Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si eu o problema , la k3-ul meu (750) . Azi am descoperit o mufa ca imi atarna langa amortizorul spate , iar sus , langa vasul de expansiune de la frana spate , e un loc liber , apoi un releu ( cred ) ce duce in rezervor si alta mufaraie.. Are cineva idee ce e ? Multam anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema , la k3-ul meu (750) . Azi am descoperit o mufa ca imi atarna langa amortizorul spate , iar sus , langa vasul de expansiune de la frana spate , e un loc liber , apoi un releu ( cred ) ce duce in rezervor si alta mufaraie.. Are cineva idee ce e ? Multam anticipat!

O poza la mufa si ti-o indentific.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut fratilor de "suferinta"!!! are cumva cineva vreun bord de k1 k2 k3 defect?? ma interesa partea superioara a carcasei.....sa aibe geamul si carcasa superioara intreaga.....Va multumesc! :bigstar:

Editat de SpEeD_DaEmOn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O poza la mufa si ti-o indentific.

 

Poza cu locatia si mufa.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect!

Mai precis nu ai intrerupatorul de "stop frana" la frana spate. :)

 

No , eu mi-s blonda si tot nu inteleg :) Am scarite racing , si la frana , pe piston nu am unde sa conectez mufa , deci nu am stop pe frana . Dar in poza , sus , in stanga , e un loc liber ( unde e urechea aia ) . Ce trebuia sa fie acolo ? Mersi frumos de raspuns :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No , eu mi-s blonda si tot nu inteleg :) Am scarite racing , si la frana , pe piston nu am unde sa conectez mufa , deci nu am stop pe frana . Dar in poza , sus , in stanga , e un loc liber ( unde e urechea aia ) . Ce trebuia sa fie acolo ? Mersi frumos de raspuns :D

ne-ai spart ,unde sus in stanga ? ca ne-ai rupt cu orientarea

 

ne-ai ametit rau de tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No , eu mi-s blonda si tot nu inteleg :) Am scarite racing , si la frana , pe piston nu am unde sa conectez mufa , deci nu am stop pe frana . Dar in poza , sus , in stanga , e un loc liber ( unde e urechea aia ) . Ce trebuia sa fie acolo ? Mersi frumos de raspuns :D

Pai tu ai pus poza cu partea dreapta!

Unde sus in stanga?

Acolo unde ai pus poza pe drepta cu acea mufa,este conectorul intrerupatorului de la pedaua de la frana spate.

Pentru ca ai scarite racing nu ai acea prindere de fixare a intrerupatorului.

Pe acea ureche trebuie sa fie prins un releu,care acum nu este la locul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu ai pus poza cu partea dreapta!

Unde sus in stanga?

Acolo unde ai pus poza pe drepta cu acea mufa,este conectorul intrerupatorului de la pedaua de la frana spate.

Pentru ca ai scarite racing nu ai acea prindere de fixare a intrerupatorului.

Pe acea ureche trebuie sa fie prins un releu,care acum nu este la locul lui.

 

Vezi daca stam aproape , ai inteles ce am vrut sa zic! Ce releu e , ce face , de unde il iau ?

 

ne-ai spart ,unde sus in stanga ? ca ne-ai rupt cu orientarea

 

ne-ai ametit rau de tot

 

E greu cu explicatul la mine :))

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sigur trebuie sa fie atrnat pe undeva pe langa baterie sau sub carena,ca altfel nu ar merge motorul! :laugh:

Cu toate ca din cate imi aduc aminte la modelul tau, parca acolo se prinde senzorul de presiune atmosferica... sau poate am uitat...varsta ce sa-i faci :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sigur trebuie sa fie atrnat pe undeva pe langa baterie sau sub carena,ca altfel nu ar merge motorul! :laugh:

Cu toate ca din cate imi aduc aminte la modelul tau, parca acolo se prinde senzorul de presiune atmosferica... sau poate am uitat...varsta ce sa-i faci :laugh:

 

Lasa , stiu eu ca te tii bine :)) Nu stiu ce e , nu stiu unde sa-l gasesc! Motocicleta cica ar fi avut alarma , legata la CDI , poate de aici sa fi aparut si schimbarea asta ! Eu pana sa postez nu am vazut nici lipsa , nici mufa . Mersi si scuze de stres , dar sunt eu mai panicos asa!

 

PS: Tu stai in Tiganesti/Ciolpani la blocuri cumva ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA!

 

Eu stau in Silistea,si de la Igorov stiu ca esti din Ciolpani! Poate ne vedem sa bem o bere ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie un atelier ceva care eloxeaza inox,vreau sa dau o singura culoare la evacuare,problema este ca dupa 2-3 iesiri cu mobra, teava se face curcubeu,rosu,albastru,galben, etc.(in realitate se vede mai rau de atat)

Daca o polishez isi recapata luciul,dar m-am saturat sa o tot demontez.

post-58740-0-59261600-1344067440_thumb.jpg

Editat de b86dtm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...