Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

as vrea sa modific niste prinderi de rack-uri si asta inseamna sa tai teava, sa adaug teava, sa indoi samd. pe unde sa caut sa ma serveasca cineva cu asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

as vrea sa modific niste prinderi de rack-uri si asta inseamna sa tai teava, sa adaug teava, sa indoi samd. pe unde sa caut sa ma serveasca cineva cu asa ceva?

VB CU tibormt

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Bhuun! dupa ce m-am lovitd e diverse probleme doresc sa impartasesc si eu experientele placute si multumitoare.

1. avem in timisoara un super baiat, super meserias in confectionat tobe (doar rotunde, ovale, triovale nu se baga), coturi de tobe, galerii complete(pastreaza doar capetele ce intra in cilindrii) din inox(inox inox nu shituri chinezesti, am facut comparatie si cu teava de inox made in uk ce am avut-o eu si este mult peste dpv calitativ) plus alte chitibusuri din inox pt te miri ce choppere samd....ahhh si e si sudor cu atestat. pacat ca e modest si cu ganduri de duca. ADI -0748238875

PS: am vazut lucrari facute de el in poze si pe viu si merita fiecare leut. toba e motad si a trebuit sa-i fac un alt link pipe. in 2 ore cu multe povesti a fost gata.dsc00142l.th.jpg

 

2. sudor meserias este si nea Pavel, la el am apelat la suduri in aluminiu-0723426065, are toate acareturile sudoricesti dar nush daca sudeaza si titan...in rest orisice

3. sablat si vopsit electrostatic Ismet sau Giz-0744396394

4. crashbaruri si rack-uri la heavyduties din cluj, de fel cer mobra pentru masuratori...mie unul cu multe poze , telefoane samd mi-au facut dupa placul meu crashbarul sa se potriveasca la fix fara sa duc mobra la ei pt masuratori

numai de bine despre ei, mai rar sa gasesti meseriasi in ziua de azi si si cu preturi pt noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UITE CE AM GASIT

 

CONDUCEREA PREVENTIVA CATEGORIA A

 

 

 

 

http://sites.google....-la-categoria-a

 

 

excelent link-ul! (cel putin pt mine, ca incepator) multzam fain!

o intrebare insa:

La capitolul "Contracararea factorilor de risc - - pauze la cel putin doua ore de condus;" ?? Nu s-a vrut sa se spuna de fapt pauza LA CEL MULT doua ore de condus?

sanatate & asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 NO AMU SI TU ..... AI INTELES CE TREBUIA SA INTELEGI

 

 

 

 

:friends:

 

 

 

excelent link-ul! (cel putin pt mine, ca incepator) multzam fain!

o intrebare insa:

La capitolul  "Contracararea factorilor de risc - - pauze la cel putin doua ore de condus;" ??  Nu s-a vrut sa se spuna de fapt  pauza LA CEL MULT doua ore de condus?

sanatate & asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de evacuari, mi-am comandat astazi un set de tankcase+sidecase-uri din material textil.

Vreau un sfat cu ce sa capitonez sidecasurile pa partea unde se sprijina pe tobe, fiindca am tobe sport si se incalzesc cam tare iar materialul textil nu va rezista la asa temperaturi. M-am gandit la tabla folosita la izolarea termica a caroseriei in dreptul evacuarii la masini. Aveti idee de unde sa cumpar asa ceva?

 

Multumiri!

 

Din cate stiu eu, si la softcase-uri exista suport, dintr-o teava mult mai subtire, care are tocmai rolul de a nu lasa sidecase-urile soft sa balangane si sa se lipeasca de toba.

 

Nu stiu daca toate sidecase-urile textile necesita un asemenea suport (eu am hardcase-uri), dar am vazut asemenea suport la Klaus (cu Transalp-ul cel nou) si este f. ok.

 

Sapa pe net, ca nu cred ca au facut aia sidecase-urile din teflon, sa reziste la asemenea temperaturi.

Editat de Razv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

In Timisoara, Ciclop este reseller MotoBikeShop.

Asta inseamna ca luati codul piesei care va trebuie de pe site-ul MBS, mergeti la baietii de la Ciclop, le dati codul si, mai mult din complezenta, ii intrebati daca pot sa v-o aduca. Sigur pot. Numai ca ei nu fac un titlu oficial din chestia asta. Nu stiu daca motivul este ca nu vor sau fiindca nu le-a dat prin cap.

Partea buna este ca Ciclop practica reducere de 10 % fata de pretul afisat la raft/pe site/etc pentru tot ce vand in magazin. De diferenta respectiva puteti sa va mai cumparati un lichid de frana, un ulei de motor, un filtru... Ceva. Pentru angajatii unor companii automotive se practica reduceri de 15%.

 

In cazul meu a fost vorba de componente tehnice, specifice modelului de motocicleta, piese destul de scumpe.

Probabil ca daca ar fi fost vorba de uleiuri, oglinzi, filtre, etc, adica consumabile fie le-ar fi avut si Ciclop pe stoc, fie nu renta toata combinatia asta pentru cativa lei, deplasarile si cautarile pe net.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Timisoara, Ciclop este reseller MotoBikeShop.

 

MotoBikeShop, sau MotoMike?

Din cate stiu, si MotoBikeShop si Ciclop pot sa aduca piese de la MotoMike (aka RomiMoto-piese.ro)

 

Am cumparat de la ambii piese de pe MotoMike, Ciclop au fost foarte prompti (+ bonus extra points pt reducerea -10%) iar cei de la MotoBikeShop au fost putin cam dezorganizati, mai ales ca le-am specificat de 3 ori ca este urgent, am platit tot in avans si i-am intrebat din start daca pot sa aduca piesa intr-o saptamana. Nu o fi fost vina lor ca a intarziat o zi/doua, o fost si-un weekend intre, dar cand am inceput sa sun dupa piesa era ajunsa de ceva timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

MotoBikeShop din Ciarda, Alex.

MBS ia destul de multe piese din afara Autonet/MotoMike, dar nu stiu sa iti spun de unde. Cred ca din cauza asta apeleaza si Ciclop la colaborarea cu ei.

 

Peste tot, flasele de admisie ale carburatorului (cele dintre carburator si cilindru), pentru motocicleta mea, costa de la 250 de lei in sus. Nicaieri mai ieftin. La MBS erau 210 (cu ceva reducere de sezon).

Stiam faza cu Ciclopul, i-am sunat, i-am intrebat daca mi le aduc de la MBS si daca mai beneficiez de 10%.

Au zis da, mi-au zis ca in aceeasi zi le am si in 3 ore m-au sunat sa ma duc dupa ele.

Si, da, promptitudinea Ciclop este cunoscuta. Asta si fiindca au rulajul care il au si fiindca sunt direct conectati la sursa pieselor.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4. crashbaruri si rack-uri la heavyduties din cluj, de fel cer mobra pentru masuratori...mie unul cu multe poze , telefoane samd mi-au facut dupa placul meu crashbarul sa se potriveasca la fix fara sa duc mobra la ei pt masuratori

numai de bine despre ei, mai rar sa gasesti meseriasi in ziua de azi si si cu preturi pt noi

 

 

In Timisoara nu stii pe cineva sa faca asa ceva? Nu prea cred ca pot sa faca ce vreau fara sa duc motorul la Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari ,stie careva prin tm pe cineva care poate da km inapoi la un gsxr 600 k10? am ceasul spart (accident)si am gasit pe ebay dar are 15mii km iar moto meu are doar 800.daca as sti ca e posibil l-as cumpara ca e pret bun daca nu astept sa gasesc unul cu km mai putini ca nou ...e cam scump sa iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna, sunt in arad 2 comercianti care aduc motoare de afara,unul este miki (vinde de exemplu aici) si celalalt este victor (vikmotor parca), la preturi si cu kilometraje "interesante", au anunturi cam peste tot.

a avut cineva ceva experiente cu ei, si-a luat cineva motor de la ei? a auzit cineva ceva de ei?

multumesc.

Editat de lucas22010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru recomandare.

 

ma refeream la cei 2 vanzatori din Arad in mod special, in sensul ca la fiecare am gasit cate o motocicleta care sa-mi placa si care eventual sa o pot vedea si cumpara.

asadar, nu a cumparat nimeni motor de la victor din nadlac sau de la miki din arad? kilometrii pe care ii arata motoarele sunt pe bune sau sunt "manarite"? probleme cu motoarele luate de la ei? poate are cineva vreo experienta, buna sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa cumpar un ventilator de tavan pentru aerisirea unei cafenele de aprox 120 de metri cubi(Rabbit Club).Daca stiti ceva anuntati-ma va rog pana joi seara(atunci se termina reparatia acoperisului) prin PM sau la tel 0732 618 472.

 

Va multumesc!

 

In alta ordine de idei,as dori sa cumpar 2 banci de exterior(noi sau second),preferabil sa nu fie furate din vreun parc :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru recomandare.

 

ma refeream la cei 2 vanzatori din Arad in mod special, in sensul ca la fiecare am gasit cate o motocicleta care sa-mi placa si care eventual sa o pot vedea si cumpara.

asadar, nu a cumparat nimeni motor de la victor din nadlac sau de la miki din arad? kilometrii pe care ii arata motoarele sunt pe bune sau sunt "manarite"? probleme cu motoarele luate de la ei? poate are cineva vreo experienta, buna sau nu...

 

Salut,

 

Eu am luat de la miki un motor.

In general el aduce din Ungaria motoarele. Nu stiu daca kilometrajul a fost manarit, si chiar daca ar fi fost nu cred ca el ar fi facut aceasta treaba, pentru ca in cazul meu, motorul a venit din Ungaria in ziua in care l-am luat. Baiatul este foarte ok, de cuvant, eu am fost multumit de afacere. Singurul lucru a fost ca testul cu motorul l-am facut dupa ce i-am dat banii, ceea ce mi se pare normal(daca picam si nu il mai luam era nasol).

Oricum trebuie sa verifici bine motorul.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...