Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am avut unul cu 70 mii km si mergea laser ,nici un zgomot la motor fata de unul cu 20 de mi sa zic , acum mai mult tine in primul rand de gusturi ce alegi ,cel putin la mine asta conteaza in primul rand sa-mi fie drag de el apoi altele...

 

 

In primul rand conteaza cum a fost intretinut motorul indiferent de marca ! Se stie ca fiecare motor fie ca e Yamaha ,Honda ,Suzuki etc are bubele lui !

 

Conteaza si cum te simti pe mobra , asa ca inainte sa fii chitit pe un model vezi si cum stai pe el ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi,unde gasesc si eu cauciucuri de alta culoare decat negru.Gen rosu,sau mai stiu eu ce,exemplu marca Tomahawk.Stie cineva?Sau a avut cineva?

 

Nu stiu daca gasesti in europa, dar din USA poti sa gasesti pe cineva sa aduca. Incearca la user-ul Mikicbr de pe forumul vecin si prieten pro-bike. Probabil ca cea mai mare problema la transport ar fi greutatea lor, dar ma gandesc ca nici 50 de kile nu au.

Sau la baietii de pe aici care aduc de pe ebay.

Am vazut o data o motoreta echipata astfel. Prima impresie a fost ca avea incalzitoare pe cauciucuri :) , dar tre sa recunosc ca au un efect vizual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca gasesti in europa, dar din USA poti sa gasesti pe cineva sa aduca. Incearca la user-ul Mikicbr de pe forumul vecin si prieten pro-bike. Probabil ca cea mai mare problema la transport ar fi greutatea lor, dar ma gandesc ca nici 50 de kile nu au.

Sau la baietii de pe aici care aduc de pe ebay.

Am vazut o data o motoreta echipata astfel. Prima impresie a fost ca avea incalzitoare pe cauciucuri :) , dar tre sa recunosc ca au un efect vizual.

anu trecut am vazut pe ebay usa si pe germania marca avon cred erau toate culorileda acum nam vazut nimik

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha,la americanii aia gasesti mereu ce vrei,numai la noi nu.Estetice sunt sigur ca sunt ok,nu stiu acum la pret cum sunt,si daca pe strada sunt cat de cat ok,sa poti merge cu ele totusi,nu doar ptr poze...Am inteles ca isi pastreaza culoarea si la interior,adika nu sunt doar vopsite ca sa zic asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi,unde gasesc si eu cauciucuri de alta culoare decat negru.Gen rosu,sau mai stiu eu ce,exemplu marca Tomahawk.Stie cineva?Sau a avut cineva?

 

Ce dement esti... nu sunt bune de nimic cauciucurile alea colorate, zici ca sunt din plastic. Da roz nu vrei ?

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha,la americanii aia gasesti mereu ce vrei,numai la noi nu.Estetice sunt sigur ca sunt ok,nu stiu acum la pret cum sunt,si daca pe strada sunt cat de cat ok,sa poti merge cu ele totusi,nu doar ptr poze...Am inteles ca isi pastreaza culoarea si la interior,adika nu sunt doar vopsite ca sa zic asa...

pretul era mult sub cele normale deci si calitatea inseamna ca era de rahat ,eu unu nu as pune asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ma intrebi,pare o gluma?Am vazut si eu la altii in curte...vreau si eu.

man ! nu vreau sa fac tam-tam pe subiectul acesta .... insa nu am vazut NICI UN TEST (cu super sportive) cu acele gume colorate frumos ( ca la montain-bike ) , tu chiar ti-ai monta asa ceva pe mobra ? Mult Succes !

 

gume colorate frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi,unde gasesc si eu cauciucuri de alta culoare decat negru.Gen rosu,sau mai stiu eu ce,exemplu marca Tomahawk.Stie cineva?Sau a avut cineva?

N-au nici un pic de aderenta...uita de ele...sunt doar pentru showroom...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-au nici un pic de aderenta...uita de ele...sunt doar pentru showroom...

Ma mai gandesc ca aia au si asfalt f bun grunturos,si se mai echilibreaza,la noi nici asfalt nici cauciucuri,mai greu...Pacat ca-mi placeau mult,sunt deosebite estetic,dar si sa-mi rup rozeta cu ele,nu e treaba.Oricum vazusem parca si la salonu nostru de anul trecut pe un gsxr de o mie 2008.Multumesc de sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata

azi am avut prima iesire pe anul acesta cu motorul si a fost superb. dupa aproape 3 luni ma simteam ca atunci cand am mers prima oara pe el. va urez la toti un sezon cu cati mai multi km si fara incidente si poate pana la urma ne intalnim si pe undeva sa ne cunoastem si ''face-to-face''

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca a mai fost o discutie despre crash-pads

am vazut ca pe louis au aparut LSL pt

# GSX-R 600 V,

# GSX-R 750 ´00-,

# GSX-R 750V,

# GSX 1300 R Hayabusa,

la pretul de 50 Euro - si undeva mai jos am vazut si "soroabele" inca 26 euro

intrebarea este - se potrivesc fara sa fiu nevoit sa tai din carena?

Mesaj completat

si mai este varianta de Puig (cod louis: 10021865)la 85 de euro (suruburi incluse)

 

ce recomandati intre cele doua variante?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM SI EU O INTREBARE.... CUM IMI POT PROCURA SI EU UN AMORTIZOR DE GHIDON.... MARCA GVR.... VA SPUNE CEVA ACEASTA FIRMA ..? E OK? AS VREA SA IMI MONTEZ UN AMORTIZOR...CARE AR FI CEL MAI BUN... CALITATE-PRET??? MS....

 

iti pot aduce eu la 1800 ron GPR v4 ultima aparitie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seara buna, dragilor,

M-am hotarat sa imi schimb placutele de frana, si am luat Armstrong gg road, din cate am citit asa printre picaturi, ar fi nishte placute moi, am mai citit cum ca EBC Extreme Pro ar fi the best... voi ce aveti pe motor???? sa le dau inapoi pe cele armstrong si sa iau ebc??? a incercat cineva Armstrong, daca da .. cum sunt ??? dar cele EBC Extreme Pro ????

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.... nu am suzuki gsxr ..,,, intentionez in viitorul apropiat... din ce am citit pe aici.multi cer manuale ... ete. am eu unul.este pentru modelu 2001-2002... desi nu am moto.... am vreo 1300 de poze cu modelu respectiv... :))) deocamdata sunt la 125 comunista... mai capat cva experienta si dupa aia poate ma bag si eu in vorba cu intrebari ;).... bft...

 

Imi poate spune cineva plusurile si minusurile unui gsxr 600?? 2001-2002 ??? k'am tot ce e important legat de el.... ms anticipat..

 

P.S.... ador suzuki 2001-2003 gsxr... 600,750,1000..... insa cred k cel mai potrivit pentru mine cel de 600.

Mesaj completat

nu merge sa uploadez manualul... o sa pun cateva poze din el... cine e interesat. il trimit pe mess... sau il gaseste pe google dak caute bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seara buna, dragilor,

M-am hotarat sa imi schimb placutele de frana, si am luat Armstrong gg road, din cate am citit asa printre picaturi, ar fi nishte placute moi, am mai citit cum ca EBC Extreme Pro ar fi the best... voi ce aveti pe motor???? sa le dau inapoi pe cele armstrong si sa iau ebc??? a incercat cineva Armstrong, daca da .. cum sunt ??? dar cele EBC Extreme Pro ????

Multumesc!

incearca SBS,sint scumpute dar merita

Mesaj completat

salut.... nu am suzuki gsxr ..,,, intentionez in viitorul apropiat... din ce am citit pe aici.multi cer manuale ... ete. am eu unul.este pentru modelu 2001-2002... desi nu am moto.... am vreo 1300 de poze cu modelu respectiv... ;))) deocamdata sunt la 125 comunista... mai capat cva experienta si dupa aia poate ma bag si eu in vorba cu intrebari :D.... bft...

 

Imi poate spune cineva plusurile si minusurile unui gsxr 600?? 2001-2002 ??? k'am tot ce e important legat de el.... ms anticipat..

 

P.S.... ador suzuki 2001-2003 gsxr... 600,750,1000..... insa cred k cel mai potrivit pentru mine cel de 600.

Mesaj completat

nu merge sa uploadez manualul... o sa pun cateva poze din el... cine e interesat. il trimit pe mess... sau il gaseste pe google dak caute bine...

esti din buzau?? ca dupa nr de la motoreta asa pare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vorbit destul despre k1-3 chiar si aici pe forum...sunt bune ,frumoase ,fiabile, avansate technologic fata de concurenta pt anii 2000 (injectie ,putere ,ciclistica,chiar si design-parere subiectiva)....

Ce nu mi-a placut ca fost detinator de astfel de model:franele.Se pot rezolva usor cu niste furtunase si placute de calitate.

Eu am folosit motorul si la mers la serviciu -absolut nerecomandabil pt oras....

In rest numai de bine daca gasiti un astfel de model ingrijit-go for it !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...