Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Foarte frumos motorul sa ai grija de el si mai ales de tine :blink:

Sa vina odata vremea frumosa sa le alergam si sa dai o bere ca cica asa se face cand iti schimbi motorul :laugh:

PS schimba poza de la avatar ca se supara k2 ca o inseli cu una mai batrana.

Editat de marse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa o schimb,dar trebuie facuta una elegant,asa;)Da,o sa mergem pe Giurgiu,sa vedem ce poate;)

 

--- Mesaj completat în 17 Jan 2008 21:02 -------------
O sa o schimb,dar trebuie facuta una elegant,asa;)Da,o sa mergem pe Giurgiu,sa vedem ce poate;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, ma numesc Gabi si sunt proaspat detinator al unui k1 600 cu care ma inteleg binisor tinand cont ca e prima mea motocicleta....acum si cateva poze classalex cred ca sunt surori:D numai ca a mea a fost facuta la betie si a iesit galbena :blink: si o intrebare...unde pot sa gasesc si eu stop ca al tau?

post-29787-1200732253_thumb.jpg

post-29787-1200732267_thumb.jpg

post-29787-1200732281_thumb.jpg

post-29787-1200732304_thumb.jpg

Editat de king_bushido
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, ma numesc Gabi si sunt proaspat detinator al unui k1 600 cu care ma inteleg binisor tinand cont ca e prima mea motocicleta....acum si cateva poze classalex cred ca sunt surori:D numai ca a mea a fost facuta la betie si a iesit galbena :blink: si o intrebare...unde pot sa gasesc si eu stop ca al tau?

Sa o stapanesti cu placere,fara incidente.Si eu am vrut galben,sau albastru,dar tot alba am avut parte,asta este...Asa am gasito,si mi-a placut.In legatura cu stopul,sau ce mai are pe ea,asa am luat-o,am inteles ca ,,tuning,,-ul a fost facut in Italia,de unde si vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti cu placere,fara incidente.Si eu am vrut galben,sau albastru,dar tot alba am avut parte,asta este...Asa am gasito,si mi-a placut.In legatura cu stopul,sau ce mai are pe ea,asa am luat-o,am inteles ca ,,tuning,,-ul a fost facut in Italia,de unde si vine.

multam frumos sa dea Dumnezeu sa nu mi se intample nimic nici mie nici altui motociclist...vad ca stai in dr taberei poate la primavara iesim la o tura cu totii de prin cartier :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot in dr taberei stai?Pe unde?E prima ta motoreta?Daca da,sa ai grija,ca e fasneatza si te fura f repede.Eu am mers putin cu ea,si mi s-a parut diferita rau,fata de modelul precedent...Asa,ca ai grija,usurel,ca o sa ai toata vara la dispozitie;)Si daca o sa ai rabdare,o sa fie ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut .. am si eu o intrebare ... cine stie codul la bujii si la filtrul de ulei .. la un gsx r de 600 din 2000 ? iar ca ulei .. e bun motulul ? va multumesc

 

 

 

 

 

uită-te aici:

http://www.louis.de/_108b4db65f675f6a6277c...p;typ_id=AD3112

Editat de tariwattaryl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motul V300 Factory Line e foarte bun :blink:

cat despre bujii nu stiu codul dar intri pe ngk.com si aflii exact codul.

filtrul de ulei il are orice magazi de piese auto (cel putin in timisoara se poate comandad pretutindeni, costa mai putin ca in louis 12-15 lei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motul V300 Factory Line e foarte bun :blink:

cat despre bujii nu stiu codul dar intri pe ngk.com si aflii exact codul.

filtrul de ulei il are orice magazi de piese auto (cel putin in timisoara se poate comandad pretutindeni, costa mai putin ca in louis 12-15 lei)

 

filtre de ullei se gasesc si aici .... pe la toate magazinele ... dar sunt diferite modele ... cu diferite sisteme de prindere , nu ? ... oricum va multumesc toturor pt ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la GSX 750R-ul meu din 1995 am pe spate guma de 170/60 ZR 17 72W. AÂş vrea o gumă de 180 sau chiar 190. ÂŞtie cineva ce dimensiuni pentru 180 sau 190 ar trebui să caut Âşi binențeles dacă intră sau trebuie făcute modificări....Mulțumesc.

 

 

Eu am pe gsxr-ul meu guma de 180/55 ZR 17 73w si este pus pe janta originala si intra fara probleme, nu trebuie modificat nimic. :bigstar:

post-30023-1201764577_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la GSX 750R-ul meu din 1995 am pe spate guma de 170/60 ZR 17 72W. AÂş vrea o gumă de 180 sau chiar 190. ÂŞtie cineva ce dimensiuni pentru 180 sau 190 ar trebui să caut Âşi binențeles dacă intră sau trebuie făcute modificări....Mulțumesc.

 

nu are sens sa pui guma de 190 pe o janta de 5 sau 5,5...se deformeaza si merge mai prost decat cu una cu sectiunea mai mica

 

 

cunoaste cineva prin Bucuresti sa faca , carene de curse pt un k5 ? (adica ala de la semnatura)

 

eu vand carene de pista in fibra de sticla la preturi foarte bune.

daca te intereseaza da'mi un PM.

la fel si toate componentele in CARBON ptr motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...