Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

am luat un gsxr 750 -2004.

 

eu vin de pe honda si mi se pare un pic diferita cutia asta .

e normal sa gasesc mai greu neutralul dupa ce am oprit ,stand pe loc?

uneori nu o scot din mers ( cand iese f usor) iar daca opresc o balbai nitel pana il nimeresc.

poate dupa ce i schimb uleiul?

 

multumesc!

Nu are cum sa fie la fel.....din moment ce nu sunt motociclete la fel si nici daca erau la fel nu erau la fel:)))))).O sa gasesti neutrul dupa ce te obisnuesti cu vitezele nu cred ca este o problema.

Pac pac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am luat un gsxr 750 -2004.

 

eu vin de pe honda si mi se pare un pic diferita cutia asta .

e normal sa gasesc mai greu neutralul dupa ce am oprit ,stand pe loc?

uneori nu o scot din mers ( cand iese f usor) iar daca opresc o balbai nitel pana il nimeresc.

poate dupa ce i schimb uleiul?

 

multumesc!

diferita este dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa iasa din viteza pe loc

cel mai bine comandati un cablu nou de ambreiaj<costa 100ron la reprezentanta si vro 70 pe louise dar recomand reprezentanta>si cand il schimbi curata bine melcul ca aduna foarte multa mizerie, regleazal bine si sigur se v-a rezolva problema :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimb jambe GSXR cu arcuri race cu unele normale

sunt de GSXR 1000 k3, servisate la ELF(ulei si simeringuri).

Ma adresez celor care merg la curse, arcurile pe care le am sunt prea tari pentru utilizarea stradala

tel 0722405502

sau PM

post-2296-1240170298_thumb.jpg

Editat de Sher
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

ma poate ajuta si pe mine cineva sa-mi zica care este lungimea la o furca k6-k7?ma gandesc sa-mi schimb furca la motorul meu(momentan am furca stock si as vrea un usd) si as vrea sa stiu daca se potriveste sau nu.sa nu ma trezesc ca e mult mai scurta.

mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

visavi de TVRM, in berceni, exista o reprezentanta MOTUL. Adresa exacta nu o stiu ... dar, pana maine se face rost :wink:

la ce pret il iei de acolo ca mi-a recomandat si mie cineva sa iau tot de acolo dar il cumparasem deja de la reprezentanta<am luat 10 L pt 3 motoare si mi l-au dat cu 64ron / litru 300v 10w/40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

ma poate ajuta si pe mine cineva sa-mi zica care este lungimea la o furca k6-k7?ma gandesc sa-mi schimb furca la motorul meu(momentan am furca stock si as vrea un usd) si as vrea sa stiu daca se potriveste sau nu.sa nu ma trezesc ca e mult mai scurta.

mersi.

nimeni nimic?please...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca scrie acolo de unde iti iei furca pentru ce modele e facuta (sau asa ar trebui?) :wink:

 

dar totusi, sunt curios, care sunt avantajele furcii upsidedown? adica... or fi ele racing, usoare, performante si tot ce vrei, dar care e logica sa fie invers? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nimic?please...

Din cate stiu eu suzuki foloseste upside down din 98 99 asa ca nu stiu ce furca stock ai tu pe k6k7 tau dar uita-te mai bine.....cel putin eu asa am vazut.Daca am gresit......pac pac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu suzuki foloseste upside down din 98 99 asa ca nu stiu ce furca stock ai tu pe k6k7 tau dar uita-te mai bine.....cel putin eu asa am vazut.Daca am gresit......pac pac!

pai eu am un bandit cu furca normala care arata ca sticks.furca am vazut-o pe ebay,daca era intr-un magazin era mia simplu de aflat de la vanzator ce si cum,dar acolo si pretul era pe masura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am un bandit cu furca normala care arata ca sticks.furca am vazut-o pe ebay,daca era intr-un magazin era mia simplu de aflat de la vanzator ce si cum,dar acolo si pretul era pe masura...

Vezi ca aici vorbim despre gsx-r..nu banidt frate..m-ai dus in eroare:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu suzuki foloseste upside down din 98 99 asa ca nu stiu ce furca stock ai tu pe k6k7 tau dar uita-te mai bine.....cel putin eu asa am vazut.Daca am gresit......pac pac!

 

pac pac! :D

 

upside down cred ca e asa: gabelwpupsidedown.jpg ...eu am k1 si nu are asa...

 

intrun final, cred ca am inteles care era treaba... banditul vroia sa stie daca merge furca de pe un k6-k7 pe motoreta lui...

 

vezi ce model e aia de pe ebay si cauta siteul producatorului :D

 

 

dar totusi, care e smenul cu astea intoarse?

Editat de metoxil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pac pac! :D

 

upside down cred ca e asa: gabelwpupsidedown.jpg ...eu am k1 si nu are asa...

 

intrun final, cred ca am inteles care era treaba... banditul vroia sa stie daca merge furca de pe un k6-k7 pe motoreta lui...

 

vezi ce model e aia de pe ebay si cauta siteul producatorului :D

 

 

dar totusi, care e smenul cu astea intoarse?

Sorry m-am pierdut in amanunte......daca nu ai upside down inseamna ca e kinezeasca...pac pac;)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...