu cred ca difera toba finala cu nimic de editia normala C2.

Ideea este ca vreau sa stiu daca se potriveste aceasta toba la motorul meu, ele fiind, conform celor de la Louis, "universale"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare si eu pt. ca baietii de la Paula stiu sa vanda produsul si punct , nu si daca se potriveste la motorul pentru care il iei, poate stiti voi.

Vreau sa-mi pun o toba finala, pe care am gasito la Louis la indemnul unui prieten motociclist. Nu am cum sa va dau link-ul pentru ca nu va duce direct la produs ci la pagina principala, asa ca o sa va dau codul de produs 10027007

Eu am o Honda Shadow VT750C2 American Clasic Edition, sincer nu cred ca difera toba finala cu nimic de editia normala C2.

Ideea este ca vreau sa stiu daca se potriveste aceasta toba la motorul meu, ele fiind, conform celor de la Louis, "universale"

nici eu nu cred ca exista vre-o diferenta dar sa montezi finala asta (poza mai jos) cred ca vei avea ceva de lucru .... oricum asteptam ceva poze la final ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare si eu pt. ca baietii de la Paula stiu sa vanda produsul si punct , nu si daca se potriveste la motorul pentru care il iei, poate stiti voi.

Vreau sa-mi pun o toba finala, pe care am gasito la Louis la indemnul unui prieten motociclist. Nu am cum sa va dau link-ul pentru ca nu va duce direct la produs ci la pagina principala, asa ca o sa va dau codul de produs 10027007

Eu am o Honda Shadow VT750C2 American Clasic Edition, sincer nu cred ca difera toba finala cu nimic de editia normala C2.

Ideea este ca vreau sa stiu daca se potriveste aceasta toba la motorul meu, ele fiind, conform celor de la Louis, "universale"

 

fa si tu un e-mail la un service moto Honda sau mai rapid un telefon pentru un "sfat" avizat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...