Sari la conținut

Vechituri


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

stai linistit @pomo, le cumpara si cu 10000! dar nu pe asta! am si eu una cu tot cu cadru pedale etc! dar nici aia nu e buna!

pe ei ii intereseaza o serie limitata care a avut placa de la baza masinii dintr-un metal pretios! unii zic ca platina altii ca aur! de aia se inghesuie, nu numai nemtii, sa le cumpere!

:cheers:

Ăepe clasice:varianta "scrisorii nigeriene" Âşi "maÂşinile de cusut pereche" de valoare inestimabilă :crack:

 

on topic

post-22583-0-49204500-1332611594_thumb.jpg

Editat de ro nin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

stai linistit @pomo, le cumpara si cu 10000! dar nu pe asta! am si eu una cu tot cu cadru pedale etc! dar nici aia nu e buna!

pe ei ii intereseaza o serie limitata care a avut placa de la baza masinii dintr-un metal pretios! unii zic ca platina altii ca aur! de aia se inghesuie, nu numai nemtii, sa le cumpere!

:cheers:

 

 

Scuze de offtopic, dar nu e asa cum se aude, de fapt este o inselatorie destul de veche cu masinile de cusut, vezi http://www.gazetadebistrita.ro/citeste/2115-bratul-mafiei-masinilor-de-cusut-taiat . Printre altele pot spune ca si eu am o masina Singer veche, de prin 1935 parca, si cand am sunat la astia cu anunturile de gen mi-au bagat fix povestea din articolul din link. Mare atentie la neatentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de offtopic, dar nu e asa cum se aude, de fapt este o inselatorie destul de veche cu masinile de cusut, vezi http://www.gazetadebistrita.ro/citeste/2115-bratul-mafiei-masinilor-de-cusut-taiat . Printre altele pot spune ca si eu am o masina Singer veche, de prin 1935 parca, si cand am sunat la astia cu anunturile de gen mi-au bagat fix povestea din articolul din link. Mare atentie la neatentie.

 

:crack:

foarte tare!

totusi daca vii cu o serie ante 1900 in stare buna iti iei banii!

 

on topic:

post-8246-0-51969200-1332616271_thumb.jpg post-8246-0-20343100-1332616277_thumb.jpg

 

post-8246-0-49235600-1332616284_thumb.jpg post-8246-0-46167200-1332616287_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o masina de cusut Singer un pic mai veche decat cele cu seriile care incep cu litere.... si mai batranica decat primele serii care sunt trecute pe situl de la singer :)- 611.000 to 913.999 An : 1871 . Oricum masinile astea de cusut erau facute calumea , a mea spre exemplu si acuma functioneaza perfect si e in familie de 4 generatii :wave:

Editat de Fishy86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a pus cineva pe jar cu o motocicleta cu atas FOARTE veche , nmeteasca , cu roti din fier cu tepi sau ceva de genu' , fara cauciuc , vazuta de el la un mos in curte , pe la tara.

Ori sint cel mai mare fraer ca il cred , ori am dat de o comoara. Cica scrie pe ea ceva cu Umlaut si mai are si un scharfes S .

 

Chiar nimeni nu are idee despre ce vorbesc ???? Vreau sa ma duc sa vad "scula" , dar sint cam 150 km si nu vreau sa risc. 150+150 = 300. E cam mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum doi ani făcând curățenie într-o magazie la bunici am găsit lângă un două cuțite de măcelărie pe care maică-mea, născută în '60, zice că sunt de la bunicul ei, cu siguranță au peste 50 de ani.

Atașez și două poze cu ele. În vârf au ascuțiș dublu.

post-48060-0-41751400-1332880028_thumb.jpg post-48060-0-56820800-1332880085_thumb.jpg

 

Acum stau cuminți pe balcon și își așteaptă pradă pentru Paște.

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Am luat-o pentru a o face cadou cuiva, lucru care nu s-a mai intamplat. Vreau doar sa fac curat in garaj. Scopul nu este unul comercial. Daca am dat-o in bara postand anunturii comerciale aici, imi cer scuze si va rog sa stergeti. Altundeva nu am stiut unde ar fi mai potrivit.

80 de lei + taxe.

PM sau 0765.42.66.15, va rog.

post-3763-0-84037200-1333048708_thumb.jpg

post-3763-0-31704300-1333048712_thumb.jpg

post-3763-0-06276000-1333048715_thumb.jpg

post-3763-0-76438500-1333048719_thumb.jpg

post-3763-0-10290800-1333048724_thumb.jpg

post-3763-0-73505800-1333048728_thumb.jpg

post-3763-0-37170200-1333048733_thumb.jpg

post-3763-0-68169500-1333048749_thumb.jpg

post-3763-0-01008500-1333048757_thumb.jpg

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu te risti sa te duci,lasa pe altcineva sa se duca.Daca te mai gandesti mult posibil sa ajunga la fiare.

 

Nu , nu ajunge la fiare , mosul e fanatic , nu vinde.

Nu , nu-l las pe altul sa se duca , ca n-am frati pe forum. Apropo , tu cine esti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu , nu ajunge la fiare , mosul e fanatic , nu vinde.

Nu , nu-l las pe altul sa se duca , ca n-am frati pe forum. Apropo , tu cine esti ?

Scrie la el in username cine, cica il cheama Florin Vlad. Si e baiat de treaba. Sa-l intrebam cine i-o fi eliberat CI-ul?

 

 

Oricum, nu uita sa te duci dupa motocicleta, 300 de km....Icisa, colt cu Madrid.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie la el in username cine, cica il cheama Florin Vlad. Si e baiat de treaba. Sa-l intrebam cine i-o fi eliberat CI-ul?

 

 

Oricum, nu uita sa te duci dupa motocicleta, 300 de km....Icisa, colt cu Madrid.

 

 

Mai , dar ce sa fie cu chestia de care ziceam ???? Poate exista asa ceva , s-au fabricat mobre cu roti din fier ? NU stiu ce sa zic , oricum o sa ma duc in concediu. MOsul nu vinde , e fanatic sau totul poate fi un mare fis si m-a mintit ala' care mi-a povestit de dracovenia aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai , dar ce sa fie cu chestia de care ziceam ???? Poate exista asa ceva , s-au fabricat mobre cu roti din fier ? NU stiu ce sa zic , oricum o sa ma duc in concediu. MOsul nu vinde , e fanatic sau totul poate fi un mare fis si m-a mintit ala' care mi-a povestit de dracovenia aia.

 

S-ar putea sa dai de vreun IJ cu atas. Astfel de moto am vazut eu acum vreo 8-9 ani. Motocicleta cu atas era folosita la arat pe camp.

 

A venit caldura. Incaleca pe 2 roti si da o fuga pana acolo. Ai doar de castigat din asta, de 2 ori (iti satisfaci curiozitatea si faci si o plimbare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa dai de vreun IJ cu atas. Astfel de moto am vazut eu acum vreo 8-9 ani. Motocicleta cu atas era folosita la arat pe camp.

 

A venit caldura. Incaleca pe 2 roti si da o fuga pana acolo. Ai doar de castigat din asta, de 2 ori (iti satisfaci curiozitatea si faci si o plimbare).

 

haidi frate , ce IJ cu atas ???? Daca citesti mai bine scrie ceva de scharfes s.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

 

mai am si eu doua vechituri :cheers:

 

 

apropo ceasul se vinde 60ron.

 

 

sal

ma intereseaza ceasul

ti-am trimis mesaj

 

Salve! Nea Spirica are,niciodata nu va ramane fara marfa.

 

 

marfa sa fie ca ebay-ul este darnic

si abia asteapta nemtii sa sara cu euroii

baga-i mare

Editat de jack0088
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am de montat manetele de frana . In poze nu sunt montate. Franele fata/spate sunt marca philips si prind pe buza interioara de la janta :smoke: E interesanta si merge foarte bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...