Sari la conținut

Arata-ne o poza din garajul tau


Dan Cata
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 202
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

de taiere/debitare nu mai am nimic .. flex ;) , o sa cumpar un fierastrau cu banda zilele astea, cam greu sa faci ceva fara un fierastrau..

 

sudura Tig AC/DC si Mig-Mag.

 

Binenteles reduceri substantiale pentru motociclistii romani calatori pe langa Rotterdam.

Mesaj completat

de doua zile(scurte) ma chinui sa montez elevatorul, nu-i cel mai usor lucru de facut singur :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Binenteles reduceri substantiale pentru motociclistii romani calatori pe langa Rotterdam.

Mesaj completat

de doua zile(scurte) ma chinui sa montez elevatorul, nu-i cel mai usor lucru de facut singur :lol:

 

fff frumos , scule bune ,da ce nu gasesti pe acolo un crestin sa te ajute la amenajare ? daca spui ca dai un farfurie de mincare si un pat cald poate vine vreunul din tara sa te ajute .

cu debitarea te poti ajuta de un plasmacutter .

spor la treaba si la cit mai multi clienti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos spatiul si se vad toate noi in jur.Cat costa elevatorul?

 

E un pic cam micut spatiul , elevatorul a fost fix 1000 de europeni, CHINA, sper sa nu se surpe pe mine chiar din prima :lol:

Nu-s toate noi, sunt si vechi dar nu le-am facut poze si mai am de adus .

 

Multumesc de urari Rados, pe aici in general ajutorul e pe $$$ , Budd m-ar ajuta dar sta cam departe si oricum nu are timp dar ce a fost greu a cam trecut.

Plasma cuter am avut, chiar si o masa cnc .. nu-i simt lipsa, e folositoare in anumite aplicatii dar la ce fac eu am nevoie mai mult de un taietor orbital de teava +fierastrau cu banda.

Editat de bec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servis auto/moto si sudura binenteles, ieri am preluat spatiul :)

Ba omuleeee! M-as muta in garajul tau ! :lol:

 

 

 

 

Se pune ? :)

post-4366-1295708682_thumb.jpg

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol, nu prea cred ca o sa sudez bai de ulei.. sunt cateva gropi pe aici, am vazut saptamana trecuta una in Haga :lol:, in schimb sunt infernal de multe speedbumps, ala de le-a inventat ar trebui executat.

Ideea cu elevatoru.. e mai mult pentru mine si masinile mele, daca apar clienti e ok, daca nu la fel de ok si vreau sa restaurez un SL 300 tot pentru mine:)

 

@pantera.. cum sa nu se puna :), da hai ca am vazut garaje mai cochete in RO , aici nici macar n-am loc de un elevator moto :)

Editat de bec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
vin si eu din urma cu o poza facuta anul trecut.

 

TNG-ule, frumos garaj ai mestere......felicitari

 

spor la munci in noul sezon si bafta la clienti.

 

 

am schimbat locatia, am sa revin cu poze cat de curand :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol, nu prea cred ca o sa sudez bai de ulei.. sunt cateva gropi pe aici, am vazut saptamana trecuta una in Haga :), in schimb sunt infernal de multe speedbumps, ala de le-a inventat ar trebui executat.

Ideea cu elevatoru.. e mai mult pentru mine si masinile mele, daca apar clienti e ok, daca nu la fel de ok si vreau sa restaurez un SL 300 tot pentru mine:)

 

@pantera.. cum sa nu se puna :), da hai ca am vazut garaje mai cochete in RO , aici nici macar n-am loc de un elevator moto :laugh:

 

felicitari!!

e foarte ok spatiul. unde in Rotterdam?

pana la urma cred ca vin sa te vad eu, si asa nu am fost demult in Rotterdam.

 

pat ai? :D

 

Ilie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce motocicleta ati facut-o bucati ? Honda CB ?

 

in 28 spre 29 august 2010 a fost furat de sub geamul camerei noastre si a fost gasit dupa o saptamana 2 cartiere mai incolo in stare destul de nasoala, dar ma bucur ca l-am recuperat pentru ca 90% din motoarele furate aici nu se mai gasesc. cred ca nu stiau ce fura. Cum Ice-Man avea nevoie de el ca sa mearga la munca, l-am reparat in 2 nopti, desfacut complet, verificat, schimbat garnituri, ulei, bujii, curatat si revopsit in 24 de ore de munca. Ziua era la servici, noaptea in garaj, in 2 zile a fost iar pe drum.

Mesaj completat

ca sa fie lucrurile clare, atunci locuiam intr-o zona plina de romani, dupa incident ne-am mutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. . . l-am reparat in 2 nopti, desfacut complet, verificat, schimbat garnituri, ulei, bujii, curatat si revopsit in 24 de ore de munca . . .

 

Foarte tare ! Fara sa te superi , pe mine , a fost un Team Work foarte reusit ! Eu incep sa :crack: . . . . sa ma ascund !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...