Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

nu lam facut inca.. merge si asa.. pnm is incepator trebuia sa o iau odata si odata o las asa pana ma invat eu bine pe ea sau pana o vand

 

 

 

pai normal k merge....si eu sunth la inceputh asa ne experimentam.... ;)) de jos

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are cineva idee dc nu se mai ridica yzf.ul meu pe o roata? Ieri , cand ploaua torential , am vrut sa ma ridic pe o roata , mrg a 1 , de pe loc , 7-8 mii de turatii si dai drumu la ambreaj instant. Prima oara merge, nu am sesizat nimic neinregula ca dupa cateva secunde cand vreau din nou sa nu mai vrea , ba da deloc , mrg am zis ca e ud pe jos si probabil nu mai are aderenta bla bla bla. A trecut ploaia s.a uscat pe jos , dau sa ma ridic sa vad , tot nu vrea , maxim 10 cm daca se mai ridica si chiar nu am idee dc. Are cineva vreo idee? a intrat apa pe undeva? S.a stricat ambreajul? Motorul trage la fel cred ,doar ca nu se mai ridica :-?. Daca are cineva vreo idee sa.mi zica ca azi ma duc in service cu ea , si sa stiu ce sa.l rog pe ala sa.mi verifice , orice idee ( nu idioata bineinteles). Precizez ca ieri fix inainte sa sa vina ploaia si sa ma dau eu pe o roata , un dobitoc , care din intamplare mi.e prieten , a dat cu spatele , nu m.a vazut , si s.a urcat efectiv pe roata din fata. Nu cred ca ar fi patit nimic a mea , doar a lui ca si.a spart suportul de la numar, insa roata , carena de pe roata din fata , nu par sa aiba probleme. Astept idei multumesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori ambreajul ori tu. I-ai făcut plinul ? :D La câtă forță au seridică mai greu cu rezervorul plin. Poate nu mai dai suficient de repede drumu la ambreaj. Eu am ambreajul tare Âşi după ce trag de mai multe ori de el nu prea mai reacționează bine degetu`. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E moale ambreiajul meu , dau drumu la fel... plinu nu l.am facut e jumate rezervoru oricum ti.am spus prima oara s.a ridicat fara probleme dupa esec total, am zis ca sunt eu idiot am mai facut de 2 ori si la fel si am lasat.o balta ca ploaua, acum la fel face...:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ce as iesi odata cu toti cu 125-urile de pe aici ca tare mi-e dor de vremurile de acu 2-3 ani :)) bagati toti o tura inspre bucuresti vara asta :D

da dc nu ne intalnim mai la mijlocul drumului ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma cheama Matei, e Iulian. :) Stiam eu ca trebuie sa aleg un nickname care sa nu se confunde cu asta. :)

Ma bucur ca am putut ajuta. :D

Editat de mateiuli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut baieti , cam la cati km obisnuiti sa schimbati consumabilile ?

Si daca aveti idee care este diferenta intre 100/80-M17 si 130/70-M17 , nu ma refer la 100 si 130 , ci la 70/80-M17 .O zi buna , numai bine .

Editat de sunwaves
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut baieti , cam la cati km obisnuiti sa schimbati consumabilile ?

Si daca aveti idee care este diferenta intre 100/80-M17 si 130/70-M17 , nu ma refer la 100 si 130 , ci la 70/80-M17 .O zi buna , numai bine .

consumabilele nu trebuiesc schimbate , merge tipla , e stas :))

on: pai fiind posesor de yzf ar trebui sa detii si un manual al motocicletei , scrie acolo cand si ce sa faci la x kilometrii ;) spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut baieti , cam la cati km obisnuiti sa schimbati consumabilile ?

Si daca aveti idee care este diferenta intre 100/80-M17 si 130/70-M17 , nu ma refer la 100 si 130 , ci la 70/80-M17 .O zi buna , numai bine .

 

 

Salut,

 

Uleiul ar trebui schimbat la fiecare 3 mii de km daca mergi blana si 4 mii km daca mergi mai linistit, placutele ma tin pe mine cam 8 mii de km, filtru de aer trb schimbat la 10 mii.

Al doilea indice este cel de inaltime la cauciucuri, cel mai bine sta cu 60 si 70

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...