Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

pentru 10e cat costa un amarat de filtru, eu propun sa puneti cate unul nou la fiecare schimb de ulei. inginerii de la suzuki nu se gandeau la carburantii si lubrifiantii ce se vand prin partile astea cand au scris manualul ala; ca sa nu mai vorbesc de jegul ce pluteste in aerul pe care il inspira motoreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tati cu 120 ron i au 3 noi (dak s ar da la bucata) nu 2! Bateti obrazul ca ti prostesti colegii pe 2 roti!

 

 

 

In cartea service scrie odata la 12 000 km schimbul de filtru!

 

 

 

 

Tot in manualul de service scrie ca s leduri in bord(modelul dupa 2003)

frate nu imi pasa cate oglinzi iti iei tu din banii aia .nu iti convine nu comenta.si am zis k e negociabil.

Editat de pogor[frate]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate nu imi pasa cate oglinzi iti iei tu din banii aia .nu iti convine nu comenta.si am zis k e negociabil.

 

Pai d aia i forum amice ca sa comentezi si sa sfatuiesti! Ca ti i a unu oglinzile la pretul (din punctul meu de vedere nesimtit) pe care l vrei tu! Tine de decenta ca atata timp cat scrii p forum sa ai habar de ce vorbesti. Ce ar fi sa se trezeasca toti sa vanda spite de dur-aluminiu la 100 ron bucata(gen tu amice, bine n teles exagerand ca sa se nteleaga ideea).

 

D aiai forum "frate", ca sa comentezi, sa ai o parere! Pe ideea de debate e facut orice forum! Pentru informare! Si n aceiasi ordine de idei...., nu ti a convenit ce am scris nu comenta! Cum ti se pare??? Nu te seaca??? I a zai!

 

Cer scuze celorlalti sv - isti ca le fur din timp pt "rufele spalate" mai sus!

 

pentru 10e cat costa un amarat de filtru, eu propun sa puneti cate unul nou la fiecare schimb de ulei. inginerii de la suzuki nu se gandeau la carburantii si lubrifiantii ce se vand prin partile astea cand au scris manualul ala; ca sa nu mai vorbesc de jegul ce pluteste in aerul pe care il inspira motoreta.

 

Eu tre sa mi fac schimbu de ulei si filtru si eram curios cum faceti? Inainte sa montati noul filtru turnati peste el ulei nou pana se mbiba la saturatie sau doar asa sa fie ulei p el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umpli cat mai bine noul filtru inainte sa-l montezi. Scrie si in cartea de service ca intra mai mult ulei cand fci schimbul complet ulei+filtru (parca 2,7L) iar cand schimbi doar uleiu intra doar 2,5L.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu oglinda de gs500f dreapta si stanga ...

 

rai sunteti ma...omu a zis ca are oglinzi de gs nu de sv, si parerea mea e ca le da super bine la pret. eu cand am avut nevoie am sunat la suzuki si imi cereau 63 euro pe oglinda dreapta. am luat in final de pe e-bay si m-a costat 180 ron amandoua(in bani intra oglinzile, transportul si comisionul amului care mi le-a adus). nu va inteleg atitutidea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rai sunteti ma...omu a zis ca are oglinzi de gs nu de sv, si parerea mea e ca le da super bine la pret. eu cand am avut nevoie am sunat la suzuki si imi cereau 63 euro pe oglinda dreapta. am luat in final de pe e-bay si m-a costat 180 ron amandoua(in bani intra oglinzile, transportul si comisionul amului care mi le-a adus). nu va inteleg atitutidea...

exact ce ziceam eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa imi fac si eu un stand din asta, ca pare foarte folositor.

La schimbul filtrului de ulei parca se completa cu 100 de grame in plus, nu mai stiu foarte sigur dar cam asa tin minte, asa ca daca e umplut filtrul inainte nu mai e nevoie de surplusul acela; cel putin asa inteleg eu treaba :cheers: daca nu e corect, astept criticile (macar sa stiu cum sa fac)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"frate" (care o fi el), nu stiu unde ei tu oglinzi pt sv 3 la 120 lei dar la dealerul suzuki costa 70 euro bucata! asta asa, de informatie...

 

is 27 euro la powermotors in tipla! Pai dak i au sv ul de la suzuki p componente ajung la o suma de 10k euro cand el e 5! Dar ma rog... tu stii mai bine preturile! Si mi cer scuze si amicului intitulat "fratele" ca da oglinzile sh aproape moca si m am trezit sa comentez, eu care am pus intrebarea si p mine ma interesau! Bu hu hu! :cheers:

 

rai sunteti ma...omu a zis ca are oglinzi de gs nu de sv, si parerea mea e ca le da super bine la pret. eu cand am avut nevoie am sunat la suzuki si imi cereau 63 euro pe oglinda dreapta. am luat in final de pe e-bay si m-a costat 180 ron amandoua(in bani intra oglinzile, transportul si comisionul amului care mi le-a adus). nu va inteleg atitutidea...

 

(in bani intra oglinzile, transportul si comisionul amului care mi le-a adus) scade asta si afli pretul real.

 

omu a zis ca are oglinzi de gs nu de sv. Postase cineva inainte ca se potrivesc si d p gs oglinzile... in fine... n are rost....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!!... Mi-am luat si eu un Sv 650s din 2005 :cheers: si as vreau sa va intreb cam ce echipament este adecvat pt acest tourer...geaca ..manusi ghete... vreau ceva mai comod..

va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

welcome to the club. Cel mai bun echipament e cel pe care ti-l poti permite, asta in ideea ca totusi este ceva cat de cat serios nu ceva construit si asamblat pe vre-un cargobot in largul marii de sud a Chinei. Marci sunt destule la fel si preturile, viziteaza si tu siteurile de profil sau daca ti-e mai la indemana viziteaza magazinele cu specific moto de la tine din oras.

Un mic sfat, daca cumperi de pe net, ai grija la marimi - nu la toate firmele L=L; la unele L=M de la alta, etc; lucru care conteaza cel mai mult la casca aia tre sa ti se potriveasca "ca o manusa"; si restul echipamentului, din motive de confort, mai ales la drumuri lungi, nu trebuie sa te stranga, sau mai rau sa fie larg - so, fi atent la marimi, eventual daca vrei sa comanzi de pe net (poate fi mai ieftin) probeaza echipamentu, daca il gasesti la vreo firma din oras sau poate un prieten, pentru ati face o idee despre marime. Mult succes la shopping si grija mare in trafic cu mica bestie. Ride on.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!!... Mi-am luat si eu un Sv 650s din 2005 :cheers: si as vreau sa va intreb cam ce echipament este adecvat pt acest tourer...geaca ..manusi ghete... vreau ceva mai comod..

va multumesc anticipat!

 

Bine ai venit printre noi! Sunt decord cu ce a zis maverik, mare grija cand iti iei casca. Tine cont ca se va lasa in timp captuseala asa ca dak e putin incomoda la nceput, n o sa mai fie dupa o luna! Si la sosoni sa nu te incomodeze la schimbat prea tare... da te nveti pana la urma si cu clapari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vati pus careva leduri in bord la sv-urile 99-02?sau ceva becuri pe culori(daca sunt asa ceva)mar interesa sa imi pun nu de alta

 

 

situri cu echipamente destul de bune-www.bbmoto.ro

-www.motoconcept.ro

 

 

succes

Editat de khrisstyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is 27 euro la powermotors in tipla! Pai dak i au sv ul de la suzuki p componente ajung la o suma de 10k euro cand el e 5! Dar ma rog... tu stii mai bine preturile! Si mi cer scuze si amicului intitulat "fratele" ca da oglinzile sh aproape moca si m am trezit sa comentez, eu care am pus intrebarea si p mine ma interesau! Bu hu hu! :)

 

 

 

(in bani intra oglinzile, transportul si comisionul amului care mi le-a adus) scade asta si afli pretul real.

 

omu a zis ca are oglinzi de gs nu de sv. Postase cineva inainte ca se potrivesc si d p gs oglinzile... in fine... n are rost....

ba... tu ai habar ce vorbesti??? deci asculta aici:

 

ai zis catre "fratele" nostru ca la pretul ala (120 lei noi, echivalentul a 28 euro) iti iei 3 oglinzi, nu 2 cat vinde el. acuma vii si ne spui ca defapt is 27 euro, adica aproape 120 lei perechea. in al 2-lea rand, tu vorbesti de niste rahaturi chinezesti aftermarket, nu de oglinzi originale suzuki. in al 3-lea rand, ti-am confirmat eu si cu dihania care e defapt pretul oglinzilor, iar apoi ai sarit in sus ca oglinzile sunt de gs. si alea de gs tot peste 60 euro costa, asa ca nu vad ce te impacientezi. care e prostul pana la urma? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot in manualul de service scrie ca s leduri in bord(modelul dupa 2003)

 

 

 

mar interesa la modelele 99-02

 

 

In bord sunt becuri...mai putin indicatorul de la lichidul de racire / pentru modelul pana in 2003. Sunt din acelea fara soclu pentru dulie, doar bulbul si "litze" care fac contact in dulie.

post-15613-1234374193_thumb.jpgpost-15613-1234374174_thumb.jpg[

Eu l-am desfacut crezand ca sunt ceasuri independente / asa nu imi incape dupa masca pe care am pus-o......

Acum e de vanzare ,40 euro, am si cititorul de pe roata ( de kilometraj) :

20 euro.......asa, mai am si semighidoane:20 euro/perechea..........o fi scump?

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rai sunteti ma...omu a zis ca are oglinzi de gs nu de sv, si parerea mea e ca le da super bine la pret. eu cand am avut nevoie am sunat la suzuki si imi cereau 63 euro pe oglinda dreapta. am luat in final de pe e-bay si m-a costat 180 ron amandoua(in bani intra oglinzile, transportul si comisionul amului care mi le-a adus). nu va inteleg atitutidea...

ms dihania pt sustinere.se pare k stefan sv650 traiste pe o alta lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc m4v3rick pentru aprecieri

 

din pacate la noi nevoia te invata

mi-ar placea si mie sa am bani pentru toate lucrurile de care am nevoie dar e imposibil si atunci incerc sa fac ce se poate cu bani putini sau deloc

 

iata acum ca si rotile sunt la locul lor

in aproximativ 2 ore de munca un stand functional

Editat de avic71
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca nici pe mine nu ma dau banii afara din casa, si yo ma gandeam sa imi construiesc unu, dar pana la urma am gasit unu la reduceri si pentru ca prea era chilipir l-am luat. Dar fiind "de spate" ma gandeam acum sa-mi construiesc unu si pentru fata, asa ca daca are cineva un stand pentru roata fata si vrea sa fac un pustiu de bine, il rog sa puna niste poze mai detaliate (am gasit ceva pe siteurile din afara dar nu erau foarte clare si multe dintre ele erau fotografiate din perspectiva izometrica si sunt mai greu de luat dimensiunile asa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms dihania pt sustinere.se pare k stefan sv650 traiste pe o alta lume.

 

:cheers: pai cum sa nu te sustin...daca omu a sarit pe tine fara sa aiba dreptate... :) las ca ne vedem, cand s-o face cald, la o bere si il tragem de urechi. :)

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda am aflat cum sa iti pui leduri in bord,tre sa ai un pic de mana dar arata bestial :cheers:,daca este un electrician cu rabdare prin zona clujului sa ma anunte si pe mine:D

 

 

http://www.bluepoof.com/motorcycles/howto/svs_led_dashboard/

post-42111-1234430581_thumb.jpg

Editat de khrisstyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!!... Mi-am luat si eu un Sv 650s din 2005 :cheers: si as vreau sa va intreb cam ce echipament este adecvat pt acest tourer...geaca ..manusi ghete... vreau ceva mai comod..

va multumesc anticipat!

 

Salut si bine ai venit. Pune si tu o poza cu moto :)

Si eu am fost in situatia ta doar cu 2 luni in urma.

Pe langa sfaturile excelente date de m4v3rick as mai sugera sa te uiti prin magazine in perioada asta (sau chiar sa suni) caci sunt tot felul de oferte "de off season". In rest, daca vrei ceva mai comod as spune ca vrei textil. Eu piele doar am probat in magazin( nu detin ) insa ideea generala despre ea este ca e mai sigura decat textilul dar si mai calduroasa,mai scumpa si mai stransa pe corp ( miscari mai limitate, mai incomoda).

Acum modele sunt multe si tine foarte mult de bugetul tau. Insa

Eu am inceput prin a-mi cumpara casca (X11, probat la noi in magazin, luat de afara). Apoi am tot cautat oferte la echipamente. Intr-un final am luat geaca, pantaloni, manusi si ghete de la Rev'it (direct de la noi din magazin)pentru ca am vazut ca aveau o oferta "cumperi 2 platesti 1" asa incat am ajuns sa platesc mai putin pentru toate 4 decat daca le-as fi luat de pe un site din afara.

Ideea este sa ai rabdare sa cauti si mai ales sa ai rabdare si sa nu iesi cu moto pana nu iti aduni echipamentul.

Mult spor la cautari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba... tu ai habar ce vorbesti??? deci asculta aici:

 

ai zis catre "fratele" nostru ca la pretul ala (120 lei noi, echivalentul a 28 euro) iti iei 3 oglinzi, nu 2 cat vinde el. acuma vii si ne spui ca defapt is 27 euro, adica aproape 120 lei perechea. in al 2-lea rand, tu vorbesti de niste rahaturi chinezesti aftermarket, nu de oglinzi originale suzuki. in al 3-lea rand, ti-am confirmat eu si cu dihania care e defapt pretul oglinzilor, iar apoi ai sarit in sus ca oglinzile sunt de gs. si alea de gs tot peste 60 euro costa, asa ca nu vad ce te impacientezi. care e prostul pana la urma? :cheers:

 

 

Preamarite n am facut pe nimeni in nici un fel si dak este sa faci un motor complet din piese comandate ajungi cu pretul total al motocicletei la peste de 2 ori juma fata de pretul ei in reprezentanta! Eu zic sa ti potolesti instinctele de a adresa injurii si sa ti vezi de treaba ta! Am luat oglinda sh(fara urme) de la power motors pe stanga la 35 ron! Eu zic sa ti vezi de olanda ta si de bunastarea motorului tau in care sa dea domnu sa bagi numa piese originale de la motor pan la ultima shaiba!

 

:) pai cum sa nu te sustin...daca omu a sarit pe tine fara sa aiba dreptate... :) las ca ne vedem, cand s-o face cald, la o bere si il tragem de urechi. :)

 

Cel mai bine! Merci Dihania pt decenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...