Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!Imi spune si mie cineva un cod de filtru de ulei la un gixer de 750 din 2000-2001!(e la mine in s emnatura pe bikeshop)Vreau sa-l pregatesc pentru sezon si nu as desface de doua ori carenele!Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,azi cred ca am fost vreo 15 insi impreuna.A rasunat toata Romana aia,au sarit sinele de tramvai in sus.Asa da....,cu toate ca la un moment dat,te doare capu ca trebuie sa fi f atent in permanenta in oglinzi,si pot sa iasa accidente stupide intre noi...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!Imi spune si mie cineva un cod de filtru de ulei la un gixer de 750 din 2000-2001!(e la mine in s emnatura pe bikeshop)Vreau sa-l pregatesc pentru sezon si nu as desface de doua ori carenele!Multumesc anticipat!

 

 

Salut , Iata coduri de filtru (pe original)

411244-999 sau 16510-06B00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,azi cred ca am fost vreo 15 insi impreuna.A rasunat toata Romana aia,au sarit sinele de tramvai in sus.Asa da....,cu toate ca la un moment dat,te doare capu ca trebuie sa fi f atent in permanenta in oglinzi,si pot sa iasa accidente stupide intre noi...:kiss:

 

Confirm.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beton ,dar intra putin pe www.hardracing.com, si ai sa vezi acelasi preturi poate putin mai bunicele si in dolari nu in euro

 

Si-a comandat cineva de-acolo ca vad ca doar daca esti din State sau Canada poti. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, vreau si eu niste informatii despre suzuki gsx-r 600-le meu din 2000, 100 cai

 

Nu am gasit deloc pe internet si de aceea va cer voua informatiile

 

 

1) cat timp dureaza de la 0 la 100 Km/h ?

2) viteza de croaziera in a 6-a, echilibrul dintre viteza maxima si consumul cel mai mic

3) turatia de consum cel mai mic in fiecare viteza

4) eu cand merg "incet" o tin de obicei la 3000 rpm, e subturata ? are ceva ? voi la cat o tineti ca sa nu rod motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine imi zice unde gasesc si eu niste arcuri ambreiaj pentru un SRAD din '97? Vreau sa fie noi, nu second hand.

 

Nu le gasesti decat la suzuki la reprezentata.Eu vand ambreiaje ferodo si lucas si nu au decat placutele de frictiune.Arcuri nu au.Salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut pe toti , am un srad de 600/97 , si o mica problema : am pierdut de la far de la becul de pe dreapta "adaptorul" acela care prinde becul de instalatia electrica , nu stiu cum sai spun ( firele de curent se termina cu o mufa in care intra un fel de adaptor ceva cilindric putin si apoi becul ) care ma poate ajuta cu el fac cinste sau macar de unde il pot lua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o Toba Leo&Vince Titanium pentru Suzuki GSX-R k1-k5 DE VANZARE ! (prindere in 4 puncte)

nejulita,neindoita, 200 E neg -

 

pun alt sistem de evacuare si nu mai am nevoie de acesta

care are nevoie :

id mess:blue_nightwish sau 0723 681 109

 

am si eu doua tobe carbon (un acerbis si un hurric) de GSX-R da model mai vechi (prindere in 3 suruburi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, vreau si eu niste informatii despre suzuki gsx-r 600-le meu din 2000, 100 cai

 

Nu am gasit deloc pe internet si de aceea va cer voua informatiile

1) cat timp dureaza de la 0 la 100 Km/h ?

2) viteza de croaziera in a 6-a, echilibrul dintre viteza maxima si consumul cel mai mic

3) turatia de consum cel mai mic in fiecare viteza

4) eu cand merg "incet" o tin de obicei la 3000 rpm, e subturata ? are ceva ? voi la cat o tineti ca sa nu rod motorul?

1) Aprox. 3.5 secunde pe dragstrip, dar tu n-o sa obtii niciodata o lansare de genul ala.

2) si 3) Consumul e undeva intre 5.5 - 7.5 in functie de condus. Totusi ti-ai luat vitezana sa mergi la consum? Iar viteza de croaziera ar trebui sa fie data de conditiile de drum, trafic, etc.

4) 3000 e cam putin mai ales daca mai vrei acceleratii pentru depasiri sau altceva de la turatia aia. Efectele subturarii asupra unui motor e un subiect destul de complex, gasesti insa articole cuprinzatoare pe net. Eu o tin in minim 4000 la plimbari lejere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...