Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se pare ca frigul si ploaia provoaga grave probleme de..."nerabdare". Cu alte cuvinte eu zic sa nu ne mai certam mai ales daca plecam de la 2 idei de baza :

1. toata lumea vine aici cu intentii bune si sa ajute

2. uneori se intampla sa mai si gresim sau sa nu stim chiar cu exactitate anumite lucruri.

 

Hai sa fim sanatosi si sa avem zile cu soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prognoza 15 zile

 

 

Joi, Februarie 12

perioade de wet zapada Minim: -1 °C Maxim: 3 °C

 

 

Vineri, Februarie 13

friguros cu perioade de zapada Minim: -1 °C Maxim: -1 °C

 

 

Sambata, Februarie 14

dimineata viscole; innorat Minim: -2 °C Maxim: 0 °C

 

 

Duminica, Februarie 15

Still innorat si friguros Minim: -4 °C Maxim: 0 °C

 

 

Luni, Februarie 16

partial insorit si friguros Minim: -4 °C Maxim: -1 °C

 

 

Marti, Februarie 17

putina dupa amiaza zapada Minim: -8 °C Maxim: -1 °C

 

 

Miercuri, Februarie 18

putina zapada dimineata Minim: -4 °C Maxim: 1 °C

 

 

Joi, Februarie 19

innorat, viscol dupa amiaza Minim: -7 °C Maxim: 1 °C

 

 

Vineri, Februarie 20

innorat Minim: -6 °C Maxim: 1 °C

 

 

Sambata, Februarie 21

timp de nori si soare Minim: -8 °C Maxim: 1 °C

 

 

Duminica, Februarie 22

destul de innorat Minim: -4 °C Maxim: 3 °C

 

 

Luni, Februarie 23

mai ales innorat Minim: 0 °C Maxim: 5 °C

 

 

Marti, Februarie 24

abundenta de nori Minim: 1 °C Maxim: 6 °C

 

 

Miercuri, Februarie 25

zapada si ploaie dimineata Minim: 0 °C Maxim: 6 °C

 

 

Joi, Februarie 26

ploaie Minim: 0 °C Maxim: 8 °C

 

 

 

DIN DATA DE 22 O SA NE FIE MAI BINE:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ati mai intalnit problema asta dar eu ma plang:)...in mers cand trag mai tare de acceleratie vitezometrul merge in jos si pe urma urca daca stie cineva care ar fi cauza si cum as putea sa o rezolv!?.....multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prognoza 15 zile

 

 

Joi, Februarie 12

perioade de wet zapada Minim: -1 °C Maxim: 3 °C

 

 

Vineri, Februarie 13

friguros cu perioade de zapada Minim: -1 °C Maxim: -1 °C

 

 

.............................................................

 

Miercuri, Februarie 25

zapada si ploaie dimineata Minim: 0 °C Maxim: 6 °C

 

 

Joi, Februarie 26

ploaie Minim: 0 °C Maxim: 8 °C

 

 

 

DIN DATA DE 22 O SA NE FIE MAI BINE:(

 

Ieri seara cand am ajuns acasa si am vazut cerul ala senin deja ma gandeam ca azi ma voi duce cu motoru la servici.

Azi dimineata cand m-am trezit am ramas socat, :burnout: a nins intr-o zi cat n-a nins toata iarna ;)

Yo mai am de asteptat, presimt o primavara lunga si nasoala, numai buna de stat si lucrat la motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc de vremea rea, ca mai am si eu timp sa mai pun deoparte pentru piesele lipsa din echipament, ca altfel ma manca rau. E mai aiurea ca parca sunt mai atent fara decat cu protectii pe mine :burnout:.

 

Ce parere aveti de rucsacii aceea care se prind de rezervor? am inteles ca sunt cu magneti si mai sunt cu o piesa care se pune cumva pe busonul de benzina (daca am inteles eu bine)... eu am gasit un held de 24 de litri cu 7 magneti care m-ar interesa, da e ok asta? sau sa caut cu piesa din aia?

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cu magneti, e foarte practic.

 

daca dai o tura poti pune un polar, geam clar, ceva de baut, de mancat... diverse.

in oras iarasi e bun cand mergi la servici sau daca ai de carat una alta.

 

ca si stabilitate nu trebuie sa ai vre-un stres sta fix la 240 de exemplu pe naked, plus ca am avut prieten care s-a imprastiat si rucsacu era tot la locul lui.

 

singurul lucru de care nu vei fi multumit e acela ca iti va matui rezervorul, nu ai ce sa faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tankbagu magnetic e suficient dupa mine; am unu de la louis(extensibil e chiar foarte incapator) de fixat se fixeaza foarte bine si fara chinga cu care vine (care in mod normal se trece pe dupa jug - n-am folosit-o niciodata). Este un lucru extrem de util dupa mine, unde mai pui ca protejeza un pic si de vant :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, tu cauti nod in papura sa bagi bani in reparatii ? :burnout:) eu unu nu stiu de la ce e .

 

Edit... wooo, sunt total pe dinafara. citeam pe alta pagina... sorry

Editat de EnduroKid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta de care ziceam eu l-am gasit tot pe louis, extensibil de la 12 la 24 de litri si era parca 79 de euro (nu bag mana in foc)

Daca se matuieste vopseaua, cu un polish nu s-ar putea rezolva? oricum e mai mult orientativa intrebarea, mi se pare mai important sa fie practic decat daca e putin matuit sau nu.

 

Mersi de raspunsuri, am sa imi iau si eu unul ca am simtit nevoia de cateva ori pana acu.

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am un bag pt rezervor de la moto detail..e foarte practic...are 3 magneti si pe deasupa lor e acoperit cu piele,si rezervorul nu are nici o problema...

 

mai problema e cu bagajele textil care fara suport metalic cam "iau" vopseaua....stie cineva unde se gaseste colant transparent pt aceasta problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are importanta ca sunt acoperiti magnetii, e vorba de particulele de praf care sunt pe rezervor in momentul aplicarii rucsacului.

 

singura varianta ar fi sa il stergi foarte bine de fiecare data cand il aplici, am facut asta de vre-o 2 ori...

 

da, nu vad o problema in a folosi polish.

 

eu am avut rucsac prins pe spate si am facut praf codita, cea mai buna solutie pentru gentute laterale ramane tot un cadru metalic.

se poate face artizanal foarte usor daca ai sculele necesare.

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut rucsac prins pe spate si am facut praf codita, cea mai buna solutie pentru gentute laterale ramane tot un cadru metalic.

se poate face artizanal foarte usor daca ai sculele necesare.

 

in ce sens ai facut praf codita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus un rucsac de 60L, pe spate l-am ancorat cu celebrele zgarciuri de roata rezerva.

ce e drept au fost de minune dar mi-au zgariat codita.

 

am folosit si sitemul de prindere al rucsacului si mi-a lasat semne si asta, ma gandesc ca este la fel si pentru o gentuta textil care vine prinsa direct pe codita.

 

eu unul nu vad cum ai putea pune ceva pe carena direct si aceasta sa nu se matuiasca la cate denivelari avem si mai ales ca ia tot vantul.

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Galdius e urat, oricum ar fi el modificat, la fel s-a intamplat si cu TL-ul, este o tendinta a anolor 2000 de explozie a

design-ului, oricum spre urat.

 

Baieti si fete, care ati mai luat recent kit de lant pentru 99-02, vreau o sugestie, mai ieftin daca se poate.

 

Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu-i SV, dar nici departe nu-i :crack: , este vorba de Gladius; AICI gasiti unu transformat din naked in SuperMoto. Frumos rezultat (mai putin culoarea care mi-a cam ars retina)

 

 

recunosc, m-am uitat numai la busa... si sincer chiar mi-a placut.

 

nu mi-as intoarce privirea dupa hidosenia asta, e parerea mea strict personala.

asta nu inseamna ca am dreptate, sunt o gramada de omuleti care isi iau de la gura sa faca fel de fel de creatii unice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Galdius e urat, oricum ar fi el modificat, la fel s-a intamplat si cu TL-ul, este o tendinta a anolor 2000 de explozie a

design-ului, oricum spre urat.

 

Baieti si fete, care ati mai luat recent kit de lant pentru 99-02, vreau o sugestie, mai ieftin daca se poate.

 

Va salut!

 

vb cu userul mac, are lant EK xring la pret bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain de info!

 

Treaba-i ca as cumpara cel mai scump kit, dar nu am posibilitati, mi-ar place sa-mi pot intretine motorul cu tot ce-i mai bun, dar nu reusesc asta cu un salar mediocru. Din motivul asta vreu sa renunt momentan la stradale, si cu durere in suflet la SV :crack: . Cred ca m-as multumi si cu un lant si un pinion primar SH.

 

Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as lua combinatia DID + Afam, insa EK nu e rau deloc. stiu ca doar ca lantul meu m-a tinut 50000km fara probleme si inca mai mergea un pic, dar l-am aruncat. DID, desigur... :crack:

50.000 km !!!!!!!!!!!!!..........motorul tau cati km are?............spune-mi si mie cum ai reusit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni.

Timpul trece si problemele raman. Vreau si eu o parere. Carenele mele nu prea se mai aseaza/imbina cum trebuie. Pe mine ma enerveaza cand vad ca nu sta cum trebe . Ma gandeam sa le lipesc pe cele laterale cu carena centrala. Oare se poate ? Daca fac asta , pot scoate usor "carena" la nevoie ? .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand dragutul meu SV, este in stare buna, sunt primul proprietar in tara, are cam 28000 km, accesorii in valoare de peste 1000 Euro, cauciucuri bune. Bube-n cap: am tavalit-o pe partea stanga si are carena zgariata su crapata in rest e ok, a fost la viteza foarte mica.

 

Va salut!

post-24664-1234939181_thumb.jpg

post-24664-1234939197_thumb.jpg

post-24664-1234939223_thumb.jpg

post-24664-1234939236_thumb.jpg

post-24664-1234939254_thumb.jpg

post-24664-1234939276_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...