Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

12-13 iunie suna bine si pentru mine. Pana atunci sigur imi fac si eu revizia cumva... :moron:

 

Cat despre aspirine... mai oameni buni nu mai vorbiti de asa ceva oamenilor care sunt plecati la munca departe de casa... ca ma apuca durerea de cap :peace:)

 

PAI, daca te doare capu' - Baga o aspirina :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

poi atunci hai sa facem o lista provizorie pentru 12-13, ca vad ca e lume care nu ar fi venit acum. Sa stim orientativ cu cat suntem mai multi.

 

1. radu86

2. ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi atunci hai sa facem o lista provizorie pentru 12-13, ca vad ca e lume care nu ar fi venit acum. Sa stim orientativ cu cat suntem mai multi.

 

1. radu86

2. heero

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)) Radu e cu listele. Baga-ma si pe mine pe lista.

Acum inteleg de ce nu iti trece raceala...ca nu le ai cu numerele. :D ntz ntz ntz n-as fi zis !!

sa te treci singur pe lista ma!!! :laugh:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10w40 la racoare si mai sar la 15w50 la cald :D.

Poi sunt cu listele ca sa avem idee cam cati suntem. de votat au votat 40 dar sunt cuiros daca trecem de 13-14 anu asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uof doamne. Na, da-cilea. O sa treaca, sper. Azi patutul ma-ncalzeste.

1. radu86

2. heero

3. dihania

4. spiders2066 ???(daca reuseste sa faca schimb de tura)

5. redpik

 

 

avetzi si voi idee ce ulei e bun ? stiu ca e 10W40 correct? voi ce folositi ?

 

Nenea, eu am bagat 15w50 pentru ca multa lume mi-a recomandat asa, mai ales ca e cald rau afara. Anul asta mi-am bagat Repsol, luat cu 25 lei litrul. Merge chiar bine. N-am mai avut probleme cu schimbatul vitezelor ca anul trecut cand aveam 10w40 in plina vara.

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la Kronau , 150 lei 4 litri 10W40 (oferta cica) nushtiu ce sa spun ..

 

Count me in pentru 12-13 iunie :D

 

heero...ulei gasesti la MyMoto Cotroceni .Motul 10W40.7100..stiu ca si astia aveau o oferta de genu 170 Roni 4L sau 150 pentru 5100.

Pe louis stiu ca au doar Castrol si pentru SV nu sunt sigur ca e cea mai buna solutie...eu unul am avut si cam patina ambreajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Count me in pentru 12-13 iunie :laugh:

 

heero...ulei gasesti la MyMoto Cotroceni .Motul 10W40.7100..stiu ca si astia aveau o oferta de genu 170 Roni 4L sau 150 pentru 5100.

Pe louis stiu ca au doar Castrol si pentru SV nu sunt sigur ca e cea mai buna solutie...eu unul am avut si cam patina ambreajul.

 

 

 

 

mersi frumos, hai ca o sa incerc sa ma duc sa vad cum sta treaba ..trebuie sa ii schimb si uleiu si filtrul .. asta nushtiu cat o sa ma duca , chiar ai cumva idee de filtru ? :D ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai sa folosesti motoreta in bucuresti in timpu verii, as recomanda 15w50. cu 10w40 ai sa injuri cutia de viteze :D la temperaturile actuale e perfect

10-le.

Despre filtru... nu stiu ce sa zic. cel de la suzuki e aproape 60 de lei, unul K&N era vreo 70, eu am luat acu champion cu 30. Mai suint si Hiflo mai ieftine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi frumos, hai ca o sa incerc sa ma duc sa vad cum sta treaba ..trebuie sa ii schimb si uleiu si filtrul .. asta nushtiu cat o sa ma duca , chiar ai cumva idee de filtru ? :D ms

 

Eu am dat 104 lei pe 3l de Repsol MotoRider 15w50 + filtru HiFlo parca. Dupa cum am spus, sunt multumit. :laugh: Filtrul ,in general, e de la 28 la 40 lei.

 

Edit: de fapt, da. Gasesti si mai scumpe, dar acelasi lucru il face. Recomandat este sa-l inlocuiesti la al doilea schimb de ulei.

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, is si eu cu siguranta pe 12 - 13. O singura problema am cu toata treaba.. N-o sa stau in camping ca nu am cum. Pur si simplu nu pot sa car pasagera + cort + saci dormit + bagaj normal pe sv. Ca urmare, am sa stau la cel mai apropiat hotel/pensiune/casa de om care ne primeste pe mine si pasagera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat sa pui izoprenele :laugh:. poi tu te plangi ca nu ai cum? da eu ca vrea sa aduc si chitara dupa mine :D).

Care stiti unde gasesc o priza din aia tip bricheta? nu ma intereseaza louis ca nu vreau sa stau 2 saptamani sa vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai sa folosesti motoreta in bucuresti in timpu verii, as recomanda 15w50. cu 10w40 ai sa injuri cutia de viteze :D la temperaturile actuale e perfect

10-le.

Despre filtru... nu stiu ce sa zic. cel de la suzuki e aproape 60 de lei, unul K&N era vreo 70, eu am luat acu champion cu 30. Mai suint si Hiflo mai ieftine.

 

Filtru ulei suzuki original de la elfworkshop 36lei (cumparat in martie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Orgasmul = 10 leacuri medicale naturiste! Contrar obiceiului puternic vehiculat, migrenele nu reprezinta deloc un motiv pentru a evita sexul, ci, dimpotriva, o scuza foarte bune de a-l face cat mai repede, pentru a scapa de durerea de cap. Tot sexul este, practic, leacul pentru raceala comuna, "aspirina saracului", asa cum mai este impamantenit la romani. Activitatea sexuala nu stimuleaza doar endorfinele, generoase in a da senzatii placute, dar si anticorpii, care protejeaza organsimul impotriva gripei si a racelii. Sexul consumat o data pe saptamana produce niveluri cu pana la 30% mai ridicate de imunoglobulina A, intarind sistemul imunitar si combatand mai eficient bolile."

 

na ma astia raciti...sa nu mai ziceti ca va dau eu leacuri care nu sunt ok.

sursa www.descopera.ro ...

ma scuzati de oftopic! :D

 

@redpik de unde ti-ai luat tu uleiul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtru ulei suzuki original de la elfworkshop 36lei (cumparat in martie)

 

E bun daca la ei e atat. eu am laut anul trecut de la suzuki de pe centura cu 58 de lei. :laugh: oricum nu mi-ar fi convenit sa ma duc pana la elf ca ieseam mai scump cu benzina cu tot :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat sa pui izoprenele :laugh: . poi tu te plangi ca nu ai cum? da eu ca vrea sa aduc si chitara dupa mine :D ).

Care stiti unde gasesc o priza din aia tip bricheta? nu ma intereseaza louis ca nu vreau sa stau 2 saptamani sa vina.

 

Radu, poti sa incerci la Romi sau la cei care mai aduc de pe louis si s-ar putea sa aiba asa ceva pe stoc. Pe de alta parte... pentru o priza nu prea se merita sa platesti transportul... Pacat ca nu am stiut saptamana trecuta, ca includeam si bricheta in comanda mea. Pentru mine a durat numai 2-3 zile pana sa imi trimita curierul... si din ce am inteles azi a ajuns in Bucuresti. Pacat ca nu sunt si eu acolo... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am problema destul de imputita... Stie cineva de la ce motor se mai potriveste janta de pe fata? Vinde cineva janta de SV la un pret decent?

Am 3 (da, trei) jante strambe, stiti un meserias care poate sa le faca? Vrea cineva sa cumpere si sa le repare el? :D

 

Si era sa uit, zic si eu prezent la intrunire... daca am cu ce...

Editat de coprolith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, dificil cu jentile indoite... redpick parca a avut o problema asemanatoare anu trecut asa ca el ar putea sa te indrume. banuiesc ca iti trebuie un mester in sibiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti te rezolva baietii la SAMA service. 200 ron de roluit/janta. Scumpicel, dar iese boboc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...