Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Spun tot acum ca unii kiar merita sa afle,

REPET:

nu sunt bulangiu

La modelele k1 k2 k3 k4 k5 de astea sunt sigur,de rst. nu sunt sigur sa ma uit la mine dar sigur este acelas sistem.

Pompa de benzina sa afla in rezervor,eeeeee, in pompa exista un filtru.

care la motocicletele putin mai veki este plin , cam rugina 80% si restu gunoi, o sa va ingroziti,(cand am vazut ce este acolo m-am speriat si am avut senzatia ca si cum as fi mers in club cu kiloti murdari de "zacusca")

O demontati si in partea metalica ca un pahar este un fitru frumos care asteapta sa-l spalati si sa-l suflati bine bine cu aer. Repet, sa nu ma linsati din vorbe ca nu puteti sa o demontati, eu am reusit a 3 a oara, si foarte important ca daca te sti ciumpalac NU TE BAGA, (SI VINDE MOTORUL ESTE CEA MAI BUNA ALEGERE CREDEMA)

In mare parte sunt sigur pe ce scriu daca am omis ceva si este cineva de stie sa ma coredteze il rog frumos. Scriu ca am intrebat mai demult si nu a stiut nimeni unde este filtru.

 

mai detalieaza un pic cum e cu pompa ...

are garnitura, care tb schimbata , dupa demontare ...

mai da cateva detalii, sa stiu daca o dau jos.

tot tb sa vopsesc rezervorul, o sa fie mai usor la manevrat, si

deabia o sa pot da jos toata benzina din el.

__________________________________________________________

 

referitor la crashu cu sau fara adaptor ..am incercat sa dau cateva amanunte pro si contra.

si pt cine nu stie ..relantiu se poate regla usor cu o lama de cutit, o surubelnita subtire ...etc;

nu-i nevoie sa dai carena jos, sau sa ridici rezervorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai detalieaza un pic cum e cu pompa ...

are garnitura, care tb schimbata , dupa demontare ...

mai da cateva detalii, sa stiu daca o dau jos.

tot tb sa vopsesc rezervorul, o sa fie mai usor la manevrat, si

deabia o sa pot da jos toata benzina din el.

__________________________________________________________

 

referitor la crashu cu sau fara adaptor ..am incercat sa dau cateva amanunte pro si contra.

si pt cine nu stie ..relantiu se poate regla usor cu o lama de cutit, o surubelnita subtire ...etc;

nu-i nevoie sa dai carena jos, sau sa ridici rezervorul.

nu are garnitura ,este un inel de cauciuc care se refoloseste ,pompa se desface destul de usor daca esti cat de cat indemanatic,sunt cateva surubele si cateva cleme la partea din plastic ,filtrul e in interiorul paharelului metalic si este gen" pliculet de ceai"care se demonteza si el si se poate curata destul de usor ,succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt scuterist :disappointed: ...........e o mare pasiune legata de buburuzele astea mici

Cand am cumparat motorul am vrut sa vind scuterul,dar am facut multe nebunii cu taraboanta,am multe amintiri frumoase/urate(2 accidente),am investit ceva bani in el si nu ma indur sa ma despart de el

Nimic nu se compara cu fata pe care o fac conservari cand mergi cu 110km/h paralel cu ei(se uita la tine,se holbeaza perplex la bordul masini sa vada cu ce viteza se deplaseaza si se uita iar SI mai tamp la tine) iar dupa aia sa accelerezi pina la 120km/h

 

Mai taci ma mincinosule, ca nu prindea nici in vise panarama aia de scuter 120 km/h :lol: :lol:

Mai minte omul dar cu bun simnt :lol:

 

Oricum nu te crede nimeni....

 

PS: Nu incepe iara cu aberatii aici sa faci off topic ca nu iti raspund... :lol:

 

Scz de off topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are garnitura ,este un inel de cauciuc care se refoloseste ,pompa se desface destul de usor daca esti cat de cat indemanatic,sunt cateva surubele si cateva cleme la partea din plastic ,filtrul e in interiorul paharelului metalic si este gen" pliculet de ceai"care se demonteza si el si se poate curata destul de usor ,succes

 

sarumana. asta vroiam sa stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu are nimeni pe spate 190 in loc de 180 ??? toata lumea respecta aceasta dimensiune pe motoreta lui ???? :disappointed: :lol: :lol:

Mai sunt care au, au mai fost discutii pe tema asta.

Concluzia generala (dar nu unanima) e ca ar fi bine sa se pastreze dimensiunile date de producatori, da nu-i o tragedie daca ti-ai luat gumele astea. Le poti monta linistit, o sa mearga motorul bine cu el :lol:

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu are nimeni pe spate 190 in loc de 180 ??? toata lumea respecta aceasta dimensiune pe motoreta lui ???? :disappointed: :lol: :lol:

Eu am folosit numa 190.........e mai bine.....pt tine:))

huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,din cauza nevestei,ma vad nevoit sa-mi vand "bestia",o Suzy GSX-R de 750 din 2000,pt. a-mi lua ceva mai "bland',pe care sa aiba curajul si placerea sa se urce si ea...Ceva date despre motor:are 140 CP,cauciucuri MICHELIN PILOT POWER noi,bujii DENSO noi,filtru de aer nou,placute de frana noi SBS,chit de lant REGINA in stare foarte buna,lichid de frana MOTUL schimbat,crush pad-uri,baterie VARTA noua,super intretinuta,tinuta in garaj,accept orice test la ea.Iata si cateva poze :

 

 

 

 

Pret: 3600 EURO usor negociabil.Nr de contact: 0765234701

 

 

Considera-l un up. Cum ai vopsit suportii de scarite? Rezista vopseaua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Considera-l un up. Cum ai vopsit suportii de scarite? Rezista vopseaua?

[/quote Scaritelele-am vopsit la un atelir de vopsitorie auto si au fost tinute la cuptor dupa vopsire si rezista fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu are nimeni pe spate 190 in loc de 180 ??? toata lumea respecta aceasta dimensiune pe motoreta lui ???? :disappointed: :lol: :lol:

 

Pe strada nu o sa simti nici o diferenta...poti monta linistit anvelopa fara probleme.

Eu am mers la curse si cu 180 si cu 190...insa in functie de circuit alegeam anvelopa.....pe circuit tehnic am mers cu 180....iar pe circuit de viteza mare pe viraje am mers cu 190.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai taci ma mincinosule, ca nu prindea nici in vise panarama aia de scuter 120 km/h :laugh: ;)

Mai minte omul dar cu bun simnt :laugh:

 

Oricum nu te crede nimeni....

 

PS: Nu incepe iara cu aberatii aici sa faci off topic ca nu iti raspund... :wink:

 

Scz de off topic

Cine e tiganul asta? .....dispari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, unde gasesc si eu cele doua suruburi pentru saua pilotului? Mi-au pus baietii de la kawamotors (cel mai impostor service din cate mi-au fost date sa vad) unele strambe in cruce, probabil dupa ce le-au pierdut pe ale mele.

Pe louis am vazut ca au niste suruburi (M4, 5, 6), de parbriz zic ei, dar par cam scurte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai ieftin incerci pe ebay.

E un user (sau mai multi) pe forum care te poate ajuta cu comanda din state.

Sau pe polo, desi nu cred ca gasesti vreun chilipir.

 

Si eu vroiam sa mi le schimb pentru ca mi se par foarte urate ale mele, dar am vazut preturile si alte oglinzi chiar mai urate (incredibil) pe alte motoare si am renuntat.

Nu m-a dus atunci capul sa ma uit pe ebay....

Si oricum, la ce iti trebuie oglinda? Te uiti o data inainte sa iesi din casa cand iti faci freza si gata... L-ai vazut tu pe Rossi sa aiba oglinzi? Oglinzile la motor sunt pentru poponari! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatii...

Oglinda imi trebuie pentru ca (am) s-a spart... . Nu-mi fac freza pentru ca sunt chel :wink:

... si ultima oara cand m-am uitat in oglinda nu eram Rossi... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand treci prin buc, da un tel .

 

 

..pai sunt in buc, ma uit acum pe louis dupa ele

Mesaj completat

pe luis eu le-am gasit la 45-50 de roni

nu mai stiu codul - sunt oglinzile mari de hayabusa .

eu am una de dreapta la care mi s-a rupt bratul.

cand treci prin buc, da un tel .

 

te referi la astea ? se potrivesc pe gsx-r 600 ?

 

scuze pentru dublu post dar nu mai mergea edit-ul ...

Editat de jerk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tb sa dai codul.

la mine daca ma duc pe link imi intra in pagina principala pe louis.

dar oricum este la fel ca asta : 10028308

doar ca mai are un cauciuc peste brat.

se potrivesc perfect, nu tb sa faci nici o modificare.

pana la urma si hayabusa, e tot gsxr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...