Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Va pupa Shuvyxul :P ..

 

 

Dragilor, nu am mai prea dat semne ca am avut multe treburi cu munca, plus niste probleme in curs de rezolvare cu un cabinet de stomatologie :). Haideti sa ne vedem undeva si noi uichendul asta, astept sa decideti voi unde (eu oricum motorul il am in service) si ma prezint.

 

@Dihania, imi cer iertare, sunt dator cu o plasa, inca o am, promit ca o sa o am si duminica la mine :D..Si-ti multumesc ca de fiecare data cand pronunta cineva cuvantul smecher, amintesti de mine, pentru a avea si Paul un model in viata :)))))

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va pupa Shuvyxul :moto: ..

 

 

Dragilor, nu am mai prea dat semne ca am avut multe treburi cu munca, plus niste probleme in curs de rezolvare cu un cabinet de stomatologie :). Haideti sa ne vedem undeva si noi uichendul asta, astept sa decideti voi unde (eu oricum motorul il am in service) si ma prezint.

 

@Dihania, imi cer iertare, sunt dator cu o plasa, inca o am, promit ca o sa o am si duminica la mine :P..Si-ti multumesc ca de fiecare data cand pronunta cineva cuvantul smecher, amintesti de mine, pentru a avea si Paul un model in viata :D))))

 

respectele mele domnu' ShMecher, cu doi de shm...paul e un novice, sper sa nu-l dezamagesti!!! :) si da, hai sa ne vedem...la ursu. ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bueeey sa va ganiti si la mine!!!!

 

ne vom "gani" si la tine, dar la bucuresti cand vi?

 

apropo...imi urez bun venit in clubul celor care si-au schimbat releul de incarcare. de ieri sunt "fericita" posesoare a unui releu de sv 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vom "gani" si la tine, dar la bucuresti cand vi?

 

apropo...imi urez bun venit in clubul celor care si-au schimbat releul de incarcare. de ieri sunt "fericita" posesoare a unui releu de sv 1000.

 

 

Pai hai sa facem altfel: eu am unul de ZX9, ti-l dau tie si mi-l dai pe ala de 1000 :)

 

Facem targul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa facem altfel: eu am unul de ZX9, ti-l dau tie si mi-l dai pe ala de 1000 :)

 

Facem targul?

 

FOARTE TARE...SI ACUM IMI SPUI CA SE POTRIVESTE DE LA ZX9??? DOAMNE CE OAMENI BAI FRATE.AL MEU E IN GARANTIE 2 LUNI. :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 luni???? numa atat? asta e minciuna mandro :)

 

Da' eu m-am trezit cu joc la ghidon dupa cei 10 mii de kilometri facuti de mine.... e in regula atat de repede? Am strans azi putin piulitele alea si a disparut, desi nu am facut verificarea aia cum zice in manual, pare ok. daca a mai facut cineva operatiunea asta si ar fi trebuit sa fac altfel :) poate ma treziti si pe mine. merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vom "gani" si la tine, dar la bucuresti cand vi?

 

apropo...imi urez bun venit in clubul celor care si-au schimbat releul de incarcare. de ieri sunt "fericita" posesoare a unui releu de sv 1000.

 

ieri am intrat si eu in club :)

am pus un releu de gixxer k1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 luni???? numa atat? asta e minciuna mandro :D

 

Da' eu m-am trezit cu joc la ghidon dupa cei 10 mii de kilometri facuti de mine.... e in regula atat de repede? Am strans azi putin piulitele alea si a disparut, desi nu am facut verificarea aia cum zice in manual, pare ok. daca a mai facut cineva operatiunea asta si ar fi trebuit sa fac altfel :) poate ma treziti si pe mine. merci.

 

pai da, 2luni, pentru ca daca il cumparam de la reprezentante primeam fix p... nimic :) ca si garantie . trebuia sa fac si verificarea electricii , contra cost normal, la ei ca sa imi dea garantie la releu. si sincer mi se pare o mare nesimtire. asa ca l-am luat second, si tipul care mi l-a montat si de la care l-am si luat de altfel a zis ca il garanteaza 2 luni. oricum...e ceva fata de ....nimic!

 

asa ca lasa varjeala si misca-ti curu la bucuresti! :P

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In calitate de membru fondator al clubului celor cu releul de incarcare crapat, iti urez un calduros : " Bine ai venit in randurile noastre"!!!

 

ceva imi zice ca altcineva e presedintele SV650 R/R fu#ked pe Romania :)

 

In alta ordine de idei, daca e unu mai mare, releul, adica provine de la un motor mai mare (miare) nu mai crapa decat daca-l bagi la cuptor; yo am facut testu la a mea inainte de-al schimba; cel vechi, ars, putea prajii cartofi pe radiator si asta in conditii de functionare de max 5 min; cel de GSX1000R pe care-l am in prezent abia daca se incalzeste un pic; asa ca Dihania poti sta relax ca nu sa cada ala prea curand, eventual statoru... ca mai stiu yo pe cineva :P

Mesaj completat

Cine imi doneaza si mie un releu defect pentru "reverse engineering" ? :D

 

nu cred ca poti face mare lucru, cel original pe care-l am undeva aruncat prin garaj, e incapsulat, m-a batut si pe mine gandu sa-l desfac, asa just 4 fun :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai curios ca incep sa pice cand e mai racoare afara. In miezu verii a mers la toata lumea :D).

@maverick: al meu tot de gixi 1000 e, dar totusi se incalzeste binisor (nu crec ca pot praji cartofii pe el, dar totusi :P)

@dihania: te-ai bagat tu repede cu releu de sv 1000, ca de gixi nu era bun, tocmai ai stricat clubul :moto: vezi ca acu urmeaza al lui florin :)

@szerzo: lasa lasa ca la intalnire l-ai lasat pe shuvyx singurel si uite asa numarul participantilor a fost mai mic; da'da tre sa te revansezi in urmatorul sezon!

@Tija: mai exact ce ai vrea sa faci cu el? Eu am vazut ca sunt turnate si nu prea ar da semne ca pot fi desfacute, sau daca le desfaci cine stie daca le mai pui inapoi. Iar altceva nu prea stiu ce mai poti face cu el ca daca nu ii mai merg tiristoarele e doar o bucata de fier (la mine cel putin asa a ajuns).

Mesaj completat

ne vom "gani" si la tine, dar la bucuresti cand vi?

 

apropo...imi urez bun venit in clubul celor care si-au schimbat releul de incarcare. de ieri sunt "fericita" posesoare a unui releu de sv 1000.

 

Hmm oi fi fost dupa vreo bere cu "gani"-ul ala? oricum important e sa va gan'd'iti si la mine :)

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...