Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

pff.....daca era intalnirea cu o saptamana mai tarziu puteam sa merg si eu...cu masina...si va luam 1E/kg la bagaje :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pff.....daca era intalnirea cu o saptamana mai tarziu puteam sa merg si eu...cu masina...si va luam 1E/kg la bagaje :baldy:

 

ce baiat bun esti tu...:wacko:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi doar ca la semnalizarile cu leduri trebuie sa pui si o rezistenta.....releul de semnalizare lucreaza bine doar la consumul care il au becurile............ledurile consuma putin...." o sa traga cu ochiul" des.

Eu am pus pe fata cu led si pe spate cu halogen ( ca sa compensez putin consumul ) si tot are un "palpait" des.

Asa am patit si cu becul martor de la benzina....am alt bord, cu leduri, si nu se stinge becul/ ledul de la rezerva....va trebui montata si o rezistenta.

De cat e rezistenta aia? Mi-am pus leduri pe spate si clipeste de zici ca face crize de epilepsie :baldy:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Si io ca musca... nu am putere sa iau la rand toate paginile topicului, poate se indura careva sa-mi spuna si mie unde si la ce ora se aduna SV-isti din Bucuresti pentru a merge la Sighisoara. Sa-i dea D-zeu sanatate celui care mi-o raspunde :baldy:

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O propunere era pentru 9:30, sambata, plecare de la arc sau miorita (inca nu stim care din ele). Acum daca sunt alte preferinte de ora sa fie postate :baldy:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc celor care au dat reply-uri problemei mele cu vitezometrul

inca nu am demontat bodul, dar o sa fac si acest lucru; sper sa nu fie melcul de vina, dupa cum stiti abia l-am schimbat

 

amimagz, la ce pret este bordul?

 

300 RON

 

uite despre ce capac era vorba...

 

Am inteles :baldy: Dar trebuie sa vedem daca se potriveste.. Repet, al meu este 1st generation (99-02)! Ma gandesc totusi ca la motor nu ar trebui sa fie diferente asa de mari..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbare de planuri pentru cei care ne intalnim la SALA SPORTURILOR in Cluj.Intalnirea nu va mai fi la ora 13:00 ci la ora 10:00 iar plecarea va fi la ora 10:30....sa fiti cu buletinul in piept pentru a ne recunoaste :baldy: (glumesc)

 

Cei care vin din maramures,jibou,baia-mare,salaj etc daca vor sa mergem impreuna acolo ne gasiti.

 

PS:Mai pot veni si alte modele de motociclete?Am niste prieteni doritori sa vina(probabil)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is tare curios cate SVuri is in tara :wacko: yo-s de parere ca avem niste motoare destul de "exclusiviste" nu cred ca is 50 in toata tara :baldy:

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Sunt destule Sv-uri, dar multi dintre posesori nu intra pe forum. Am vazut si oameni mai in varsta cu SV-uri. Eu i-am rugat pe toti sa intre pe aici, macar sa mai vada ce se intampla . Numai in Bucuresti cred ca sunt 15-25 :baldy:

Azi cred ca imi vin oglinzile (multumesc Dihania pentru anunt) .

Sa aveti o zi frumoasa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) interesant, inseamna ca la voi e "grosu", yo din cate am vazut is singurul in Bv :wacko:

 

Si apropo de consum, ca tot se vorbea in urma cu cateva pagini, mi-am facut si yo un update. Consum mixt, urban si extra (urban 50-60-70km/h @ 3500-4500rpm; extra 80-160km/h @ 4500-6500rpm) cu ultimul plin + bonu de benzina aferent am scos un consum de 5,1L la 100km. Asta inseamna ca un SV650N cu un plin facut are o raza de actiune de 300km (teoretic, ca practic la mine cum incepe sa-mi palpaie becu de benzina o duc la adapat :baldy: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS:Mai pot veni si alte modele de motociclete?Am niste prieteni doritori sa vina(probabil)

 

eu nu vad nici o problema! :baldy:

 

@redpik - cu placere! in sfarsit o sa ai si tu oglinzi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mie mi-a facut faza tare :baldy:)) a inceput sa mearga miraculos beculetul de benzina, dar dupa nici 2km m-a lasat in drum . Nu stiam daca sa fiu fericit ca merge becu sau sa plang pentru ca plecam in vama.

Clar, un Sv bine pus la punct, duce cu un plin intre 250-320 km ... (Are cineva un surub de carena/parbriz din colt ? adica dinala mic. imi bazaie parbrizu cand merg ca nu e prins )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma cine vine la intrunire?

 

eu plec din campia turzii

 

 

Cu parere de rau va spun ca nu pot veni anul asta. Nu reusesc sa-mi rezolv buburuza pana in weekend. Plus ca mi-a expirat si ITP-ul nu am nici asigurare.

 

Va doresc drum bun, distractie placuta si sa faceti fotografii sa vedem si noi nefericitii, cum o fo.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wacko: interesant, inseamna ca la voi e "grosu", yo din cate am vazut is singurul in Bv :baldy:

 

mai stiu unul sigur, am dat de el pe Rasnov-Poiana ce e drept e second generation si e tot de 650.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si avea numar de BV? atunci poate o fi de undeva din judet, dar prin Bv (oras) n-am mai vazut alte SVuri, si crede-ma ca m-am uitat si pe strada cand vedeam cate un motor si pe la diferitele intruniri. Inainte sa mi-l iau yo, stiu sigur ca a mai fost unul, a unui amic, dar l-a vandut la cineva in Sibiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mi se pare interesant e ca aria de raspandire a sv-urilor se cam limiteaza la transilvania si bucuresti(cel putin cei care or intrat pe forum).la noi in sb sunt vreo 5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mi se pare interesant e ca aria de raspandire a sv-urilor se cam limiteaza la transilvania si bucuresti(cel putin cei care or intrat pe forum).la noi in sb sunt vreo 5

pai eu teoretic sunt din galati :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o pereche de crash paduri pentru partea din spate la sv-urile S sub 2003 si cred ca se potrivesc la carene la sv-urile peste 2003 si naked-uri(indiferent de an).....eu le-am luat pentru sv S 99 pentru carene dar din pacte nu se potrivesc...pret 230ron

 

 

up hai ca mai las din pret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbare de planuri pentru cei care ne intalnim la SALA SPORTURILOR in Cluj.Intalnirea nu va mai fi la ora 13:00 ci la ora 10:00 iar plecarea va fi la ora 10:30....sa fiti cu buletinul in piept pentru a ne recunoaste :wacko: (glumesc)

 

Cei care vin din maramures,jibou,baia-mare,salaj etc daca vor sa mergem impreuna acolo ne gasiti.

 

PS:Mai pot veni si alte modele de motociclete?Am niste prieteni doritori sa vina(probabil)

 

Ai uitat de Satu Mare :) . Voi fi precis acolo B) . Si eu cred ca mai vin cu un prieten, ca sa nu car singur bagajele :moto:

Deci la 10 la sala sporturilor.... nu stiu pe unde se situeaza dar ma descurc eu ca nu o sa fiu singur.

Sa ne vedem cu bine :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si avea numar de BV? atunci poate o fi de undeva din judet, dar prin Bv (oras) n-am mai vazut alte SVuri, si crede-ma ca m-am uitat si pe strada cand vedeam cate un motor si pe la diferitele intruniri. Inainte sa mi-l iau yo, stiu sigur ca a mai fost unul, a unui amic, dar l-a vandut la cineva in Sibiu.

 

 

albastru svs 650 cu numere de BV posibil sa fie de pe langa Brasov sau poate se da numai in week-end.

 

sunt mult mai multe dar nu intra omuletii pe forum.

astazi am vazut un 650 s 2003+ cu carene full, astea chiar ca sunt mai rare eu nu il stiu decat pe asta si al lui pepsi si se mai vindea anul trecut unul de 1000 in Valcea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...