Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tocmai mi-am ascultat umbra la oprire. Este un zgomot ca si cum ai comuta in mare intrerupator metalic, nu e un zanganit de lant.

 

P.S Propunere: hai sa ne inregistram motoarele cand se opresc punem inregistrarile pe youtube si apoi facem un brainstorming pe tema asta :lol: ;) :lol: :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, am gasit un talon de Honda VT750C pe numele NETEJORU GEORGE (utilizator), sat Talpa-Biscoveni Teleorman. Motorul este detinut de EURIAL LEASING. Daca cineva il cunoaste si il poate anunta, numarul meu este 0723.573.861.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti... vt 600 shadow poate sa duca pilot si pasager vreo 11.000 km la o tura?

La ce probleme ar trebui sa ma astept, sau mai bine zis ce ar trebui verificat si pus la punct inainte de astfel de calatorie? (in afara de psihicul celor 2 participanti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti... vt 600 shadow poate sa duca pilot si pasager vreo 11.000 km la o tura?

La ce probleme ar trebui sa ma astept, sau mai bine zis ce ar trebui verificat si pus la punct inainte de astfel de calatorie? (in afara de psihicul celor 2 participanti)

 

 

Inca nu am facut distante de mii de km dintr-una, dar eu nu am avut ABSOLUT nici o problema toata vara! Doar ulei si filtrul de ulei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti... vt 600 shadow poate sa duca pilot si pasager vreo 11.000 km la o tura?

La ce probleme ar trebui sa ma astept, sau mai bine zis ce ar trebui verificat si pus la punct inainte de astfel de calatorie? (in afara de psihicul celor 2 participanti)

 

 

Salut, ca posesor de shadow un sezon cred ca nu e imposibil sa faci calatoria dar nu va fi usor. Daca ar fi sa-ti dau cateva sfaturi : destrange telescopul central la pozitia maxima ( cea mai elastica ), syysy bar pentru pasager, ulei/filtre si verifica starea lantului ca sigur se mai lasa la atatia km. Daca e rulat mult, prefereabil un kit de lant nou.

 

Scriu azi ca ultima zi de shadow-ist deoarece azi il vand. Va salut pe toti si pot spune doar : " Shadow rulz !!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ca posesor de shadow un sezon cred ca nu e imposibil sa faci calatoria dar nu va fi usor. Daca ar fi sa-ti dau cateva sfaturi : destrange telescopul central la pozitia maxima ( cea mai elastica ), syysy bar pentru pasager, ulei/filtre si verifica starea lantului ca sigur se mai lasa la atatia km. Daca e rulat mult, prefereabil un kit de lant nou.

 

Scriu azi ca ultima zi de shadow-ist deoarece azi il vand. Va salut pe toti si pot spune doar : " Shadow rulz !!!"

 

de acord cu domnu inger motorizat-in toate si eu am vandut shadow-u,l dar o sa am mereu numai cuvinte de lauda despre aceasta motocicleta! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...exista honda vt 500 ,chopper din 1995 pe cardan....am vb cu un tip si el zice ca are asha ceva de vanzare...am cautat poze pe net dar numai modelu de 83-88 am gasit....imi puteti spune unde gasesc poze cu asha ceva pt ca tipu ala nu are cum sa faca poze...asha zice el....ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ca posesor de shadow un sezon cred ca nu e imposibil sa faci calatoria dar nu va fi usor. Daca ar fi sa-ti dau cateva sfaturi : destrange telescopul central la pozitia maxima ( cea mai elastica ), syysy bar pentru pasager, ulei/filtre si verifica starea lantului ca sigur se mai lasa la atatia km. Daca e rulat mult, prefereabil un kit de lant nou.

 

Scriu azi ca ultima zi de shadow-ist deoarece azi il vand. Va salut pe toti si pot spune doar : " Shadow rulz !!!"

merci pt. pontul cu telescopul :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...exista honda vt 500 ,chopper din 1995 pe cardan....am vb cu un tip si el zice ca are asha ceva de vanzare...am cautat poze pe net dar numai modelu de 83-88 am gasit....imi puteti spune unde gasesc poze cu asha ceva pt ca tipu ala nu are cum sa faca poze...asha zice el....ms

Din cate stiu eu nu exista un astfel de model, doar de 600cc dar ala e pe lant, cel de 1100cc ala are cardan si cele de 750cc din 2004 parca incoace au cardan!!!Dar poate vb prostii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...exista honda vt 500 ,chopper din 1995 pe cardan....am vb cu un tip si el zice ca are asha ceva de vanzare...am cautat poze pe net dar numai modelu de 83-88 am gasit....imi puteti spune unde gasesc poze cu asha ceva pt ca tipu ala nu are cum sa faca poze...asha zice el....ms

 

Iegzista Vt 500 C transmisie prin cardan caruia i se mai spune si Shadow, dar comform bikez.com nu sunt modele decat pana prin 1987. Suna a teapa. Daca vrei sa afli anul fabricatie poti sa-i ceri seria cadrului (numarul de identificare) si vezi aici http://www.motoverse.com/tools/vinDecoder.asp din ce an este.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor !

 

Sunt posesorul unei Honda Shadow Slasher de 400 cc din 2001 de aproximativ o luna de zile. Sunt tare incantat de ea (desi si putin necajit, chiar azi am cazut intr-o curba si i-am stricat vopseaua de pe rezervor).

Poate cineva sa-mi spuna unde gasesc manualul de service pentru modelul asta, ca eu am ametit cautat pe forum (la un moment dat am gasit niste manuale de Honda, dar de Slasher) ? Vreau sa ma ocup putin de intretinerea ei si nu stiu de unde s-o apuc. Deocamdata merge struna, dar as vrea sa fiu pregatit pentru situatii mai putin placute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa schimb/modific seaua originala cu una mai mare - atat pt pilot cat si pt. pasager (pe considerente de confort). A mai facut cineva asa ceva fara ca motocicleta sa arate ca draqu'? Ca de obicei pt. un plus de design seaua se ajusteaza in minus... Ma bate gandul sa o duc la retapitat dar parca nu m-as baga fara sa aud vreun sfat de la vreun patit :drink:

Peace..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa schimb/modific seaua originala cu una mai mare - atat pt pilot cat si pt. pasager (pe considerente de confort). A mai facut cineva asa ceva fara ca motocicleta sa arate ca draqu'? Ca de obicei pt. un plus de design seaua se ajusteaza in minus... Ma bate gandul sa o duc la retapitat dar parca nu m-as baga fara sa aud vreun sfat de la vreun patit :drink:

Peace..!

 

Salut.

Incearca sa iei legatura cu user-ul Conu. Din cate tin eu minte (si sper sa nu ma insel), el si-a schimbat saua de la VT600 cu una de VT750C. Personal mi s-a parut ca arata bine si asa.

 

Succes!

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Poate cineva sa-mi spuna unde gasesc manualul de service pentru modelul asta, ca eu am ametit cautat pe forum (la un moment dat am gasit niste manuale de Honda, dar nu de Slasher) ?

...

 

 

Revin cu o informatie pe care am aflat-o de la cei de la tomina. Se pare ca in afara de capacitatea motorului si unele elemente mici de design, Honda Shadow Slasher si Honda Shadow VT600 sunt facute la fel. Eu am cautat un pic pe net si am gasit ca mai apropiata ca design de Slasher este Shadow VT750 DC (pe www.totalmotorcycle.com).

Eu am gasit aici pe forum un manual de service pentru Shadow VT600 si VT750.

 

 

Salutare!

 

Am un prieten cu un ACE de 750 din 1999. Daca se potriveste cred ca ar fi interesat.

Ai idee?

 

Multam!!

 

 

La prima vedere, saua e identica cu cea de la motorul meu, Slasher, din 2001. Foarte probabil si janta fata e buna pentru Shadow Slasher. Asa cum am spus mai sus, Shadow Slasher si Shadow VT750 DC (Spirit) au acelasi design (cu foarte mici diferente).

Editat de KPax Honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey dudes.

Oameni, o sa va par un retard si jumate, dar sa mor de gasesc bateria. Imi vine sa cred ca nu am baterie la motor.

 

Care imi spune babeste, ca la un copil din ala mic care nu sta locului nici 5 secunde, unde mama dracului o gasesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai pus aceasta intrebare pe forum. O gasesti in spatele tabloului de sigurante (dai jos capacul lateral din partea dreapta a seii si acolo gasesti tabloul).Bafta

 

In completare....

Vezi ca sub capacul lateral mai este un capac negru prins in 2-3 suruburi (nu mai tin exact minte) pe care este tabloul de sigurante si care mascheaza bateria, succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi domnilor. Incepusem sa cred ca is cel mai incompetent om de pe fata pamantului.

Serios, eram cat pe ce sa fac un atac de inima langa motor.

 

Mersi inca o data. Dau cate o bere la proxima ocazie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In completare....

Vezi ca sub capacul lateral mai este un capac negru prins in 2-3 suruburi (nu mai tin exact minte) pe care este tabloul de sigurante si care mascheaza bateria, succes.

 

sunt doua suruburi, in stanga si dreapta, dupa care capacul cu tot tabloul de sigurante se indeparteaza prin ridicarea acestuia putin in sus si apoi se extrage... atentie la succesiunea deconectarii/reconectarii bornelor, pentru a evita un scurtcircuit :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare, am inceput sa imi modific vt-u de 125 (16 ani) si am dat de o problema si naume vreau sa schimb ghidonul dar acesta e sudat,asa ca am nevoie si de niste risere,ideea e ca cele care le gasesc pe la diverse magazine si reprezentante sunt cam scumpe si ma gandeam daca are careva o pereche in plus sa facem un targ,nuj daca se potrivesc da noh incercarea moarte nare :friends:

 

hai macar dati-mi o idee ca nu am cum sa prind ghidonu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...