Sari la conținut

Arata-ne o poza din garajul tau


Dan Cata
 Share

Postări Recomandate

Am vazut ca un topic similar e foarte popular pe advrider.com; de ce nu ar fii la fel si la noi?

 

 

Asadar, veniti cu pozele, sa vedem fiecare ce scule avem, cumparate sau facute de noi. :) si dati detalii despre cele facute de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

este pe un alt forum, un topic asemanator,si altul i care se prezinta fiecare cu sculele , care nu trebuie neaparat sa fie in garaj . pot sa fie asezate si pe masa din bucatarie de e. deci propun sa isi poata etele fiecare sculele, nu neaparat in garaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum ziceam, m-ai prins chiar in toiul evenimentelor.. :)

Se pot vedea si cateva scule, daca o sa fie vorba de scule..pe-alea o sa le pozez separat cand o sa inchei "ostilitatile" si o sa fac ordine..

Welcome to the "hruba":

IMG_1983.JPG

IMG_1984.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum ziceam, m-ai prins chiar in toiul evenimentelor.. :)

Se pot vedea si cateva scule, daca o sa fie vorba de scule..pe-alea o sa le pozez separat cand o sa inchei "ostilitatile" si o sa fac ordine..

Welcome to the "hruba":

 

2 motoare de transalp? faci transplanturi? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Hai sa va arat si barlogul meu, loc in care imi petrec majoritatea timpului...

 

Mesaj completat

In aceasta ultima poza se observa (jos, dreapta) piesa de rezistenta, butoiul (golit la momentul asta :) ) si in partea de sus a garajului, camera de oaspeti, sau, ma rog, de nebunii ;)

post-48970-1266876454_thumb.jpg

post-48970-1266876475_thumb.jpg

post-48970-1266876491_thumb.jpg

post-48970-1266876508_thumb.jpg

post-48970-1266876895_thumb.jpg

post-48970-1266876909_thumb.jpg

post-48970-1266878080_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transalplanturi ;)

 

 

Fac 2 in 1. :D

 

3 cu ala care probabil ca e pe motor. Iata si cheia fiabilitatii transapului ... get a freakin' spare engine. :)

 

Bai, garaj nu am. Trusa de scule de sub sa si un patent multifunctional. Dar recunosc, mi-ar placea. Ultimele poze sunt din ciclul "Am vazut si un Tenere fericit".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 cu ala care probabil ca e pe motor. Iata si cheia fiabilitatii transapului ... get a freakin' spare engine. :)

Daca nu stii povestea lor nu te repezi sa comentezi.

Ambele motoare sunt in stare de functionare.

Cel negru este vechiul meu motor, an '87, cu care am mers 30.000km si care are peste 100.000km la activ.

In asta am bagat anul trecut piese noi, cumparate de la Honda, si asta am facut pentru ca incepuse sa consume ulei.

- set segmenti, semeringuri supape, bolturi pistoane.

Ulterior, la nici o luna, am gasit la un pret de nimic un motor mai nou, '91, cel argintiu, pe care il folosesc acum.

Ceea ce vezi in poze, este inspectia motorului argintiu si mutarea pieselor noi din cel negru in cel argintiu.

Asta e tot.

Pentru cunostintele tale generale, afla ca in afara de pistoane, segmenti, semeringuri supape, bolturi...CAM NIMIC nu se potriveste de pe motorul din '87 pe cel din '91. Deci supozitia ta cu motor pt spare parts nu prea sta in picioare.

Daca erau identice mai ziceam..

Spre deosebire de alta lume, mie imi place sa mesteresc, chiar si IN MOTOR...

Get a life man.

 

Ce fac eu nu are nici o legatura cu fiabilitatea motorului de Transalp, ba din contra, as putea sa-ti arat cum arata piese dintr-un motor mers peste 100.000km la 3 proprietari...

 

Pentru o mai buna documentare citeste aici:

http://www.ta-deti.de/ta/mods.html

http://www.ta-deti.de/ta/repair97/repair97.html

 

Scuzati de off-topic, dar trebuia sa raspund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, m-a(t)i atins la "alter-ego-ul" manelistic. Ma declar invins. ;)

 

@Byk - ce ai tu acolo e visul meu! Imi doresc asa ceva mai mult decat orice, dar deocamdata nu am.. unde. Dar urmeaza. (pana ies la pensie, sper) :)

 

Asteptam noi poze cu fiecare ce scule/atelier are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno, nu e nu stiu ce, dar ofera adapost mobrei si ceva siguranta in plus; aici mi-am schimbat ambreiajul la motor, ceea ce o presupus desfacutul motocicletei in doua jumatati mari :o

 

P1020453.jpg

 

P1020454.jpg

 

P1020455.jpg

 

P1020456.jpg

 

P1020457.jpg

Mesaj completat

Holly fuckin shit!

 

http://www.flickr.com/photos/mtneer_man/se...with/354596738/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
P1020457.jpg

 

vad ca ai cutie de scule IUS dar scule IUS nema, nu se face asa ceva...

Mesaj completat

Scuzati de off-topic, dar trebuia sa raspund.

 

"astia" cu BMW mereu sunt carcotasi, se bucura cand vad ca repari o japoneza ca ei sunt satui de ale lor :o, cand o sa am timp o sa bag si eu fro doua poze

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu credeam ca lumina zilei nu-i prieste si-o scoti doar noaptea din sarcofag :)

E curtea mica si ingusta si mai ales e comuna,altfel il faceam eu mai mare :o !!

Ani de zile m-am chinuit cu huse pe toate motoarele pe care le-am avut . :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

ma asteptam sa vad in garajele voastre, un frigider din ala imens cu bere (ca in reclama aia la bere, cu camera frigorifica, plina de bere). :o n-are nimeni?

 

ontopic: inca n-am garaj, dar daca o sa am casa vreodata, o sa-mi fac un spatiu mare din asta de joaca, unde sa surubaiesc la motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"astia" cu BMW mereu sunt carcotasi, se bucura cand vad ca repari o japoneza ca ei sunt satui de ale lor , cand o sa am timp o sa bag si eu fro doua poze

:o:laugh::D:laugh:

 

culmea e ca trusa aia de scule e a colegului cu Virago, eu am doar un set de imbusuri si niste chei inelare B&D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stii povestea lor nu te repezi sa comentezi.

[...]Scuzati de off-topic, dar trebuia sa raspund.

 

That's the entire beauty of it. Daca ma apucam sa comentez cand aveam si date eram rau. Asa-s doar umpic rautz, o leaca "negruncerugurii" :o Iar esti ofticos.

 

Mno, nu e nu stiu ce, dar ofera adapost mobrei si ceva siguranta in plus; aici mi-am schimbat ambreiajul la motor, ceea ce o presupus desfacutul motocicletei in doua jumatati mari

 

Da motoru' de schimb unde-l tii? Aaa, pardon. Ai BMW. No need for that. :D)

 

culmea e ca trusa aia de scule e a colegului cu Virago, eu am doar un set de imbusuri si niste chei inelare B&D

 

Pai cam de atat ai nevoie la BMW. Eventual niste scule mai complicate daca pleci in gasca cu Transalpistii. Pistoane, segmenti, ghidoane de schimb, batiste, calmante, peniciline...

 

si daca mai incape, baga undeva si niste simtul umorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e sufra-garaju meu

 

post-15936-1267005386_thumb.jpg post-15936-1267005414_thumb.jpg

 

Mobra sta in casa, si cum spune traditia la romani, oricine ti intra n casa, il pui la masa. Pozele au fo facute asear, cand puneam leduri in bord.

 

 

PS> Nu ma intrebati cum am bagat o in casa, la ora 2 noaptea

Ignorati desenele de pe geam. Au ramas asa de la Craciun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...