Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

salut baeti si eu sunt mare fan suzuki uite si motorul meu

 

 

Misto misto si eu la fel asa ca nu mai are rost sa pun poza dar numai ca a mea a facut un buf dupa 500km :crack: de nou inca este in reparatie. Asta este... chestia a fost pe ploaie m-am pus cu un prost in masina si am pierdut controlul... daca aveam ceva mai multa experienta presupun ca puteam controla alunecarea.

 

Uite aici cand incepusem reparatul, acuma este aproape gata... macar a inceput si deci motorul nu a avut nimic.

post-14874-1167914621_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

da aici ai si tu dreptate......as putea sa pun niste poze de la dealer...

si pe cine incalzeste....tu crezi ca mie mi-a ars de poze....cand mi-au zis aia ca nu pot lua motoreta...?????

Banuiesc ca de cand spuneai ca iti vine si pana acum(aproape martie) ,ai rezolvat si mama lor de acte :banana: .Deci ,ceva poze ,impresii caci te-am vazut on-line si mi-am permis sa te intreb ,chiar daca nu ai mai scris nimic pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor ! iata si k2-ul meu de 1000 in stare perfecta, la mine din vara 2006 si sunt foarte multumit

an fara incidente tuturor !!

 

Frumos, frumos...Sa il stapanesti sanatos multi ani. :banana:

 

 

 

Primavara timpurie si multa sanatate tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma inscriu si eu, proaspat posesor de K5 d'ala mic :banana: . O intrebare pt cei care au sau au mers mai mult timp pe modelul respectiv. Cum isi face datoria amortizorul de ghidon cu care vine din fabrica? E ok sau merita investiti niste euroi intr-un amortizor aftermarket?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma inscriu si eu, proaspat posesor de K5 d'ala mic :baldy: . O intrebare pt cei care au sau au mers mai mult timp pe modelul respectiv. Cum isi face datoria amortizorul de ghidon cu care vine din fabrica? E ok sau merita investiti niste euroi intr-un amortizor aftermarket?

Parerea mea ,avand cam 13000km si pe cel de 600 si pe cel de 1000 ,eu zic ca NU se merita investitia intr-unul after-market decat daca participi la curse si alte nebunii.Pt strada e mai mult decat super-ok.Parerea mea :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma inscriu si eu, proaspat posesor de K5 d'ala mic :baldy: . O intrebare pt cei care au sau au mers mai mult timp pe modelul respectiv. Cum isi face datoria amortizorul de ghidon cu care vine din fabrica? E ok sau merita investiti niste euroi intr-un amortizor aftermarket?

 

Felicitari de noua achizitie. Sa ai grija de ea si ea de tine.

Pune niste poze cu dansa :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ,avand cam 13000km si pe cel de 600 si pe cel de 1000 ,eu zic ca NU se merita investitia intr-unul after-market decat daca participi la curse si alte nebunii.Pt strada e mai mult decat super-ok.Parerea mea :baldy:

 

Strict pt strada. Oricum, deocamdata cred ca il las pe cel de fabrica, in cazul asta :ok: . Mersi pt sfat.

 

 

 

Felicitari de noua achizitie. Sa ai grija de ea si ea de tine.

Pune niste poze cu dansa :banana:

 

Multumesc frumos :P ! Poze in curind pt ca nu i-am facut inca, nu am aparat si cu telefonul ies naspa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar o parere de la cineva cu K5 ,nu merge?? :baldy: ..din cate stiu eu ,tot din reviste ,si k4 si k5 sunt tot acelasi drak(asta la 600) ,binenteles ca difera doar culoarea pt modelul respectiv si niste mici setari pe la suspensii(asta tot din reviste :D ).Deci ,lasand ironia deoparte ,eu am avut un 600 k5 de nou si am parcurs in jurul a 13000km in saua ei intr-un an si pot spune ca e CEA MAI TARE ,CEA MAI FRUMOASA ,CEA MAI PUTERNICA ,CEA MAI AGILA ,STA CEL MAI BINE IN CURBE ,ARE STABILITATEA CEA MAI BUN ,PUR SI SIMPLU NICI UN CUSUR(asta e tot o ironie)...IA-O!!! :banana: ...asta ca ai cerut parerea unuia care a mers pe ea si nu citite de prin niste reviste scrise de niste "prosti"....ce stiu aia ,crede-ma pe mine sau pe x care doreste sa-si vanda motorul si iti face capul mare cu tot felul de cacao-uri ieftine ,asta ca sa nu-ti mai dau exemplu si de cineva care jignea in stanga si in dreapta TOATE motocicletele si ridica in slavi doar ceea ce vindea :ok: :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nu te-ai suparat ca am fost putin ironic :baldy: ...,dar chiar m-am saturat de parerile tuturor "cunoscatorilor posesori" care doresc sa-si vanda fierul sau sa "maskeze" unele deficiente :banana: .Citeste ,nu strica. :P .Am mers si cu 600rr si eu ,ca un necunoscator ,zic ca e cea mai mica la 600 (iarasi iti recomand sa citesti ,caci nu strica putina lectura)si eu ,la modul cel mai sincer ,as recomanda-o cea mai super-ok pt 600 ,pe cbr ,pe locul 2 s-ar bate egal ,gsxr cu r6(repet ,parerea mea!).Dar ,avand in vedere pretul(unui cbr sau r6-vorbesc de motociclete noi) ,ca se apropie FOARTE MULT de pretul unui gsxr750(nou) ,se cam schimba iarasi datele problemei :P . Multi se uita doar la putere ,ignorand total celelalte caracteristici super ,care te ajuta sa castigi LEJER in fata acelei diferente de 4-5cai

 

Ps:acel "clasament" ti l-am dat daca ar avea toate ACELASI pret ,dar NU au si sunt diferente destul de mari(ma refer la motociclete noi)....avand in vedere performantele EXTRAORDINAR de apropiate si diferente chiar si de peste 1000euro ,eu am ales suzuki pe primul loc si nu regret nici o clipa ,din moment ce si a doua motocicleta a fost TOT un suzuki ,dar mai mare :D

 

Pps:zi-mi si mie ,te rog ,cum ti-ai pus banda aia reflectorizanta pe jante....merci :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incet, incet ne adunam :crack: ,dar sa nu imi spuneti voi ca exista motociclist care sa nu aiba MACAR 1 poza cu motorul lui :hug: , asa ca va rog...din poza nu vi le fura nimeni :wave:

al meu e din 2001 .l-am luat anu trecut din italia si am venit pe el. e primul motor pe care il am si pe care l-am condus(in afara de cel de scoala). am mers pe el vreo 40 de km prin oras ,pana m-am acomodat si apoi l-am adus in tara.

post-11052-1173528212_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne poti spune si noua... esti incepator. cum te-ai acomodat cu acest bolid. unii nu cred asa ceva ca ai venit tu pe el din italia. eu cred in asa ceva. numai bafta. e super motorul. sa- stapanesti sanatos. cati bani a costat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ,avand cam 13000km si pe cel de 600 si pe cel de 1000 ,eu zic ca NU se merita investitia intr-unul after-market decat daca participi la curse si alte nebunii.Pt strada e mai mult decat super-ok.Parerea mea :crack:

sal sunt si eu nou pe aici,am un suzuki gsx r 750

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,am si eu un k6. :hug:

sal.ai luat nou nout k6?

 

Bine ai venit :crack: . Vrem poze si mai multe detalii despre motor :eek:

am un suzuki gsx r din 91.ak pun poza

 

 

poze cu moto meu :wave:

 

:ok:

 

..

Ma gandeam si eu sa mi cumpar un gsx r nou k6 si nu.ies mai bine daca mi-l iau direct din reprezentanta? :ok:

post-16580-1173706151_thumb.jpg

post-16580-1173706213_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...