Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

salut,

am pe lista "to buy", nr 1 :ok: un gsxr de750 an cam 2000 (ca atat imi voi permite).

 

am niste intrebari: cat de confortabila e, incluzand saua de pasager; cat consuma in oras / afara; si... imi da si mie cineva o tura? :cheers:

 

ps inca o intrebare.. din ce an apare vitezometrul digital? si injectia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:ok:

 

salut,

am pe lista "to buy", nr 1 :cheers: un gsxr de750 an cam 2000 (ca atat imi voi permite).

 

am niste intrebari: cat de confortabila e, incluzand saua de pasager; cat consuma in oras / afara; si... imi da si mie cineva o tura? :crack:

 

ps inca o intrebare.. din ce an apare vitezometrul digital? si injectia?

 

Daca vrei am unul din 2000 /index.php?...c=90847&hl=

 

 

Eu si K5-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am pe lista "to buy", nr 1 :cheers: un gsxr de750 an cam 2000 (ca atat imi voi permite).

am niste intrebari: cat de confortabila e, incluzand saua de pasager; cat consuma in oras / afara; si... imi da si mie cineva o tura? :crack:

ps inca o intrebare.. din ce an apare vitezometrul digital? si injectia?

 

Din 1998 are 750-u injectie si updatata in 2000, si vitezometru digital tot 2000 daca nu ma insel...

Uite aici un test: http://www.motorcycle.com/mo/mccompare/00open/00open.html

Vezi ca modelul nou din 2000 are vreo 166kg la gol si 140 Cai si e nervoasa rau in ture mari, si a batut motoare mult mai mari la vremea ei.. nu prea e confortabila insa la cum se infige si sta pe viraje nu iti mai trebuie confort :crack:

Hmm la consum cam 7-10 in oras depinde cat de tare tragi de ea, iar afara 6-8....

Asa arata modelul original...

 

:ok:

post-197-1176471651_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

pot spune ca si eu sunt fericitul proprietar al unui gixer de 600 din 98, din august 06.

pot sa va spun despre a mea, ca are 42.300 km, si pana la finalul week-end-ului asta, va bate la 43.000 km, ceea ce ar insemna ca pana luni, as implinii 11.000 de km cu ea.

pot sa ma mandresc, ca nu mi-a creeat neplaceri. cand m-am suparat eu pe ea, sa suparat si ea pe mine :ok: si nu am mai mers OK, dar de obicei se supara cand o trantesc, si din fericire, nu se intampla prea des...am trantit-o de pe loc de vreo 4 ori, pana m-am obijnuit cu ea.

in ceea ce ma priveste, de cand a dat caldura, fac zilnic intre 150-200 de km, si mi se pare OK in trafic, chiar ma strecor frumos si rapid printre masini.

 

 

 

 

 

Astea sunt pozele de cand am cumparat-o

post-4071-1176552420_thumb.jpg

post-4071-1176552460_thumb.jpg

post-4071-1176552491_thumb.jpg

Editat de babolat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MAD KAW

 

Crash pad-uri se numesc, iti folosesc la cazaturi sa nu spargi carene si asa mai departe.

 

Am auzit zvonuri ca la gsxr-uri,locul unde prinzi crash pad-urile e foarte fragil si daca ai luat o cazatura mai nasoala e posibil sa fisurezi cadrul, asa e ?

 

:hug:

sal!! a cazut un prieten la 170 cu gixeru, si avea crash-uri. s-a dus saracuta de vreo 3 ori peste cap. abia o luase....au zburat carenele, oglinzi, semnale, tot de pe ea, ca penele..el a scapat cu vanatai serioase. dupa, ne-am uitat la cadru si l-am testat la 240 km/h, nu da semne de oboseala. Nu cred ca e adevarat partea cu fisurile, poate doar la socuri extraordinar de puternice...

Editat de MAD KAW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, asi avea o intrebare pentru voi, am un prieten detinator de GSXR 600 care nu prea poate intra si mi-am permis eu sa intreb pentru el:

I s-a propus sa permita copierea softului de pe motocicleta lui pentru a putea pune pe picioare una asemanatoare ce urmeaza a fi reparata. Intrebarea este daca ii afecteaza buna functionare a motorului o astfel de operatiune.

Multumesc.

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Srad-urile de 600 nu au nici unele...nici cele de 750 nu au decat cele fabricate din 1998 pana in 2000...pe cel de 600 s-a pus injectie abia din 2001!

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Srad-urile de 600 nu au nici unele...nici cele de 750 nu au decat cele fabricate din 1998 pana in 2000...pe cel de 600 s-a pus injectie abia din 2001!

 

see YA

Mersi mult.Dupa ce il inscriu poate ne intalnim pe la roma.Ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, asi avea o intrebare pentru voi, am un prieten detinator de GSXR 600 care nu prea poate intra si mi-am permis eu sa intreb pentru el:

I s-a propus sa permita copierea softului de pe motocicleta lui pentru a putea pune pe picioare una asemanatoare ce urmeaza a fi reparata. Intrebarea este daca ii afecteaza buna functionare a motorului o astfel de operatiune.

Multumesc.

:hug:

 

chiar nu stie nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu stie nimeni?

 

Din ce m-am documentat eu nu este nici o problema daca se schimba.doar ca cealalta motocicleta ar trebui sa fie la fel:filtru de aer, toba...

 

are cumva si power comander?

 

See Ya

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, tot ai adus vorba dealien .

 

Daca o sa schimb toba si filtrul de aer si pun K&N, trebuie modificat ceva la ea ?

Nu mai trebuie modificat nimic ,doar ca ar trebui si un power-commander ca sa simti intr-adevar o schimbare :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...