Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Salut , am si eu un Gixxer din vara anului trecut de care sunt indragostit si cu care am iesit si la -2 grade pe strazi ca nu puteam sa ma uit la el fara sal calaresc putin .

 

 

 

 

SUZUKI RULES !!!

 

 

frumos ! sa-l stapanesti sanatos si fara incidente...parerea mea e ca mai bine astepti caldura decat sa plangi la primavara :crack: nu risca inutil :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

Am un K1 de 750 cmc si vreau sa va intreb ce cauciucuri folositi cei care aveti motor asemanator cu al meu?

Eu inclin sa-mi cumpar un Michelin Powe Pilot 2CT sau un Michelin Road?

Ce spuneti?

Ma intereseaza in special pt uz in oras(50%), drumuri nationale/europene (40%) si autostrada(10%, 1-2 excursii pe an in exterior)??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am un K1 de 750 cmc si vreau sa va intreb ce cauciucuri folositi cei care aveti motor asemanator cu al meu?

Eu inclin sa-mi cumpar un Michelin Powe Pilot 2CT sau un Michelin Road?

Ce spuneti?

Ma intereseaza in special pt uz in oras(50%), drumuri nationale/europene (40%) si autostrada(10%, 1-2 excursii pe an in exterior)??

 

http://www.bridgestone.eu/bfe/tyreSelector...mp;locale=en_US

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Lucrez la un dealer SUZUKI din tara si avem pe stoc 2 GSX-R care sunt la reducere. un 1000 K8 negru la 8.900 euro si un 750 K8 portocaliu-negru (editie limitata) la 7.930 euro. Motocicletele sunt noi, 2 ani garantie fara limita de km. Cine e interesat sa-mi dea un PM.

post-37131-1235636030_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Lucrez la un dealer SUZUKI din tara si avem pe stoc 2 GSX-R care sunt la reducere. un 1000 K8 negru la 8.900 euro si un 750 K8 portocaliu-negru (editie limitata) la 7.930 euro. Motocicletele sunt noi, 2 ani garantie fara limita de km. Cine e interesat sa-mi dea un PM.

 

 

Unde erati fratilor asta vara cand am dat 10.500 pe 750-ul meu !!! :friends: . Daca nu il vindeti in maxim o saptamana inseamna ca e criza mare. Nu vreti un schimb? Il dau pe al meu si il iau pe ala chiar daca mai tre sa mai fac o data roddajul :bounce:

Mai ales ca toata lumea stie ca portocaliu-negru e cea mai rapida culoare :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde erati fratilor asta vara cand am dat 10.500 pe 750-ul meu !!! :friends: . Daca nu il vindeti in maxim o saptamana inseamna ca e criza mare. Nu vreti un schimb? Il dau pe al meu si il iau pe ala chiar daca mai tre sa mai fac o data roddajul :bounce:

Mai ales ca toata lumea stie ca portocaliu-negru e cea mai rapida culoare :-L

 

Cred ca erau in Corunca 46°16′6″N 24°30′6″E

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Lucrez la un dealer SUZUKI din tara si avem pe stoc 2 GSX-R care sunt la reducere. un 1000 K8 negru la 8.900 euro si un 750 K8 portocaliu-negru (editie limitata) la 7.930 euro. Motocicletele sunt noi, 2 ani garantie fara limita de km. Cine e interesat sa-mi dea un PM.

:friends: :bounce: Sa mori de ciuda cu criza asta!! Bueyyy...si cand te gandesti ca anu trecut am dat pe un K2 de 750 5400 de epuri! :-L

Editat de aleck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vanzare gsxr 600 k7 ,are urmatoarele extrase:galerii+catalizator+finala arrow;filtru aer bmc:powercomander:scarite suzuki cup 2007 de la waltermoto,suspensii fata+amortizor spate ohlins,:xenon:

forkadjuster,manete ambreiaj,frana aurii,furtune frana racing,geam doblebuble,toate accesoriile se invart de 4mii eur, are 12mii km adusa recent din germania(o luna) carenele sunt cele originale vopsea originala pret 6500 euro,eventual pot face schimburi + diferente pentru scarite,evacuare........adica dau ce am eu pe cele stok pt interesati aici tel meu:0727344557

post-23264-1235670901_thumb.jpg

post-23264-1235670948_thumb.jpg

post-23264-1235670994_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vanzare gsxr 600 k7 ,are urmatoarele extrase:galerii+catalizator+finala arrow;filtru aer bmc:powercomander:scarite suzuki cup 2007 de la waltermoto,suspensii fata+amortizor spate ohlins,:xenon:

forkadjuster,manete ambreiaj,frana aurii,furtune frana racing,geam doblebuble,toate accesoriile se invart de 4mii eur, are 12mii km adusa recent din germania(o luna) carenele sunt cele originale vopsea originala pret 6500 euro,eventual pot face schimburi + diferente pentru scarite,evacuare........adica dau ce am eu pe cele stok pt interesati aici tel meu:0727344557

accept schimb cu acelasi model(k6-k7)dar stok+diferenta in functie de stare ,an,km,...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca ma bag aiurea peste voi, dar: am un GSX 650F k8, cu inca un an garantie, 4500 km. M-ar interesa un schimb cu un gixxer 600 la paritate.

E careva interesat? Vreau sa o dau ca e cam grea pentru mine 250 kg la plin, iar eu sunt cam plapand si am vazut ca gixxerul de 600 e mai usor.

post-41032-1235803984_thumb.jpg

post-41032-1235803998_thumb.jpg

post-41032-1235804014_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

am si io un K8 de o miuta luat vara trecuta in iulie de la Bardaci. Foarte buna motoreta, stie si poate mai mult dacat stiu si pot eu; am coborat de pe R1 de 2000 si ziceam ca aia e masura lucrurilor... gresit total. I-am pus niste Rizome si manete LSL, crash pad-uri Puig, benzina, ulei si o toba RaceTaylorMade care face un mare cotcodac si da rateuri pe decelerare mai rau ca petardele de anul nou.

Intreb si io pe aici daca a mai avut careva problema asta si cum a rezolvat-o: maneta de frana reglata pe 6 (cel mai departe de semighidon) imi prinde degetele cand trag tare de ea. Ma gandesc ca fiind mobra noua sunt furtunele foarte elastice dar nici chiar asa. Maneta originala mi-a facut alta problema: de 2 ori a sarit din reglaj (c---tul ala cu 6 pozitii s-a rotit si venea maneta in semighidon de am ramas fara frane- odata in oras pe la 65-70 si odata pe A2 pe la 200- m-am cam speriat :rolleyes: )

Oare rezolv problema cu furtune? Oricum o sa-i pun cat de curand dar sa stiu daca ii caut si o pompa sau nu.

Bafta si sa vina caldura odata sa se incinga pingelele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si io pe aici daca a mai avut careva problema asta si cum a rezolvat-o: maneta de frana reglata pe 6 (cel mai departe de semighidon) imi prinde degetele cand trag tare de ea.

 

Unde anume iti prinde degetele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde anume iti prinde degetele?

Scuze ca nu am fost mai clar. Trag de maneta cu 2 degete si tin 2 pa manson. Imi prind inelerul si degetul mic cu maneta de frana. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca nu am fost mai clar. Trag de maneta cu 2 degete si tin 2 pa manson. Imi prind inelerul si degetul mic cu maneta de frana. :rolleyes:

 

Din poza vad ca manetele alea nu au curbura chiar deloc.

 

Problema s-ar putea sa fie in alta parte... Esti sigur ca 6 e pozitia cea mai indepartata? Eu stiam ca 1 e cea mai indepartata, si ca sa fiu sigur am verificat acum 3 motociclete diferite, la toate 1 e cea mai indepartata.

Editat de jucarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca nu am fost mai clar. Trag de maneta cu 2 degete si tin 2 pa manson. Imi prind inelerul si degetul mic cu maneta de frana. :rolleyes:

De curiozitate am fost sa verific .... JUCARIE a avut dreptate ..... 1 e cea mai indepartata si daca rulezi cu miarul cu frana pusa pe 6 .... nu e de mirare ca nu ai frana .... cu am 750 cc si nu as rula cu treapta 6 la frana .... maneta aproape ca atinge ghidonul ... trebuie sa ai degete de rahitic sa poti sa franezi ... eu folosesc la 3 si e perfect ... la 3 o folosesc si alti 2 prieteni de-ai mei ... unul cu 600 si altul cu 1000 .... tinand seama ca toti avem tuburile de frana originale ! bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, gixxeristi vreau si eu sa intreb unde gasesc ram-air pt un k3-k4 1000? stie cineva, are cineva? :rolleyes:

multumesc!

suzuki ram air direct ...... srad .... ce anume iti trebe ?nu se vinde nici la kg nici la bucata !

Editat de suzukilifeanddanger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...