Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

eu deja mi-am luat o bere si ma uit la piesa de teatru in replici :laugh:

 

Mosu vezi ca berea dauneaza grav sanatatii :laugh:

 

Acum asta nu inseamna ca dauneaza mai putin decat problema cu lungimile , dar ..... noroc si la mai mare :laugh:

 

PS : Obiectele din oglinda sunt mai apropiate decat par

Editat de Paul_C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Draga vad ca te bazezi pe SIMT si nu stiu daca intotdeauna e bine :laugh:

 

Odata SIMT-ITA nu stiu daca mai poti sa dai inapoi , dar cu VAZUL te scoti mai repede :laugh:

 

Hai mai Diana noi stim ca defapt la tine SUFLETUL conteaza :laugh:

 

PS : Daca am suferi si noi de aceeasi boala cum ar fi la ce ai zis "m-ati vazut mai mica si mai prost imbracata si ati tabarat pe mine" ???

 

stiu ma ca am suflet bun , ca doar d-aia va suport toate rautatile !! PENTRU MINE nu conteaza doar sufletul ma, tre sa mai ai si ceva "garnitura".

 

(PS) chiar, cum ar fi??

Mesaj completat

eu deja mi-am luat o bere si ma uit la piesa de teatru in replici :)

 

si tu nu o mai arde pe alcoale de la 9 dimineata! ca dupa o sa ia si tu o problema cu lungimile , ca si paul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ma ca am suflet bun , ca doar d-aia va suport toate rautatile !! PENTRU MINE nu conteaza doar sufletul ma, tre sa mai ai si ceva "garnitura".

 

(PS) chiar, cum ar fi??

Mesaj completat

 

 

si tu nu o mai arde pe alcoale de la 9 dimineata! ca dupa o sa ia si tu o problema cu lungimile , ca si paul...

 

Vezi Radule cum sunt femeile ? Acuma a pasat pisica la mine , cica eu am o problema cu lungimile :laugh:

 

PS: Pai ar fi totul ori 2 in realitate , adica 2X"mai mica" si 2X"mai prost imbracata" ... continuarea cred ca ai prins-o , inclusiv 2X"lupilor" :laugh:

Editat de Paul_C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totu' e cu 2 de shm!!! asta e concluzia :laugh:

care ma, de unde ai scos-o cu bere si problemele de lungime?

Si de unde stii tu ca paul are probleme cu lungimea sau lungimile? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totu' e cu 2 de shm!!! asta e concluzia :laugh:

care ma, de unde ai scos-o cu bere si problemele de lungime?

Si de unde stii tu ca paul are probleme cu lungimea sau lungimile? :laugh:

 

of... hai ca m-ati facut de creieri amandoi... stiu de unde stie si el ca niciodata nu m-am priceput la lungimi...pana ea.

 

hai gata ca oamenii mai si muncesc, nu ca altii care stau cu berea in nas la ora 9 dimineata , pe banii statului!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu te-ai dat de gol singurica cu toba aia saaaau cumva grosimea ti-a luat ochii si nu ai mai fost atenta la lungime??

Gata cu banii statului, s-au terminat si pentru mine; acu stau pe banii din impozitele muncitorilor; de aia doar cola imi mai permit.

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, tot pe banii vostri :laugh:

 

8 Members: radu86, dihania, spiders2066, Bulinu', ochitu, gotika, Paul_C, mihai_2b3

 

mai mult de jumate suntem noi

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, tot pe banii vostri :laugh:

 

8 Members: radu86, dihania, spiders2066, Bulinu', ochitu, gotika, Paul_C, mihai_2b3

 

mai mult de jumate suntem noi

 

mie imi da cu virgula ca nu cunosc 2... si vezi ca 3 nu e jumatatea lu' 8...ingineru lu mama!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fatah, sunt 5 cunoscuti acolo. Mai uita-te!!! :laugh:

 

pai pana mea cand ai zis "suntem noi" credeam ca te referi la mine , la tine si la paul, ca doar noi ne balacarim aici... de unde naiba sa stiu ca te referi la cine cunosti tu de acolo... of..mi-ai mancat ficatii!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai numa noi nu avem de munca si numa noi ne-am trezit bine dispusi. de restu de unde sa stiu eu ce fac :laugh:

 

noi 3 adica

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai numa noi nu avem de munca si numa noi ne-am trezit bine dispusi. de restu de unde sa stiu eu ce fac :laugh:

 

noi 3 adica

 

ce naiba tot debitezi acolo...e clar, nu ne mai intelegem. imi iau copii si plec la mama. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

muhahah, ce oameni pe aici! va crizati ca vine frigu', ah? :)

Abia astept weekendu sa ma duc sa mai trag motoru de coarne, frumuselul.

Nu stiu cum a fost duminica, dar frig si multa oboseala din partea mea. Poate duminica asta, dupa cum se anunta va fi soare . :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

muhahah, ce oameni pe aici! va crizati ca vine frigu', ah?

Pana nu da zapada masina o sa rugineasca in continuare in parcare :)

 

Intrebare de necunoscator (inca) in ale SV-urilor : de vre-o 2 zile frana fata se comporta foarte ciudat. Mai exact o trag usurel, si trag si trag si abia daca se simte. Si apoi dintr-o data "cupleaza" si franeaza de dau cu outele in rezervor. Sa fie aer in instalatie ? Pistonasele etrierului nu lucreaza cum trebuie sau ce naiba are ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare de necunoscator (inca) in ale SV-urilor : de vre-o 2 zile frana fata se comporta foarte ciudat. Mai exact o trag usurel, si trag si trag si abia daca se simte. Si apoi dintr-o data "cupleaza" si franeaza de dau cu outele in rezervor. Sa fie aer in instalatie ? Pistonasele etrierului nu lucreaza cum trebuie sau ce naiba are ?

 

 

Nu pare a fi o problema tipica SV-ului.asta se poate intampla la orce motoreta.

Aeriseste(sau nu stiu cum se mai spune :) ) instalatia de franare,logic asta ar fii,cu ocazia asta schimbi si o parte din lichidul de frana.

Si verifica si instalatia,poate este ceva ce iti pare suspect.Spor la treaba!

Editat de spiders2066
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut o problema similara, la nu foarte mult timp dupa ce am luat mobra. Aveam si mizerie si aer in instalatie. Cand am scurs lichidul vechi a iesit cu cocoloase afara Probabil cineva bagase candva lichid pe baza de silicon in instalatie. Sau poate nu fusese schimbat niciodata. Dupa schimbat lichidul si aerisit, prindea mult mai bine, dar maneta parca tot nu se misca "smooth". Asa ca am schimbat si garniturile si pistonul de la pompa. Acum am mai remarcat doar o data la o franare foarte puternica la viteza mare ceva tendinta de a prinde "in trepte". Daca am timp si chef la iarna poate schimb si garniturile + pistoanele de la etriere.

 

Incearca intai schimbul lichidului si aerisit CORECT! Apoi...daca inca face figuri...primul "suspect" ar fi furtunul, apoi pompa, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu da zapada masina o sa rugineasca in continuare in parcare :)

 

Intrebare de necunoscator (inca) in ale SV-urilor : de vre-o 2 zile frana fata se comporta foarte ciudat. Mai exact o trag usurel, si trag si trag si abia daca se simte. Si apoi dintr-o data "cupleaza" si franeaza de dau cu outele in rezervor. Sa fie aer in instalatie ? Pistonasele etrierului nu lucreaza cum trebuie sau ce naiba are ?

 

Din ce zici se poate sa fie un sintom similar cu cel pe care la-am intalnit si la a mea. Inceraca sa pui ulei in caucicul ''pistonasului'' de unde actioneaza maneta de frana fata! (Cel care face sa ti se aprinda stopul de frana)

Sorry daca m-am exprimat greoi,dar imi lipseste dictionarul tehnic!

BAfta!

post-42934-1254987468_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain de informatii. O sa ma apuc in week-end sa ii fac o aerisire si cred ca ii si schimb lichidul de frana (dot3 sau 4 ?). O sa ii bag si niste spray de curatare/ungere la comutatorul acela de la maneta, ca rau nu are cum sa ii faca :)

 

PS

Ca tot vorbeati pe paginile anterioare de dimensiuni si alte perversitati, enjoy my silencer :) Are cam 30 cm lungime, suficient zic eu pt majoritatea :)

post-40715-1255007394_thumb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...