Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dap,stiu asta.....am incercat sa intreb pe cate cineva daca stie unde pot face aici in bucuresti sudura in aluminiu,dar nu am reusit sa aflu.Poate ma indruma cineva catre o persoana care ma poate ajuta cu asa ceva si m-ar interesa si daca rezista cat de cat acea sudura.

Pe Cal. Grivitei nr. 202B (daca nu ma insel asta e adresa exacta), aproape de intersectia cu Caraiman.. E un atelier de reparatii radiatoare auto si fac sudura in argon si tot tacamul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu am sub motor plug de arat pamantu (bug spoiler) deaia am intrebat daca sta pe galerie...nu m-am uitat exact pe unde merge evacuarea :laugh: asa ca domnu pogor nu va agitati asa tare :laugh: O intrebare mai am in legatura cu suportul acela si anume, prin ce metoda se urca motorul pe el ca sa stea roata in aer???

 

 

la ce vrei tu.......daca nu iti faci rost de stand, atunci uite aici un model:

http://www.sv650.org/gallery/pic32/jh%20Fr...0dimensions.jpg

 

mai sunt si alte poze pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Cal. Grivitei nr. 202B (daca nu ma insel asta e adresa exacta), aproape de intersectia cu Caraiman.. E un atelier de reparatii radiatoare auto si fac sudura in argon si tot tacamul!

ok,mercy mult de tot baieti,am sa merg la unul din cele indicate de voi sa vad daca ma pot ajuta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O oglinda are cineva de vanzare??(pe partea stanga). model 2003-2008. Sau dak s la fel si la modelul anterior... poate fac si eu o afacere. :laugh:

 

Mda... m am uitat si de la modelul vechi nu se potriveste!

 

 

vezi ca se mai potriveste de la gs 500 f si de la gsxr 600 ( cel din 2002 sigur :laugh:)

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu !? :laugh:) tot de stanga, daca n-o schimb o sa ma vedeti la stiri

 

vreau si eu... si stanga si dreapta :laugh:)

 

Nu aveti careva o maneta de ambreaj in plus si un schimbator de viteze ??? Contra cost binenteles, prioritar este maneta de ambreaj :wink:

 

comanda de pe ebay... gasesti f multe, sub 100 lei un set ((ambreiaj + frana)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comanda de pe ebay... gasesti f multe, sub 100 lei un set ((ambreiaj + frana)

 

Am auzit ca se dezmembreaza un SV la Carei...o da vb maine cu tipul sa vad daca mai are ce imi trebuie si la ce preturi. Daca nu o sa comand de pe ebay.de, sau daca nu de pe louis.de. Chiar am nevoie si de maneta de frana (ie rupt capatul), parca ai fi stiut tu ceva :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca se dezmembreaza un SV la Carei...o da vb maine cu tipul sa vad daca mai are ce imi trebuie si la ce preturi. Daca nu o sa comand de pe ebay.de, sau daca nu de pe louis.de. Chiar am nevoie si de maneta de frana (ie rupt capatul), parca ai fi stiut tu ceva :laugh:

Si eu am un SV650 (99-02) la dezmembrat.. Daca este cineva interesat imi poate da un PM! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca se dezmembreaza un SV la Carei...o da vb maine cu tipul sa vad daca mai are ce imi trebuie si la ce preturi. Daca nu o sa comand de pe ebay.de, sau daca nu de pe louis.de. Chiar am nevoie si de maneta de frana (ie rupt capatul), parca ai fi stiut tu ceva :laugh:

 

Atentie mare cu individul de la Carei (daca este cine cred eu), are tendinta sa va minta in legatura cu piesele si le vinde scump.

 

Cumpar suport scarita stanga pentru SV 650s 99-02.

 

Va salut!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie mare cu individul de la Carei (daca este cine cred eu), are tendinta sa va minta in legatura cu piesele si le vinde scump.

 

Cumpar suport scarita stanga pentru SV 650s 99-02.

 

Va salut!!!

 

Am vorbit cu tipul, a zic ca are maneta de ambreaj la 40 RON de pe motocicleta si la 47 RON noua. Acuma nu stiu daca e scump sau nu...am gasit si pe ebay pe la 6-7 euro, dar nu stiu cat costa transportul.

De asta vb?: http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...f4i+-40092.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu tipul, a zic ca are maneta de ambreaj la 40 RON de pe motocicleta si la 47 RON noua. Acuma nu stiu daca e scump sau nu...am gasit si pe ebay pe la 6-7 euro, dar nu stiu cat costa transportul.

De asta vb?: http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...f4i+-40092.html

 

Exact. Mie mi-a cerut foarte multi bani pe ceva componente despre care mi-a povestit ca sunt in stare buna, cand le-am primit am descoperit ca erau o gramada de fiare si strambe si ruginite si zgariate. Poate si eu am gresit pentru ca din garba nu am cerut o fotografie macar. Nu as vrea sa-i fac antireclama pentru ca omu' mi-a raspuns la telefon si a fost prompt, dar m-a mintit.

 

Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambele 120ron[negociabil].daca vrei sa le vezi iti las un id :blink:

:crack: cand vroiam sa vand carena, printre cei de pe forum mi-au sarit cativa in cap ca ar fi scumpa. :blink: .......oglinzile le-am dat muuuuult mai ieftin.....

apropos, mai am de dat doar semighidoanele si bordul ( 19700 km inregistrati) .......suzuki 650 S / 2001.

 

mai am un pic si voi pune si eu poze :)

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Faceti-mi si mie o recomandare. Vreau sa-mi pun niste crashpad-uri la SV650[k8] S.

Acum, eu imi inchipui ca ar trebui sa am la roata din fata, roata din spate, ghidon si motor. Gresesc?

Si doi, aveti vreo recomandare de marca, furnizor, preturi, calitate?

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...