Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mno mey copii, am una bucata sv avariata si anume: arcuri cric facute praf si levier pedala frana rupt, maneta ambreiaj usooooor indoita :D ah si un deget vanat. (da am cazut prin munti)

 

CONCLUZIE: SV-u nu e bun de offroad :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh,eu cand ti-am zis :blink: sa nu m-asculti . na !

Un degetel vanat e ok . Restul nu e nici grav dar nici de colo .

Sv nu e bun e offroad nici daca il pregatesti de offroad. adica.....mai bine lasa :D

 

aici tin sa te contrazic si ma pot sustine toti cei care au plecat din bucuresti catre bicaz, pentru ca pe drum ne-am intalnit cu un tip care isi transformase sv-ul in unu pentru offroad si pe care omu il baga pe te miri unde . a facut cheia inaintea noastra adica noi eram la jumare si el se intorcea deja si vroia sa faca culmea bratocea din ciucas. asa ca...se poate. :jump:

 

@radu ... ca nu te mai astamperi...cu degetul tau am inteles , dar cu motoreta ce-ai avut ma?? :D

 

ps @ paul - ai ajuns cu bine acasa???

ps2 suvix - esti neserios...cu 2 de JM!!!

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici tin sa te contrazic si ma pot sustine toti cei care au plecat din bucuresti catre bicaz, pentru ca pe drum ne-am intalnit cu un tip care isi transformase sv-ul in unu pentru offroad si pe care omu il baga pe te miri unde . a facut cheia inaintea noastra adica noi eram la jumare si el se intorcea deja si vroia sa faca culmea bratocea din ciucas. asa ca...se poate. :)

 

@radu ... ca nu te mai astamperi...cu degetul tau am inteles , dar cu motoreta ce-ai avut ma?? :jump:

 

ps @ paul - ai ajuns cu bine acasa???

ps2 suvix - esti neserios...cu 2 de JM!!!

 

Ce zice maica , ce zice ??? :D

 

Cine eu ? , Zmeul , zmeilor cu doi de "Zm" :blink:

 

Hai noroc si la mai mare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e mah, daca nu umbli la suspensii hai sa zicem ca ar merge cu niste anvelope cum avea omu'. noi am mers 26 de km numa pe pietre si bolovani eu mai mult cu picoarele pe jos iar baietii erau inainte de parca mergeau pe asfalt.

 

Plus cand am ajuns inapoi pe asfalt nu imi mai simteam mainile de la cate zguduite au fost. Acu ma duc sa ii fac o baie sa ii curat lantu si sa vad ce si cum cu alea pe acolo.

 

Pedala de frana am rupt-o cu piciorul in cadere si am o vanataie serioasa. totusi ma gandesc sa cumpar alta pedala, nu sa o sudez pe asta pentru ca mi se pare putin ciudat sa se rupa cand o agati asa si totusi daca nu s-ar fi rupt cred ca imi distrugea si cizma si imi lua si pielea deci.... oricum nu intentionez sa mai cad asa pentru ca a fost chiar stupid :D

 

Si da @redpik, conteaza mult ca ai mers pe endruo, iti dai seama mult mai bine de diferente si de ce poate si ce nu poate fiecare clasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sara buna baieti (si fete, normal). Tocmai am ingrosat si eu randurile voastre cu un SV650 din 2000 de care sunt al dracului de incantat dupa cateva ore de plimbarit in seara asta :blink:

O sa am putin de lucru la el din punct de vedere estetic (la bot si la codita pentru ca fostul proprietar a facut niste modificari care nu prea i-au iesit :D ), dar nu ma plang pentru ca stiu ce satisfactie voi avea atunci cand va fi gata.

Ce (prime) intrebari am la voi - gasesc un far clasic si niste ceasuri gen cele de la Hornet-ul model vechi pt el in vre-un magazin de pe la noi ? Daca da, unde ? Sau trebuie sa caut pe la cei care dezmembreaza ?

Ce magazine cu piese care sa se pupe cu SV-ul imi puteti recomanda ? (m-ar interesa sa schimb scaritele, niste semnalizari si alte nimicuri legate mai mult de desing).

Multam anticipat de suport si sper sa va cunosc cat mai curand, cand se va organiza o intalnire a SV-istilor :D

post-40715-1254178650_thumb.jpg

post-40715-1254178654_thumb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit in "club" , frumos desen ai pe rezervor, dar nu inteleg ce s-a intamplat cu fata motorului, pare ciudat :D

 

despre piese... incearca www.piesemoto.ro sau www.motoempire.ro pe baieti ii cunosc personal si sunt de incredere. bafta lu liftingul motocicletei si ne vedem duminica la ursu... sper :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ufff....eu am avut ceva probleme cu cei de la piesemoto.ro . Nu ma apuc sa detaliez acuma. Eu as zice ca, daca vrei piese noi gen far, suporti, semnalizari, scarite, etc. poti incerca de la louis si sa le comanzi de la @ ROMI3 . Nu cere comisioane sau taxe postale. Mai avea si @ gigiberlogea ceva scarite, manete, etc. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, da.. intalnire de primavara am avut, de vara am avut... nu facem si una de toamna? :D. de stat cu cortu pe caldura poate oricine, dar pe racoare... abia atunci e provocare :D.

 

Si acu vorbind serios @capone: wellcome to the club si sa o faci sa fie asa cum o vrei tu. http://www.wemoto.com/index.dyn?oid=1915475 aici mai gasesti piese de sv, acum nu stiu cat de ok sunt ca look pentru ce cauti tu. de exemplu pedalele de schimbator respectiv frana mie nu imi plac. cele originale de pe moto mi se par mai reusite ca design.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is urate pedalele alea, dar cred ca in caz de tavaleala au toate sansele sa scape intregi si sa nu ramai in drum din cauza lor. Cred ca o sa investesc in asa ceva pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, probabil ca doar se indoaie, dar sunt foarte urate. eu cand am cazut duminica am agatat pedala cu picorul si asa am rupt-o, daca era din asta care nu se rupea.... nu stiu daca nu cumva avea picioru meu de suferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NIKON D 40 :D

 

Uite aici despre ce iti spuneam BH Photo Video

 

Problema e ca nu e doar body-ul (poate mai trebuie cautat putin ) si mai este si pachet , deci mai scump :D

 

Dar pentru idee cam cat costa .

Editat de Paul_C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit in "club" , frumos desen ai pe rezervor, dar nu inteleg ce s-a intamplat cu fata motorului, pare ciudat :D

 

despre piese... incearca www.piesemoto.ro sau www.motoempire.ro pe baieti ii cunosc personal si sunt de incredere. bafta lu liftingul motocicletei si ne vedem duminica la ursu... sper :D

 

la nastere a fost S si probabil fostu prop la facut SF sau a vrut sa-l faca SF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume lume, plimbare placuta azi!!! sa puneti poze!

 

n-o sa crezi ce am patit :D

Mesaj completat

Uite aici despre ce iti spuneam BH Photo Video

 

Problema e ca nu e doar body-ul (poate mai trebuie cautat putin ) si mai este si pachet , deci mai scump :D

 

Dar pentru idee cam cat costa .

 

 

l-am dus la SKIN pt constatare

nu au fost impresionati deloc de "poveste " pentru ei e un "simplu" defect mecanic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la nastere a fost S si probabil fostu prop la facut SF sau a vrut sa-l faca SF

Ceva de genul :blink:

Am si carena de S dar este putin avariata in urma unei usoare trante pe dreapta. O sa ma decid daca o "restaurez" si o instalez, sau optez pentru un far Baracuda New Dinamik si un parbriz care sa ma apere cat de cat de vant la plimbarile in afara (as prefera sa il pastrez cat mai "dezbracat").

 

Oricum, o sa am nitel de investit in motor, mai exact in bot, codita (este schimbat stopul dar nu a fost finalizata "integrarea acestuia") si o toba noua, pentru ca actuala desi se aude bestial de zici ca am un pui de Harley sub fund, este totusi putin cam prea deranjanta de la 4000rpm in sus si...arata ca naiba :blink:

Probabil voi schimba si bordul cu unul digital, dar cea mai mare provocare va fi curatarea vopselei negre de pe cadru, amortizoare si bascula...

Multam fain de link-uri :rose:

post-40715-1254259230_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...