Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

local nu am gasit. cateva magazine au stiut despre ce vorbesc dar au zis ca nu se mai gaseste, ca nu au distribuitori.

Am gasit pe www, colindetailing.ro a fost cel mai serios.

se gaseste la sticla, la mostra (din varsat), la 2L si 5L. recomand cumparat in gasca de prieteni cantitate mai mare pt ca iese mai ieftin.

aici e si video-ul facut de mine.

e mai lungut , dar puteti vedea mizeria intarita care nu se curata la unghie si la sfarsit se duce cu carpa usor. spitele au fost anterior curatate cu vreo taspe produse, cel mai eficient fiind Motul, dar praful ala intarit s-a dus doar cu Sonax.

Impart acestea ca sa nu mai cheltuiti pe produse similare cu efecte net inferioare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi este etapa de motocross la Ianova, a fost si ieri, pacat ca nu sunt promovate mai bine aceste evenimente.

» Post actualizat in 06 Nov 2016 07:15

Astazi este etapa de motocross la Ianova, a fost si ieri, pacat ca nu sunt promovate mai bine aceste evenimente.

» Post actualizat in 06 Nov 2016 07:17

Vremea se anunta numa faina...

post-31733-0-18247600-1478416597_thumb.png

Editat de tm95for
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit becuri iluminat bord auto moto cu precadere japoneze la mag.Rubin. mc Ghost pt pont.

Becurile folosite sunt tip T10, T6.5 si T5.

Pt. amatori se pot pune si becuri led dar acestea se gasesc doar pe comanda online.

Just FYI

» Post actualizat in 15 Nov 2016 05:30

Q? Avem in Banat un mester fierar ce poate face asa cevapost-43689-0-69179800-1479187799_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Îți trebuie doar sudura/lipituri sau și înlocuite elemente? Daca e vorba de suduri/lipituri mai atipice știu un tip tânăr, care construiește tot felul de lucruri din fier, tabla, etc. Sa zicem un fierar/artist modern în fier și derivate. Eu am reparat la el niște candelabre vechi.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

860 euro,mulțumesc, nu..

Aftermarket 230 e,dar ai ghicit, nu se potrivește,nici la prinderi nici la butonul de apa,nu mai decupat și capota acuma,nu-i asa..?? Îl reparam pe ala vechi,încercăm...

Mulțumesc!

Firma la care lucrez importa si vinde piese pentru camioane. Am auzit multe de-a lungul timpului despre radiatoare reparate, din pacate reparatiile tin un timp limitat, lucreaza sub presiune si temperatura...stiii si tu, nimic nou. Daca un radiator after market nu se potriveste de obicei inseamna ca echivalenta cu codul original nu e corecta (verifica la furnizorul care ti l-a adus). Varianta originala e intr-adevar scumpa, merita sa incerci o reparatie dar sa nu fii dezamagit daca nu tine prea mult. Din pacate nu stiu pe nimeni sa-ti recomand pentru asta, stiam si eu din folclor ca se fac astfel de reparatii in Timisoara, dar nimic concret. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu' zice ca are nevoie de sudura pe cupru.

Pune o poza, sa vedem exact cum arata putregaiu :)

Eu ti-l pot suda in oxi-gaz cu aliaje pe baza de argint sau cupru. Eventual il bagam si sub presiune sa vedem daca si pe unde scapa, dar depinde ce fel de racorduri ai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tocat bine, nu gluma! :)

Din cate imi dau seama, acolo ai bucati lipsa din mai multe capilare. Deci nu merge facut doar din sudura; trebuie puse bucati de teava pe marimea potrivita, ca sa refaci zonele distruse. Sau, daca nu sunt multe randuri afectate si sunt in paralel, nu serpentina, se pot suda la capeti si anula traseele cu probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Găsesc undeva în Timișoara WD40 la 0.5/1 litru/etc, vărsat?

Mulțumesc!

am vazut si la tuburi mari de 500ml si in piata (Mehala la magazinele alea de tunat Loganuri) si prin magazinele de bricolaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Nu mai vreau Wd in recipient imbuteliat si sub presiune. Am avut toate marimile, de la 100 la 500 ml. Cand mai au inca lichid in interior, raman fara gaz/presiune.

 

Exista la Emag bidon de 5 litri, undeva la 200 de lei. Eu vreau 2 litri. Altcineva interesat, incat sa impartim cantitatea?

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...