Sari la conținut

Arata-ne o poza din garajul tau


Dan Cata
 Share

Postări Recomandate

That's the entire beauty of it. Daca ma apucam sa comentez cand aveam si date eram rau. Asa-s doar umpic rautz, o leaca "negruncerugurii" :) Iar esti ofticos.

 

 

 

Da motoru' de schimb unde-l tii? Aaa, pardon. Ai BMW. No need for that. :cheers:)

 

 

 

Pai cam de atat ai nevoie la BMW. Eventual niste scule mai complicate daca pleci in gasca cu Transalpistii. Pistoane, segmenti, ghidoane de schimb, batiste, calmante, peniciline...

 

si daca mai incape, baga undeva si niste simtul umorului.

Cu mana pe inima va zic, am avut nevoie de trusa de imbusuri si 2 chei inelare: de 10 si 12 ca sa desfac mobra bucati, sa ii schimb ambreiajul :o

 

Oricum, nu cred ca se supara Belbody pentru o gluma acolo, eu unul chiar am ras de numa la faza cu scule de rezerva pt transalpisti (segmenti, ghidoane) :D

Mesaj completat

Asta e sufra-garaju meu

 

post-15936-1267005386_thumb.jpg post-15936-1267005414_thumb.jpg

 

Mobra sta in casa, si cum spune traditia la romani, oricine ti intra n casa, il pui la masa. Pozele au fo facute asear, cand puneam leduri in bord.

 

 

PS> Nu ma intrebati cum am bagat o in casa, la ora 2 noaptea

Ignorati desenele de pe geam. Au ramas asa de la Craciun

Pai zi-ne si noua ce leduri ai luat, de care (12V sau normale + rezistenta) si pune o poza sa vedem cum a iesit toata ingineria :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pana in prezent vad ca Byk e cel mai norocos...

 

N o face face si Boc asta un program "Primu Garaj", pentru tinerii motociclisti.?!.. mama lui...

Nici TNG nu e mai jos :o Fain are aranjat si el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana in prezent vad ca Byk e cel mai norocos...

 

N o face face si Boc asta un program "Primu Garaj", pentru tinerii motociclisti.?!.. mama lui...

 

Multumesc de aprecieri, dar sa stii ca nu prea are legatura cu norocul, am muncit o viata ca sa ajung aici, mai intai facandu-mi casa, dupa care garajul, pe care l-am ridicat abia acum doi ani, si inca mai am de lucru la izolatie. Mandria mea personala este ca a fost conceput, ridicat, acoperit, in totalitate de catre mine, usile le-am sudat singur, pereti, izolatie, scara interioara, chiar si placa (8mx4,5m) am turnat-o intr-o zi, impreuna cu sotia, fratele meu si cumnata mea.

 

Garajul lui TNG este super ok si, mai specializat, ca sa zic asa, se vede orientarea spre motociclete, daca mai scoate si vreun banut este si mai bine.

Pentru mine este doar un hobby. La mine in garaj gasesti cam tot ce iti trebuie sa lucrezi la casa, pe langa casa, la masina, la motocicleta, in plus au acces toti prietenii mei, cu masini sau motociclete, gratis. Ca bem o bere impreuna, asta-i alta treaba.

Editat de Byk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru aprecieri! :o

Garajul meu a fost initial pentru a tine masina si motocicleta,dar datorita faptului ca mesteresc la moto de ceva timp(anul asta se fac 25) garajul s-a transformat in specializare moto avind toate sculele necesare pentru or ce operatie.

Multe dintre ele realizindu-le cu gindire si constructie proprie. :D

 

PS. Ca si Byc garajul l-am facut singur ,si cu ceva ajutor la ciment de la prieteni si familie!

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

03022010.jpg

 

Am facut rost de un dulap de rackuri de servere sau switchuri, nush exat de la ce ii, dar o sa fie numai bun de pus sculele frumos pe el :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut rost de un dulap de rackuri de servere sau switchuri, nush exat de la ce ii, dar o sa fie numai bun de pus sculele frumos pe el :P

 

Cum măi băiete, ai luat ditamai dulapul ca să pui sculele pe el? Atunci îți trebuie neapărat, da' neapărat Âşi o scară ca să te sui mai uÂşor după ele, să nu stai mereu cu mîinile pe sus :P. Bagă o poză Âşi cu compartimentarea, ca să ne facem o idee despre ce poți ține p-acolo.

La mine, balconul e în curs de amenajare (de circa 10 ani :( ), că n-am garaj, deÂşi aÂş avea mare nevoie!

Toate bune! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are compartimentare. Dulapurile de telecomunicatii costa de rup si au doar 4 sine mari gaurite pe colturi, exista rafturi ca accesorii dar costa si mai si. Sa folosesti un dulap de telecom ca trusa de scule e ca si cum ai folosi o surubelnita de argint ca ai primit-o cadou - noroc ca nu se fabrica asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No acuma ar trebui sa-l puna in sufragerie cu bibelouri in el.. numa' pentru ca e vezi doamne.. "dulap de comunicatii" ... it's a fuckin' DULAP de tabla cu usa de sticla, rafturi poti sa inventezi in 1000 de moduri ca sa pui scule in el..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are inca rafturi, cred ca era pentru switch-uri; dar are in schimb "sine" cu gauri pt suruburi M6 parca, is din 2 in 2 cm gaurile alea; inca nu am hotarat din ce o sa fac rafturile, pal-ul e prea gros si greu, si ocupa mult spatiu, dar cel mai probabil din parchet dela subtire cum se face acum, cred ca la fix o sa vina :rolleyes:

 

Poze cu el etajat o sa fac numai cand il deschid, l-am luat fara chei si acuma trebuie sa gasesc un "mester" ca sa imi deschida elegant incuitoarea aia :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Bag si eu o poza cu al meu, era cam dezordine cand am facut poza asa ca am facut doara o poza de ansamblu. Am in el tot ce-mi trebuie pentru reparatii moto dar si auto. Garajul a fost construit de mine, de la betonul de jos pana la acoperis, bineinteles m-au ajutat si niste prieteni. Cu aceasta ocazie am invatat cum sa fac betoane si cum se sudeaza.

 

post-42427-1267524308_thumb.jpg post-42427-1267524338_thumb.jpg

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E misto. Groapa face toti banii.. oof cat tanjesc eu dupa o groapa cand fac schimbul de ulei la masina..

... numai sa nu intri pe mijloc cu moto seara cu lumina stinsa.. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
E misto. Groapa face toti banii.. oof cat tanjesc eu dupa o groapa cand fac schimbul de ulei la masina..

... numai sa nu intri pe mijloc cu moto seara cu lumina stinsa.. :rolleyes:

 

Poti sa o ridici pe cric in asa fel incat sa poti intra sub masina si in acelasi timp sa favorizezi scurgerea uleiului. Neaparat sa ai un butuc/capra de sustinere, e periculos sa te bagi sub o masina sustinuta doar de cric. Am mai facut schimburi de ulei fara rampa, e doar o idee mai greu.

Oricum vreau sa ma mut la casa in viitorul apropiata si imi voi face un garaj "sa moara lumea".

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa o ridici pe cric in asa fel incat sa poti intra sub masina si in acelasi timp sa favorizezi scurgerea uleiului. Neaparat sa ai un butuc/capra de sustinere, e periculos sa te bagi sub o masina sustinuta doar de cric. Am mai facut schimburi de ulei fara rampa, e doar o idee mai greu.

Oricum vreau sa ma mut la casa in viitorul apropiata si imi voi face un garaj "sa moara lumea".

Asa fac, ce crezi... si am schimbatul uleiul la cateva zeci de masini... doar ca, cu o groapa e mult mai usor. :rolleyes:

 

Un garaj "sa moara lumea" e si visul meu, poate chiar un atelier service moto... dar sa ies la pensie din IT intai :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super garaj, super mobre, inclusiv cea rosie cu 3 cilindri si 800cc. :rolleyes:

 

Esti optimist, mai prindem noi pensie?

Bineinteles. Dispare boc pana atunci. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
post-5816-1269025346_thumb.jpgpost-5816-1269025189_thumb.jpgHop si noi cu poze din garajul cu tendinte de atelier si o parte din tehnica de lupta, restul dupa ce facem din nou ordine, acum este dezastru.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...