Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Salut. Pentru cine are nevoie de piese de Gsxr 750 2001 (adica 2000 - 2003) sa intre pe topicul /index.php?/topic/673195-dezmembrez-suzuki-gsx-r-750-2001/ . Garantez cele mai mici preturi de pe piata fara exagerare!

janta fata o ai? zi un pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

poti sa pui cateva poze sau sa-mi dai un id de mess?

 

daca la mine faceai referire ai datele mele de contact la profil :cheers:

 

am nevoie de capac alternator,carena laterala stanga si scarita stanga pt un k6 k7 600 750 daca stiti cine are de vanzare sau unde pot repara capacul de la alternator va rog dati un semn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai capacul se face si la mine la Buzau.. dar tu esti in peninsula parca..? am un prieten care sudeaza profesional orice.. spre ex. nu incarca decat cu materialul potrivit.. are tot felul de bare dealea de aluminiu..de aliaje special pentru sudura.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai capacul se face si la mine la Buzau.. dar tu esti in peninsula parca..? am un prieten care sudeaza profesional orice.. spre ex. nu incarca decat cu materialul potrivit.. are tot felul de bare dealea de aluminiu..de aliaje special pentru sudura.

 

am sa fac maine 2 3 poze la capac.pe ebay e decat unul si ala la 100 lire :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca la mine faceai referire ai datele mele de contact la profil :cheers:

 

am nevoie de capac alternator,carena laterala stanga si scarita stanga pt un k6 k7 600 750 daca stiti cine are de vanzare sau unde pot repara capacul de la alternator va rog dati un semn

 

1.Am carena laterala stanga.

2. Capacul ti-l aduc in max 3 saptamani la 130$$$ dolari.Ala complet cu GSXR scris pe el. Aftermarket... http://www.ebay.com/itm/Brand-New-SUZUKI-GSXR600-750-06-07-Black-Stator-Engine-Cover-LE18-/150689949959?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item2315d22907#shId

3. Scaritza tre sa imi trimiti poza cu ea ca sa vad exact ce-ti trebuie.

 

1. Ce anume din stanga iti trebuie? Sunt 2 carene stanga Y-X Ambele sau doar una?

 

Daca esti din bucuresti (nu m-am uitat) poti veni la mine la garaj sa vezi si sa discutam la fata locului.

 

Am si capacul de stanga spart si daca-l aduci si pe al tau putem face unul din cele 2 ua cu sudura si tot ce trebe.

 

Ai nr meu mai jos.

Editat de SabinRace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Am carena laterala stanga.

2. Capacul ti-l aduc in max 3 saptamani la 130$$$ dolari.Ala complet cu GSXR scris pe el. Aftermarket... http://www.ebay.com/itm/Brand-New-SUZUKI-GSXR600-750-06-07-Black-Stator-Engine-Cover-LE18-/150689949959?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item2315d22907#shId

3. Scaritza tre sa imi trimiti poza cu ea ca sa vad exact ce-ti trebuie.

 

1. Ce anume din stanga iti trebuie? Sunt 2 carene stanga Y-X Ambele sau doar una?

 

Daca esti din bucuresti (nu m-am uitat) poti veni la mine la garaj sa vezi si sa discutam la fata locului.

 

Am si capacul de stanga spart si daca-l aduci si pe al tau putem face unul din cele 2 ua cu sudura si tot ce trebe.

 

Ai nr meu mai jos.

 

am rezolvat si cu capacul si scarita mai am nevoie doar de carena laterala completa in culorile alb albastru..ai cumva asta?

 

btw nu vreau chinezarii..deaia pot cumpara si eu dp ebay la 110

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu detinatorul unui GSX-R 750 din 93 si nustiu ce ulei trebuie trebuie sa ii bag in cutie ca vreau sai fac scimbul de ulei.daca va stiti careva anuntatima si pe mine.

10w40<motul,castrol,motorex repsol etc.>indicativul conteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...pentru un gsx-r 600 din 99 vreau sa ii schimb uleiul.....tot aud tot felul de pareri si sunt cam in ceata...am gasit pe site la kronaumoto.ro o promotie la ulei Castrol 10W40 sau 10W50 care arata destul de avantajoasa...

 

Ce imi recomandati sa bag....ati mai folosit tipul asta de ulei este bun de ceva....sau ar fi mai bine sa bag altceva.

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cumpar un asa sistem de ajustare a pozitiei de condus ...a ghidoanelor. Are cineva asa ceva montate?....sunt ok?....

 

Am gasit pe net sunt undeva la 300 euro si ceva ...cam scumpe.....poate stie cineva unde se pot gasi ceva mai ieftine.

 

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cumpar un asa sistem de ajustare a pozitiei de condus ...a ghidoanelor. Are cineva asa ceva montate?....sunt ok?....

 

Am gasit pe net sunt undeva la 300 euro si ceva ...cam scumpe.....poate stie cineva unde se pot gasi ceva mai ieftine.

 

 

Merci.

 

Se pot face usor dar nu stiu cat de estetice vor iesi. Oricum nu mi se pare cine stie ce inventie. Tot cu imbusul de 5 umblii dupa tine, deci nu e nimic impresionant si chiar util. 300 de euro pentru doua semighidoane si doua prinderi din aluminiu care le strangi pe diferite nivele parca e cam mult. Parerea mea. Faza e ca ajuta la pilotat sa nu iti mai obosesti coloana la drum intins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un ECU (ca din ala este,nu este CDI)de Suzuki nu cade asa repede, de aceea te intreb ce probleme ai cu el,(ce nu face moto)poate te pot ajuta...

ma rog ,calculatorul ,stiu ca nu se prea duce dar avand in vedere ca sa intervenit prin instalatie de catre niste "amatori e mult spus" ,as dorii sa fiu convins ca e bun .

deci pe scurt defectiunea este ca ori pun ecu sus ori e dat jos motocicleta face acelasi lucru adica nimik.

 

am nevoie de putin ajutor , vreau sa verific un cdi de gsxr 750 k4-k5 ,daca e cineva care are acest model si vrea sa ma ajute ,eu trimit prin curier cdi-ul meu pentru proba .

nimeni????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa il alimentezi direct prima data,sa vezi adaca ai 5 volti la senzori si daca totul este ok problema este pana la ecu.

PS Verifica prima data daca se alimenteaza ecu

Mai concret ce nu face?

Nu se pune contactul?

Nu se aprinde bordul?

Nu se armeaza pompa?

Nu se aprinde MIL?

Cateva intrebari sa pot sa te ajut....asta daca vrei binenteles... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...