Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Ia muta-ti curu ala la AMK intr-o zi insorita si da-te macar ca prin Herastrau primele zece minute. .ce mama masii. . Ce tot atatea complexe si angoase. .Do it man!!

Ummm, eu chiar nu vreau mai multa lume pe Amckart, ai vazut ce aglomeratie a fost weekendurile astea 2 din februarie. Inchipuie-ti cum o sa fie la vara.

 

classalex stai acasa, e naspa pe pista aia mica de carturi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu am aceeasi problema. dupa vreo 20 min, simt a mi-a luat incheietura foc,

si deabia astept sa prind un rosu, sa ma mai odihnesc un pic.

cred ca tine de obisnuinta, ambreiaju n-are nimic

 

BTW sa-l stapanesti sanatos

sal baieti, aceeasi problema aveam si eu dar mi am uns bine maneta chiar unde este prinsa in surub si am bagat si putin sprey de lant pe cablu si acum se misca perfect. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea e recomandat spray de lant pe cablu pentru ca strange mizerie. Exista sprayuri speciale de lubrefiat chestiile astea care sunt cu un ulei fin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea e recomandat spray de lant pe cablu pentru ca strange mizerie. Exista sprayuri speciale de lubrefiat chestiile astea care sunt cu un ulei fin.

da am explicat eu cam gresit, nu am bagat spray de lant pe toata imbracamintea cablului, am bagat doar la conducta de alama (daca nu ma insel) care intra la maneta, decat la cap putin. am auzit ca au mai bagat altii pe toata lungimea lui si pe urma nu l mai puteau misca deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr cabluri folosesc wd40 fara nici o problema. am incercat si eu cu cel de lant mult timp in urma si am constatat ca e o mare prostie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,Silenti,am sa vin pe Amkart,ce te faci?Si o sa mai iau dupa mine 7 insi,sa numai ai tu loc de dat:))

 

O sa iti dai seama in timp ce diferenta e intre mersul pe strada si mersul pe AMK, ai ras ai zis ca e mic , e de carturi, e o sa ai o mare placere dupa mai multe ture acolo.

Si dupa multi ani de mers pe strada, cand am intrat prima oara pe Amk am crezut ca sunt incepator... !

 

Pacat ca nu avem deocamdata nici un circuit bunicel in Rom pe care sa ne dam la adevaratul potential al motoarelor SS, insa e bun si Amk pt ABC-ul virajelor...

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa iti dai seama in timp ce diferenta e intre mersul pe strada si mersul pe AMK, ai ras ai zis ca e mic , e de carturi, e o sa ai o mare placere dupa mai multe ture acolo.

Si dupa multi ani de mers pe strada, cand am intrat prima oara pe Amk am crezut ca sunt incepator... !

 

Pacat ca nu avem deocamdata nici un circuit bunicel in Rom pe care sa ne dam la adevaratul potential al motoarelor SS, insa e bun si Amk pt ABC-ul virajelor...

 

:cheers:

 

 

Da bre, asa e, pe Amckart nu au astia de se feresc de el, cum sa dea vina pe altii (decat cand sunt acrosati de alti bikeri), acolo daca busesti, busesti din proprie vina. Pai tocmai asta e groaza lor de nevindecat. .cum naiba sa se riste ei acolo, si sa cada, si sa nu poata sa dea vina pe nici o conserva ca le-a intors in fatza, ca era pietris, noapte, alte alea. . .si culmea, sa ii mai vada si aia de la terasa ca au cazut din propria greseala.. Iti dai seama ca nu pot trai cu drama asta?!? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine lupilor,am inteles,ma-ti convins.Cu prima ocazie,ma bag si eu pe Amkart ala,ca prea ziceti cu foc asa.;)Poate aveti dreptate,si o sa-mi placa.

 

mai, Raptor e rau de gura dupa cum bine ai vazut, dar mai are si dreptate in ceea ce spune.

cu siguranta vei avea de castigat din cateva sesiuni de pista. apoi daca vei constata ca nu iti place, nu sunt pb ..ramai pe strada :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine lupilor,am inteles,ma-ti convins.Cu prima ocazie,ma bag si eu pe Amkart ala,ca prea ziceti cu foc asa.;)Poate aveti dreptate,si o sa-mi placa.

 

Vezi ca iti treb echipament full, altfel nu intri, costum, sau mai pe scurt : geaca si pantaloni cu protectii, manusi, cizme si cica si casca :wave: ! Si dupa primele viraje luate mai in fortza atentie la morcov ca intra adanc :cheers:

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.Sunt Eugen am mers aproape un sezon un srad de 600 .Acum sunt pe cale de a-mi cumpara un k7 tot de 600 nou.Imi place foarte mult ca design si sper ca o sa ma inteleg bine cu el.Am ajuns si eu prin bucuresti acum cu facultatea si sper ca dupa ce vine motorul sa merg si la amckart sa ma dau cat mai mult.Am o dilema in care sper ca ma puteti ajuta :REprezentanta de unde o sa imi iau motorul dupa ce se termina cu micile impedimente cauzate de leasing si aprobari...are in oferta si o evacuare yoshimura la alegere carbon/titan.Mentionez ca motorul va fi negru .Care credeti ca e mai buna cea de carbon sau de titan?sau e doar o alegere in functie de cum arata pe motor,caracteristicile fiind aceleasi :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.Sunt Eugen am mers aproape un sezon un srad de 600 .Acum sunt pe cale de a-mi cumpara un k7 tot de 600 nou.Imi place foarte mult ca design si sper ca o sa ma inteleg bine cu el.Am ajuns si eu prin bucuresti acum cu facultatea si sper ca dupa ce vine motorul sa merg si la amckart sa ma dau cat mai mult.Am o dilema in care sper ca ma puteti ajuta :REprezentanta de unde o sa imi iau motorul dupa ce se termina cu micile impedimente cauzate de leasing si aprobari...are in oferta si o evacuare yoshimura la alegere carbon/titan.Mentionez ca motorul va fi negru .Care credeti ca e mai buna cea de carbon sau de titan?sau e doar o alegere in functie de cum arata pe motor,caracteristicile fiind aceleasi :cheers: .

 

Eu am Yoshi carbon cone TRC. . se aude mai gros decat titanul. . si pe motor arata asa. .si daca e moto neagra, eu zic ca, carbonu rulz. :cheers:

post-3394-1204852811_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru sfat mai am catevaq saptamani sa ma hotarasc...sper pina atunci sa aud pe viu ambele modele si sa ma conving care ce si cum.Sunt de acord ca,carbonul merge super bine pe motrul negru...:cheers:

Editat de lupdesign
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuuuuuuuuu, nu pe amc, e varza, e naspa ,....... frate daca mai vine multa lume pe amc nu o sa mai fie loc :cheers:)) glumesc, frate baga-te pe amc o sa vezi diferenta mare. E mic circuitu, e ingust ... dar daca altu nu e ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...