Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cesar eu m-am referit la cele doua dimensiuni.

190/50/17

190/55/17

Aici am avut nelemuriri... unde castigi ?

Ca ai garda la sol mai mare?

Cu ce ma ajuta pe mine asta pe strada?

Castigi la curse sau daca locuiesti in Brasov si cum iesi in toate directiile dai de curbe. Daca mergi pe strada cu un cauciuc de 55 il patratesti chiar daca esti fan serpentine,nu mai pun daca faci si drumuri la mare sau in alte zone de linie dreapta.

Eu am patratit rapid un set de cauciucuri din astea de 55. Pe strada 50.

 

55-ul e si mai ascutit si de aia motoreta se pune mai repede pe viraje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca redresorul auto are amperaj mult mai mare decat ii trebuie acumulatorului moro.. se incarca dar o fierbi si ii scurtezi viata.

 

Ideal este redresorul special pt moto.. desta electronic, care face un proces intreg de incarcare facand-o beton !!

 

Din cate stiu o incarcare foarte buna se face cu maxim a zecea parte din amperajul acumulatorului.

 

se mai incarca bine pt cine nu are redresor, si cu incarcatorul de la autofiletanta .. cea de 14 v.. in loc de nimic merge si ala foare bine.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca redresorul auto are amperaj mult mai mare decat ii trebuie acumulatorului moro.. se incarca dar o fierbi si ii scurtezi viata.

 

Ideal este redresorul special pt moto.. desta electronic, care face un proces intreg de incarcare facand-o beton !!

 

Din cate stiu o incarcare foarte buna se face cu maxim a zecea parte din amperajul acumulatorului.

 

se mai incarca bine pt cine nu are redresor, si cu incarcatorul de la autofiletanta .. cea de 14 v.. in loc de nimic merge si ala foare bine.

 

thx 4 the info

 

I'auzi brother Wayne, daca imi e necesar vin cu berea/bateria la tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cesar eu m-am referit la cele doua dimensiuni.

190/50/17

190/55/17

Aici am avut nelemuriri... unde castigi ?

Ca ai garda la sol mai mare?

Cu ce ma ajuta pe mine asta pe strada?

 

Parerea mea, evident :D, e mai "jucausa" guma pe 55. Iti salta putin spatele, nu mult dar cred ca semnificativ. Daca te ajuta sau nu... doar tu poti sti, si hotarasti singur ce-i mai potrivit pt tine. Cred totusi ca, chiar in regim stradal, la un mers alert pe curbe, dai cu scaritele de la Hayabusa de asfalt. Cu 190/55, probabil, ajungi cu ele mai greu pe jos. La mers batraneste si multe autostrazi si linie dreapta, mai mult ca sigur nu se justifica un cauciuc mai inalt si mai ascutit.

Nico, de exemplu, imi zicea ca revine la 190/50, pt ca a fost multumit de ele pe strada. Ciudat, ca el odata cu inaintarea in varsta e din ce in ce mai forjator :P Dar sa vad in primavara asta ce alege, cand si-o lua si el motoretutza.

 

Vad mai sus niste chiken strips de trei degete. Acolo e suficienta si guma pe 130 pe spate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

thx 4 the info

 

I'auzi brother Wayne, daca imi e necesar vin cu berea/bateria la tine :)

te astept,am un optimate 6

 

Cerasel,stiu ca ma iubesti.deaia am postat pozele.Stiam ca nu te poti abtine sa nu comentezi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dau si eu un +1 pt 190/55. Am simtit diferenta imediat ce am montat-o. Motocicleta "cade" pe viraje si o simt ca sta mai bine odata ce ai aplecat-o.

Bine, eu sunt si cazul fericit, am drumurile virajate aproape de casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

eu n-as baga semisintetic.Cand am cumparat motoreta m-au pacalit aia de la bardak ca e bun 5100 si din ala au pus

Am cautat cu varu goagal pana am citit ca nu e indicat,l-am schimbat dupa 300km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-as baga semisintetic.Cand am cumparat motoreta m-au pacalit aia de la bardak ca e bun 5100 si din ala au pus

Am cautat cu varu goagal pana am citit ca nu e indicat,l-am schimbat dupa 300km

si de atunci pe ce ulei ai ramas setat wayne ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa trebuia sa spui... ca ai balauri in rezervor si, din cauza asta nu inchid cuiele :hug: :crack:

Dar am omorat balaurii,ca am dat toata benzina afara,l-am spalat am pus filtru ca nici filtru nu avea,am curatat borcanele si dupa curgea benzina,,,,deci fara balauri,ei erau ramasi in rezervor...si azi a venit rezervoru si l-am schimbat dar nu mai era mizerie in carburatoare

Editat de c0sminel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am bagat semisintetic pentru ca m-am speriat dupa ce am vazut unde arata nivelul uleiului alboc gemuletul acela.O sa il schimb cat de curand dar sa fac prima data itpul si sa termin de inscris pe Suzy(motorul meu).:)) numa bine sa mai curata de uleiul ce o fost inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai inteleg nimic vis-a-vis de cauciucuri . Unii trag cu 180 , altii cu 190 . Eu ce sa pun pe-a mea ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ! Cred ca o sa le incerc pe amandoua , sa vad care se preteaza mai bine , urmand sa aleg una de viitor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca l-ai crezut . :)

 

Nu john, cand am vbit eu cu el nu avea mobra pe bikeshop si avea niste poze foarte mistoace ( pe una din ele am postat-o aici ). Ma rog, nu ma apuc eu acuma sa fac anunt pe bikeshop ca nu vreau sa ma cert cu nimeni dar ma dezgusta sa vad atata perversitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu john, cand am vbit eu cu el nu avea mobra pe bikeshop si avea niste poze foarte mistoace ( pe una din ele am postat-o aici ). Ma rog, nu ma apuc eu acuma sa fac anunt pe bikeshop ca nu vreau sa ma cert cu nimeni dar ma dezgusta sa vad atata perversitate

sa inteleg ca nici de asta nu ai avut noroc? :( e ala care necesita cauciuc fata si sincronizare carburatoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu john, cand am vbit eu cu el nu avea mobra pe bikeshop si avea niste poze foarte mistoace ( pe una din ele am postat-o aici ). Ma rog, nu ma apuc eu acuma sa fac anunt pe bikeshop ca nu vreau sa ma cert cu nimeni dar ma dezgusta sa vad atata perversitate

De fapt eu vorbesc , care dupa ce am avut cateva discutii telefonice cu un marlan ( tepar ) din Iasi ptr vanzarea unei geci de piele Vanucci si "m-am convins" ca e corect omul , i-am trimis avans in cont ? :kick:

Bine ca dau sfaturi altora ......

Se subintelege ca nu am primit geaca in pachet , nu ? :crack:

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...