Sari la conținut

Thassos - de Paste


foxbat
 Share

Postări Recomandate

Sighisoara suna mult prea bine

 

...de data asta zic ca vreau...cine stie...poate ma iei :o

 

 

...si e putin pana la Targu Mures, e pacat sa pierzi curbele alea. Fac cinste cu gulas si somloi. :D

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sighisoara suna mult prea bine

 

...si e putin pana la Targu Mures, e pacat sa pierzi curbele alea. Fac cinste cu gulas si somloi. :D

 

* pick me! pick meee!! ...pick meeeeeeeee!!!!! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@deea- oh, da, asta imi scapase, 1-0 pt tine.

@cria - fata, te as lua dar..vezi tu, eu incerc cu motorul nu cu avionul :D. Apropo, vezi ca bateria ta trebuie data jos si ..iubita un pic. Ca altfel o sa cam impingi la turci .

 

 

 

Cum pana mea, una mai " intrega " decat alta :-P. sau mia departe sau mai aproape.

 

 

ok, eu merg pe 2 roti si am chef sa ma dau.ma rog, asa, batraneste cum stiu eu. Soare sa fie

 

Revenind on topic - Tassos ?

 

offtopic - ma lamureste rog cineva de ce nu pot deschide topic ? am incercat de 2 ori :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria - fata, te as lua dar..vezi tu, eu incerc cu motorul nu cu avionul :). Apropo, vezi ca bateria ta trebuie data jos si ..iubita un pic. Ca altfel o sa cam impingi la turci .

 

mne, eu nu ma iubesc cu bateriile, prefer fiintele. da tu poti incerca. in fond, poate ai mai mult noroc! uite, iti dau o sansa: Zbratorul (are nume de barbat, dar suflet de femeie :o ). daca te primeste Deea, eu te las sa-l dai jos bateria...

 

offtopic - ma lamureste rog cineva de ce nu pot deschide topic ? am incercat de 2 ori :D

 

nu te va lamuri nimeni, bre, fa o petitie on-line si eu semnez! :cheers:

 

P.S. off la off-topic: despre greci nu am nimic sa-ti zic, dar daca vrei ...poti veni in Turcia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Forumul are buba..de ce, nu stiu! Poate stie un admin. Din pacate nu putem deschide topic sa intrebam. Incearca PM.

2. Cum nu e chiar vreme de xx, cred ca ma pot tine dupa varadero. One day trip ore two days? more info?

3. Motorul Criei a tors frumos sambata deci bateria pare ok. Daca vrei sa o reconditionezi, stii unde o gasesti. Azi, de exemplu, e marti.

4. ontopic: nici eu nu vin in grecia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic - ce e aia"somloi", ca vreau si io.

suna de-mi curge in gura.

 

on topic

am fost in Thassos. o fost fain. super plaja, oameni simpatici care m-au pus la munca, dar care seara mi-au dat peste si palme peste spate..am si cantat impreuna, desi...

am mai primit si o jumate' de caracatita sa o fac la mine, unde eram cazat

a doua zi la 3 jumate eram pe dig, sa plec iar

frumos, tare frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic - de ce nu pot dechide un nou topic ? cum spuneam ,as da o tura pe la Sighisoara la festivalul de blues .

 

acum on topic

 

pentru Thassos,sunt " amatori " ?

 

Scuze ca ma bag si io in discutie. Cand e festivalul ? Sunt la 35 de km distanta, dar habar n-am. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma bag si io in discutie. Cand e festivalul ? Sunt la 35 de km distanta, dar habar n-am. :o

salut

 

sper sa fie voie cu link-uri

 

http://www.blues-festival.ro/noutati_sighi...es_festival.htm

 

btw. o cazare prin zona ? idei, ceva ?

 

ce am vazut pe site m-a dat pe spate, ala e buget de Thassos :D

 

So,

1. Thassos- cine merge?

2. Sighisoara - idem ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am zis asa imi cer scuze dar cred ca eram obosit putin.Cert este ca din Giurgiu am plecat direct la Bistrita adica incavreo 430 km pe noapte si ploaie nonstop. Nu recomand nimanui :o Distractie faina !

Off-topic: Pai nu cred ca ai nici un motiv sa-ti ceri scuze. Eu nu am avut reportofon la mine asa ca probabil am exagerat si tu ai spus masina nu conserva. In rest pe topic acolo se discuta daca se poate merge din Romania in Thassos intr-o zi, si eu am zis ca depinde in functie de distanta si de ce experienta ai si de ce motor ai, si ca la o extrema exista exemplul tau de motociclist expertimentat si pe motor potent si constrans de situatie sa faca 1300km intr-o zi si la cealalta extrema exemplul meu din acel moment ca incepator si cu motor mic cu 800km de mers din/pana in Bucuresti in doua zile. Care ar fi problema, ca te laud ca tu poti sa faci drumul pana la Bistrita intr-o zi si eu nu pot sa-l fac pana la Bucuresti decat in doua zile ?

 

On-topic: Se pare ca din cauza crizei grecii au innebunit: fac aproape continuu greve, blocheaza granita, intrerup mersul avioanelor, etc. Poate ca ar fi mai bine sa mergem in Grecia anul viitor, ca nu am statura si educatia sa ma bat cu agricultori care blocheaza granita greco-bulgara. Asa ca incape ceva bulgareala in loc de Grecia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva Bulgareste in loc de Grecia...cred ca ar fi de luat in calcul o iesire de paste in zona muntoasa din sud, in Rodopi. Dar sa nu anticipam. Pana la Paste mai e vreme.

 

Daca e de Thassos... unde mergem pana la urma?

 

I'm very in :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva Bulgareste in loc de Grecia...cred ca ar fi de luat in calcul o iesire de paste in zona muntoasa din sud, in Rodopi. Dar sa nu anticipam. Pana la Paste mai e vreme.

 

Daca e de Thassos... unde mergem pana la urma?

 

I'm very in :o

 

Asa cum am spus mai sus - ma orientez pe zona de proximitate - Manastirea Sf Arhangel Mihai.

Din pacate nu prea sunt orasele pe acolo

ce zici de potos ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

33/noapte dubla in potos pe plaja

 

http://www.vacation.gr/showhotel.php?hotel...p;show=overview

Mesaj completat

aici au oferta de paste 28/pers dar e alt standard

http://www.hotelpotos.com/

Mesaj completat

la preturile astea ce sa mai negociezi? am sa rezerv in avans nu stiu inca unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa tra doru,multuemsc

am "Trecut " si eu pe acolo ( ma refer ca si info )

 

din pacate in afara de niste amici care au fost interesati nu am cum sa pot negocia cat de cat pana nu am un nr concret de participanti.

 

in mare eu ma agit pentru undeva la 25- 35 e /dubla. Ce pana mea, e an de criza la ei :-P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. trebuie sa pleci de la premiza ca in poze intotdeauna arata de 2 ori mai bine decat in realitate. cu toate astea in grecia insa nu am gasit jeg nici la cazari ieftine, mai jeg e in austria/germania.

2. ti-am spus, incerc sa plec vineri 2 apr daca nu reusesc plec sambata f devreme. merg cu masina, imi iau familia.

p.s. cu criza la greci e de lenesi ce sunt. daca am fost 6-7 ani la rand am avut de-a face cu fel de fel. sunt niste putori, nu le place munca. traiesc din ce le da cel de sus sau din chestii de unde se poate obtine profit mare cu investitie minima, ca evreii. se scoala la 9-10, fumeaza 100 de tigari, beau 15 cafele, pe la 12 se intreaba ce au de facut in ziua respectiva. institutia de baza in grecia e taverna, unde isi petrec mare parte din timp. e foarte placut de vacanta sau la pensie. am vrut acum vreo 5 ani sa iau o casuta acolo, prin halkidikki dar au niste taxe de te ucid.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles Doru, sorry , cred ca nu citisem prea atent.

ei, o sa fie aglomeratie in thassos atunci

cred ca incerc sa o iau pe un drum nou , cum spuneam

 

sa ne vedem sanatosi, mai buni si mai toleranti, cu noi si cu ceilalati, de Paste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa tra doru,multuemsc

am "Trecut " si eu pe acolo ( ma refer ca si info )

 

din pacate in afara de niste amici care au fost interesati nu am cum sa pot negocia cat de cat pana nu am un nr concret de participanti.

 

in mare eu ma agit pentru undeva la 25- 35 e /dubla. Ce pana mea, e an de criza la ei :-P

Potos prezinta avantajul ca e cel mai aproape de Theologos (locul cu cea mai ieftina mancare pe care am prins-o eu acolo) dar dezavantajul ca ai de facut cam jumatate din turul insulei (94km cred) de la ferry.

Cand vrei sa ajungem la locul faptei: vineri sau sambata?

Cate nopti vrei sa stam? Eu as opta pentru ceva de genul 3-4 (plus 2 in Bulgaria, ca nu o sa fac peste 800km intr-o zi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Potos prezinta avantajul ca e cel mai aproape de Theologos (locul cu cea mai ieftina mancare pe care am prins-o eu acolo) dar dezavantajul ca ai de facut cam jumatate din turul insulei (94km cred) de la ferry.

Cand vrei sa ajungem la locul faptei: vineri sau sambata?

Cate nopti vrei sa stam? Eu as opta pentru ceva de genul 3-4 (plus 2 in Bulgaria, ca nu o sa fac peste 800km intr-o zi).

stai un pic- faci o confuzie.Toata insula are cam 100 :rolleyes:

deci pana acolo..max 50 desi cred ca s mai putini

sper sa nu deranjeze, EU am ALES sa MERG la Manastirea AIA de Paste.

Asta NU O SCHIMB :(

 

In ce priveste drumul, hia nu fii carcotas - au deschis aia inca o granita asa ca poti sa l faci cu noi in acceasi zi ( pleci un pic mai devreme..nu i bai )

Estimez 4 zile ( sambata, duminica - full pe insula ) si vineri, luni - de drum .

Ba poate ca ma ambitionez si plec de joi. Nu stiu de acum sigur. Depinde si de anturaj .

 

Respecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai un pic- faci o confuzie.Toata insula are cam 100 :rolleyes:

deci pana acolo..max 50 desi cred ca s mai putini

sper sa nu deranjeze, EU am ALES sa MERG la Manastirea AIA de Paste.

Asta NU O SCHIMB :(

 

In ce priveste drumul, hia nu fii carcotas - au deschis aia inca o granita asa ca poti sa l faci cu noi in acceasi zi ( pleci un pic mai devreme..nu i bai )

Estimez 4 zile ( sambata, duminica - full pe insula ) si vineri, luni - de drum .

Ba poate ca ma ambitionez si plec de joi. Nu stiu de acum sigur. Depinde si de anturaj .

 

Respecte

Probabil m-am exprimat gresit, 94 sau 96km e tot turul insulei asa ca din oraselul Thassos pana acolo ai de facut sub 50km prin partea vestica.

 

Granita unde? Daca trecem peste munte mergem mai repede decat pe drum expres pe cursul unui rau? Eu cred ca o sa-mi rezerv dreptul de a dormi o noapte pe la Stara Zagora sau Kazanlak sau asa ceva oricum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...