Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Sunt calm, mai ales ca sutn la inceput evenimente sunt multe si merg usurel. la mine incepe sa clipeasca becul dupa 300 si ceva de km. (si ceva ala e undeva pana in 15 asa) :).

 

Ca tot se apropie Sighisoara la cei care eram atunci s-au mai adunat? au mai scazut? cum mai sta treaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

din ce vad, chiar aveti consum beton... s-ar parea ca am o problema, de consuma asa mult... in toamna am schimbat bujii si am sincronizat carburatoarele, dar nu am observat nici o diferenta la consum. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa ne intelegem. eu am scos consumul ala fara sa trec de 100-110. si asta in treapta a 6-a. apoi carburile mele sunt limitate si nu baga mai multa benzina oricat as trage eu de manson. Apoi, prin oras daca merg in treptele inferioare si merg mai turat sare consumu binisor.

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot se apropie Sighisoara la cei care eram atunci s-au mai adunat? au mai scazut? cum mai sta treaba?

 

din pacate eu trebuie sa spun pas...sincer , imi pare rau, dar chiar nu am cum..oricat as vrea ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu un rezervor plin ochi am facut 320 km si cred ca as mai fi avut benzina pentru inca 10-15 kmviteza maxima 130, majoritatea drumului 120

foarte tare! cat urci maxim in ture cu ea? eu o mai salt in 7-8 mii de ture, relativ des, poate chiar pe la 9 mii cand fug de coloana de masini, apoi si frane de motor...

dar in oras, cu stat la semafoare si toate cacao...turile din trafic, cum iti iese la consum? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm in. Ma tin de cuvant, sper sa nu intervina ceva. Evit sa imi fac program in acel weekend :) (orice ar fi). Oricum nu cred ca vor fi numai SV-uri, cel putin un prieten ar vrea sa vina si el cu vfr800, sper ca nu este vreo problema.

Deci ne vedem la Sighisoara, sper sa avem parte de vreme frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu, neaparat. O sa incerc sa-i sun pe cei de la campingul respectiv sa aflu mai multe detalii, poate chiar sa anunt venirea noastra. :finger: Orice ar fi, eu sunt acolo, chiar singurel :)

Dihaniaa, hai ca te iau eu pasagera, daca nu ti-i frica sa mergi cu un incepator :bigstar:

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, le-am dat mail sa vedem daca sunt rezervate casutele pe acolo (pentru doritori), iar pentru corturi nu cred ca e vreo limita in perioada asta .

 

dupa 5 min ....Am vorbit cu ei si sunt in renovari . Spera ca pana pe 5-6 mai sa termine lucrarile, dupa care imi vor comunica preturile si conditiile. Cam trist. Ne putem orienta spre alt camping sau poate stie cineva o zona draguta unde ne putem face de cap cu adevarat :D .

Langa locul nostru de intalnire mai e un camping, Aquaris...na, cred ca ne hotaram la fata locului ca "pi" net e greu.

 

Daca fac rost de cort de 4 pers. fac o mare cinste cu locuri de dormit. Eu vin singur, cel mai probabil.

 

Mergeti in vama joi seara ?

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, le-am dat mail sa vedem daca sunt rezervate casutele pe acolo (pentru doritori), iar pentru corturi nu cred ca e vreo limita in perioada asta .

 

dupa 5 min ....Am vorbit cu ei si sunt in renovari . Spera ca pana pe 5-6 mai sa termine lucrarile, dupa care imi vor comunica preturile si conditiile. Cam trist. Ne putem orienta spre alt camping sau poate stie cineva o zona draguta unde ne putem face de cap cu adevarat :D .

Langa locul nostru de intalnire mai e un camping, Aquaris...na, cred ca ne hotaram la fata locului ca "pi" net e greu.

 

Daca fac rost de cort de 4 pers. fac o mare cinste cu locuri de dormit. Eu vin singur, cel mai probabil.

 

Mergeti in vama joi seara ?

 

sarumana de oferta , dar stau si foarte prost cu banii asa ca nu prea pot sa merg , motoreta mea acum este mai importanta decat orice. am eu cort de 4 persoane , daca vrei ti-l pot da . nu e el cine stie ce dar macar ai un "acoperis" deasupra capului. ;) daca intre timp ma razgandesc in legatura cu mersul..te anunt. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare! cat urci maxim in ture cu ea? eu o mai salt in 7-8 mii de ture, relativ des, poate chiar pe la 9 mii cand fug de coloana de masini, apoi si frane de motor...

dar in oras, cu stat la semafoare si toate cacao...turile din trafic, cum iti iese la consum? :D

in oras nu am calculat, iar la drumul respectiv am urcat pana pe la 6000 in general 5500,fara accelerari bruste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heheee.. si eu aveam candva cort de 4 persoane, dar a fost furat din masina :D.

E in regula si daca ne hotaram acolo unde vom sta, eu nu's pretentios deloc ;).

 

sunt out si eu la sighisoara.

 

din pacate m-a trosnit unul.

 

 

Urat :D. bafta la reparatii si sper ca doar moto e avariata

 

Stie cineva unde pot gasi in Bucuresti becuri de semnalizare 12V 21W BAY9s ? Adica sa arate ca cel de aici:

http://www.consumabulbs.com/files/bdet.php?id=171 . Asta ca sa nu astept 1-2 sapt pt o comanda louis.de.

 

 

Hmmm, nu se gasesc pe la magazinele auto? in alta parte nu prea vad unde sa aiba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt out si eu la sighisoara.

 

din pacate m-a trosnit unul.

 

mi-a povestit metal heart ca ai patit-o si tu...imi pare rau..ce s-a intamplat mai exact. da-ne detalii..tu esti ok, mobra ce are?

 

bafta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa ne intelegem. eu am scos consumul ala fara sa trec de 100-110. si asta in treapta a 6-a. apoi carburile mele sunt limitate si nu baga mai multa benzina oricat as trage eu de manson. Apoi, prin oras daca merg in treptele inferioare si merg mai turat sare consumu binisor.

100-110 in a 6a doar in afara orasului... sau in oras unde e loc muuult (da, sunt paranoic si giga-prudent (sau fricos, na!) in oras! ;) ); dar altfel 100 cred ca prind si in a 4a, pe zone scurte (in principiu ma indepartez cat de mult de masini, dupa coloana la semafor sau in mers).

 

am avut si eu consum mai mic vara trecuta :D cand insoteam frecvent o Honda CB 500 incepatoare - dar in nici un caz 300km/rezervor; cred ca daca as fi mers pana la gol complet as fi facut vreo 250-260km.

 

dupa ce fac plinul zilele astea, o sa incerc si eu stilul cat mai calm, 5-6k rpm maxim, sa vad cum ies (sau sa-i pun limitatoare? :D ).

senzatia care o am acum e ca de pe la 5000 incepe sa traga FOARTE BINE, sa reactioneze cum imi pare mie ca e ok si suficient de rapida, pana acolo imi pare cam inceata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a povestit metal heart ca ai patit-o si tu...imi pare rau..ce s-a intamplat mai exact. da-ne detalii..tu esti ok, mobra ce are?

 

bafta!!

 

/index.php?...49056&st=10

 

 

astazi merg la asigurari si la suzuki, fiind 2003 este sigur dauna totala.

nu cred sa aiba ceva vital dar piesele de origine sunt foarte scumpe si mai mult ca sigur ca o sa treaca de valoarea ei (de catalog) pe mine m-a dus mobra 7500 iepuroi.

o sa bag si echipamentul, macar se mai aduna ceva.

 

un lucru bun este ca voi lua banii de la asiguratorul betivului urmand ca acestia sa il dea in judecata sa recupereze ce mai pot recupera.

 

tu in ce stadiu esti cu mobra?

 

bafta!

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...49056&st=10

 

 

astazi merg la asigurari si la suzuki, fiind 2003 este sigur dauna totala.

nu cred sa aiba ceva vital dar piesele de origine sunt foarte scumpe si mai mult ca sigur ca o sa treaca de valoarea ei (de catalog) pe mine m-a dus mobra 7500 iepuroi.

o sa bag si echipamentul, macar se mai aduna ceva.

 

un lucru bun este ca voi lua banii de la asiguratorul betivului urmand ca acestia sa il dea in judecata sa recupereze ce mai pot recupera.

 

tu in ce stadiu esti cu mobra?

 

bafta!

 

mai...inca nu m-am apucat de ea , inca astept banii de la asigurare...termenul limita este de 15 zile calendaristice de la depunerea dosarului si dupa calculele mele miercurea viitoare , cel tarziu tre sa am banii in cont. dupa ce ii am , ma apuc de treaba. dar o sa mai dureze ceva...la sfatul unui prieten bun (mecanic)

care isi deschide service in buc in maxim o luna , o sa astept sa mi-o faca el. sper doar sa nu dureze atat...dar macar am incredere in ce face omu.

 

la ce companie de asigurari are "omul" tau RCA-ul??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...