Sari la conținut

Cablu De Ambreaj Rupt


Postări Recomandate

Salutare...Am o yamaha virago de 250 si azi mi s-a rupt cablul de ambreaj.Unde as' putea sa gasesc altul nou de vanzare.

Sunt nou in breasla si nu stiu unde as' putea incerca sa caut

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...Am o yamaha virago de 250 si azi mi s-a rupt cablul de ambreaj.Unde as' putea sa gasesc altul nou de vanzare.

Sunt nou in breasla si nu stiu unde as' putea incerca sa caut

Merci!

Reprezentanta Yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai bine iti faci altul. Cablu otelit gasesti in targ in Vitan (atentie, sa il ai pe cel vechi cu tine, ca sa cumperi cablu de aceeasi grosime), iar pentru capete in mod normal ar trebui sa mearga capete de spite de bicicleta. Iesi mult mai ieftin si durata de viata e comparabila.

Daca vrei totusi sa cumperi unul original, incearca si pe http://www.louis.de poate gasesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...Am o yamaha virago de 250 si azi mi s-a rupt cablul de ambreaj.Unde as' putea sa gasesc altul nou de vanzare.

Sunt nou in breasla si nu stiu unde as' putea incerca sa caut

Merci!

vorbeste cu DCSAN20 am un cablu pus de el de anul trecut .. tine mai bine decat cel original si nu da semne ca va ceda curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbeste cu DCSAN20 am un cablu pus de el de anul trecut .. tine mai bine decat cel original si nu da semne ca va ceda curand.

 

Si mie tot Ducu mi l-a pus acu cateva luni si inca tine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comanda la adresa asta: George Surugiu [george@motociclete.com.ro]

este dealer yamaha, iti vine in 2-3 saptamani. mai poti incerca la Dual Tours (cauta pe google), ei mi-au dat pret un pic mai mare. am avut aceasi problema cu yamaha virago pe care am avut-o. uite si mailul lui sa vezi preturile:

 

"Cablul de kilometraj costa 14.5 Eur si cablul de ambreiaj: 21.5 Eur.

 

Pentru comanda e nevoie de un avans de 50%.

 

Cu deosebita stima,

George Surugiu

"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niplu cu surub sau cositorit + cablu de grosimea potrivita si nu mai astepti saptamini sau luni de zile ca vezi Doamne ala-i original . Ce e asa greu de inteles ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...