Sari la conținut

Accident mortal Bucuresti - Pasajul Unirii


ALEX NINJA
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Haywood Yablomme

NightWolf e dur in exprimare doar pentru ca vede ca vorbeste degeaba,nu judecati la repezeala,o fi si omul satul sa tot adune cu farasul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nightwolf:

Tu esti ala care mereu stie mai multe dar nu spune, tine doar pentru el,nu? ;)

Se consuma in interior omu' :cheers: (daca s-a saturat sa isi schimbe meseria)

 

O.T. Dumnezeu sa-l odihneasca ;) Imi pare rau de el,nu cred ca era un cocalar cum am mai auzit pe aici,copilul avea casca,chiar daca era cam nasoala(nu cred ca era vre-un bogatan,doar avea 5 frati acasa) ,motorul era micut (nu bolid), era inmatriculat(motorul)...probabil a avut un pic de viteza si lipsa de experienta si-a spus cuvantul,ghinion cu cu groapa aia(pe care nici nu stim exact daca a avut vreo implicare)...sa-i fie tarana usoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se consuma in interior omu' :cheers: (daca s-a saturat sa isi schimbe meseria)

 

O.T. Dumnezeu sa-l odihneasca ;) Imi pare rau de el,nu cred ca era un cocalar cum am mai auzit pe aici,copilul avea casca,chiar daca era cam nasoala(nu cred ca era vre-un bogatan,doar avea 5 frati acasa) ,motorul era micut (nu bolid), era inmatriculat(motorul)...probabil a avut un pic de viteza si lipsa de experienta si-a spus cuvantul,ghinion cu cu groapa aia(pe care nici nu stim exact daca a avut vreo implicare)...sa-i fie tarana usoara

 

Uite aici cateva citate

"Conducătorul moto-scuterului se deplasa în pasajul Unirea, pe sensul de mers dinspre strada Colței către bulevardul MărăÂşeÂşti Âşi la un moment dat, la ieÂşirea dintr-o curbă uÂşoară acesta a pierdut controlul asupra ghidonului Âşi s-a izbit de parapeții de protecție ai pasajului" a declarat reprezentantul forțelor de ordine.

 

''Din primele cercetari a reiesit ca tanarul de 17 ani conducea un scuter cu viteza foarte mare. A intrat in pasaj si nu a adaptat viteza. Mergea dinspre strada Coltei spre bd. Marasesti. Circulatia a fost intrerupta pentru cercetari'', a afirmat Christian Ciocan.

 

Un grav accident de circulatie, soldat cu moartea unui tanar motociclist, s-a produs, in noaptea de vineri spre sambata, in Pasajul Unirea din Bucuresti. Purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, comisar-sef Christian Ciocan, a declarat, pentru Agerpres, ca victima conducea un scuter cu viteza foarte mare, iar la intrarea in pasajul Unirea acesta a pierdut controlul asupra ghidonului si s-a izbit de parapetii de protectie.

 

Pasajul Unirii. Trupul fara suflare al unui tanar de nici 18 ani zace pe caldaram. Nu departe, pe alte sosele ciuruite de gropi, motociclistii deseneaza siluetele unor posibile victime. Precum Costin.

 

 

Cred ca reiese clar ca avea sub 18 deci e mult zis la un copchil vitezoman, motociclist . La 100 km/h +/- cativa in localitate oare viteza ucide? Si cum din cate se pare avea numere galbene nu se pune problema de carnet.

Editat de PeDrum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s-a rupt de la impact, daca lantul i se rupea in timp ce roata sau pinionul se invarteau se facea ghem fie pe roata din spate fie pe pinionul de atac,

 

 

Ca s-a rupt inainte sau la impact care e diferenta la viteza aia ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca s-a rupt inainte sau la impact care e diferenta la viteza aia ???

Se cauta cauza accidentului, la care viteza aia ? Viteza excesiva inseamna si 55 pe sectorul ala de drum.

Daca lantul se rupea inainte era probabil si motivul pierderii controlului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce conteaza daca te dai cu capu de un stalp de beton la 60 sau 100?

 

R.I.P

 

 

Pai asta ziceam si eu daca limitarea e facut la 30-40-50 de ce sa nu-i dam 100 sau cat poate trotineta. Tot aia e mai ales cu o casca pusa de forma. Te duci la pamant galben si la 10 km/h daca zboara casca prima si tu dupa ea.

Editat de PeDrum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pacat de copchil ca umbla fara sa stie sa mearga si fara sa respecte regulile de circulatie, nu mai spunem protectie proprie gen curea casca.(cred ca avea viteza cam mare pentru "scuterul" ala)

 

 

O intrebare .. te rog .. ! Ai MOTOR ?

 

 

 

NightWolf : Se spun multe la nervi ... incearca sa treci peste si fara evenimente ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare .. te rog .. ! Ai MOTOR ?

 

 

 

NightWolf : Se spun multe la nervi ... incearca sa treci peste si fara evenimente ! :cheers:

 

Au altii, dar am mers si eu pe scutere gen cel din accident ;) . Era vorba de un scuter aici

Editat de PeDrum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au altii, dar am mers si eu pe scutere gen cel din accident :cheers: . Era vorba de un scuter aici

 

De cand Cagiva aia este scuter ? Politistul l-a numit scuter pentru a justifica numerele galbene, dar tu tre' sa stii ca aia e o motocicleta de 125cc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au altii, dar am mers si eu pe scutere gen cel din accident :) . Era vorba de un scuter aici

 

 

Mai bine te abtii decat sa vorbesti aiurea ok?Nu e vorba de un scuter doh ;)

 

RIP,sa-i fie tarana usoara :cheers: ;)

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia este ca viteza isi spune cuvantul iar.

Imi pare rau de ce s-a intamplat.

 

Poate cineva invata din numeroasele accidente, sunt sigur ca daca respecta semnul de limitare sau mergea normal cu 50 km/h avea sanse mari sa traiasca indiferent de cauzele accidentului.

 

Sigur a vazut pasajul gol, linie dreapta si blana cu tomberonul ala.

Cauzele sunt clare... viteza ce rost mai au atatea discutii.

Editat de Daniel.O
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine te abtii decat sa vorbesti aiurea ok?Nu e vorba de un scuter doh ;)

 

RIP,sa-i fie tarana usoara :cheers: ;)

 

 

Dar despre ce e vorba ma ??? Zi-mi si mie sa invat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar despre ce e vorba ma ??? Zi-mi si mie sa invat

 

Ti-a raspuns un coleg mai devreme :cheers:

 

De cand Cagiva aia este scuter ? Politistul l-a numit scuter pentru a justifica numerele galbene, dar tu tre' sa stii ca aia e o motocicleta de 125cc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concluzia este ca viteza isi spune cuvantul , majoritatea sunt din aceasta cauza.

nu chiar intotdeauna viteza :cheers: poate mai multe adunate: echipament prost, stare tehnica varza, gropi,experienta putina + viteza.

 

 

odihneasca-se in pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ,mai multe adunate, dar in majoritatea este viteza.

 

de ex daca nu ma simt sigur merg normal 50 , chiar daca gasca cu care ies sunt la 2 semafoare mai incolo, sunt sigur ca putin gandesc asa cand ies in gasca ! si cum sezonul abia a inceput cu f multe accidente, plus cele care nu sunt scrise aici e jale :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ,mai multe adunate, dar in majoritatea este viteza.

 

de ex daca nu ma simt sigur merg normal 50 , chiar daca gasca cu care ies sunt la 2 semafoare mai incolo, sunt sigur ca putin gandesc asa cand ies in gasca ! si cum sezonul abia a inceput cu f multe accidente, plus cele care nu sunt scrise aici e jale :cheers:

 

 

In cazul de fata iti dai seama ca sunt toate enumerate mai sus, dar cum noua nu ne place sa prevenim ci sa dam vina dupa, pe N motive/vinovati, cum zicea unu` "Traim in Romania si asta ne mananca tot asfaltul" ;)

Editat de PeDrum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca nu stie nimeni ce s-a intamplat acolo, pot fi o gramada de cauze. Oricum vad ca a aparut o noua moda, orice accident se intampla acum de la gropi, de parca noi am fi in Germania si nu in Romania.

da, da, groapa ucide, e normal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa zic si eu ceva desi nu am nici o placere sa postez pe topicurile de accidente. nu de alta dar mai intra fie mama decedatului fie vreo iubita cu care nu a apucat omu sa-si consume amoru si ce vad aici este o porcaiala dintre cele mai teribile. dar acu tre sa zic si eu ceva ca nu mai pot.

1.daca invoci viteza excesiva la un 125 esti batut in freza. cred ca ti-ai creat o lume imaginara in care toti cei care mor merg cu 300kmh. mori si la 10kmh. terminati cu prostiile.

2. daca ai impresia ca exista macar un singur sofer care incetineste la intrarea in pasaj ti-ai pierdut mintile. asta nu e valabil numai la noi. asa e peste tot. daca mergi un an cu 100kmh sau un an cu 40kmh , la final pariez ca ai sanse sa o mierlesti in ambele feluri. fie iei parapetu , fie te ia altu pe sus.e pasaj. toata lumea merge tare.

3.eu stiu ca se incearca a se gasi scuze pentru fiecare accident. ca e gropa , ca n-ai experienta , ca n-ai casca legata. ca da logica intregii tragedii.

uneori doar mori. atata tot. nu ai ce invatamante sa tragi , nu-i nimic de facut. omu era pe un scuteras si s-a facut praf. e trist , dar toti ne expunem la asta.

4. voblaj ? hai ca asta-i tare.

mai aveam si punctul 5 si 6 dar m-am sictirit si le-am sters.

 

p.s. asta-i un mesaj de pe sait de la protv :

Fane

acum 11 ore 14 minute

ba sa lasa-ti gropile ca leo gasit folosu acuma sa curete tara de cretini care era sa ma omoare unu cu motoreta can treceam zebra deci m-a bucur de cite ori mai aud ca a mai pierit un idiot din astia

 

 

voi intelegeti ce vreti.

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inceput de sezon de rahat!(seamana teribil cu 2009)...in fiecare an se inregistreaza numere record de morti pe 2 roti(bineinteles ca anul acesta or sa fie mai multe ca in 2009).

 

Aveti grija de voi!

Oricine poate sa o pateasca...insa,cei fara experienta...se "prajesc" mult mai des. Nu incerc sa dau sfaturi ca oricum nu le ia nimeni in serios.

 

18 ani.....avea toata viata inainte...

Fuck, as vrea sa am iar varsta asta...

 

Urasc sa scriu in topicuri din astea(deschise de cineva,care doar din placerea de a fi primul...creeaza un topic absolut tembel,gen: accident grav la baneasa...am auzit de la un taximetrist...daca cineva stie ceva va rog sa dati detalii). Ideal este sa deschizi un topic daca ai fost prezent la locul faptei sau ti-a relatat un martor cele intamplate).

 

Pacat de el... la varsta asta este foarte firesc sa te simti nemuritor.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...