Sari la conținut

Thassos - de Paste


foxbat
 Share

Postări Recomandate

noi la 6 am plecat din piata victoriei si la 8 eram la ferry.

 

am prins ploaie multa in bulgaria pana am trecut de munti. pasul shipka l-am facut cu 1 si rar a 2-a, asfaltul er groaznic, aluneca ca pe gheata, de 3 ori era sa ma imprastii pt ca acceleram usor inainte sa fie mobra dreapta. am facut si multe pauze si o oprire la restaurant sa mancam ceva cald ca eram uzi rau de la ploaie.

 

deci cam 12 ore faci in total si acum probabil ca a mai scazut timpul daca s-a deschis portiunea de peste multi spre Stara Zagora.

 

daca n-ai ce face intr-un weekend o poti transforma intr-o iesire misto excursia asta :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cam cate ore se fac pe drum(pana la ferry)?

Pai depinde ce motocicleta ai si cum mergi. Distantele sunt dupa cum urmeaza:

- Bucuresti - Giurgiu - 63km si drum usor spre rapid (2 benzi pe sens si sate gramada);

- Ruse - Svilengrad - 337km incluzand pasul Shipka (serpentine ceva de genul DN1A pe Cheia);

- Svilengrad - Keramoti - 333km care inseamna jumate de drum pe drum expres si jumatate pe autostrada incluzand anumite portiuni cu devieri pe care eu le-am prins mai aiuristice decat serpentinele de pe Posada.

Acum 2 ani au existat tipi care au facut drumul asta (plus drumul pana in Bucuresti) intr-o zi pe vitezana (ma gandesc la otto.tun, si la doi tipi din Bistrita din care unul era militar pe Hayabusa si unul civil pe CBR1000RR). La cealalata extrema eu am mers din Bucuresti in 2 bucati (cu dormit in Stara Zagora). In rest dintre cei care au incercat sa faca drumul intr-o zi unii au ajuns cam la ultimul ferry si altii l-au ratat de tot si au dormit o noapte in Keramoti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai depinde ce motocicleta ai si cum mergi. Distantele sunt dupa cum urmeaza:

- Bucuresti - Giurgiu - 63km si drum usor spre rapid (2 benzi pe sens si sate gramada);

- Ruse - Svilengrad - 337km incluzand pasul Shipka (serpentine ceva de genul DN1A pe Cheia);

- Svilengrad - Keramoti - 333km care inseamna jumate de drum pe drum expres si jumatate pe autostrada incluzand anumite portiuni cu devieri pe care eu le-am prins mai aiuristice decat serpentinele de pe Posada.

Acum 2 ani au existat tipi care au facut drumul asta (plus drumul pana in Bucuresti) intr-o zi pe vitezana (ma gandesc la otto.tun, si la doi tipi din Bistrita din care unul era militar pe Hayabusa si unul civil pe CBR1000RR). La cealalata extrema eu am mers din Bucuresti in 2 bucati (cu dormit in Stara Zagora). In rest dintre cei care au incercat sa faca drumul intr-o zi unii au ajuns cam la ultimul ferry si altii l-au ratat de tot si au dormit o noapte in Keramoti.

 

Se poate face intr-o singura zi cu doua conditii:

 

1. Nu o lalai pe drum

2. Pleci devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai depinde ce motocicleta ai si cum mergi. Distantele sunt dupa cum urmeaza:

- Bucuresti - Giurgiu - 63km si drum usor spre rapid (2 benzi pe sens si sate gramada);

- Ruse - Svilengrad - 337km incluzand pasul Shipka (serpentine ceva de genul DN1A pe Cheia);

- Svilengrad - Keramoti - 333km care inseamna jumate de drum pe drum expres si jumatate pe autostrada incluzand anumite portiuni cu devieri pe care eu le-am prins mai aiuristice decat serpentinele de pe Posada.

Acum 2 ani au existat tipi care au facut drumul asta (plus drumul pana in Bucuresti) intr-o zi pe vitezana (ma gandesc la otto.tun, si la doi tipi din Bistrita din care unul era militar pe Hayabusa si unul civil pe CBR1000RR). La cealalata extrema eu am mers din Bucuresti in 2 bucati (cu dormit in Stara Zagora). In rest dintre cei care au incercat sa faca drumul intr-o zi unii au ajuns cam la ultimul ferry si altii l-au ratat de tot si au dormit o noapte in Keramoti.

 

Afaik, toti transilvanenii au dormit in Bucuresti si dimineata (cred ca pe la 4) am taiat-o cu totii spre Grecia. In ciuda vremii mizerabile din RO, 50% din BG si a celor doua ruperi de nori din Grecia, primul grup, care a mers ceva mai tare, a prins ferry-ul de 17:30. Grupul continea motociclete sport dar doua din ele au mers pana la Pasul Shipka pe platforma.

Grupul al doilea, din care teoretic trebuia sa fac si eu parte (dar i-am ajuns pe primii la granita cu GR) a avut probleme cu GPS-ul si a ajuns sa viziteze un camp pustiu si cateva sate. In consecinta, au prins ultimul ferry, pe la 21.

Grupul al treilea, care cica mergea incet, a ajuns fara nici o problema.

 

Imo, distanta o parcurgi lejer dintr-o bucata daca ai ceva km in spate. Important este sa nu te ratacesti in BG si sa tina si vremea cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul asta este traseu de o zi. il faci fara sa fortezi prea mult. eu am reusit sa nu ma ratacesc in bulgaria. intr-un singur loc am avut probleme dar am intrebat lumea si s-a gasit un bulgar sa ne conduca 500m pana la druml cel bun.

 

si noi am avut parte de vreme urata pan am trecut de pasul shipka.

 

Eu de exempl eram la prima iesire asa lungacare implica traversari de tari.

 

am fost 2 motociclete cu pasager si incarcate cu bagaje, un Vstrom de 650 si un TDM de 850. am mers lejer prin bulgaria 110-120 iar in grecia pe autostrada am mers cu 13-140 constant.

Mesaj completat

PS nu am folosit decat harta :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai depinde ce motocicleta ai si cum mergi. Distantele sunt dupa cum urmeaza:

- Bucuresti - Giurgiu - 63km si drum usor spre rapid (2 benzi pe sens si sate gramada);

- Ruse - Svilengrad - 337km incluzand pasul Shipka (serpentine ceva de genul DN1A pe Cheia);

- Svilengrad - Keramoti - 333km care inseamna jumate de drum pe drum expres si jumatate pe autostrada incluzand anumite portiuni cu devieri pe care eu le-am prins mai aiuristice decat serpentinele de pe Posada.

Acum 2 ani au existat tipi care au facut drumul asta (plus drumul pana in Bucuresti) intr-o zi pe vitezana (ma gandesc la otto.tun, si la doi tipi din Bistrita din care unul era militar pe Hayabusa si unul civil pe CBR1000RR). La cealalata extrema eu am mers din Bucuresti in 2 bucati (cu dormit in Stara Zagora). In rest dintre cei care au incercat sa faca drumul intr-o zi unii au ajuns cam la ultimul ferry si altii l-au ratat de tot si au dormit o noapte in Keramoti.

 

 

 

daca pot sa te corectez nitel, Petre

 

cel pe hayabusa era din Bistrita,adica Reaper, cel pe cbr eram eu si mai era in grupul nostru mih cu cbr 600 si Florin cu R1.la un moment dat l-am ajuns pe Zircon, ne-a puscat 2 sau 3 torente de ploaie ca la balamuc, apoi pe autostrada am tras tare (ne-am si uscat intre timp) si intr-adevar am prins ferry-ul dar apoi in Tassos am asteptat sa vina si cei intarziati, apoi frumos -gasca mare-peste 12-13 motoare, spre locul de cazare.

per total a fost deosebit, oricum pt mine a fost prima experianta de genul asta.de aceea astept ca un caine sa vina 1 mai.

noi initial am plecat din tg mures(eu cu un amic si fetele) cu masina si remorca cu un rr miar si un R1 ,dar pe serpentine(parca Shipka) mi s-au rupt cordelinele care legau moto, honda s-a sprijinit pe R1(bine ca nuu l-am pierdut de pe remorca!!) si mi-am spart parbrizul;nemaiavand alte chingi,am dat motorul jos si am plecat pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa bancurile, eu v-am ajuns pe voi, nu invers :disappointed: Si am ramas in spate la un moment dat, am ratand iesirea de pe autostradaa, am ajuns in Kavala unde trebuia sa fie ferry dar nu era datorita Pastelui. In consecinta, m-am intors pe autostrada si am prine ferry-ul din Keramoti la fix. De asta am si spus ca e drum lejer, eu am facut 100km in plus fata de voi, m-am invartit printr-un doc de marfuri si pe strazile din Kavala si am pierdut inca 15 minute incercand sa inteleg ce e cu ferry-ul suspendat.

Anyway, ai dreptate, a fost o experienta foarte tare. Cred ca vin in Turcia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pot sa te corectez nitel, Petre

 

cel pe hayabusa era din Bistrita,adica Reaper, cel pe cbr eram eu si mai era in grupul nostru mih cu cbr 600 si Florin cu R1.la un moment dat l-am ajuns pe Zircon, ne-a puscat 2 sau 3 torente de ploaie ca la balamuc, apoi pe autostrada am tras tare (ne-am si uscat intre timp) si intr-adevar am prins ferry-ul dar apoi in Tassos am asteptat sa vina si cei intarziati, apoi frumos -gasca mare-peste 12-13 motoare, spre locul de cazare.

per total a fost deosebit, oricum pt mine a fost prima experianta de genul asta.de aceea astept ca un caine sa vina 1 mai.

noi initial am plecat din tg mures(eu cu un amic si fetele) cu masina si remorca cu un rr miar si un R1 ,dar pe serpentine(parca Shipka) mi s-au rupt cordelinele care legau moto, honda s-a sprijinit pe R1(bine ca nuu l-am pierdut de pe remorca!!) si mi-am spart parbrizul;nemaiavand alte chingi,am dat motorul jos si am plecat pe el.

Oarecum offtopic: Eu tin minte bine ca la intoarcere - pe o ploaie torentiala de nu vedeai mai mult de 50 de metri - am fost depasit de o Hayabusa si un CBR1000RR pe dealurile alea inainte de Ruse. Imediat cum am trecut granita nu mai ploua, si in benzinaria din Giurgiu am vazut cele 2 motociclete. Ne mai vazusem prin Thassos asa ca ne-am salutat, cel cu Hayabusa avea o freza cam ca la soldatii americani (adica parul marisor sus si cam zero jos) si numar care incepea cu BN si tin minte ca l-am intrebat daca face pauza sau merge in continuare (ca deja era intuneric) si mi-a raspuns ceva de genul "Nu stiu frate ce face asta (adica ala cu Honda) sau nevestele cu conserva, dar eu sunt militar, mi s-a terminat concediul si daca maine nu ma prezint in unitate la 5 ma dau astia afara, asa ca eu sigur merg dintr-o bucata si probabil direct la serviciu". Bine, nevestele erau inca pe drum in momentul ala, au ajuns in benzinarie dupa circa 5 minute....

 

Ontopic: Am si eu o intrebare mare: mergem sau nu mergem? Si daca mergem se ocupa cineva de rezervat locuri mai multe la bani mai putini?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petrule tata, no, merem

stai sa dea un pic firul ierbii ca astia in tasos hiberneaza acu'

 

stii ca putem sta la pavlos dar parca as incerca ceva mai " la sud" .

 

si dat fiind ca am mai mers pe acolo, nu trebuie sa ne mai facem atatea griji ( poate doar ca am chef sa incerc altetreceri de granita :wink:

 

respecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

petrule tata, no, merem

stai sa dea un pic firul ierbii ca astia in tasos hiberneaza acu'

 

stii ca putem sta la pavlos dar parca as incerca ceva mai " la sud" .

 

si dat fiind ca am mai mers pe acolo, nu trebuie sa ne mai facem atatea griji ( poate doar ca am chef sa incerc altetreceri de granita :wink:

 

respecte

Daca vrei mai la sud vezi ca preturile sunt mai mici la Theologos sau cum ii zice, dar nu esti langa mare asa ca daca vrei mare trebuie neaparat sa te dai pe motor... Oricum acolo am mancat 2 insi de 12 Euro (friptura de miel si inca ceva) si chelnerul a fost scandalizat ca vreau sa-i dau 15 si a zis ca 13 e un numar care nici pe el nu-l irita si nici mie nu-mi dauneaza la buzunar... Pe langa circul ca seful de restaurant ii dirija pe membri familiei cu fluierul ai daracului de greci nici nu vor sa ia spaga prea mare ca la noi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as opta pentru ceva mai spre sud... ce propuneri ar fi?

 

 

santoriniii

5 zile

1 zi pe drum adica 24 de ore

3 pe insula

1 zi de intors

dar e de tras

si e bine sa ai rezervare la fery de aici din tara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut clasice

 

eu ma refeream la Sud-ul insulei

 

ce este clar si stabilit ( pentur mine ) - merg NUMAI in Thasos cu scopul principal de avedea cum este slujba de inviere

nu alerg ( ma plimb si aleg varianta de mers prin munti )

am stat in Skala Potamia si parca as vrea sa schimb

caut ceva in Sud ( potos..de ex ) .

se pare ca grecoteii sunt cam in vacanta ca nu prea raspuns la mail uir acum asa ca parte de finlizare pentru cazare o aman un pic sa dea "iarba"

la drum merg cu maxim inca 2 sau 3 motoare ( daca sunt mai mult interesati va dau toate detaliile de traseu, etc )

ma ocup de cazare , la fel, daca sunt interesati , DOAR daca primesc un avans ( am experiente "placute " cu razgandaci :wink: ) -- cred insa ca mari diferente daca luam " in grup" fata de " singur" nu sunt asa ca prefer sa nu avem batai de cap.

bugetul pe care mi l stabiliesc pentru cazare - undeva 25 - 35 e / camera cu baie si eventual chicineta.

 

dat fiind ca am tot fost pe acolo de cateva ori - sunt interesat sa vad locuri noi pe insula. De ex unde a "rupt" petru motorul, piscina naturala, muntii.

pe astea n am fost si cred ca intr o zi le fac .

 

in rest daca doriti detalii despre tasos..e plin netul de ele (dar se pierde ineditul )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut clasice

 

eu ma refeream la Sud-ul insulei

 

ce este clar si stabilit ( pentur mine ) - merg NUMAI in Thasos cu scopul principal de avedea cum este slujba de inviere

nu alerg ( ma plimb si aleg varianta de mers prin munti )

am stat in Skala Potamia si parca as vrea sa schimb

caut ceva in Sud ( potos..de ex ) .

se pare ca grecoteii sunt cam in vacanta ca nu prea raspuns la mail uir acum asa ca parte de finlizare pentru cazare o aman un pic sa dea "iarba"

la drum merg cu maxim inca 2 sau 3 motoare ( daca sunt mai mult interesati va dau toate detaliile de traseu, etc )

ma ocup de cazare , la fel, daca sunt interesati , DOAR daca primesc un avans ( am experiente "placute " cu razgandaci :wink: ) -- cred insa ca mari diferente daca luam " in grup" fata de " singur" nu sunt asa ca prefer sa nu avem batai de cap.

bugetul pe care mi l stabiliesc pentru cazare - undeva 25 - 35 e / camera cu baie si eventual chicineta.

 

dat fiind ca am tot fost pe acolo de cateva ori - sunt interesat sa vad locuri noi pe insula. De ex unde a "rupt" petru motorul, piscina naturala, muntii.

pe astea n am fost si cred ca intr o zi le fac .

 

in rest daca doriti detalii despre tasos..e plin netul de ele (dar se pierde ineditul )

 

Foxule, la sudul insulei ma gandeam si eu...

 

Ian, uite ca pana acum nu m'am gandit la chestia asta... pentru Paste. Dar daca zici... te bate un gand cumva? ;)

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am puricat-o si eu cu google earth, faceti si voi la fel, se vede unde e de stat, sunt si poze. eu as vrea un jeep adevarat sa ma duc pe drumeagurile alea de se vad prin munte. faceti zoom mult, sunt locuri izolate care par a merita vizitate. se pot transpune in garmin dupa ce vezi acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Doru BMW' date='Feb 7 2010, 07:42 AM' post='2292307'

eu as vrea un jeep adevarat sa ma duc pe drumeagurile alea de se vad prin munte.

 

Jeep Wrangler sau Land Rover Defender 1.10... astea nu prea au moarte :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, wrangler vreau sa iau dual top, sa umblu cu el chel si fara usi. nu ma indur de bani, nu stiu ce va fi.

Mesaj completat

am aflat acum ca programul verii mi s-a modificat total. merg in tassos de paste. va rog care stiti am nevoie de un hotel de 4* cu mica bucatarie in camera, stiti cumva asa ceva pe acolo? e comun in grecia sa aiba camerele o mica chicineta. nu mai pot merge in route des grandes alpes in iulie, merg la garmisch normal si mai fac un pas-doua prin alpi si repejor acasa. in tassos merg cu masina si vreau sa ma cocot pe platourile alea cu drum de macadam ce duc pe la ruine si orase parasite. care sunteti amatori am sa scot drumurile asa cum se vad in google earth si le mut in garmin sa nu bajbaim pe acolo. am sa fac unul pe zi sau cum s-o putea. daca ziceti pe unde va cazati mergem impreuna. eu trebuie sa fac rezervare inainte.

Mesaj completat

am gasit link-ul asta.

http://www.go-thassos.gr/?gclid=CL6SrObX4J8CFY-JzAod6DjiHQ

ma duc in sud la potos sau si mai incolo, am vazut o localitate mai mare, limenaria. acolo a fost cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
salut clasice

 

eu ma refeream la Sud-ul insulei

 

ce este clar si stabilit ( pentur mine ) - merg NUMAI in Thasos cu scopul principal de avedea cum este slujba de inviere

nu alerg ( ma plimb si aleg varianta de mers prin munti )

am stat in Skala Potamia si parca as vrea sa schimb

caut ceva in Sud ( potos..de ex ) .

se pare ca grecoteii sunt cam in vacanta ca nu prea raspuns la mail uir acum asa ca parte de finlizare pentru cazare o aman un pic sa dea "iarba"

la drum merg cu maxim inca 2 sau 3 motoare ( daca sunt mai mult interesati va dau toate detaliile de traseu, etc )

ma ocup de cazare , la fel, daca sunt interesati , DOAR daca primesc un avans ( am experiente "placute " cu razgandaci :) ) -- cred insa ca mari diferente daca luam " in grup" fata de " singur" nu sunt asa ca prefer sa nu avem batai de cap.

bugetul pe care mi l stabiliesc pentru cazare - undeva 25 - 35 e / camera cu baie si eventual chicineta.

 

dat fiind ca am tot fost pe acolo de cateva ori - sunt interesat sa vad locuri noi pe insula. De ex unde a "rupt" petru motorul, piscina naturala, muntii.

pe astea n am fost si cred ca intr o zi le fac .

 

in rest daca doriti detalii despre tasos..e plin netul de ele (dar se pierde ineditul )

Vine si oferta de cazare in Theologos sau Limenaria sau asa ceva?

Nu de alata, dar vreau sa-mi fac bugetul din timp ca inca pot sa merg la pret penibil la bulgari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine si oferta de cazare in Theologos sau Limenaria sau asa ceva?

Nu de alata, dar vreau sa-mi fac bugetul din timp ca inca pot sa merg la pret penibil la bulgari...

salutare

 

bre, eu renunt

merge ca ...alta aia formul asta

am vrut sa deschid un topc nou, cucu

sper macar postul asta sa fie ok

nu mai zic - nici nu stii cine iti mai citeste ca " se futu' butonu' "

in mare am gasit - 30 - 35 e / noapte camera dubla.

mai sap

 

si offtopic - in weekedul ce vine, o Sighisoara ,ceva? e festivalul de blues si parca ma cam mananca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

bre, eu renunt

merge ca ...alta aia formul asta

am vrut sa deschid un topc nou, cucu

sper macar postul asta sa fie ok

nu mai zic - nici nu stii cine iti mai citeste ca " se futu' butonu' "

in mare am gasit - 30 - 35 e / noapte camera dubla.

mai sap

 

si offtopic - in weekedul ce vine, o Sighisoara ,ceva? e festivalul de blues si parca ma cam mananca.

Pai data trecuta am fost cu 29 e camera dubla cu chicineta, deci 30 nu e foarte grav.

 

La Sighisoara nu merg pe moped si in rest nu am cu ce (mai lipsesc piese, schimb de ulei, etc., plus ca nici nu stiu in ce garaj de la servici imi zace mobra). Dar peste o luna sigur ies si as prefera la drum lung...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit link-ul asta.

http://www.go-thassos.gr/?gclid=CL6SrObX4J8CFY-JzAod6DjiHQ

ma duc in sud la potos sau si mai incolo, am vazut o localitate mai mare, limenaria. acolo a fost cineva?

Sunt ceva intre Vama Veche si Costinesti. 2-3-4 hoteluri de 2-3 stele, si multe pensiuni private. In sezon e o aglomeratie infernala pe soseaua principala, cea asfaltata (cu o singura banda pe sens, cea care traverseaza localitatile), daca vrei sa mergi in "centru" trebuie sa lasi masina la cateva sute de metri pe marginea drumului, uneori in afara satului. Desi suna urat descrierea (cam toata Grecia are drumuri inguste si fara trotuar, au si autostrazi cu o singura banda), totusi Thassos-ul merita vazut macar odata. Fara asteptari prea mari dar plaja si relieful sunt peste multe alte zone turistice.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oarecum offtopic: Eu tin minte bine ca la intoarcere - pe o ploaie torentiala de nu vedeai mai mult de 50 de metri - am fost depasit de o Hayabusa si un CBR1000RR pe dealurile alea inainte de Ruse. Imediat cum am trecut granita nu mai ploua, si in benzinaria din Giurgiu am vazut cele 2 motociclete. Ne mai vazusem prin Thassos asa ca ne-am salutat, cel cu Hayabusa avea o freza cam ca la soldatii americani (adica parul marisor sus si cam zero jos) si numar care incepea cu BN si tin minte ca l-am intrebat daca face pauza sau merge in continuare (ca deja era intuneric) si mi-a raspuns ceva de genul "Nu stiu frate ce face asta (adica ala cu Honda) sau nevestele cu conserva, dar eu sunt militar, mi s-a terminat concediul si daca maine nu ma prezint in unitate la 5 ma dau astia afara, asa ca eu sigur merg dintr-o bucata si probabil direct la serviciu". Bine, nevestele erau inca pe drum in momentul ala, au ajuns in benzinarie dupa circa 5 minute....

 

Ontopic: Am si eu o intrebare mare: mergem sau nu mergem? Si daca mergem se ocupa cineva de rezervat locuri mai multe la bani mai putini?

Daca am zis asa imi cer scuze dar cred ca eram obosit putin.Cert este ca din Giurgiu am plecat direct la Bistrita adica incavreo 430 km pe noapte si ploaie nonstop. Nu recomand nimanui :) Distractie faina !

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Alex,

acuma ca m-ai inervat cu Sighisoara (ca nu pot sa ajung), vroiam sa iti pun pozele de la masa pescareasca aici, na! ...dar nu vrea forumul sa mai inghita nici o poza.

nici de la IMOT nu am putut sa pun nimic, de duminica seara am incercat de cateva ori, in zadar!

dar poti vedea pozele aici, cum stii:

http://criasbackstage.wordpress.com/

 

tu o sa reusesti in cele din urma, esti mai incapatanat decat mine :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...