Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va multumesc pentru raspunsuri. SH... nici gand.

Vad ca cele mai multe pareri (si printre alti prieteni) sunt pentru Pilot Power. Asa ca in sfarsit m-am hotarat. Am sa aleg Michelin.

 

Inca o data va multumesc pentru pareri. Mi-au fost de mare ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici Pilot Power nu sunt cine stie ce gume sport.

 

Sunt un model cam vechi si deja sunt depasite din punctul meu de vedere.

 

Daca bugetul tau pentru cauciucuri este 1000 de lei, bugetul pentru un eventual accident daca nu te tin anvelopele, care ar fi? Iti zic eu... nelimitat :)

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de cauciucuri am avut pilot power 2ct pe k6 600 si vreau sa zic ca au fost superbe! acum pe 1000 am unele sport-touring pirelli angel si nu prea sunt incantat pe viraje dar pe ud, nisip etc stau mai bine ca oricare altele!

 

 

am si eu o mica problema..mi-am cumparat setul de carene si sincer imi lipseste o mica piesa mai exact cea din poza incercuita! acum poate sa imi spuna cineva unde vine piesa respectiva si daca as putea sa o gasesc la unul dintre voi? o sa revin cu un post cu cateva piese de vanzare pentru gsxr ( carene, toba, manete, etc) ! mi-am comandat tot ma apuc de bestie sa o repar sa o fac frumoasa! totul original suzuki!

post-27691-0-14627300-1361964473_thumb.jpg

Editat de kidu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Nici Pilot Power nu sunt cine stie ce gume sport.

 

Sunt un model cam vechi si deja sunt depasite din punctul meu de vedere.

 

Daca bugetul tau pentru cauciucuri este 1000 de lei, bugetul pentru un eventual accident daca nu te tin anvelopele, care ar fi? Iti zic eu... nelimitat :)

Atunci baga o recomandare,cu exceptia gp racer,corsa...sau ce ai tu pe stoc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica cu exceptia....?

Intotdeauna am recomandat gumele cele mai bune pentru motocicletele sport. Asta doar din considerente de siguranta. Nu vreau sa jignesc pe nimeni care foloseste anvelope mai putin performante. Gume precum pilot power sunt foarte bune daca nu se forteaza nota si se merge prea sportiv sau agresiv pe strada. Mersul cu viteza in linie dreapta nu spune nimic despre cat de bune sunt anvelopele. Adevaratul test este mersul sportiv pe curbe si aderenta la franare violenta.

Exista si un compromis (financiar) pentru mersul stradal: o guma foarte aderenta pe fata si o guma mai durabila pe spate. Pt mers tare pe curbe e necesara o anvelopa performanta si pe spate.

 

Gume sport de exceptie:

Dunlop GP Racer - carcasa Ntec, grip "interminabil" pe uscat, comportament decent pe ud, feel maxim

Supercorsa SP - din aceeasi grupa de anvelope cu GP racer, carcasa diferita. Mai predicitibile daca iti place sa tragi tare de gaz la iesirea din viraj, risc mai mic de high side

Bridgestone BT003 - la fel ca mai sus. Parca mai putin durabile. nu stiu cum sunt pe ud.

 

Gume sport foarte bune:

Dunlop Sportsmart

Pirelli Diablo Rosso Corsa

Michelin Power Pure

 

Nu sunt singurele in cele doua categorii dar ma refer doar la ce cunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Da,dar pentru cineva care nu se da tare e foarte ok un pilot power

Ma gandeam sa cumpar Gp racer dar nu am incredere foarte tare in mobra sa pun genuchiul jos pe curbe,asa ca achizitia lor nu prea isi are rostul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma dau tare, nu inclin moto f tare (sa pun genunchiul jos). Si nu nu sunt incepator... Pur si simplu nu ma atrage mersul sportiv. Am alta viziune asupra mersului pe moto. Sincer am luat GSXR-ul pentru ca a fost dragoste la prima vizionare :D. As fi vrut ceva mai turing, dar cand te loveste dragostea nu te mai poti opune :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu. piesa 26 face parte din ansamblul de prindere de la monopost! in poza eu observ o alta piesa...una de plastic...ceva pe sub carene sau...nu stiu...de aceea si intreb!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap..undertail , cele 2 parti cu semnale si cea centrala... si cu monopostul 5! dar piesa aceeea micuta din poza nu face parte din codita!



am luat o poza informativa de pe ebay cu carene sa vad exact ce piese mai am nevoie si ce am eu! si am dat peste acea mica bucata din plastic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

little wayne nu am si nu ma ocup cu vanzarea de anvelope moto ..pur si simplu am avut gumele astea pe moto si nu m am inteles deloc bine cu ele ,cum zicea si colegu de mai sus sunt niste gume "invechite" mai bine mai pui ceva si iti cumperi ceva mai bun , oricum acum nu e vreme de dat deci mai poate strange o luna doua , in fine fiecare face ce vrea ,eu mi am spus doar opinia mea nu trebuie luata si in vedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piesa de care vorbesti tu kidule este din monopost se ataseaza monopostului ,ea fixeaza in "clestele din cadru de codita" monopostul



acum am vazut ca-ti spusese si George,scz



post-33534-0-18022200-1361980215_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am hotarat ca anul asta sa incerc Michelin Power 3. sper sa fie ok<feedback-ul pt ele pana acum arata ca ar fii bune> mai ramane sa le gasesc si la un pret decent pt ca la noi se cam practica unflarea preturilor barbar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, va multumesc pentru spijin.

M-am decis si o sa iau pana la urma Michelin pilot power 2CT. Sper sa fie totul OK.

Dupa diversele reparatii pe la moto astia sunt banii ramasi. Pana la urma cauciucurile noi sunt cauciucuri noi... Mai bune decat cele cu care am achizitionat motoreta.

Inca o data multumes pt ajutor. Cheers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

E de luat in calcul si power pure(mai de reisareala) vezi care e diferenta fata de pilot power

Inca ceva,pilot power 2ct sunt mai tari decat pilot power



Mai sunt power one dar nu iti sunt utile,intra in categoria gp racer si aderenta pe ploaie tinde spre 0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...