Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator _Raul_

Asta-i piesa.

E un brat de oglinda, iar partea rupta e urechea prin care trece un bolt, parte din suportul ce vine montat pe motocicleta.

Varianta a 2-a ar fi sa cumpar alt suport, dar nu gasesc asa ceva la dezmembrari. In Timisoara nu stiu cine aduce piese OEM Honda; Paul Moto parca e dealer Honda, o sa intreb si acolo.

 

IMG_20160718_195713.jpg file.jpg

 

Cauta oglinda Vicma pe net. Nu stiu sa iti zic sursa. Un Vfr ce l-am avut acum cativa ani avusese, la fel, bratul oglinzii rupt. Oglinda fusese inlocuita cu totul cu una Vicma iar eu nu am avut nici o problema cu asta. Nu stiu pretul dar sunt garantat mai ieftine decat originalele.

Plus ca mai exista atatea surse de piese care nu cred sa nu aiba oglinzi AM pentru Honda.

Daca vrei originala, partea a doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i piesa.

E un brat de oglinda, iar partea rupta e urechea prin care trece un bolt, parte din suportul ce vine montat pe motocicleta.

Varianta a 2-a ar fi sa cumpar alt suport, dar nu gasesc asa ceva la dezmembrari. In Timisoara nu stiu cine aduce piese OEM Honda; Paul Moto parca e dealer Honda, o sa intreb si acolo.

 

IMG_20160718_195713.jpg file.jpg

 

Pe ebay.de te-ai uitat?

Am dat cautare pt VFR (nu stiu despre ce model vorbim) si am gasit onglinzi de la 15 euro in sus aftermarket cat si OEM din dezmembrari.

Acu depinde si de cat vrei sa dai.

Eu pt CBF am dat 25 euro pentru o oglinda aftermarket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiti, la transcriere moto (vanzare-cumparare in Romania), mai trebuie facut certificatul de autenticitate RAR? In ordonanta de urgenta iesita recent scrie ca nu, pe site-ul prefecturii Timis inca mai apare (http://www.prefecturatimis.ro/servicii.php?nivel=12)

Am intrebat la Mall pe aia ce fac acte si zic ca nu. Inauntru la copperi nu am intrat ca era haos...

 

Ati platit careva taxele de certificat inmatriculare 37RON, si de placute, 17RON, online? Ce dovada ati prezentat la serviciul inmatriculari? Sau doar in detaliile platii trebuie scris detalii si te gasesc ei apoi?

http://www.prefecturatimis.ro/doc/informare/modalitati-plata-permise-inmatriculari.pdf

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Ma poate ajuta cineva sa verific un suzuki intruder vs 800? Am gasit unul frumos dar as dori sa-l verific inainte de cumparare. As dori o recomandare pentru un service sau daca e cineva care se pricepe sa-l verifice.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

E un tip pe Take Ionescu care mi-a adus mie Tenerele acum ani buni și care face Germania destul de des. Nu mai am nr. lui de telefon, dar cred ca te poate ajuta @cstelia cu el. Atunci el mi-a făcut legătură cu tipul asta. Dă-i un PM și vezi dacă îl mai are el.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ca sa nu mai deschid alt topic:

 

As vrea sa vopsesc rezervorul si carenele la mobra (un Transalp din 93). M-a interesa recomandari de la oameni care si-au vopsit motocicletele. As vrea clasic, la cuptor nu electrostatic. E vorba de un rezervor, o masca fata, 2 carene laterale fata si 2 carene laterale spate.

 

Pe cine recomandati?

 

Multumesc,

Adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ca sa nu mai deschid alt topic:

 

As vrea sa vopsesc rezervorul si carenele la mobra (un Transalp din 93). M-a interesa recomandari de la oameni care si-au vopsit motocicletele. As vrea clasic, la cuptor nu electrostatic. E vorba de un rezervor, o masca fata, 2 carene laterale fata si 2 carene laterale spate.

 

Pe cine recomandati?

 

Multumesc,

Adrian

Eu am vopsit rezervorul si un prieten si-a facut carenele laterale la Gyuri din dumbravita.

Le-a facut la cuptor. El le pregatese si le duce undeva la cuptor. Dar eu sunt multumit cum arata si si carenele de Transalp au iesit fain.

Iar pentru stickere: Tolos Moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un tip pe Take Ionescu care mi-a adus mie Tenerele acum ani buni și care face Germania destul de des. Nu mai am nr. lui de telefon, dar cred ca te poate ajuta @cstelia cu el. Atunci el mi-a făcut legătură cu tipul asta. Dă-i un PM și vezi dacă îl mai are el.

 

Mulțumesc pentru informație. Între timp problema a fost rezolvată :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Ceva sudura aluminiu/dural daca stiti cumva si sa lucreze sambata duminica ar fi perfect ? Mi.a tranit un destept motoru in parcare si s.a rupt schimbatorul. Chiar si peticit asa pe genunchi cat sa ajung in bucuresti.

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

incearca la nea Pavel, 0723 426 065. Are atelier pe str Posada nr. 21

» Post actualizat in 08 Aug 2016 09:46

Am rezolvat undeva pe calea buziasului 14 la o scoala/atelier de sudura. Nu fac mecanica (te pun sa iti dai pedala jos singur :)) ) si cam scump ...100 ron. In rest OK

 

Merci

Editat de Rotila
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Gasesc pe cineva care e dispus sa bobineze un stator de motocicleta? Sau sa imi vanda niste sarma si lac, mi-l bobinez singur.

Daca gasesti pe cineva, care sa garanteze pe ce face, am si eu unul de cbr1100xx de bobinat. Din cate am inteles e loterie si nu ai cum sa verifici daca il face ok sau nuș nu le prea reusesc astea de motociclete. Eu am pus unul de vfr 800 pe xx.

Editat de sebic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e de pe XX :(

Cel de VFR are aceleasi dimensiuni?

De exemplu, si cel de 900RR se potriveste la prinderi, dar are grosimea mai mica - deci si puterea debitata va fi mai mica (pentru cele pe carburatie e ok, practic sunt identice).

Daca te uiti pe ebay sau pe alte site uri de vanzari o sa vezi ca iti da la el 3 dimensiuni, care sunt identice la 900, vfr si ceva magna parca (difera mufa). Concret, ala de vfr avea acelasi diametru interior, exterior si latimea la partea metalica. Bobinele erau mai lungi ca la al meu dar se pare ca nu conteaza (cel putin pana acum). Am inteles ca cel mai rau se poate intampla sa se sectioneze bobinajul. Nou cel mai ieftin gasisem pe la 140 euro ceva aftermarket la care ii facea o prezentare foarte ok, inclusiv ca are lac special si tratament in plus contra supraincalzirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...