Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dragi colegi si prieteni,

 

Miercuri am scos atela de pe mana. Inca doare la unele miscari si muschii sunt un pic atrofiati, dar incet-incet imi recuperez mobilitatea. Sper ca in weekendul de dupa 24 iunie sa pot aduce motorul de la Timisoara la Sibiu sau macar acasa si sa pot fi in urmatorul weekend disponibil pentru tura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor ! O intrebare am la voi totzi ? Guma mea de pe fatza se cam apropie de sfarsit , este masura standard ,adica 120/60/17 si am gasit o guma buna( zic eu) sh,dar este masura 120/70/17, si nu stiu daca sa o pun sau nu . Voi ati mai mers cu asa ceva pe fatza, cum se comporta , are vreo influenta (buna sau rea) asupra motocicletei, atinge in aripa ? etc, etc,,,,sau orice altceva imi puteti spune este de bun augur. Multumesc.

Asfalt uscat ( si mult sa fie)

Editat de catalin10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi si prieteni,

 

Miercuri am scos atela de pe mana. Inca doare la unele miscari si muschii sunt un pic atrofiati, dar incet-incet imi recuperez mobilitatea. Sper ca in weekendul de dupa 24 iunie sa pot aduce motorul de la Timisoara la Sibiu sau macar acasa si sa pot fi in urmatorul weekend disponibil pentru tura.

 

 

Ma bucur sa aud asta Tija. Pentru recuperat trebuie rabdare si timp. nu trebuie sa o fortezi. eu am avut un accident inainte cu cateva zile de paste si nici acum nu mia trecut de tot. Ce sa spun sper sa iti treaca cat mai repete .

 

Salutare tuturor ! O intrebare am la voi totzi ? Guma mea de pe fatza se cam apropie de sfarsit , este masura standard ,adica 120/60/17 si am gasit o guma buna( zic eu) sh,dar este masura 120/70/17, si nu stiu daca sa o pun sau nu . Voi ati mai mers cu asa ceva pe fatza, cum se comporta , are vreo influenta (buna sau rea) asupra motocicletei, atinge in aripa ? etc, etc,,,,sau orice altceva imi puteti spune este de bun augur. Multumesc.

Asfalt uscat ( si mult sa fie)

 

 

Parerea mea e ca ar trebui sa pastrezi dimensiunile normale. Cum scrie la carte.

Sunt curios de parerea altora.:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor ! O intrebare am la voi totzi ? Guma mea de pe fatza se cam apropie de sfarsit , este masura standard ,adica 120/60/17 si am gasit o guma buna( zic eu) sh,dar este masura 120/70/17, si nu stiu daca sa o pun sau nu . Voi ati mai mers cu asa ceva pe fatza, cum se comporta , are vreo influenta (buna sau rea) asupra motocicletei, atinge in aripa ? etc, etc,,,,sau orice altceva imi puteti spune este de bun augur. Multumesc.

Asfalt uscat ( si mult sa fie)

Io am pe fata 120/70/17 - ca nici eu nu am gasit ce trebuie in timp util. Ce sa zic...mi s-a parut un pic ciudat la inceput, parca se inclina motorul mai usor decat m-as fi asteptat, dar m-am obisnuit cu timpul. In rest, pot sa-ti zic ca nu o sa ajungi sa te apropii de marginea gumei nici in cele mai umede vise de dat cu genunchiul pe jos, si ca vitezometrul arata acum aproape viteza reala. La RAR/ITP nu au fost probleme.

 

Despre recuperare, eu is optimist. Stiu ca ma vindec repede. Partea mai proasta e ca am talentul sa ma si accidentez des, in diverse moduri si cu diverse vehicule :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tija, sa mergi pe jos!!!! :bounce:

 

@catalin10: Daca nu ai sa vrei sa faci ITP-ul prea curand, unde pot aparea probleme din cauza dimensiunilor (bigger is not necesarily better), atunci mergi cu asta. aceleasi simptome zise de Tija, le-a mai zis cineva cu 70 in loc de 60. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc baieti de raspunsuri.

Tija ai mare grija ca mai tarziu apar semnele. Nu am de facut ITP curand,dar cum e cu viteza aia ??Iti arata bordul mai mult decat e real sau invers??

astept raspunsuri in continuare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da. este o norma care impune sa arate bordul mai mult decat viteza reala, asa ca le fac in felul asta:)

 

@vrum: poi daca tu ai zis dupa 19:30 si nimeni nu a mai zis nimic, eu o sa vin atunci. daca vrea lumea mai devreme, vin mai devreme :)). sunt foarte flexibil!

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am pe fata 120/70/17 - ca nici eu nu am gasit ce trebuie in timp util. Ce sa zic...mi s-a parut un pic ciudat la inceput, parca se inclina motorul mai usor decat m-as fi asteptat, dar m-am obisnuit cu timpul. In rest, pot sa-ti zic ca nu o sa ajungi sa te apropii de marginea gumei nici in cele mai umede vise de dat cu genunchiul pe jos, si ca vitezometrul arata acum aproape viteza reala. La RAR/ITP nu au fost probleme

120/70x17 e mai usor de gasit. ......... de "marginea" gumei te poti apropia....

post-15613-0-64329100-1307726912_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine lasati marginea aia a gumei in pace... ce v-a facut de va luati de ea? :))

:P ....da' eu tie ? de te iei de mine ! am aratat doar ca se poate duce spre acea "margine " se inclina fiecare cat se simte in siguranta !

pai, ma "dau" si eu cat ma "tine"...toate cele, inclusiv marginea aia ! Sa nu ziceti ca nu ati incercat pe curbe, ca acolo se simte SV-ul cel mai fain :burnout:

( la scaritele/suport picior fata am si o "piesa cu reglaje....cateva gauri" pt. pozitie, imi sunt scaritele ceva mai sus si mai spre spate )

........de unde am luat motorul (IT- Toscana ) erau vreo 60 km (aproape tot serpentine ) pana la autostrada........si zau, tipul ala se dadea chiar tare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, nu ma iau de tine. Asta ar mai lipsi :)). Ziceam ca decat sa incerce vreunu sa-i dea buza mai bine merge cum zici si tu: cat se simte in siguranta. Totusi, eu intelesesem de la Tija, ca pe anvelopa de 120/70 nu ajungi acolo. Eu am cea de 60 asa ca nu am avut "probleme" in aceasta privinta.

 

Una peste alta, maine, bucurestiul, ne vedem la ursu au ba? pana acuma doar vrum si cu mine am zis ok. mai astept raspunsuri :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am cauciuc 120/70/17 si nu am nici o problema. nu am simtit diferente, de viteza habar-nam daca e corecta sau nu (cui ii pasa?) ca in oras oricum depasesc legalul . pune-ti omule cauciucul ala ca este ok. nu atinge in aripa nu o sa ai probleme cu el.

 

radu...eu vin la ursu maine....o sa te sun mai pe dupa-amiaza sa vb. eu zic sa ne vedem mai devreme ca oricum ne intindem la povesti si cine vrea sa vina , sa vina , ne gaseste acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok didi, eu pot cam la orice ora, deci shoot. Am vb si cu vic dar a zis ca nu promite, i-am zis si lui paul si el nu mi-a raspuns :)

@vrum: daca poti dupa 7 juma, o sa ne gasesti acolo :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am cauciuc 120/70/17 si nu am nici o problema. nu am simtit diferente, de viteza habar-nam daca e corecta sau nu (cui ii pasa?) ca in oras oricum depasesc legalul . pune-ti omule cauciucul ala ca este ok. nu atinge in aripa nu o sa ai probleme cu el.

 

radu...eu vin la ursu maine....o sa te sun mai pe dupa-amiaza sa vb. eu zic sa ne vedem mai devreme ca oricum ne intindem la povesti si cine vrea sa vina , sa vina , ne gaseste acolo.

Merci Dihania, merci mult de sfat asta voiam sa aud, un sfat de la un utilizator de 120/70/17. Dar ai avut inainte pe motor 120/60/17, ca sa sesizezi vreo diferenta, oricat de mica.

Oricum daca mai aveti pe motoare gume pe fatza de 120/70/17 va rog mai lasati-mi si mie din impresiile voastre despre cum se comporta el.

Asfalt uscat ( si mult)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Dihania, merci mult de sfat asta voiam sa aud, un sfat de la un utilizator de 120/70/17. Dar ai avut inainte pe motor 120/60/17, ca sa sesizezi vreo diferenta, oricat de mica.

Oricum daca mai aveti pe motoare gume pe fatza de 120/70/17 va rog mai lasati-mi si mie din impresiile voastre despre cum se comporta el.

Asfalt uscat ( si mult)!

 

da, am avut marimea 120/60/17. de asta mi-am si permis sa ma dau cu parerea. in afara de faptul ca motoreta e mai inalta cu 1 cm pe fata , nu am sesizat nici o diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...