Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

considera ca un k7 600 e mult mai confortabil decat un k4-k5 de exemplu

mi se pare ca urc pe touring cand incerc un k7 :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata ,de astazi sunt posesor de GSX 600 R K7 cu numai 1700 de km la bord (verificati si mai are si un an garantie ).

Asa cum spunea cineva : "MOBRELE SE ALEG CU INIMA " si am ales . :scratch:

Asfalt uscat si ne vedem pe strada .

 

 

PS. Voi unde va intilniti in Bucuresti ?

Editat de Cristifrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata ,de astazi sunt posesor de GSX 600 R K7 cu numai 1700 de km la bord (verificati si mai are si un an garantie ).

Asa cum spunea cineva : "MOBRELE SE ALEG CU INIMA " si am ales . :scratch:

Asfalt uscat si ne vedem pe strada .

 

 

PS. Voi unde va intilniti in Bucuresti ?

 

 

Felicitari pentru achizitie si sa te bucuri de ea !

 

La 1700 km e boboc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Apelez la comunitatea GSX-Ristilor in ideea ca poate stiti care ar fi problema cu motorul meu.

In urma unui accident a fost smuls absolut tot de pe motocicleta(mai putin eu :scratch: ), iar bordul s-a rupt din cadru si a sarit fara sa pateasca nimic. Problema e ca am observat ca nu imi functioneaza luminile cum trebuie : in loc de faza scurta am pozitie si cand bag faza lunga am faza scurta. Are cineva vre-o idee ?

 

Multumesc anticipat.

 

P.S. GSX-R600 K4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Apelez la comunitatea GSX-Ristilor in ideea ca poate stiti care ar fi problema cu motorul meu.

In urma unui accident a fost smuls absolut tot de pe motocicleta(mai putin eu :friends: ), iar bordul s-a rupt din cadru si a sarit fara sa pateasca nimic. Problema e ca am observat ca nu imi functioneaza luminile cum trebuie : in loc de faza scurta am pozitie si cand bag faza lunga am faza scurta. Are cineva vre-o idee ?

 

Multumesc anticipat.

 

P.S. GSX-R600 K4

fire legate intre ele gresit<se pot rezolva usor cu un aparat de masura<sau lampa de control>

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei cu k6-k7 de 600 am o evacuare arrow complecta(galerii catalizator si finala eventual si pc cu harta gata facuta pt ea)) si un set scarite suzuki cup (de la valtermotor.)pt detalii si poze datimi un pm(cei interesati desigur ) asfalt uscat va doresc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult . :cheers:

 

Ps. Motorul e dotat cu anvelopele originale marca BRIDGESTONE BATTLAX BT 014 R ,nu stiu nimic despre ,sunt bune sau nu ?

Va rog dati-mi un sfat cei care ati avut acest tip ,cum se comporta ?

 

Scapa de ele cat poti de repede.Sunt cele mai proaste si mai tari anvelope de la Bridgestone.Schimba-le cu BT 002 sau 003 daca vrei Bridgestone ....sau Pirelli supercorsa pro...sau .....mai sunt destule variante bune. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fire legate intre ele gresit<se pot rezolva usor cu un aparat de masura<sau lampa de control>

:cheers:

 

Exista doar un conector de tip mama-tata, nu trebuie legate fire. Firele care mai atarna sunt de la semnalizari, in rest...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Apelez la comunitatea GSX-Ristilor in ideea ca poate stiti care ar fi problema cu motorul meu.

In urma unui accident a fost smuls absolut tot de pe motocicleta(mai putin eu :cheers: ), iar bordul s-a rupt din cadru si a sarit fara sa pateasca nimic. Problema e ca am observat ca nu imi functioneaza luminile cum trebuie : in loc de faza scurta am pozitie si cand bag faza lunga am faza scurta. Are cineva vre-o idee ?

 

Multumesc anticipat.

 

P.S. GSX-R600 K4

schimba mufele de la becul faza lunga cu cea de la faza scurta,probabil becul de faza lunga e ars,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei cu k6-k7 de 600 am o evacuare arrow complecta(galerii catalizator si finala eventual si pc cu harta gata facuta pt ea)) si un set scarite suzuki cup (de la valtermotor.)pt detalii si poze datimi un pm(cei interesati desigur ) asfalt uscat va doresc :cheers:

le dau si la schimb cu originalele +diferenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema cu moto care poate sa ma ajute si pe mn...???sunt nou pe aici....

am si eu un gsxr din 98 si am niste probleme cu motorul, adik are ceva pe la carburatoare, nu se mai tureaza cursiv peste 5000 de ture, se balbaie..... si cred ca nu e ceva grav ca chestia asta s-a intamplat din mers dintr-o dat...parca ar fi infundat ceva prin carburatoare.....ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema cu moto care poate sa ma ajute si pe mn...???sunt nou pe aici....

am si eu un gsxr din 98 si am niste probleme cu motorul, adik are ceva pe la carburatoare, nu se mai tureaza cursiv peste 5000 de ture, se balbaie..... si cred ca nu e ceva grav ca chestia asta s-a intamplat din mers dintr-o dat...parca ar fi infundat ceva prin carburatoare.....ASFALT USCAT

verifica eventual schimba filtru de aer!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io aud un rontait metalic...

am crezut prima data ca e ceva cu lantul de distributie, sau intinzatorul,

dar parca rontaitul se intrerupe, cand strang ambreiajul.

are cineva vreo idee ?

gsxr-600 k2

 

Cel mai probabil rulmentul ambreiajului, dar ar putea fi si vreo problema in cutia de viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Din cate am vazut eu nu exista nici un topic pentru noi(daca exista rog admini sa stearga topicu) asa ca am

facut eu unul :D .Sper sa ne adunam cati mai multi si sa povestim fiecare despre motorul lui, sa aflam pareri,sa ne povestim problemele si poate impreuna reusim sa le dam de cap :crack:

Cum eu am deschis topicu tot eu tre sa pun si primele poze :rock: "

 

 

Salut.. si eu am unul merge super..perfect pentru "vitezomani" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Din cate am vazut eu nu exista nici un topic pentru noi(daca exista rog admini sa stearga topicu) asa ca am

facut eu unul :crack: .Sper sa ne adunam cati mai multi si sa povestim fiecare despre motorul lui, sa aflam pareri,sa ne povestim problemele si poate impreuna reusim sa le dam de cap :rock:

Cum eu am deschis topicu tot eu tre sa pun si primele poze :kick: "

 

 

Salut.. si eu am unul merge super..perfect pentru "vitezomani" :D

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se refera la modelul RF ... dar tot nu inteleg care e legatura cu gixxer :D Ma rog

 

 

 

 

Lume, lume! Unde gasesc crash-pad de genul asta la pret bun?

post-37109-1238687556_thumb.jpg

Editat de GabiButon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se refera la modelul RF ... dar tot nu inteleg care e legatura cu gixxer :D Ma rog

 

 

Pai are topic de RF ! Ce cauta el aici nu stiu ! :D

 

@Gabi :Crash-urile ale nu par tocmai ok ! Eu zic ca ar trebuii ceva mai in fata ! Gandeste-te ca in momentul in care motorul care nu cade cum vrei tu,iar carenele si manetele tot poa' sa se buleasca !

Editat de Nyt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai are topic de RF ! Ce cauta el aici nu stiu ! :D

 

@Gabi :Crash-urile ale nu par tocmai ok ! Eu zic ca ar trebuii ceva mai in fata ! Gandeste-te ca in momentul in care motorul care nu cade cum vrei tu,iar carenele si manetele tot poa' sa se buleasca !

 

pai da, dar mai degraba bulesc o maneta, decat capacul alternator :crack: Oricum, merita ceva de genul ala. Mai ales la noi. De la k6 in sus, materialul din care sunt facute capacele, este mult prea subtire pentru a rezista la impact. Vezi cazul meu de anul trecut :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...