Sari la conținut

Accident 07 aprilie 2010


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Aaaa... huh??? :blink: :huh: si cam de ce munca sa scape categoria bipedelor numita "militieni" ??

Sa moara Bicu' de nu indexezi mai ceva ca Google cuvantul militian... :D Daca ai fi fost mai atent la posturile mele, ai fi observat ca sunt dintre aceia care va acorda "credit" tati...tocmai ce se stinse un topic in care ma facura coplover... :) Dar trebuie sa admiti pana si tu, ai si spus-o odata, ca sunt inca prea multi militieni printre politisti. Asta este, ca vrei tu sau nu.

Adica ce vrei sa sugerezi, ca este aceeasi bataie de cap pentru un agent constatator daca are de-a face cu o victima bengoasa decat cu o oaie care semneaza orice hartie pusa in fata ? Hai sa ne referim aici, numai la factorul stres...ca sa nu mai zic de acte...care nu se "inchid"...sau poate ma contrazici tu...

 

Am sesizat si eu asta. Si am mai sesizat ca oamenii de pe aici stau prost cu nervii (motiv pt care nici n-ar fi trebuit sa obtina permis, de la inceput). Ca sa nu

Ar fi o intrebare buna de poll: cati motociclisti merita sa se afle pe strada? 10%? 25%? 50%?

Stau prost cu nervii capului, dar nici tu nu esti om serios. Cred ca asta este cauza. :)

43, 8 % este raspunsul la intrebarea ta, am citit eo undeva, dar nu imi aduc aminte unde sa pun link.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

facand un calcul au rezultat cam 600 km/zi. daca mai si dormi, cam 10 ore/zi in sa. Ai segmentat motorul in timpul asta? La 220000 km ar cam fi fost necesar. Ce trasee ai facut? Ai pus la socoteala si km facuti pe vapor cand treceai de pe un continent pe altul? De 5 ori inconjurul Pamantului intr-un an?? Destul de bine. de ce n-ai postat la Calatorii pe 2 roti?

22 000 : 365 = 60 km/zi. Tu cati faci de esti asa uimit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 000 : 365 = 60 km/zi. Tu cati faci de esti asa uimit ?

Offtopic: Ala a scapat mana in 0 si a scris ca a facut in primul an 220 000km pe Viroaga. Poate avea nevoie de segmentare si la mijlocul sezonului, stiu eu... Oricum cel caruia i-ai raspuns are pe undeva dreptate, faci de cateva ori turul pamantului la kilometri astia si ar trebui sa stai zilnic in sa undeva pe la 10 ore. Dar pana la urma cred ca mai degraba e vorba de un zero in plus si omul a vrut sa spuna 22 000km. Daca nu ne certam pe gramatica aici ne certam macar pe mici greseli de dactilografie ca sa mai alungam plictiseala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ai frane...(placute,frane,mazga sau nu ai deloc)

 

Mobra implicata in accident nu serveste niciuna din cele mentionate de tine

Mesaj completat

ontopic: a fost un accident banal. Sper ca aveau RCA la Jawa.

 

Singura dauna a fost furca ..si aia putin stramba

 

ps: la cum ai facut pozele deduc faptul ca tu erai creata aia care facea pozele ca paparazzi:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

facand un calcul au rezultat cam 600 km/zi. daca mai si dormi, cam 10 ore/zi in sa.

daca gandeai putin si luai in calcul punctul din 22.0000 + o uitatura pe anii urmatori iti dadeai seama ca a fost o greseala de scriere

 

Dar pana la urma cred ca mai degraba e vorba de un zero in plus si omul a vrut sa spuna 22 000km.

exact.

 

PS: nu zic ca e mult sau putin si nici nu-mi pasa, vroiam doar sa-i raspund lu' tanti cu galeria de accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa moara Bicu' de nu indexezi mai ceva ca Google cuvantul militian... :blink: Daca ai fi fost mai atent la posturile mele, ai fi observat ca sunt dintre aceia care va acorda "credit" tati...tocmai ce se stinse un topic in care ma facura coplover... :huh: Dar trebuie sa admiti pana si tu, ai si spus-o odata, ca sunt inca prea multi militieni printre politisti. Asta este, ca vrei tu sau nu.

Adica ce vrei sa sugerezi, ca este aceeasi bataie de cap pentru un agent constatator daca are de-a face cu o victima bengoasa decat cu o oaie care semneaza orice hartie pusa in fata ? Hai sa ne referim aici, numai la factorul stres...ca sa nu mai zic de acte...care nu se "inchid"...sau poate ma contrazici tu...

 

Aaaa nu e vorba de asta am recunoscut intotdeauna ca exista si voi sustine sus si tare in fata oricui acest aspect. Numa` ca nu intelegeam rationamentul si legatura de cauzalitate cu accidentul dezbatut :D

 

Referitor la a 2a afirmatie, iti pot spune urmatorul lucru: in caz de accident grav faptul ca cineva semneaza sau nu PV de CFL este APROAPE egal cu 0 deoarece cercetarea oricum se face in prezenta a minim unui martor asistent. Iar PV-ul de CFL nu da nicio vinovatie. Daca tu gasesti asa ceva intr-un PV de CFL eu il pap cu sare si piper. Exemplul cel mai elocvent este faptul ca in loc de "Am luat la cunostinta" apare tiparit "Persoane prezente la fata locului". Si nicaieri in PV nu se specifica cine e vinovat. Victima bengoasa?? C`mon ... cand ajungi la Udriste intocmesti IDENTIC aceleasi acte indiferent ca e implicat Basescu sau nea` Gheorghe. In cazu` lu` dom` Presedinte ar fi totusi o mica problema ca CFL-ul s-ar face direct de IGP si s-ar intocmi cateva hartii in plus dar doar atat. Deci eu daca iti pun in fata acel PV si tu refuzi sa semnezi e ok, contestatie la el nu prea poti sa faci in 15 zile. D`aia exista organ de: cercetare la fata locului, cercetare penala, cercetare criminalistica etc. Ca totul este pe etape. Nu semnezi una, automat sari la a 2a. Iar declaratie esti obligat sa dai prin lege aia nu ai cum s-o fentezi deoarece discutam de infractiune.

 

Factorul stres? Crede-ma e mai stresant cand incepi sa le povestesti parintilor pustilor decedati in accidente rutiere cum s-a intamplat accidentul decat sa ai implicata o mare personalitate. In ultimul caz se provoaca mai multi nervi nu stres. :) Iar actele care nu se "inchid" ... eheee... acele lucruri se petrec UP UP nu jos la muritorii de rand aka tablagii de noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca gandeai putin si luai in calcul punctul din 22.0000 + o uitatura pe anii urmatori iti dadeai seama ca a fost o greseala de scriere

 

 

exact.

 

PS: nu zic ca e mult sau putin si nici nu-mi pasa, vroiam doar sa-i raspund lu' tanti cu galeria de accidente

S-a terminat cu Topic-ul asta...

Eu m-am mutat pe altul unde discut despre JAWA rosie... :blink: Asa ca, nu mai sta nimeni sa citeasca aici cate catralioane de km au unii la activ.

Laudati-va, laudati-va!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa nu e vorba de asta am recunoscut intotdeauna ca exista si voi sustine sus si tare in fata oricui acest aspect. Numa` ca nu intelegeam rationamentul si legatura de cauzalitate cu accidentul dezbatut :laugh:

 

Referitor la a 2a afirmatie, iti pot spune urmatorul lucru: in caz de accident grav faptul ca cineva semneaza sau nu PV de CFL este APROAPE egal cu 0 deoarece cercetarea oricum se face in prezenta a minim unui martor asistent. Iar PV-ul de CFL nu da nicio vinovatie. Daca tu gasesti asa ceva intr-un PV de CFL eu il pap cu sare si piper. Exemplul cel mai elocvent este faptul ca in loc de "Am luat la cunostinta" apare tiparit "Persoane prezente la fata locului". Si nicaieri in PV nu se specifica cine e vinovat. Victima bengoasa?? C`mon ... cand ajungi la Udriste intocmesti IDENTIC aceleasi acte indiferent ca e implicat Basescu sau nea` Gheorghe. In cazu` lu` dom` Presedinte ar fi totusi o mica problema ca CFL-ul s-ar face direct de IGP si s-ar intocmi cateva hartii in plus dar doar atat. Deci eu daca iti pun in fata acel PV si tu refuzi sa semnezi e ok, contestatie la el nu prea poti sa faci in 15 zile. D`aia exista organ de: cercetare la fata locului, cercetare penala, cercetare criminalistica etc. Ca totul este pe etape. Nu semnezi una, automat sari la a 2a. Iar declaratie esti obligat sa dai prin lege aia nu ai cum s-o fentezi deoarece discutam de infractiune.

 

Factorul stres? Crede-ma e mai stresant cand incepi sa le povestesti parintilor pustilor decedati in accidente rutiere cum s-a intamplat accidentul decat sa ai implicata o mare personalitate. In ultimul caz se provoaca mai multi nervi nu stres. :lol: Iar actele care nu se "inchid" ... eheee... acele lucruri se petrec UP UP nu jos la muritorii de rand aka tablagii de noi :lol:

Rationamentul era ..ca i-am spus lui tramkar cel grammaticaly correct ca nu este obligatoriu sa fii tu declarat vinovat daca lovesti din spate...si ca deranjul si stresul politistului constatator este mai mare in cazul in care victima "neasculatoare" nu este de acord cu ce scrie in Pv....incep discutii..contre...cearta...chiar scandal. Cand am zis bengos, nu am zis Barak Obama sau Basescu. Si te rog nu ma contrazice, am fost martor acum cativa ani, la circa 9, la o faza in care juma' din sectie s-a inchis in birouri pana a venit SPIRU ...totul pentru o cetateana de etnie & comp. :lol: So...si crede-ma ca nu se contraziceau pe art51... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yep ..de la ce a inceput? si....... unde a ajuns :laugh:

Ia zi tati...de unde a inceput si unde a ajuns , de veniti cu reclamatii si tu si fericitu' ala de mai sus ? Fa-ne un rezumat... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze baietilor de mai sus....uite la ce s-a ajuns.... :love:

Nicole...sper ca iti poti continua viata ca si pana acum dupa descoperirea ta, nu ? :laugh:

 

E se pare ca va dati voi singuri rezumatu'.......nu mai e nevoie sa spunem noi,doar ne ,,amuzam''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E se pare ca va dati voi singuri rezumatu'.......nu mai e nevoie sa spunem noi,doar ne ,,amuzam''

Tati, mai glumim si noi...daca tu esti incruntat, asta este treaba ta.

Daca asta este important pentru tine, tine-o tot asa, desi eu ti-as sugera sa nu mai fii asa superficial si sa te centrezi pe discutie, sa intelegi despre ce vorbim, sunt informatii care la o adica, Doamne fereste, ti-ar putea fi si de folos. :love: O seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati, mai glumim si noi...daca tu esti incruntat, asta este treaba ta.

Daca asta este important pentru tine, tine-o tot asa, desi eu ti-as sugera sa nu mai fii asa superficial si sa te centrezi pe discutie, sa intelegi despre ce vorbim, sunt informatii care la o adica, Doamne fereste, ti-ar putea fi si de folos. :love: O seara buna.

:lol:

Am inteles perfect disputa voastra.....dar voi daceti caterinca unul de....cealalta iar ceilalti se amuza pe seama voastra.Ne dai voie ?.........sau v-a suparam? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto nu avea asigurare, asa ca nu-l mai ajutam sa o repare. Fratele meu isi repara masina si motociclistul motocicleta. Acum am terminat cu politia am batut palma, cazul este inchis si propun ca asa sa se intample si cu topicul. O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diagnostic: alzheimer in ultima faza

 

P.S. viteza legala in Bucuresti este de 60 km/h + cei 10 toleranta se poate merge pana in 70 perfect legal (soc si groaza, s-au mai schimbat cateva chestii in ultimii 10 ani), asa ca daca tu mergi cu maxim 50 s-ar putea sa-ti fi luat pacaleala fara sa sa stii. Dar e OK, varsta, beneficiile acumularii senilitatii in locul experientei. Dupa cum spuneam penibil si infantil; sigur nu ai 12 ani de fapt???

UP!!! :)

Prea tare post-ul asta in care te dai cunoscator si ma privesti de suuus...

Da, oameni buni, el este X-eL... Ca sa stiti cu cine aveti de-a face, cand il mai vedeti scriind pe Forum.

Si, ca o surpriza pentru el, ieri a fost cineva luat de radar cu 63km/h. Soc si groaza!!! :P

Baga tare cu 80, ca mai ai 10 toleranta peste cei 70 perfect legali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...