Sari la conținut

Vechituri


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dany, te rog zi-mi că vinzi o baionetă. Caut de o grămadă de timp, dar tot ce-am găsit erau fie în stare jalnică, fie în stare bună dar foarte scumpe.

 

 

 

OscarWhiskyNovember zi-mi te rog dacă ai conservat vreodată cu YO8KUU operat de YO8BND?

 

Cum naiba nu gasesti ca eu le cumpar de sub nasul tau :D multe am cumparat de la indineni din tirg la RADAUTI.Vad ca esti din RADAUTI, eu din SIRET, la 20 de km de tine.

Tre sa ma uit ce dubluri am, ca altfel nu vind, numai pe schimb..

Stiu persoane care au de toate felurile,tre sa-mi spui exact de care vrei, ca se gaseste cite vrei .

La vara, vin astia cu vechiturrile din 2 in 2 saptamini la MOL SUCEAVA si gasesti acolo ce vrea muschiul tau..ei nu expun tot, dar te ingrozesti sa vezi ce au pe acasa astia..

Este unul la noi in SIRET ce are o pasarica cu astea,are sabi,baionete si tot felul de cacatrui de umpli un tir..dar numai la schimb cu el faci afaceri.

Mai ieftina de 100 de lei greu pot gasi ceva bun orcum.

 

:cheers:

 

Dany gaz mai gasesti,pentru lampa asta frumoasa?

 

este gaz nui problema,UCRAINA e la 4 km de mine :D dar se mai gaseste si in comert.

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OscarWhiskyNovember zi-mi te rog dacă ai conservat vreodată cu YO8KUU operat de YO8BND?

 

Nu am avut onoarea. Nu mi-am facut eu o cariera prea stralucita in domeniul asta, si de cand am motorul, nu am mai pus mana nici pe PTT nici pe cheie.

Rusine nu-mi este, din 2004 tin simulatorul de examen si aici harta moto, se pare ca am talent la proiectele de suport ale comunitatii. Frizerul umbla netuns :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gaz se gaseste si pe la Bricostore, Hornbach si alte astfel de dugheni.

Baionete romanesti mai mult fara teaca se gasesc la dugheana mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba nu gasesti ca eu le cumpar de sub nasul tau :D multe am cumparat de la indineni din tirg la RADAUTI.Vad ca esti din RADAUTI, eu din SIRET, la 20 de km de tine.

Tre sa ma uit ce dubluri am, ca altfel nu vind, numai pe schimb..

Stiu persoane care au de toate felurile,tre sa-mi spui exact de care vrei, ca se gaseste cite vrei .

La vara, vin astia cu vechiturrile din 2 in 2 saptamini la MOL SUCEAVA si gasesti acolo ce vrea muschiul tau..ei nu expun tot, dar te ingrozesti sa vezi ce au pe acasa astia..

Este unul la noi in SIRET ce are o pasarica cu astea,are sabi,baionete si tot felul de cacatrui de umpli un tir..dar numai la schimb cu el faci afaceri.

Mai ieftina de 100 de lei greu pot gasi ceva bun orcum.

 

 

 

Nu am umblat prin târg să caut ce-i drept. Unde aș putea găsi? Piața de mașini? Bazarul ucrainenilor?

Dacă ai o dublură cu cea mai mare plăcere o cumpăr de la tine. Când dă căldura și scot motorul dau o fugă până la Siret și te caut.

:cheers:

 

OscarWhiskeyNovember, nu sunt eu cel cu indicativul, e colegul meu de servici de la Clubul Copiilor, profesorul de Radiocomunicații. Eram curios doar dacă ai ,,conservat” (acum am văzut cum am scris).

 

Ca să nu mai fac offtopic mi-am adus aminte că mai am și așa ceva:

post-48060-0-72394800-1331672286_thumb.jpgpost-48060-0-47799000-1331672373_thumb.jpgpost-48060-0-57545100-1331672428_thumb.jpg

O carte poștală din 1927 cu corpul Majestății Sale Regele Ferdinand pe soclul unde a fost așezat după trecere în neființă.

 

Pe spate scrie așa: ,,Ca să nu uiți cele câteva zile petrecute în satul meu.” Mai departe nu înțeleg

 

Portofelul cu Honda a apărut în poză fără să vreau. (Ca să moară dușmanii :grinbandit: :bigstar: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici cateva din colectia de 35 de ceasuri Atlantic Worldmaster. Daca aveti de vanzare/schimb sunt interesat. Ofer pretul real in functie de starea ceasului.

 

Frumoase exemplare :ok: (era un moft Atlanticul)

Pacat ca nu am fost pasionat de ele si nu le-am pretuit deloc....

Cred ca putem face ceva combinati,am profesat meseria asta ceva vreme.

Am si eu citeva Atlantic si piese de schimb pt.ele.(balansul e pretentios la ele)

Cind am timp ma uit prin cuti ce ceasuri sint de combinatie,alte modele nu te intereseaza?Sintem 2 cesornicari in familie :D dar nu am mai desfacut un ceas de ceva vreme(de prin 94-95 sa cam terminat cu ele, ca au aparut chinezariile electonice)

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara un consatean sa dus la un vecin spunandu'i ca,,in caz de are drum la oras sa ii cumpere niste corzi pentru o vioara..... :) si i'a aratat vioara care era in familia lui, intr'o cutie de lemn, de cand era mic.... vecinul a vazut ca in interiorul ei avea imprimat in lemn o eticheta care scrie asa : Antonio Stradivari (1718 parca asa am inteles eu.... )

 

acum vor sa faca o expertiza a lacului sa vada daca e veritabila.... ar fi a 15 vioara gasita... .... acum... sa vedem ce urmeaza.... sau facut si multe falsuri. :).

 

 

 

si am inteles ca ar fi si sparta intr-o parte.,

Editat de mz125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara un consatean sa dus la un vecin spunandu'i ca,,in caz de are drum la oras sa ii cumpere niste corzi pentru o vioara..... :) si i'a aratat vioara care era in familia intr'o cutie de lemn de cand era mic.... vecinul a vazut ca in interiorul ei avea imprimat in lemn o eticheta care scrie asa : Antonio Stradivari (1718 parca asa am inteles eu.... )

 

acum vor sa faca o expertiza a lacului sa vada daca e veritabila.... ar fi a 15 vioara gasita... .... acum... sa vedem ce urmeaza.... sau facut si multe falsuri. :).

 

 

 

si am inteles ca ar fi si sparta intr-o parte.,

 

Eu din cate stiu sunt cateva sute de viori facute de el care inca mai exista in nici un caz 14, dar poate ma insel. In schimb sunt mii de replici facute in ultimii 150 de ani , unele extrem de valoroase , dar majoritatatea doar simple viori cu eticheta cu valoare neinsemnata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara un consatean sa dus la un vecin spunandu'i ca,,in caz de are drum la oras sa ii cumpere niste corzi pentru o vioara..... :) si i'a aratat vioara care era in familia lui, intr'o cutie de lemn, de cand era mic.... vecinul a vazut ca in interiorul ei avea imprimat in lemn o eticheta care scrie asa : Antonio Stradivari (1718 parca asa am inteles eu.... )

 

acum vor sa faca o expertiza a lacului sa vada daca e veritabila.... ar fi a 15 vioara gasita... .... acum... sa vedem ce urmeaza.... sau facut si multe falsuri. :).

 

 

 

si am inteles ca ar fi si sparta intr-o parte.,

 

 

Ar fi un lucru extraordinar. Tot timpul mi-am dorit să dețin așa o vioară, chiar dacă nu am mai cântat de ceva timp, măcar de bibelou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cit de veche este, dar functioneaza perfect.

 

Dany dacă ai Âşti la ce preț cumpără nemții maÂşinile astea. Am văzut afiÂş prin IaÂşi că le cumpăra cineva cu 4.000 euro.

 

Faină jucăria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dany dacă ai Âşti la ce preț cumpără nemții maÂşinile astea. Am văzut afiÂş prin IaÂşi că le cumpăra cineva cu 4.000 euro.

 

Faină jucăria.

 

stai linistit @pomo, le cumpara si cu 10000! dar nu pe asta! am si eu una cu tot cu cadru pedale etc! dar nici aia nu e buna!

pe ei ii intereseaza o serie limitata care a avut placa de la baza masinii dintr-un metal pretios! unii zic ca platina altii ca aur! de aia se inghesuie, nu numai nemtii, sa le cumpere!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dany dacă ai Âşti la ce preț cumpără nemții maÂşinile astea. Am văzut afiÂş prin IaÂşi că le cumpăra cineva cu 4.000 euro.

 

Faină jucăria.

 

Belea.. :angryfire: am avut 4 buc. si 3 din ele le-am facut cadou la rude :sick:

Mare valoare nu are sigur,doar sentimentala..din cite stiu eu numai unele au o valoare mai mare(cele cu care se scotea din tara platina,aurul in timpul razboiului)astea cu zeci de mii de euro sint povesti..nu da nimeni bani pe asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...